Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Prosle sezone Zvezdin marketing je usao u uzu konkurenciju, Partizanov nije. Ne znam samo gde nas to sahranjuju nisam u toku.

 

Partizanov marketing... Covek im na zvanicnom jutjub kanalu kluba intervjuise igrace i ne zna engleski u 2023. godini. Pa sve da sve drugo najbolje rade, a ne rade, malo je reci da im sve pada u vodu zbog toga. Mislim nije sramota ne znati engleski no klub koji raspolaze tolikim milionima i igra najvece takmicenje u Evropi nije platio nekog ko zna engleski da odradi posao kako treba. Dovoljno je samo oko toga da se zapitas sta si uporedio, a mogoa bih jos mnogo, al sto bi sad gubili vreme na nebitne stvari. Mogli bi malo o kosarci za promenu.

 

https://kkcrvenazvezda.rs/2023/06/22/crvena-zvezda-ponovo-u-najuzoj-konkurenciji-za-najbolji-marketing-el/

 

https://www.danas.rs/sport/evroliga-dodelila-je-trece-mesto-kk-crvena-zvezda-za-najbolju-marketing-i-poslovnu-strategiju/

 

https://kkcrvenazvezda.rs/2021/07/08/marketing-crvene-zvezde-ponovo-u-vrhu-evrope/

 

https://www.google.com/amp/s/mondo.ba/Sport/Kosarka/amp/a1005356/KK-Crvena-zvezda-marketing-drugo-mjesto-u-Evroligi.html

 

https://www.redbull.com/rs-sr/zvezdin-marketing-tim-treći-u-evropi

 

I tako manje vise svake sezone od kada igramo.

 

Sto volimo da opljunemo po sebi, cak i da izmislimo nesto da bi opljunuli tamo i gde nema realnog preteranog prostora za kritiku. Ovakve komentare mogu samo ovde da naidjem i nigde vise.

 

  • Like 30
  • Love 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Brat od Korneta said:

Prosle sezone Zvezdin marketing je usao u uzu konkurenciju, Partizanov nije. Ne znam samo gde nas to sahranjuju nisam u toku.

 

Partizanov marketing... Covek im na zvanicnom jutjub kanalu kluba intervjuise igrace i ne zna engleski u 2023. godini. Pa sve da sve drugo najbolje rade, a ne rade, malo je reci da im sve pada u vodu zbog toga. Mislim nije sramota ne znati engleski no klub koji raspolaze tolikim milionima i igra najvece takmicenje u Evropi nije platio nekog ko zna engleski da odradi posao kako treba. Dovoljno je samo oko toga da se zapitas sta si uporedio, a mogoa bih jos mnogo, al sto bi sad gubili vreme na nebitne stvari. Mogli bi malo o kosarci za promenu.

 

https://kkcrvenazvezda.rs/2023/06/22/crvena-zvezda-ponovo-u-najuzoj-konkurenciji-za-najbolji-marketing-el/

 

https://www.danas.rs/sport/evroliga-dodelila-je-trece-mesto-kk-crvena-zvezda-za-najbolju-marketing-i-poslovnu-strategiju/

 

https://kkcrvenazvezda.rs/2021/07/08/marketing-crvene-zvezde-ponovo-u-vrhu-evrope/

 

https://www.google.com/amp/s/mondo.ba/Sport/Kosarka/amp/a1005356/KK-Crvena-zvezda-marketing-drugo-mjesto-u-Evroligi.html

 

https://www.redbull.com/rs-sr/zvezdin-marketing-tim-treći-u-evropi

 

I tako manje vise svake sezone od kada igramo.

 

Sto volimo da opljunemo po sebi, cak i da izmislimo nesto da bi opljunuli tamo i gde nema realnog preteranog prostora za kritiku. Ovakve komentare mogu samo ovde da naidjem i nigde vise.

 

Ali oni koji velicaju Ostoju i smatraju ga za ozbiljnim... Pa cak I u ovom slucaju uporedjuju marketing gde smo u vrhu... Nema smisla komentarisati...

Link to comment
Share on other sites

 
Sjajno ...
 
