Jump to content

FK Partizan 2023/24


Cooper

Recommended Posts

Svega 6 postova u vezi utakmice i pobede?

 

A prakticno ste na deobi prvog mesta u ligi sa TSCom (racunam da vi svakako dobili Radnicki 1923)... a mi iza vas!

 

Radujte se!

Spoiler

 

 

Bice vam zao sto ovako bedno podrzavate klub na njegovoj maticnoj temi...

Spoiler

...aj da ne kazem i ono "kad budete sampioni" 🙂 

 

 

A i znamo kako se ovo zavrsilo. 😄 

 

 

😄 

 

 

Ajde sad ozbiljno, bez zezanja, koliko lose ste delovali na pocetku sezone, ovo danas je bilo mnogo bolje. Nije da je Javor neko merilo, ali svakako je dobro kad se pobedi.

 

Kad bi zategnuli odbranu, to bi bilo to.


Napad sljaka kad je Natho organizator, kad Saldanja ima od koga da dobije pass. Menig kad ne bi zabusavao (i u napadu i u odbrani, danas je u odbrani kiksao) bio bi za klasu bolji igrac. U sredini, Belic je bio odlican danas, i generalno je dobar, Kanute onako, Kalulu los ali ga ni Severina nije bas najbolje odmenio...

 

Centralni bek (ovo je najvaznije), levo krilo (starter ili zamena za Meniga) i jos jedan organizator igre (dosao je ovaj Zahid da odmeni Natha pa je mozda to to, nemam pojma ko je lik, nisam odgledao neki highlights), a mozda i levi bek (da menja Antica). Steta sto je Dijabate onako glupo nastupio i sto ga nema u timu. A i Jovic. To bi onda bio skockan tim. Nije tu nista Duljaj vise mogao ako mu uprava ne obezbedi igrace za ove rupe. 

 

Sta je na kraju bilo sa Jovicem, jel otisao negde? On je valjda jos uvek bonus i pokrivao je tu poziciju levog krila.

Link to comment
Share on other sites

Jovic bi doprineo ovom timu koliko i Marko Zivkovic. Kad imas 17 godina onda kao mozes da zazmuris za neke stvari. Ali za 3 godine on nije nista napredovao. Iskreno, ne znam koliko je bilo moguce da se on koristi kao bonus ove godine. Ja bi tu jos sada davao sansu Jevremovicu. Steta za tu povredu sa priprema.
A zna li neko kakva je situacija sada sa tim bonusima - da li vazi samo za igrace sa srpskim pasosem ili mogu i ovi EU igraci?

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Kooineeperk said:

Centralni bek (ovo je najvaznije), levo krilo (starter ili zamena za Meniga) i jos jedan organizator igre (dosao je ovaj Zahid da odmeni Natha pa je mozda to to, nemam pojma ko je lik, nisam odgledao neki highlights), a mozda i levi bek (da menja Antica). Steta sto je Dijabate onako glupo nastupio i sto ga nema u timu. A i Jovic. To bi onda bio skockan tim. Nije tu nista Duljaj vise mogao ako mu uprava ne obezbedi igrace za ove rupe. 

E da su samo to rupe. Bekovi nisu za ozbiljan fudbal, krila ne jebu fazu odbrane, Kanute koliko zna fudbala toliko je neozbiljan, a bez njega je zek loše, štopera jedva imamo za početak utakmice, Natho je i dalje doktor za našu ligu, ali teško ide sve preko toga... Kakav crni skockan tim.

 

Jović se valjda preganja sa upravom oko dugovanja. Nezavisno od toga, ništa posebno on nije pokazao da bi se ozbiljno računalo na njega. Novi Fića Stevanović.

 

I dalje tvrdim da bi Belić imao mnogo manje kartona kada bi i ostali igrali odbranu i borili se makar upola kao on. Jedini zaista trči u ekipi, napreduje i po pitanju odluka, vidi se da smo kao dupe i oko sa njim i bez njega.

