Jump to content

Zelena trava doma mog - Wimbledon '23


Drug Crni

Recommended Posts

Nevjerovatno je da ovdje postoje ljudi koji bi volili da Novak izgubi ali opet nemaju snage da to jasno i nedvosmisleno kazu nego provlace konstantno neki narativ kroz neke price koje nemaju veze sa realnoscu.

 

Iskreno ja sam prije turnira mislio da je Novak veci favorit za titulu nego sto sada mislim.Alkaraz me je pozitivno iznenadio i odlicno igra ovaj turnir, bas se prilagodio na podlogu i odlicno izgleda, pun je energije ali se nadam da ce Novak naci neki recept i za njega.Momak je zvijer i igrom iz polja sigurno moze parirati ali se nadam da ce ga Novak glavom i taktikom razoruzati.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, alcesta said:

Eh, od sutra sam na letovanju i ne nosim kompjuter, a preko telefona mi ne pada na pamet da gledam strimove, tako da ću se nadati da nađem bar neku kafanu s prenosom u blizini ako ne budem imala TV sa SK-om u sobi.

 

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Jerotije Pantic said:

Nevjerovatno je da ovdje postoje ljudi koji bi volili da Novak izgubi ali opet nemaju snage da to jasno i nedvosmisleno kazu nego provlace konstantno neki narativ kroz neke price koje nemaju veze sa realnoscu.

 

Iskreno ja sam prije turnira mislio da je Novak veci favorit za titulu nego sto sada mislim.Alkaraz me je pozitivno iznenadio i odlicno igra ovaj turnir, bas se prilagodio na podlogu i odlicno izgleda, pun je energije ali se nadam da ce Novak naci neki recept i za njega.Momak je zvijer i igrom iz polja sigurno moze parirati ali se nadam da ce ga Novak glavom i taktikom razoruzati.

 

Alkaraz je prvi teniser koga sam gledao (možda ima neki i pre njega) koji je koristio to što Medevedev stoji km iza osnovne linije kad prima servis.

 

Mislim, nek' ne prođe pola dropšotova, opet sve to treba istrčati.

Link to comment
Share on other sites

Sutra ce dosta toga zavisi od servisa obojice. Djokovic je daleko ispod svog proseka na ovom turniru, Alkaraz je za ocekivanja prilicno dobar, ali to i dalje nije neki nivo koji bi se ocekivao od sampiona Vimbldona. Ipak, ritern ce biti apsolutno kljucan, gde Djokovic takodje ove godine ne lici preterano na sebe.

 

Alkaraz je sa druge strane neocekivano dobar u tom segmentu.

 

U samim poenima ocekujem vise takticko nadmudrivanje i videcemo da li je neko spremio neku minijaturu. Alkaraz je u SF prosto unistio Medvedeva takticki dajuci mu niske lopte na bekhend i pozivajuci ga u teren, pa ga potom busio na mrezi, osvojio je 90% takvih poena, a videli smo ih 20+ sigurno.

 

To mu naravno nece proci protiv Djokovica, ali menjanje ritma uz dosta slajsa pa i signature dropsotova ocekujem. Mislim da je za njega kljucno da ne dozvoli Djokovicu da udje u svoju komfornu zonu i odlucuje kakvi ce se poeni igrati.

 

Naravno, to zahteva izuzetan fokus, koji je problematican kod Alkaraza, tako da takav plan koji se namece moze biti i mac sa dve ostrice i voditi u poraz bez ispaljenog metka za Spanca. Videcemo kako ce sve to dozirati i da li mogu to da sprovedu u delo.

 

Djokovic ce mislim staviti veci akcenat na defanzivu i sa osnovne linije bar na pocetku dok ne oseti Alkarazove udarce nece previse napadati niti ici po poene, vec ce pustiti Spanca da bi video sta mu je spremio i prilagodjavace se u toku mecu.

 

Sto se tice mentalne igre, sumnjam da je Alkaraz resio problem koji se manifestovao na Rolan Garosu. Ne verujem da ce ga opet hvatati grcevi ili tako nesto jer intenzitet ne moze biti takav na ovom mecu, ali ocekujem da vidim dosta pogresnih odluka, dosta udaraca koji bi inace bili vineri da zavrse u autu i da Djokovic to znalacki iskoristi.

 

Nadam se da ce mec biti lep za gledanje, mada ne ocekujem to.

 

3-1 za Djokovica.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

Sutra ce dosta toga zavisi od servisa obojice. Djokovic je daleko ispod svog proseka na ovom turniru, Alkaraz je za ocekivanja prilicno dobar, ali to i dalje nije neki nivo koji bi se ocekivao od sampiona Vimbldona. Ipak, ritern ce biti apsolutno kljucan, gde Djokovic takodje ove godine ne lici preterano na sebe.

 

Alkaraz je sa druge strane neocekivano dobar u tom segmentu.

 

U samim poenima ocekujem vise takticko nadmudrivanje i videcemo da li je neko spremio neku minijaturu. Alkaraz je u SF prosto unistio Medvedeva takticki dajuci mu niske lopte na bekhend i pozivajuci ga u teren, pa ga potom busio na mrezi, osvojio je 90% takvih poena, a videli smo ih 20+ sigurno.

 

To mu naravno nece proci protiv Djokovica, ali menjanje ritma uz dosta slajsa pa i signature dropsotova ocekujem. Mislim da je za njega kljucno da ne dozvoli Djokovicu da udje u svoju komfornu zonu i odlucuje kakvi ce se poeni igrati.