Jedno pitanje samo, hoce li ovogodisnji tim moci da stane na velicine M i L? [emoji1]
Ako Kuz ne pojača efempe...teško. Imamo trojicu visine 2.13 metara...pa redom:
Bjelica 2.08, Bolomboj i Luka 2.06, Deda 2.03, Gidra, Hanga 2.01, Lazarevic 2.0, Teo 1.96, Laza 1.95...
Cirka 25 metara...

a gde su još Šabaz, Yago.
Link to comment
Share on other sites

On 9/13/2023 at 1:59 AM, Brat od Korneta said:

Sve sto je ostalo slobodno u Nba da vredi:

 

Point Guards:

 

Ryan Arcidiacono (29)

D.J. Augustin (36)

Michael Carter-Williams (32)

Kennedy Chandler (21)

Goran Dragic (37)

George Hill (37)

Mac McClung (24)

Kendrick Nunn (28)

Cameron Payne (29)

Kobi Simmons (26)

Ish Smith (35)

John Wall (33)

 

Po godinama se uklapaju Goran Dragić i George Hill.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Zvezda vs Dinamo

 

Iako smo bili bez pola rostera, iako nekoliko igraca nije igralo na primarnim pozicijama, imalo je sta da se vidi. U napadu se najvise igralo za Nedovica, Giedraitisa i Mitrovica a Hanga je nekako neplanski dosao do 15 poena. Sabazu je ovo prva utakmica cini mi se i razumljiv je veci broj gresaka, vec sutradan protiv Asvela je iskidao. Odigrali smo barem 15 akcija na mecu od cega su neke delovale kao sat i efikasno ih zavrsili, neke smo sve dobro odradili pa promasili a neke nismo ni uspeli da zavrsimo jer neki igrac kasni 1 sekund u necemu, izdvojio sam 2 takva primera a bilo ih je dosta. Dusko radi ono sto je do njega, na igracima je da realizuju, mada odgovornost ce biti na njemu ovog puta veca jer je birao on te igrace. Imacemo bas dosta kretnji igraca bez lopte (sto je po meni najlepsa napadacka kosarka koja postoji) sto otezava protivnickoj odbrani da komunicira, a za to moramo da imamo visok IQ u timu sto mi i imamo, gde svako zna sta radi u napadu, mada trebace vremena da se sve to uvezba pa je razumljiv i solidan broj gresaka.

 

Ono sto mi je najvise zapalo za oko a nema u gifovima:

 

Spoiler

-Hanga je odlican two way igrac, daleko bolji u napadu od Holinsa na primer. Sto po kontroli lopte i vodjenju, sto po kreaciji za druge, sto po kreaciji za sebe. Brani od 1 do 3, igra u napadu od 1 do 3. Mislim da cemo gledati (ukoliko ne dovedemo beka) da Sabaz, Nedovic i Lazic igraju prvu petorku a drugu Hanga na 1 i Teo na 2 i Giedraitis na 3. Stvarno deluje dobro kao plej, siguran je na lopti i dobro dodaje za nekog ko nije primarno plej. Pogodio je dve trojke iz driblinga u poslednjim sekundama napada, znaci nije samo spot up suter, isao na prodor vise puta, razigravao. Mislim da ce prijatno da iznenadi sve koji nisu detaljnije upoznati. On je u Realu bio tamo bukvalno 10. opcija u napadu zato sto je bas imao ulogu defanzivnog specijalca a i logicno je da ima manju ulogu u napadu u timu gde imas Gossa, Rodrigeza, Musu, Hezonju, Deka, Jabuselea, Tavaresa, Poarjea itd. Kod nas ce imati puno vise slobode u napadu.

 

-Giedraitis je bukvalno duplo bolji igrac od Dobrica, teska srca ovo priznajem ali tako je. U napadu je to slicno kao i Dobric, odlicno se krece od lopte, ne spusta loptu u dribling osim kad ne mora, sutira za 3 iz istih kretnji kao i Dobric (mada ima puno brzi izbacaj), ima flouter, ali ono sto ga najvise razlikuje osim i u sajzu sto je visi i jaci (cak je igrao i na 4 na kraju) je ofanzivni skok. Od njega su prethodne sezone sa pozicije 3 u ofanzivnom skoku bili bolji samo Kolson, Bonga i Ponitka a sveukupno racunajuci i defanzivne skokove on je najbolji skakac sa pozicije 3 u Evroligi i 7. skakac od svih igraca sto je bas bas odlicno. Osim sto je i na ovoj utakmici imao 5, 6 skokova i jos minimum toliko situacija gde se borio za skok, nekako je uvek na pravom mestu. Svaki put se izmigolji cuvaru u napadu kada neko drugi sutira on je ili uhvatio taj skok ili je bio blizu da ga uhvati. Duplo bolji od Dobrica je u odbrani. Jeste da ovaj mec nije merodovan zbog tezine protivnika ali vidi se i cvrstina i brzi rad nogu. U nekim trenucima cak je i protivnicke bekove fino cuvao. Nije neki elitan defanzivac ali je dobar i po meni takodje spada u two way igraca kao i Hanga.

