Jump to content

Premier League 2023/2024


pierre van hooijdonk

Recommended Posts

Ako bezlicni arapski fabrikantski proizvod uzme titulu, prestajem da pratim premijer ligu, ionako jedini harizmaticni trener koji ume nesto pametno i zabavno da kaze na konferencijama, napusta istu. Predvidjam im sudbinu italijanske lige i sunovrat popularnosti. Sada samo Arsenal, Liverpul, i pomalo Totenhem mogu da spasu fudbal.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se baš razočarao izdanjem Tottenhema za vikend. Bukvalno, da je neko pitao E. Howe-a kako želiš da ti protivnik igra da ga najlakše pobediš, ne bi napisao bolji scenario. Visoko, mlako, slabo u duelima,...A to je porazno za Ange-a i njegovu taktiku. I šta bi bilo da smo još imali neku utakmicu u Evropi pre toga... daleko smo mi od LŠ. Ne može se bez odbrane igrati, a mi primamo golove kao na tacni. To jednostavno u Pl ne prolazi. Mislio sam da će tu biti nekog poboljšanja tokom sezone, sad je skoro cela ekipa zdrava, ali ništa od toga.

Edited by Lineker
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sreća pa postoje Arsenal, Liverpool i Totenhem pa niko i ne primećuje West Ham...u stvari pitanje je kolika je sreća, možda bi  bolje bilo da javnost krene malo da ih posipa govnima ko što zaslužuju, možda bi se  nešto malčice promenilo. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, diego said:

Ako bezlicni arapski fabrikantski proizvod uzme titulu, prestajem da pratim premijer ligu, ionako jedini harizmaticni trener koji ume nesto pametno i zabavno da kaze na konferencijama, napusta istu. Predvidjam im sudbinu italijanske lige i sunovrat popularnosti. Sada samo Arsenal, Liverpul, i pomalo Totenhem mogu da spasu fudbal.

 

Ma gde, pisi propalo. Vecina sportskih takmicenja je manje zanimljivo nego pre desetak godina. Imas par takmicenja gde postoji manje neujednacenost, u svim drugim postoji sablon gde jedan taslaci sve. Nema spasa za sport, kakav bi zelei da gledamo, sa vecim ulaskom kapitala, razlike u kvalitetu/klasama su jos vise primetnije.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Ta'veren said:

 

Ma gde, pisi propalo. Vecina sportskih takmicenja je manje zanimljivo nego pre desetak godina. Imas par takmicenja gde postoji manje neujednacenost, u svim drugim postoji sablon gde jedan taslaci sve. Nema spasa za sport, kakav bi zelei da gledamo, sa vecim ulaskom kapitala, razlike u kvalitetu/klasama su jos vise primetnije.

 

Ipak primer Leverkuzena pokazuje nesto drugo, jeste izolovan slucaj, ali moze da bude pocetak trenda. Treba se boriti dok ima nade, ipak parama moze da se kupi nesto do odredjenog nivoa, a onda krece sunovrat - istorija nas je barem tome naucila.

Link to comment
Share on other sites

Nije Leverkuzen kapacitet da na duze staze bude ispred Dortmunda, a mozda ni Lajpciga, a tek ne mogu da se nose sa Bajernom. Tesko je sa ogranicenim resursima boriti se protiv fudbalske imperije, a konkurencija vreba iza ledja i ceka kiks kako bi se popela na lestvici.

 

Nevezano za Bundes, mi samo u Spaniji mozemo malo cesce gledati smene na prvom mestu. Za sve preostale lige petice, videli smo kada jedan tim zasedne na tron da ima sve na svojoj strani i da ga je tesko skinuti sa trona. A PSZ i Bajern ce ostati alfe u svojim ligama, dok mozda u nekom trenutku vidimo smenu na vrhu Serie A, pa onda taj novi jaci tim veze nekoliko titula. Engleska slicna prica, tacnije siguran sam da gube titulu cim Gvardiola ode, samo je pitanje da li ce da izgube neku titulu za vreme njegovog mandata. Mozda i dodje do zasicenja u naredne dve godine, pa jos vise odigraju preko one stvari. I kada se desi njihov pad, ne verujem da cemo opet gledati izjednacenu ligu, nego da ce neka druga ekipa preuzeti njihovu ulogu i redjati titule na traci. Mozda se desi neki prelazni period kao sada kod Italijana kada ne postoji izrazito jake ekipe i sampioni se smenjuju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ta'veren said:

Za sve preostale lige petice, videli smo kada jedan tim zasedne na tron da ima sve na svojoj strani i da ga je tesko skinuti sa trona. 