 

Naravno, to zahteva izuzetan fokus, koji je problematican kod Alkaraza, tako da takav plan koji se namece moze biti i mac sa dve ostrice i voditi u poraz bez ispaljenog metka za Spanca. Videcemo kako ce sve to dozirati i da li mogu to da sprovedu u delo.

 

Djokovic ce mislim staviti veci akcenat na defanzivu i sa osnovne linije bar na pocetku dok ne oseti Alkarazove udarce nece previse napadati niti ici po poene, vec ce pustiti Spanca da bi video sta mu je spremio i prilagodjavace se u toku mecu.

 

Sto se tice mentalne igre, sumnjam da je Alkaraz resio problem koji se manifestovao na Rolan Garosu. Ne verujem da ce ga opet hvatati grcevi ili tako nesto jer intenzitet ne moze biti takav na ovom mecu, ali ocekujem da vidim dosta pogresnih odluka, dosta udaraca koji bi inace bili vineri da zavrse u autu i da Djokovic to znalacki iskoristi.

 

Nadam se da ce mec biti lep za gledanje, mada ne ocekujem to.

 

3-1 za Djokovica.

Očigledno imaš jako oštro oko jer nama običnim smrtnicima je to promaklo.

 

Procenat osvojenih poena na prvi servis:

 

2022 - 82,5%

2023 - 82 %

 

Procenat ubačenog na oko 65% i ove i prošle godine.

 

Dakle uopšte nije u tome stvar, činjenica je da je Novaku prioritet ove godine bio RG i da je tamo bio peak forme. Ovo je ispod tog nivoa ali opet sasvim solidno.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Cestitke Vondrusovoj bila je stabilnija.

 

Ovo sto je Zaber danas odigrala je bas sramota, delom mi je i zao, delom i nije, ne zasluzuje ovakva teniserka da ikada osvoji slem.

 

Igras protiv devojke koja je granicna top 50, ima jednu celu titulu na nekom malecnom turniru u zivotu, igras drugi put finale, i ti se ovako raspadnes... haos.

Link to comment
Share on other sites

Igrala je treće finale, a drugi put na W. Baš mi je krivo, toliko lep tenis igra kad joj je glava na mestu, i opet ćorak kad je najvažnije :classic_sad: očigledno nije psihički kalibar za slem, ali opet ko je sve uzimao slemove, mogla bi stvarno i ona. Dobro je što nisam gledala, samo bih se iznervirala. Vondrušovoj svaka čast, drugo finale i prilika iskorišćena sjajno.

Link to comment
Share on other sites

Bas je podbacila Zabur, previse lakih gresaka, vodila 4-2 i 3-1 i do kraja setova manje vise statirala. Jeste radila sa psihologom, ali ocito da je finale za nju trenutno prevelki zlogaj, vidi se i po ovim suzama i emotivnom slomu na kraju meca. Vondrusova dovoljno dobra da iskoristi sanse koje su joj se ukazale, odigrala je dosta pametno i zasluzeno dobila.

 

Zanimljivo da su Barti i Vondrusova igrale finale RG 2019, i evo 4 godine kasnije obe su sampionke Vimbldona.

Link to comment
Share on other sites

On 7/14/2023 at 5:26 PM, alcesta said:

 

Ne mogu da obrišem ovaj quote... 

109663350264b3a939bd929895290489_orig.pn

Interesantno je da Novak ima više vinera, manje grešaka, i sve ostalo bolje. Iskreno, nisam to očekivao, možda da su tu negde...

Spoiler

 

 

Edited by Pangea
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Alkaraz je prosto oličenje nove generacije kakva je trebalo da se pojavi još pre desetak godina, i razlika u godinama radi u njegovu korist tako da je neminovno da sve češće pobeđuje Novaka. Samo ne bi morao da počne baš danas :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alcesta said:

Alkaraz je prosto oličenje nove generacije kakva je trebalo da se pojavi još pre desetak godina, i razlika u godinama radi u njegovu korist tako da je neminovno da sve češće pobeđuje Novaka. Samo ne bi morao da počne baš danas :classic_biggrin:

Boldovano... To kažemo pred svaki Novakov "ključan" meč.

 

Morao je da osvoji prošli Vimbldon da smanji dva slema zaostatka.

 

Pa je morao da osvoji AO jer je to njegov slem, a sledi RG gde Nadal 100% osvaja.

 

Pa je morao da osvoji RG jer kad će ako sad neće, plus prva prilika da preuzme vodjstvo u slemovima.

 

Pa sad bi bilo lepo da osvoji i izjednači Feda...

 

Ukratko, Novak šta god da osvoji piše istoriju pa nam kao teško pada ako ne uspe. Ali, negde mora da bude granica i da izgubi. Što se mene tiče to može da bude i danas, ako izgubi neću biti preterano tužan, plus je Alkaraz dostojan naslednik, dobar momak i sjajan teniser.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Darko said:

Pišite za sebe, sada očekujem bar Wimbledon za ovu godinu :classic_biggrin: 

Ti ovo kao da nijedan slem ove godine nema pa ajde makar Vimbldon :classic_biggrin:

U svakom slučaju, ako danas treba da se žrtvujem da ga gledam u nekoj ćevabdžinici na 40 stepeni, bolje bi mu bilo da dobro zapne da izvuče ovo kako zna i ume :classic_tongue:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...