 

-Dakle ubedljivo najveci utisak na ovom mecu su ostavili njih dvojica. Ono sto je zajednicko Rokasu i Hangi je da da su borci, iskusni ali i pametni igraci koji uvek znaju gde se krecu i sta rade u napadu i definitivno dizu IQ ovom timu ako smo njih dvojicu doveli umesto Dobrica i Holanda a tako ispada. Ne mogu da se odlucim jos uvek ko mi se trenutno vise svidja od njih dvojice. Odlicna pojacanja i super korisni po tim, cak i kada budu davali 0, 2 ili 4 poena a desavace se i to dosta puta s obzirom da kapiram da su nam prve 3 opcije u napadu Sabaz, Nedovic i Tobi odnosno 3 igraca koji ce imati najveci ppg, tako bi bar trebalo biti.

 

-Sabaz je tek stigao i cini mi se odigrao prvu utakmicu, imao je dosta gresaka, ali i nekoliko dobrih poteza. 

-Nedovic je probijao 1 na 1 dosta, trudio se u odbrani, promasio dosta suteva sutirao je tipa 2/7 za 3.

-Lazic je delovao dosta dobro. Grizao u odbrani, pogodio par trojki, cak je i ucestvovao u napadu u nekoliko akcija da nije samo coskario.

-Bolomboj je igrao na poziciji 4 te ne znam koliko je realno da ga komentarisem, svakako delovao je najlosije uz Ilica. Imao je par dobrih defanzivnih sekvenci ali i par losih. Sutirao je 1/2 za 3 poena. Jednom je ostao sam na centralnoj poziciji, jednom se odigrala akcija da Nedovic probije 1 na 1 na stranu, skupi odbrana i da sutne iz coska. Ta mu je izasla iz obruca, prvu je pogodio sa centralne i to je spustio u dribling pre suta. Znaci ima materijala da sutira on za 3 i sa pozicije 5. Ionako nema sta da ponudi u napadu puno osim kao neka lob meta. Mislim da necemo Bolomboja uopste gledati na 4 sada kada su se prikljucili Simonovic, Davidovac i Bjelica.

-Mitrovic ispod prosecna partija za njegove standarde iako je dao 10 poena i asistirao par puta ali je imao i tipa 4 TO. Svakako bice Mitrovic vazan sraf u napadu i ove sezone jer dok je bio u igri svaki 2. napad je isao ili za njega ili preko njega, sad cemo imati bolje sutere pa ce njegov short roll imati jos vise smisla.

-Ilic tanko bas, mislim da nema sta da trazi u ovom rosteru.

-Kuzmic je delovao sasvim ok. Par koseva, par skokova, par dobrih defanzivnih sekvenci. Moze da igra Aba ligu komotno ako odmaramo Tobija na primer, nadam se da nece u Fmp kao sto je pisalo ima tu i dalje neke kosarke u njemu a znacio bi i za nekoliko mec apova u Evroligi. Svakako i da ode, lepo smo popunjeni na centru jer osim sto imamo 3 centra (Tobi, Bolomboj, Mitrovic) imamo i dva komba 4/5 (Bjelica i Simonovic) ako se neki centar povredi tako da nam iz te perspektive i ne treba 4. centar.

 

-Toliko upisa o defanzivnom balansu a Dusko je u jednom trenutku izveo ful defanzivnu petorku: Hanga, Lazic, Giedraitis, Bolomboj, Kuzmic. Bukvalno svih 5 igraca manje ili vise dobri defanzivci. Mucili smo se u napadu iako smo od gubitka od 10 razlike prisli na 5 zbog dobre odbrane pa je bio kraj cetvrtine ali to u Evroligi tesko da ce proci da igramo sa takvom petorkom. Poradjas koseve u napadu u zadnjoj sekundi de Hanga ili Giedraitis izmisljaju poene kao kod Radonjica Volters i Kalinic mada ipak je ovo Sasari a ne neki El tim i koliko god dobra odbrana uvek ce neki Panter, Majk Dzejms i Hauard da ti daju sut preko ruke, Lojd da ti da trojku iz step beka, Kampaco da ti provuce loptu oko glave, Mirotic i Klajburn da izmisle poene, i tako u svakoj ekipi ima po ovako neki gde kada se zapale dzabe i cela defanzivna petorka a kamoli jedan igrac koji ga cuva. Duskove prethodne 3 ekipe su bile u top5 po odbrani u EL tako da ja ne brinem ni najmanje oko defanzive i za mene nema sumnje da ce ovaj tim biti medju defanzivno losijim kako mnogi ovde nagadjaju.