Link to comment
Share on other sites

@Barkley#34 skockan u smislu kompletiran, da imas barem 4 centralna beka da kombinujes, da imas na svakoj poziciji dva igraca iole kvalitetna da mogu da se menjaju, da imas igrace koji mogu da odgovore potrebama igranja na vise pozicija...

 

E sad kvalitet je druga neka stvar. Cak i kvalitet nije ovde toliko nizak za nasu ligu i za Ligu Konferencija. Ona petarda protiv danaca mi je naduvana, 2 igranja rukom = penala, jedan autogol. Nisu danci toliko bolji bili, samo imaju mnogo vise uigranosti i discipline. I opet, kako Duljaju zameriti na disciplini tima ako nema koga da stavi umesto nedisciplinovanog igraca? Radi s onim sto ima... 

 

Za Jovica, sta znam, mlad je, meni je delovalo da postoji neki hype oko njega i da ima tu i nekog talenta. E sad, napredovati tako mlad kad se treneri onako menjaju nije lako, ne bih to samo njemu pripisao. 

Link to comment
Share on other sites

Jović je baš podbacio u trenutku kada je trebalo da iskoči, imao je mnogo šansi, često je nervirao sve gledaoce svojim stavom i odlukama. Baš jajarska odluka da ovako potraži odlazak, nemam mnogo simpatija prema bilo kome iz kluba ali tu si još od malih nogu, nije kao da je na juniorskom ugovoru, imao je sasvim solidna primanja.

Svakako, klasična FKP situacija letos, dva najvrednija igračka asset-a, Diabate i Jović, ne treniraju sa klubom, ljute se, dure se, hoće da beže, nekima se duguje, nekima možda... jezivo.

 

Juče sam bio zadovoljan nekim akcijama, Saldanja ala R9 kada je izašao 1na1 sa gošom, bilo je lepih momenata. Svakako se bruka iz Danske neće oprati metlanjem Javora i sličnih, ali eto.

Link to comment
Share on other sites

Kojne, očigledno nisi gledao utakmicu u Danskoj. Ne postoji šansa da se kaže da je rezultat previsok. Uostalom, pročitaj šta smo pisali na temi.

 

Naravno da je tim pun novih igrača, da je neujednačen kvalitet po pozicijama, zatim tu je pitanje autoriteta i kvaliteta trener itd.  Da se sve to malo dotegne i uredi izgledali bismo bolje nego u Danskoj, ali je to i dalje loše.

 

18 minutes ago, kendrick said:

Juče sam bio zadovoljan nekim akcijama, Saldanja ala R9 kada je izašao 1na1 sa gošom, bilo je lepih momenata.

Slažem se sa tvitom ovog Luke analitičara da je Saldanja nekako najviše "gladan" od svih naših stranaca. Najviše mu je stalo da se pokaže i ode na viši nivo fudbala.

Link to comment
Share on other sites

Rezultat u Danskoj je bio prenizak, na stranu što je lik sa 5 cm ispred praznog gola pogodio sebe u ruku i time poništio gol za 6:0, imali su bukvalno tri situacije gde je prazan gol ispred njih koje nisu iskoristili. Inferiornost se ogledala i van tih goal scoring situacija, kao da gledaš profesionalne fudbalere koji treniraju par godina zajedno i ekipu koja se prvi put skupila koja je igrala na amaterskom nivou, pregaženi smo u svakom segmentu.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kozmetički prijatna vest ali suštinski beznačajna, Vučela je već neko vreme odsutan dok ovaj drugi vuče sve konce i predstavlja prioritet za nogobulj.

Zapravo, dvojac bi morao da predvodi grupu od 30+ ljudi koji su godinama za nama bili saradnici i učestvovali u svemu lošem što se dešavalo u Partizanu. Nama je potrebna skroz nova garnitura ljudi, koji će za početak imati interes Partizana na prvom mestu, a onda doneti neke strukovne i socijalne veštine.

 

32 minutes ago, Barkley#34 said:

Analiza grešaka u kretanju naših igrača nakon kojih smo primali golove iz daljine, od početka sezone. Menig briljira ali ne samo on.