 

U premijer ligi to je bilo samo sa Fergusonom u jednom periodu dok Venger nije uspeo sporadicno da uzima titule, i sada Gvardiola je uspeo 5 titula u 6 sezona... pre toga je bilo uvek ili Celzi ili Junajted kad se pojavio Murinjo da zapreti Fergusonu, ili si imao 3-4 tima koja mogu da uzmu titulu - Siti, Celzi, pa onda bajka Lestera, i nesrecni Liverpul dok se nije pojavio Klop i uzeo titulu u sred dominacije Sitija.

 

Siti jednostavno ima najvise para, najvecu "market" vrednost igraca, i jasan plan Emiratesa i Abu Dhabi grupe da imaju dominaciju. Ako se ovako nastavi siguran sam da ce Premijer liga da ustanovi neka nova pravila oko maksimalnog trosenja, ravnopravnosti medju klubovima u finansijskim izdacima i sl. inace im sledi pad popularnosti. Zato se i bogati klubovi zalazu za totalnu nezavisnost od domace lige i UEFE i zele da prave svoja takmicenja, jer onda ne zavise ni od koga i nikakvih pravila, osim od onih koja oni sami donose izmedju sebe.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, sasha arsenal said:

Nisam siguran u to,štaviše,mišljenja sam da za posao u klubu nema trenutno boljeg od Artete.Uspeo da izgradi ozbiljan tim sa mladim igračima.Ne bih ja ovde ništa menjao.Samo još neko pojačanje.

Ne sporim da je izgradio ozbiljan tim, trenutno top 3 u Evropi, ali je za to dobio budzet od  $700M. Kada je Emery vodio klub kupili su Davida Luiza , Kolasinca, Sokratisa i jos gomilu likova koji su ispod proseka. Cak i sam tim timom doveo ih je do finala Evropa lige, Arteta za sada nije uzeo nista, a potroseno na igrace vise od recimo Liverpula.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJORDJE said:

Ne sporim da je izgradio ozbiljan tim, trenutno top 3 u Evropi, ali je za to dobio budzet od  $700M. Kada je Emery vodio klub kupili su Davida Luiza , Kolasinca, Sokratisa i jos gomilu likova koji su ispod proseka. Cak i sam tim timom doveo ih je do finala Evropa lige, Arteta za sada nije uzeo nista, a potroseno na igrace vise od recimo Liverpula.

Potrošili su Čelsi i Junajted toliko ili više pa nemaju ni naznake ozbiljne ekipe.Ništa ogroman potošeni novac ne garantuje.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Polivalentni Stevica said:

Verovatno je razrešena,nego ova dvojica imaju falinku neku.

Galager je fino rešio tu neprijatnost.

I Poch je bas popizdio na KZS.

Bas onako sramotna scena u utakmici gdje su izgledali brutalno.

 

Palmer je izvodjac i ako Palmer da loptu nekom onda ok ali da se ova dvojica grabaju je bas zalosno. 

Da da, fino je to rijesio Gallagher.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

I Poch je bas popizdio na KZS.

Bas onako sramotna scena u utakmici gdje su izgledali brutalno.

 

Palmer je izvodjac i ako Palmer da loptu nekom onda ok ali da se ova dvojica grabaju je bas zalosno. 

Da da, fino je to rijesio Gallagher.

Umesto ceo svet da piše o vrhunskoj utakmici Palmera,zbog ove dvojice cirkuzanata taj dogadjaj

postane glavna priča.

 

Dele Ali je lepo rekao povodom ovog slučaja.

"Što se nisu otimali protiv Junajteda kad je bilo važno,nego su stajali sa strane."

