Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

8 minutes ago, Fat Zadd said:

 

Pucanje mišića, u npocetnoj fazi oporavka, iziskuje strogo mirovanje i terapije. Tako, da budem blag, dečkic koji je to napisao, lupa gluposti.

 

 

Da li ti ikada procitas ono sto napišeš???

 

Kod nekog ko se bavi profesionalno bilo kojim profi  sportom,  "kolena"/misici/bilo sta ili su zdrava i mogu da podnesu opterećenja koja se zahtevaju, ili ne. Ne mogu biti u katastrofalnom stanju i sa istim da se potpise ugovor.

 

Snimanja su obavljena u Beogradu, niko nije ni znao da je pokidao mišić.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Jbt idemo na poslednje i najbitnije provere pred sezonu i idemo bez 2 organizatora. Sama reč kaže, ORGANIZATOR. 

Bolje da idemo bez 4 sa bilo kojih drugih pozicija nego bez 2 organizatora. 

 

Što se tiče ovih sezonskih... gratis sezonske ili poklonjene, kako hoćete, je uvek bilo i biće. Verujem sa je ove sezone takvih bilo nešto više nego lani. 

Verovatno nekih 500-700 ukupno. Sve jedno i da ih je 1000 opet sam siguran da ćemo biti dosta iznad rekorda koji smo imali pre par godina. I time sam jako ponosan jer sam pre početka rekao da očekujem 7000-7500 a da sam sa 8000-8500 prezadovoljan. Kako god, ako se ispostavi kao tačno i do prvog kola EL budemo na 10k , treba odati priznanje našim navijačima koji su to uspeli i pored skoro pa rasprodatog stadiona za sve 3 utakmice LŠ. Vidimo se u Areni! ❤️

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

A inace razlog zbog koje vecini ljudi kasni sezonska koja je uzeta online je taj ako je potrebno da vam se izradi i clanska karta(clanske karte) koje se izgleda izradjuju samo na kalemegdanu i onda tickets ceka da oni njima dostave izradjene clanske karte da bi sve spakovali zajedno sa sezonskom i poslali.

A s obzirom koliko sve ovo sporo ide tamo ocigledno rade jedno dve osobe. Bas neozbiljno iskreno da klub nije u stanju da angazuje 10 ljudi na mesec dana i da organizacija bude na nivou da se to sve stanca bez preteranog cekanja a ne da ljudi koji su narucili sezonsku prvog dana prodaje i dalje je ne dobiju

image.png.fc7e3346230eb7de031832cfadef582c.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znači na Kipar:

 

Yago, Hanga

Nedovic, Laza

Gidra

Bjelica, Deda, Dalibor

Tobi, Mitar, Simon, Bolomboj, Kuz

 

Na stranu što su se prvi i drugi plej istovremeno povredili, vrištimo za još jednim spolja. Makar i zbog broja igrača (da zanemarimo lošu odbranu prvih violina spoljne linije).

Link to comment
Share on other sites

Ако Илић и Кузмић иду у ФМП са циљем да помогну за меч са Варезеом 27.9. очекујем да им се прикључују или данас, или уопште не. Ми имамо 12 играча за овај куп и без њих, фмп је јуче завршио суперкуп.. Тако да ако они оду са нама на Кипар, верујем и да остају у ростеру ккцз.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Kooineeperk said:

Jel Shabaz ima neku istoriju povreda ili je ovo sada tako uletelo? 

 

Sabaz ima solidnu istoriju povreda, samo ne znam koje su u pitanju. Moguce da je bilo i vise rendom, al svakako da je potpisao zdrav za nas. U svakom slucaju mislim da smo Sabaza morali potpisati kad se otvorilo. Drugih top opcija da su bili realni nama (jer Kampaco i Slukas ocigledno nisu bili) nije ni bilo. Jedino da smo dali Vildozi novac od Sabaza a po meni bi to bilo glupo. 

 

Upravo zbog istorijata povreda Sabaza, Nedovica i Tea jos vise ima logike sto smo doveli za 5. beka Jaga (doduse kod kog cemo teko videti sta moze u El) a ne imali Topica koji bi u slucaju dve povrede bekova tokom sezone (sto je u nasem slucaju izvesno) da igra koga bi pri prenosu lopte pritiskali igraci poput Kampaca, Vokapa, Pajole, Avramovica itd. pa on je gubio po 4-5-6 lopti u juniorima a zamislite u El u toj situaciji da mora da igra 20 minuta. Jago bi trebalo da moze da nam pruzi generalno vise nego Topic bar sto se tice ove sezone a sa loptom je svakako sigurniji.

