Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

1 hour ago, dzakala said:

Ljudi, danasnji rosteri se prave tako da se ima 12 igraca u rosteru koji svi podjednako mogu da dele minute + 2 do 3 igraca koji uskacu kada neko odmara ili kada dodju povrede.

Timovi se ne prave vise po principu startna petorka +3 izmene i ovo resto neki golobradi talenti koji ce da se razigravaju.

Povrede u danasnjem sportu su kao dobar dan + veliki broj utakmica.

 

Voleo bih kada bi neko mogao da izvuce statistiku prosle sezone, na koliko smo utakmica sve ukupno bili kompletni?

 

I ne uzimajte primer Partizana, oni su se na cistu srecu provukli prosle godine da im se niko od 6 nosilaca igre ne povredi,a svakako su im u pojedinim trenutcima nedostajali i Avramovic i Koprivica, iako nisi primarne opcije. 

Evo denver uzeo titulu rotirao 12 igraca ceo plejof.

Ako se neko povredi bas ce 11. i 12. igrac da ti spasu sezonu.

 

Edited by Nate
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, СтелаРоса said:

Po cemu imamo realne sanse da se nadjemo na F4? Eto i da dodje Kalinic, on je na tom istom F4 prosle sezone odigrao 15 min, a dosao bi da nam bude prva opcija. Tobi polufinale nije ni igrao, samo za trece mesto 12 minuta, a bice nam prvi centar. Bolomboj 8 minuta. Teo drugi plej ekipe koja je bila 14. Shabazz poslednje dve sezone 15 ozbiljnih utakmica u rukama. I mi imamo realne sanse za F4? 
 

Ja kao navijac se nadam trofeju, i da imamo duplo slabiji tim od ovoga isto bi bilo. Ali nase realne sanse nisu ni top8, a kamoli f4.

Nase realne sanse nisu ni top8? Pa zasto onda igramo i trosimo ovoliko para ako su nam sanse opet donji dom EL? Dusko je sa Bentilom, Martinom, Holandom, Pefijem imao skor 16-11, a necu da se nadam sada kada imamo mocan tim? Ajte molim vas.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dzakala said:

Ljudi, danasnji rosteri se prave tako da se ima 12 igraca u rosteru koji svi podjednako mogu da dele minute + 2 do 3 igraca koji uskacu kada neko odmara ili kada dodju povrede.

 

1 hour ago, dzakala said:

I ne uzimajte primer Partizana, oni su se na cistu srecu provukli prosle godine da im se niko od 6 nosilaca igre ne povredi,a svakako su im u pojedinim trenutcima nedostajali i Avramovic i Koprivica, iako nisi primarne opcije. 

 

A zašto ne bi uzimali primer Partizana, možda zato što je to najočigledniji primer da je priča o neophodnih 15 igrača u rosteru bullshit? Jel' možemo onda da uzmemo primer Olimpijakosa, ili Baskonije?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Po mom mišljenju treba Duško da dovede i nekog stranog pomoćnog trenera (Španca) i na taj način pojača i stručni štab, ali izgleda da od toga nema ništa…

 

Sve ove ozbiljne EL ekipe imaju najmanje po 4 pomoćna trenera, a neke čak i po 5 (Olimpijakos, komšije, Olimpija, CSKA svojevremeno itd.), a Duško za sad samo 3 u stručnom štabu (i to sva tri domaća). Nije najbitnija stvar, ali nije ni nebitno.

Edited by Hrabro
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Guru said:

 

 

A zašto ne bi uzimali primer Partizana, možda zato što je to najočigledniji primer da je priča o neophodnih 15 igrača u rosteru bullshit? Jel' možemo onda da uzmemo primer Olimpijakosa, ili Baskonije?

Min 12 je potrebno a 15 nista strasno, posebno kad su ti igraci Kuzmic, Lazarevic. Ti bi da se ima 8 ili 9 igraca?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bosMan_jr said:

G) ima vazeci ugovor sa ekipom u kojoj igra

 

mislim da bas bas preterujemo sa nekim iluzijama kod stvari koje su cesto ocigledne

On ako ima želju da dođe platili bi obeštećenje za njega (vjerovatno nekih 500k) i to bi bilo to. Očigledno da mu se ne vraća ovdje ili da ga Duško ne želi (manje vjerovatno).

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Howie Roseman said:

On ako ima želju da dođe platili bi obeštećenje za njega (vjerovatno nekih 500k) i to bi bilo to. Očigledno da mu se ne vraća ovdje ili da ga Duško ne želi (manje vjerovatno).

