Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

18 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Gledajući ovogodišnju EL stičem utisak da ekipe koje ne igraju dobru odbranu ovoga puta neće imati šanse za visok plasman. Znači ne ona naša varijanta - pristojna - ne suviše kataastrofalna odbrana, nego dobra odbrana. Čak i da dovedemo napad na nivo savršenstva iz druge polovine prošle sezone (a daleko smo od toga), bez odbrane ovoga puta to neće biti dovoljno. Kad smo počeli da kockamo tim i nakon prvih pripremnih utakmicama imao sam utisak da idemo u tom pravcu (bolje odbrane), ali početak sezone i zvanične utakmice kazuju da smo skrenuli s puta. Doduše, kriminalan defanzivni skok pojačava taj utisak.

 

Zato mi je juče zapao za oko onaj Aleksin komentar - mnogo su nas tukli. Da Aleksa, 90% ekipa će mnogo da nas tuče. "Sad ćemo i mi da tučemo" - da Aleksa, moraćemo.

 

1 ako dovoljno dobro trpas u kos, mozes reciprocno da igras i ispodprosecnu odbranu

 

2 ako se dozvoli tucha (ja to nisam primetio u vasoj tekmi vs barce), onda se prilagodjavas kriterijumu ali to nije obavezno dobra odbrana

...

pravo pitanje je da li mozete da drzite nivo napada na nivou prosle sezone, od sv nikole nadalje? ja sam recimo mislio da zvezda ove sezone ne moze da sutira trice ispod 36-37%, tu sam demantovan iz momenta.

Link to comment
Share on other sites

Sreća u nesreči je što bi u ovim dosadašnjim porazima (i eventualno večerašnjem) čak i in-form Partizan teško dolazio do rezultata, tako da je svaka lekcija koju Željko i igrači pokupe iz toga vrednija od samog rezultatskog epiloga, jer nam sezona od njih svakako ne zavisi. Očigledno je gde škripi, zna se na čemu mora da se radi, teraj dalje..

 

 

 

 

 

Edited by fillam
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Don Dusko said:
 
Posle Simane mi ovo nije smesno cak i u sprdnji.
 
Izvini Sone al jbg.


Šta da mu radim, takav je tekst u originalu jbg… 🤷‍♂️

 

 

Moram ipak odati priznanje, tamo nekad prije 7-8 godina smo čekali utakmice da vidimo na koji novi način ćemo se sjebati a sad unaprijed znamo gluposti koje ćemo praviti, malo postaje i dosadno.

Nekad mi nedostaju Vrabac i ekipa…

Edited by Son_of_a_gun
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arsenije Pesic said:

Gledajući ovogodišnju EL stičem utisak da ekipe koje ne igraju dobru odbranu ovoga puta neće imati šanse za visok plasman. Znači ne ona naša varijanta - pristojna - ne suviše kataastrofalna odbrana, nego dobra odbrana. Čak i da dovedemo napad na nivo savršenstva iz druge polovine prošle sezone (a daleko smo od toga), bez odbrane ovoga puta to neće biti dovoljno. Kad smo počeli da kockamo tim i nakon prvih pripremnih utakmicama imao sam utisak da idemo u tom pravcu (bolje odbrane), ali početak sezone i zvanične utakmice kazuju da smo skrenuli s puta. Doduše, kriminalan defanzivni skok pojačava taj utisak.

 

Zato mi je juče zapao za oko onaj Aleksin komentar - mnogo su nas tukli. Da Aleksa, 90% ekipa će mnogo da nas tuče. "Sad ćemo i mi da tučemo" - da Aleksa, moraćemo.

Nismo skrenuli s puta, igracemo jacu/bolju odbranu nego prosle sezone ali treba vrijeme da sve legne. Od PJa tu najvise ocekujem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uini said:

 

1 ako dovoljno dobro trpas u kos, mozes reciprocno da igras i ispodprosecnu odbranu

 

Ispostavilo se prošle sezone da možeš, ali sve više verujem da je to bio samo izuzetak i da ove sezone to neće proći. Ili hoće, ali za plafon 10. mesto.

 

3 hours ago, uini said:

2 ako se dozvoli tucha (ja to nisam primetio u vasoj tekmi vs barce), onda se prilagodjavas kriterijumu ali to nije obavezno dobra odbrana

 

Nije bilo tuče, bilo je čvrste odbrane Barselone, sa dosta kontakta, za koju je Aleksa rekao da su nas tukli. Na to mislim, na odbranu na ivici faula, kakvu je igrala Barsa, kakvu je sinoć igrao Monako u II poluvremenu, kakvu igraju Valensija, Virtus, Fener i da ne nabrajam, bukvalno sve ekipe izuzev Asvela i Albe.

 

3 hours ago, uini said:

...

pravo pitanje je da li mozete da drzite nivo napada na nivou prosle sezone, od sv nikole nadalje? ja sam recimo mislio da zvezda ove sezone ne moze da sutira trice ispod 36-37%, tu sam demantovan iz momenta.

 

To jeste veliko pitanje, ako i uspemo da dostignemo taj nivo trebaće dosta vremena, a kao što rekoh, sumnjam da će to biti dovoljno da se dostigne rezultat od prošle sezone.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...