 

Ne znam sta se iscudjavaju ljudi, da ne racunam 20/21 sezonu jer je tu bilo i korone dosta (a i tu smo prosli kao jedni od gorih), u 21/22 smo imali oko 2 povredjena igraca prosecno (kad kazem oko mislim matematicki tipa 1.8 ili 2.3 a nije realno da pisem tako) i u sezoni 22/23 takodje. U obe sezone nam se desilo i po 4 povredjena igraca u isto vreme. Dakle i u ovoj sezoni plus sa par igraca koji imaju tendeciju da se povredjuju, normalno je da cemo imati 2 igraca prosecno povredjena. I ne samo mi, nego velika vecina El timova, kao sto su imali i prosle sezone. Nadam se da to nece biti Sabaz i Teo u isto vreme tokom sezone. A cak i da se to desi opet imas jos trojicu kvalitetnih igraca na 1 i 2 a ne ostajes u situaciji da moraju da ti igraju Uskokovic ili Rakicevic. Zbog svega toga je dobro da imamo 16 igraca i ovom rosteru od 16 igraca nema da kazes bas neupotrebljivih igraca tipa Raduljica, Cirbes i 2. mandata, Keselj itd. 

 

Dobra prilika za Jaga za ovaj turnir da se nametne. Hanga svakako je prenosio loptu i kada su ova dvojica bili tu a na prvom turniru je igrao iskljucivo pleja i to poprilicno dobro.

 

Hanga, Jago

Nedovic, Lazic

Rokas, Lazarevic

Davidovac 3/4

Bjelica, Simonovic

Tobi, Bolomboj, Mitrovic

 

Ja ovde vidim pola rostera dobre defanzivce, tako da eto prilike za famozni defanzivni balans. Bice po 3 dobra defanzivca uvek u petorci ako ne i cetvorica.

 

Pritom imacemo sta da igramo u napadu itekako iako smo bez dvojice glavnih protagonista u napadu odnosno bez dva glavna beka koji ce najvise razigravati.

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, NMX said:

Znači na Kipar:

 

Yago, Hanga

Nedovic, Laza

Gidra

Bjelica, Deda, Dalibor

Tobi, Mitar, Simon, Bolomboj, Kuz

 

Na stranu što su se prvi i drugi plej istovremeno povredili, vrištimo za još jednim spolja. Makar i zbog broja igrača (da zanemarimo lošu odbranu prvih violina spoljne linije).

 

Kako bode oči ova pozicija 5 majko moja...

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, NMX said:

Znači na Kipar:

 

Yago, Hanga

Nedovic, Laza

Gidra

Bjelica, Deda, Dalibor

Tobi, Mitar, Simon, Bolomboj, Kuz

 

Na stranu što su se prvi i drugi plej istovremeno povredili, vrištimo za još jednim spolja. Makar i zbog broja igrača (da zanemarimo lošu odbranu prvih violina spoljne linije).

Davidovac na 3, Simon na 4, mislim da ćemo tako izaći na Kipru.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Brat od Korneta said:

Sabaz ima solidnu istoriju povreda, samo ne znam koje su u pitanju.

 

14608107_1180665285312703_1558693314_n.j

 

Kako onda znaš? Misliš u fazonu znaš da je često odsustvovao ali ne znaš konkretno šta je povređivao?

 

I ajde još jednom da napišem iako će ponovo neko da mi uskoči sa pričom tako je hteo Milenko. Mi smo doveli Teodosića na jednu sezonu da bude mentor...ali ne Topiću, našem talentu, nego Yagu dos Santosu, Brazilcu (protiv kog nemam ništa zaista). Mi smo za posmatranje.

 

Dakle, Nikola će jednu jedinu šansu da uči od mađioničara protraćiti u Miškovoj ekipi. Evo ja ne znam.

Evo nađoh za Šabaza povrede.

 

https://www.foxsports.com/nba/shabazz-napier-player-injuries

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, NMX said:

Znači na Kipar:

 

Yago, Hanga

Nedovic, Laza

Gidra

Bjelica, Deda, Dalibor

Tobi, Mitar, Simon, Bolomboj, Kuz

 

Na stranu što su se prvi i drugi plej istovremeno povredili, vrištimo za još jednim spolja. Makar i zbog broja igrača (da zanemarimo lošu odbranu prvih violina spoljne linije).