Edited by Polivalentni Stevica
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Drug Crni said:

Jel zna neko koliko je Livac (pre)platio Nunjeza Benfiki?
Probah na njihovom topiku da pitam,a trebao sam znati da je to sve sektaš do sektaša tamo..

Sta zalazis tamo?😀 

75 miliona+25 miliona add-ons ( golovi, titule itd itd ).

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Drug Crni said:

Jedan od bonusa je verovatno sam sebi izbio iz džepa..lik je svojeručno zeznuo tim za bar 7-8 bodova..ako ne i više.


i doneo jedno 20 golovima i asistencijama

 

ajmo dalje…

Link to comment
Share on other sites

Ma nije problem to sto je Darvin doneo bodove ili oduzeo, nego sto je imao "ogromne cipele" da popuni kada se gleda godinama unazad - od Ovena preko Toresa, Suareza do Salaha. Covek jednostavno nije taj golgeter, nema taj procenat iskoriscenih sansi, za njega je najbolje da dejstvuje iz drugog plana, sa krila. Ili da Liverpul saceka jos koju godinu dok se on "nauci" golgeterstva pa da im promakne jos titula do tad. Znaci Klope, Zota i Salah gore, Darvin na krilo, dok jos ima nade za titulu.

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Jel zna neko koliko je Livac (pre)platio Nunjeza Benfiki?
Probah na njihovom topiku da pitam,a trebao sam znati da je to sve sektaš do sektaša tamo..

 

1 hour ago, Drug Crni said:

Jedan od bonusa je verovatno sam sebi izbio iz džepa..lik je svojeručno zeznuo tim za bar 7-8 bodova..ako ne i više.

 

Tebe da je zapravo zanimalo koliko on košta, izguglao bi i saznao informaciju iste sekunde, a ne ponavljao isto pitanje na različitim temama u razmaku od 24 sata.

 

Biće da je cela poenta bila da se konstatuje kako je on loš i ne vredi, usput malo i podbode, a to si sve mogao i bez tog pitanja 😄

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, deez nuts. said:

i doneo jedno 20 golovima i asistencijama

Ako ti je tako lakše..

Ja bih bio prilično frustriran da mi on igra napadača u klubu za koji navijam. Možda će on napredovati,mlad je. Ove sezone je mister promašaj. I mislim da nervira svoje navijače.

Just now, fillam said:

Tebe da je zapravo zanimalo koliko on košta, izguglao bi i saznao informaciju iste sekunde, a ne ponavljao isto pitanje na različitim temama u razmaku od 24 sata.

 

Biće da je cela poenta bila da se konstatuje kako je on loš i ne vredi, usput malo i podbode, a to si sve mogao i bez tog pitanja 😄

Ne.
NIkada ne guglam takve podatke upravo očekujući da mi ovde neko napiše..ovde to navijači znaju napamet. A da je izvikan,ihaj jeste.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Drug Crni said:

Ako ti je tako lakše..

Ja bih bio prilično frustriran da mi on igra napadača u klubu za koji navijam. Možda će on napredovati,mlad je. Ove sezone je mister promašaj. I mislim da nervira svoje navijače.

Ne.
NIkada ne guglam takve podatke upravo očekujući da mi ovde neko napiše..ovde to navijači znaju napamet. A da je izvikan,ihaj jeste.


Zapravo, vole ga takvog kakav je. Jbg, sta da ti kazem…

Link to comment
Share on other sites

Zanimljiva čapri iskoči povodom Darwina.

Meni je on gotiva, zato što je nekakva priča, u moru ovog mrtvog modernog fudbal. Vuče na tu latino džiberanu, ali bih rekao da nije ona klasična Latina džiberaam. Videh i da zna da crta. Deluje mi kao funny blenta. Ja sam uvek sklon tim napadačima koji rade te ostale poslove van golova  . (“Bolje jedan Welbeck nego 5 Falcao-a).

 

Internet je sranje, i uništio je fudbal. Sve se meme-uje i onda se uništi igračima samopouzdanje. Ne smeju da  probaju nekakav lob, ne sme nešto da se promaši itd.

Svakako bih ga odabrao pre nego Haalanda, i stvarno se ne šalim.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...