 

Ovu akciju smo odigrali 2 puta za Nedovica da sutne, na pocetku i na kraju:

(obratiti paznju na Lebranka kreatora, oba puta on dodaje Nedovicu)

 

k7ZHmK.gif

 

Rq-R2c.gif

 

Kad smo kod Lebranka, pazite sad ovo, prenosi loptu i zove akciju. Ide saradnja na strani Sabaz-Ilic gde je Ilic trebao odma da doda Giedraitisu koji je bio sam u suprotnom cosku da sutne ali mu je ispala lopta.

 

Sv0dYl.gif

 

Sabaz je bas lepo saradjivao i sa Mitrovicem i sa Kuzmicem u nekoliko navrata (i to je jedino dobro radio na ovom mecu), ovo sam izdvojio zbog lepog dodavanja:

 

f3I98W.gif

 

Ovde je Bolomboj trebao da baci lob pas za Mitrovica da je sacekao 1 sekund i video da se ovaj lepo uvalio ali je iz nekog razloga pozurio i bacio Lazicu u korner koji je otisao na flouter i promasio:

 

zqKDcs.gif

 

Ovaj deo sam izdvojio kao dokaz koliko je rezultat bio u drugom planu kada Giedraitis ostaje sam na sutu levo na 45 i Nedovic ga vidi ali ipak poziva drugu akciju (i to isto za njega) jer mu Dusko daje jasne instrukcije, zato sto su hteli da isprobaju nesto drugo za poslednji napad u cetvrtini:

 

4HTl3s.gif

 

Ovde je opet bila akcija da Giedraitis ostane sam na sutu levo na 45 ali Hanga ili je trebao da ranije krene da utrcava da odbrana skupi ili da mu postavi blok. Mitrovic vidi da Hanga kasni, da odbrana dobro rotira i dodaje Hangi  rizicno a kasnije gubimo loptu:

 

aIVO9O.gif

 

Jedna lepa minijatura za Giedraitisa koji ostaje sam i promasuje, a zatim i Ilic zicer iz ofanzivnog skoka;

 

b2vnLy.gif

 

Utisak je da kad je Giedraitis u igri da se svaki drugi napad maltene igraju neke akcije za njega da sutne. Mislim da je sutirao 2 od 5 na ovom mecu a jos jedno 7 akcija da nije ni proslo.

 

 

P.s.

Kasnije cu i za Asvel da okacim samo ce biti sazetije i bez onolikog spojlera.

  • Like 13
  • Love 1
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, John Terry said:

@Brat od Korneta Misliš da nećemo dovoditi dvojku?

 

Mislio sam da cemo dovesti Jovica. Izgleda da cekamo nesto bolje od njega ako nismo njega doveli sad posto ce on izgleda u Valensiju. Mada ne znam gde ce tamo kada imaju 7 bekova.

 

Ako Dusko vidi Tea kao dvojku, kao sto je igrao kod Skariola, onda kapiram da cemo dovesti pleja pre nego bek sutera odnosno barem kombo igraca pre nego nekog cistog beka sutera. Pa izgledati:

 

Sabaz, pojacanje, Jago

Nedovic, Teo

 

 

Mislim da cekamo Nba i da smo dali nekim igracima rok da preseku do tipa najkasnije 24. Oktobra, kada pocinje Nba. Sto je opet maltene sam pocetak sezone, pa ako bi doveli neko ozbiljno pojacanje bolje i sacekati. Ako je istina sve da smo se interesovali za Ntikilinu, Herisona i Nan-a, jasno je kakav profil otprilike trazimo i mislim da ako ne dovedemo taj profil igraca da necemo ni dovoditi pojacanje po svaku cenu.

 

I ovako smo po meni dosta kvalitetni a usudicu se da kazem nikad kvalitetniji na bekovskim i bez tog pojacanja.

 

Sabaz, Hanga, Jago

Nedovic, Teo

Giedraitis, Lazic, Lazarevic

Simonovic, Bjelica, Davidovac

Tobi, Mitrovic, Bolomboj, Kuzmic?

 

Ako Jago zasluzi minute mozda on bude bek ap plej a Hanga deli minutazu sa Giedraitisom na 3. Moze Hanga i na 2 ali i Teo na 1. Svakako imamo bas dosta kombinacija i kapiram da ce ih sve isprobavati dok ne pocne sezone.