Lazarevic ?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, John Terry said:

Kako onda znaš? Misliš u fazonu znaš da je često odsustvovao ali ne znaš konkretno šta je povređivao

 

Tako je. Znam da je imao dosta povreda kroz karijeru samo ne znam sta je tacno povredjivao. Prosle sezone je bio zdrav i za nas je potpisao bez ikakvih problema.

 

12 minutes ago, John Terry said:

ajde još jednom da napišem iako će ponovo neko da mi uskoči sa pričom tako je hteo Milenko. Mi smo doveli Teodosića na jednu sezonu da bude mentor...ali ne Topiću, našem talentu, nego Yagu dos Santosu, Brazilcu (protiv kog nemam ništa zaista). Mi smo za posmatranje.

 

Ja sam za to Jago ispred Topica, bez obzira na Milenka i Duska. Pisao sam da treba da potpisemo Jovica umesto Topica.

 

Zvezda je klub koji juri rezultat a ako imas x igraca koji potencijalno moze da ti pomogne vise od y igraca na putu da potpises rezultat uvek bi potpisao x igraca i ne bi gledao jel to Zvezdino dete, Srbin ili nesto trece.

 

Zvezda nije Mega da joj je cilj razigrati mladog igraca po svaku cenu. Zvezdin cilj su rezultati. Kraj price na tu temu. Hvala Milenku sto je ucinio dobru stvar i za sina mu i za Zvezdu da pronadje kvalitetnije resenje za nas u ovom trenutku jer ce nam ocigledno trebati instant zamena koja moze da doprinese igri. To kako su neki zamislili Topic 3. plej da se razigrava kroz Abu, to mozda na igrici. U realnom zivotu desavace nam se da skoro svi bekovi ce propusiti po neki mec a taj 3. plej ce morati da uzme minute. Zvezdina igra ne sme da trpi jer nam je svaka pobeda zivot. Ponovicu: Topic je gubio u juniorima cesto 4-5-6 lopti zamisli da je bio kod nas i da mora da uzme minute (sto je izvesno) a da ga pritiskaju igraci poput Kampaca, Pajole, Vokapa, Avramovica itd.

 

Zvezda je u ovakvoj konstalaciji sa 3 injury prone beka morala da potpise kvalitetno resenje za 5. beka to je Jago, i siguran sam da ce biti jedan od kvalitetnijih petih bekova u El, posto kapiram da ce takvu minutazu imati prosecno.  Jago je dugorocni projekat Zvezde, takodje ce mu Teo znaciti za mentora. 

 

Ako sve bude kako treba sledece sezone PG linija: Sabaz, Jago i Topic koji ce tada imati 19 godina i idalje biti fizicki slabiji od drugih bekova u ligi bez obzira na visinu.

 

Da me neko ne razume pogresno, sto kaze Bojana, porodica Topic ko da su mi iz kuce (i sam sam drzao sliku Milenka dok sam bio 1945) i jako zelim da mali Top uspe u Zvezdi dogodine, ali valjda su nam svima interesi Zvezde ispred interesa porodice Topic, a pritom paradoks da su interesi porodice Topic da zaigra za Megu iako je interes Zvezde odnosno i Covica i Duska bio da zaigra za nas ove sezone, ali verujem da ce Jago ubrzo razuveriti tu ideju. Tako da, da, zaista je Topic Milenko hteo da mu sin odigra ovu sezonu u Megi i to je povtdjeno sa vise strana, to nije prica sa foruma ili tvitera, nego istina. Zaista je glupo da pisemo 100 puta o tome jer ako vrtimo u krug neprekidno iste price koje ne mozemo da promenimo umesto da se fokusiramo na sadasnjost i stvarnost onda tvoja poslednja recenica dobija smisao.