 

Užasan je Menig, ne vraća se, ne pomaže beku, ne učestvuje u tzv. rest defensu, kada primi loptu gleda da krene u alibi od driblinga ili doda loptu i ponudi se na povratnu u prostor. Ako primi oko 16 gleda da useče i šutne, totalni bezveznjak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/28/2023 at 1:19 PM, Barkley#34 said:

Kojne, očigledno nisi gledao utakmicu u Danskoj. Ne postoji šansa da se kaže da je rezultat previsok. Uostalom, pročitaj šta smo pisali na temi.

 

Naravno da je tim pun novih igrača, da je neujednačen kvalitet po pozicijama, zatim tu je pitanje autoriteta i kvaliteta trener itd.  Da se sve to malo dotegne i uredi izgledali bismo bolje nego u Danskoj, ali je to i dalje loše.

 

Kasnim sa odgovorom. Dosao sam da vam cestitam / izjavim saucesce zbog Vucele 😄 i onda sam video da si mi pisao. 

 

Priznajem, nisam gledao mnogo vise od nekog produzenog highlights-a, video sam situacije koje pominjete i prilike za mnogo vise golova domacina. Ipak "petarda je naduvana" sam rekao iz razloga sto je moglo da ode u neku minimalno izgubljenu utakmicu ili barem ne sa 5 razlike vec 2-3, jer umesto da odes na odmor sa najmanjim minusom i konsolidujes se, ide penal u 43. To ubija igrace, a i strucni stab - pola igraca verovatno misli o tome kako nisu imali srece i ne cuje dalje instrukcije a pola i ako cuje, strucni stab / trener odjednom mora da menja plan jer vise nije 1:0 nego 2:0. Skroz menja koncepciju price na poluvremenu. Tako ja barem cenim. Ipak, i pored toga delovalo je da je malo bolji pocetak drugog poluvremena, gledao sam i neku naprednu statistiku i vidi se da ste tada imali bolju kontrolu utakmice, a onda jos jedan glup penal u sred poluvremena, tu se vec vise nikom nista i nije igralo jer su vec na 3:0 znali da je prica gotova. I onda su vas tu natovarili (pa jos auto gol).

 

Dakle prakticno ste sami sebi dali 3 komada. Realno bi bilo mozda 2:0 ili 3:0, mozda cak i 4:1 (npr. da je usao onaj sut Markovica posle kornera).

 

Da nije bilo prvog penala, druga prica bi bila. Uveren sam. 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Kooineeperk said:

Dakle prakticno ste sami sebi dali 3 komada. Realno bi bilo mozda 2:0 ili 3:0, mozda cak i 4:1 (npr. da je usao onaj sut Markovica posle kornera).

 

Da nije bilo prvog penala, druga prica bi bila. Uveren sam. 

Па и није баш. Оно што нису дали из игре вратило им се преко пенала. Ја бар тако гледам понекад на фудбал, а то се десило управо на тој утакмици.

 

Партизан је баш баш растурен у сваком сегменту игре. Није ту само резултат. Оно како је рецимо Ренџерс против Звезде био на лопти малтене увек, е ово је било још горе у корист Нордсјеланда. Партизан је толико инфериорно деловао да је било као да Данци играју прво коло купа против неке трећелигашке екипе. 

 

Проблем је био у свему код Партизана. Од залагања, воље, концентрације па до технике и талента на крају крајева.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, dzoneee said:

Па и није баш. Оно што нису дали из игре вратило им се преко пенала. Ја бар тако гледам понекад на фудбал, а то се десило управо на тој утакмици.

 

Партизан је баш баш растурен у сваком сегменту игре. Није ту само резултат. Оно како је рецимо Ренџерс против Звезде био на лопти малтене увек, е ово је било још горе у корист Нордсјеланда. Партизан је толико инфериорно деловао да је било као да Данци играју прво коло купа против неке трећелигашке екипе. 

 

Проблем је био у свему код Партизана. Од залагања, воље, концентрације па до технике и талента на крају крајева.

Pa uglavnom pre penala su promasili takve zicercine da je to smesno...Jbg vratilo im se. A i da nije bilo penala opet bi bilo 3-4 gola u mrezi Partizana.Kako su izgledali to vece,

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...