 

Toliko imamo kombo igraca koji mogu da pokrivaju po dve pozicije i kombinacija u napadu, da tipujem da cemo biti najtezi protivnik za skautiranje jer ce Dusko da im tumba pozicije cesto, pritom pravi vrlo verovatno najvise izmena tokom meca od svih drugih trenera a na sve to imamo puno kretnji bez lopte u napadu po cemu smo bili najpoznatiji i prosle sezone u Evroligi gde pritom Dusko nije selektirao tim.

 


Stil igre u napadu ce nam biti jako slican ali cemo imati puno bolje sutere (bar bi tako trebalo biti).

 

 

 

A za odbranu sta reci tek. U jednom trenutku smo bili najbolja odbrana u Evroligi, na kraju smo bili 4. odbrana po defanzivnom rejtingu.

 

Sve to u ekipi u kojoj nije dovodio igrace. Od dobrih defanzivaca imao je Lazica, Lazarevica, Pefija, Bentila i Martina. (i Kampaca 9 kola, ali mi smo najbolju odbranu igrali bez Kampaca). U ekipi u kojoj su mu najvecu minutazu cinili Nedovic, Dobric, Petrusev sve losi defanzivci. Vildoza nije los defanzivac al se steka jako. Ne znam dal je odigrao vise od 6,7 utakmica gde je igrao defanzivu na maksimumu.

 

I ja sam misljenja da bi jedan bek koji igra dobro defanzivu podigao balans ove ekipe, ali napad (na papiru za sada) nam je toliko dobar da nama zapravo i ne treba toliki balans na kakav smo navikli, sto ce nadam se svi uveriti brzo.

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li ovo pišem na pravom mestu, ukoliko nije pogodan topik administracija će prebaciti.

Bacio sam juče pogled na prijateljsku utakmicu KKP na Tašmajdanu. Čitajući izveštaje u medijima i na portalima sa ove "fešte", zapitao sam se da li smo gledali istu predstavu?! Naime, izveštaji govore o fenomenalnoj atmosferi i veličanstvenom dočeku za njihovog reprezentativca AA. Ono što sam ja video/čuo jeste bar 5-minutno skandiranje Aleksi, pogrdno upućeno večitom rivalu, svi znate o kojoj "pesmici" je reč. Nigde u medijima nisam video reč o tome, a tek osudu. Zapita se čovek da li smo, kao nacija i navijači, toliko zastranili da nismo sačekali ni čitav dan posle realno veličanstvenog dočeka naših reprezentativaca?

Da se razumemo, ne sumnjam da bi bilo isto i na kontra strani, da je bilo prilike za to. Da li je normalno, da se u situaciji dok je "iskovano srebro" još vruće, neko organizovano bavi najprimitivnijim uvredama i poznatim uličarskim folklorom na račun drugog kluba, a sve pod "patronatom" i priustvom prrdsednika KSS, najvećeg trenera/Srbina u univerzumu, a da se pritom, nakon "veličanstvene fešte na Tašu" niko od njih ne oglasi po tom pitanju?

Po mom skromnom misljenju, svi koji su pratili igre reprezentacije u Manili, su zdušno bodrili momke(trebalo bi da su svi), bez ikakvih predrasuda ko kojim bojama pripada.

Za sebe mogu da kažem, kao i za svoje okruženje, da sam AA podržavao, bodrio i navijao isto kao i DeDu,Dobrića,Bogdana bez ikakve razlike.

Smatram da bi bilo poželjno da prvom prilikom, a to će biti derbi u Areni pod domaćinstvom KKP, zvanični spiker na utakmici na početku pozove navijače da pozdrave srebrne šampione gromoglasnim aplauzom, a posle neka navijači nastave sa svojim folklorom. To bi bio lep gest (po meni i jedini mogući) i pokušaj usmeravanja svih naših navijača ka nekoj normalnosti. Umesto toga imamo ono što smo videli/čuli juče, bez ikakve reakcije nadležnih i onih koji to prate/medija.

Smatram da takva situacija samo dalje produbljuje podele i kopa rovove između nas, a bila je lepa prilika, da nas ovo srebro ujedini, ako ništa bar do početka sezone, nažalost ta prilika je propuštena od strane organizatora jučerašnje manifestacije, sa sve neutralnim predsednikom saveza.

Ponavljam, uopšte nemam dilemu da bi se slična situacija desila i da je kojim slučajem KKCZV imala neku utakmicu ovih dana, što nam govori da kao društvo idemo, neverovatnom brzinom, u propast i što će bojim se, izazvati još žešću reakciju suprotne strane, a onda će se neki javljati i kao "vrhovni patrijarsi" pitati "zašto dete od 10g ide sa mamom i tatom i psuje autobus sa igračima...." Pa evo zašto.

 

 

  • Like 22
  • Ha-ha 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...