Link to comment
Share on other sites

Šabaz po istoriji povreda u NBA ne spada u injury prone igrače. Problem koji je imao od decembra 2018 do juna 2019. je povreda zadnje lože i to mu se nije vraćalo kasnije. Igrao je u tom periodu ali je 6 puta stavljan na listu povredjenih iz istog razloga.
U Zenitu koji ga je angažovao da zameni Pengosa, istegao je ligamente skočnog zgloba i to ga je izbacilo iz rotacije na neverovatna 4 meseca iako ih nije pokidao i nije bilo potrebe za operacijom.
To se desilo jedan dan nakon što je Uniksu u Kupu ubacio 33 poena.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Wingwalker said:

Šabaz po istoriji povreda u NBA ne spada u injury prone igrače. Problem koji je imao od decembra 2018 do juna 2019. je povreda zadnje lože i to mu se nije vraćalo kasnije. Igrao je u tom periodu ali je 6 puta stavljan na listu povredjenih iz istog razloga.
U Zenitu koji ga je angažovao da zameni Pengosa, istegao je ligamente skočnog zgloba i to ga je izbacilo iz rotacije na neverovatna 4 meseca iako ih nije pokidao i nije bilo potrebe za operacijom.
To se desilo jedan dan nakon što je Uniksu u Kupu ubacio 33 poena.

 

Sabaz nije igrao sezone 20/21 nijednu utakmicu zbog neke ocigledno jako ozbiljne povrede (ono sto je okacio iznad pise samo do 2020.), a onda se ponovo ozbiljno povredio 21/22 na pripremama i nije igrao tu sezonu. Nisam siguran da je na 4 meseca. On se povredio u Septembru a rat je poceo krajem Februara. Trebalo je da se vrati, secam se te price, al svakako je tu imao ozbiljnu povredu i propustio bi veci deo sezone da nije bilo rata, a ovako je celu, jos jednu za redom.

 

Bilo kako bilo, za nas je potpisao zdrav, ovo sad je neko istegnuce (valjda) i nadamo se da nece imati ozbiljnijih povreda ove sezone. 

Link to comment
Share on other sites

On 9/19/2023 at 2:16 AM, Brat od Korneta said:

Nikoga. Nase 3. opcija na 4 i 5 su mi bolje od svih ovih igraca koje si boldovao.

 

Hvala na odgovoru.

 

Dakle, cak i oni najbogatiji EL klubovi na tribine salju igrace koji ne mogu da odgovore zahtevima takmicenja, samo KKCZ treba da pravi roster tako da se nista ne menja i kad se povrede dvojica ili trojica igraca na dve unutrasnje pozicije. Problem je, sto to kosta, pa vecina kuka kako nema jos neke jake cetvorke umesto Bjelice, a to sto se na centru placaju petorica, to ce ionako narod da plati.

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Benito said:

Ne znam ko je ovde napisao da je Shabazu pukao list ali se nadam da ce dobiti trajni ban za iznosenje neproverenih informacija i licitiranje sa necijim zdravljem. Shabazz ima blago istegnuce i bice spreman za Asvel (mozda i za Igokeu).

Crveno-beli putuju na ovaj turnir bez lakše povređenih Nejpira i Teodosića koji će biti spremni za početak sezone, ali jači za Tobija i Davidovca koji su se u ponedeljak priključili timu nakon kraćeg odmora zbog obaveza sa nacionalnim timovima.

https://kkcrvenazvezda.rs/2023/09/21/crveno-beli-otputovali-na-kipar-na-poslednje-dve-provere/

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, božija noga said:

Crveno-beli putuju na ovaj turnir bez lakše povređenih Nejpira i Teodosića koji će biti spremni za početak sezone, ali jači za Tobija i Davidovca koji su se u ponedeljak priključili timu nakon kraćeg odmora zbog obaveza sa nacionalnim timovima.

https://kkcrvenazvezda.rs/2023/09/21/crveno-beli-otputovali-na-kipar-na-poslednje-dve-provere/

 

Pa upravo to sam i napisao, laksa povreda i bice spreman za pocetak sezone, isto vazi i za Tea.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

Znači na Kipar:

 

Yago, Hanga

Nedovic, Laza

Gidra

Bjelica, Deda, Dalibor

Tobi, Mitar, Simon, Bolomboj, Kuz

 

Na stranu što su se prvi i drugi plej istovremeno povredili, vrištimo za još jednim spolja. Makar i zbog broja igrača (da zanemarimo lošu odbranu prvih violina spoljne linije).

 

Onda biraj koga ces da otpustis na poziciji 3, jer tu imas Hangu, Giedraitisa, Lazarevica i Lazica (i jos jednog sa pozicije 5 jer i tu imas pet igraca).

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...