Razmisljanje ti je u najmanju ruku uprosceno do bola. Pita se tu i klub sa kojim igrac ima ugovor, ne postoje u svim ugovorima fiksne otkupne klauzule, drugo i da postoji ti proizvoljno odredjujes da je to 500k, mozda je 1.5m. 
Trece Kalinic je pod jakim ugovorom tamo, treba da se zameri Barseloni i treba da damo otkup + isti dvogodisnji ugovor da bi se vratio (cca 3.5 - 4m sve zajedno) - opet kazem sve ovo ako postoji fiksna klauzula, ako ne postoji dzaba sva teorija.

 

Cemu sve to ako je sledeceg leta slobodan igrac?

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Miki28 said:

Min 12 je potrebno a 15 nista strasno, posebno kad su ti igraci Kuzmic, Lazarevic. Ti bi da se ima 8 ili 9 igraca?

 

Ja bih da se ima 12 igrača. Za četvrtim, petim i šestim centrom, kao i recimo za četvrtim krilom nema apsolutno nikakve potrebe, ne razumem te pokušaje da se nešto što je vrlo verovatno lopovluk (ugrađivanje u ugovore) racionalizuje i da mu se da neki košarkaški smisao. 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Guru said:

 

Ja bih da se ima 12 igrača. Za četvrtim, petim i šestim centrom, kao i recimo za četvrtim krilom nema apsolutno nikakve potrebe, ne razumem te pokušaje da se nešto što je vrlo verovatno lopovluk (ugrađivanje u ugovore) racionalizuje i da mu se da neki košarkaški smisao. 

Ne racionalizujem ali mi je jasno o cemu se radi tako da ne znam cemu konstantna kuknjava na to kada se zna kako se to moze rijesiti a to nije upisima na pdf kosarka.

Link to comment
Share on other sites

Just now, John Terry said:

 

Izvini ali ne slazem se za top 8.

To bi cak morao biti i primarni cilj sa ovom ekipom. Imamo i kvalitet i iskustvo za tako nesto.

Ako pogodimo sa pojacanjima  mozemo da kazemo da smo legitimni takmac za top 8. Ima dosta timova koji ulazu slican novac kao mi ove godine. Mi jesmo napravili iskorak i dostigli neki nivo ali to je tek prvo poluvreme.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Guru said:

 

Ja bih da se ima 12 igrača. Za četvrtim, petim i šestim centrom, kao i recimo za četvrtim krilom nema apsolutno nikakve potrebe, ne razumem te pokušaje da se nešto što je vrlo verovatno lopovluk (ugrađivanje u ugovore) racionalizuje i da mu se da neki košarkaški smisao. 

Mi trenutno imamo 12 igraca ako se ne varam ne racunajuci (Raduljicu,Kuza i Ilica)

Ako dovedemo jos 2 igraca to je roster od 14 igraca koji ce se boriti za roster i to je po meni ok.

Niko ovde ne govori i opravdava sirinu rostera sa Raduljicom ili Kuzmicem.

Link to comment
Share on other sites

Što se centarskih pozicija tiče tu smo realno nagomilali igrače.

Tobi , Bolombaj, Simonović, Luka je previše i definitivno znak da ćemo imati jednog kvalitetnog igrača pored klupe. Jedan potpis previše, po meni Simonović ili Tobi, tu smo morali da odlučimo šta želimo, instant kvalitet u vidu Tonija ili budućnost u vidu Simonovića.

Drugi potpis koji nam je realno višak je Yago. Umesto njega je trebao Kombo bek defanzivnih karakteristika kojeg verovatno sad jurimo.

Šabaz, Teo

Nedović, Pojačanje

Hanga, Gidra

Deda, Pojačanje

Simonović, Tobi, Bolombaj

Znači ostaje jedno mesto za Lazića, Luku, Yaga , tri jako dobra igrača koja su potencijalno nezadovoljna

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Klubovi moraju da imaju 15 igraca u rotaciji. Intenzitet sezone, moguce povrede, konkurentnost. Sve to kad se podvuce jasan je zakljucak. Posebno je pitanje kvalitet igraca od 13-15 mesta. Oni koji igraju EL bez velikih ambicija stavice juniore 13-15 uz to 10-12 mesta u timu su slabije placeni igraci. Svi ostali klubovi imaju neki "kvalitet" na kraju klupe ali i u produzetku iste. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nije mi bilo teško da pogedam impresije, postove, tagove, mentions, RT etc u poslednjih nedelju dana, dakle od prošle nedelje, na IG, FB i TW...

Zaključak - navijači KKCZ nisu normalni.

 

Ko ne veruje neka pogleda: nijedan klub u EL, uključujući i PAO koji potpisuje igrače kao na traci, ne može ni da prismrdi KKCZ po količini tviter, instagram i fejsbuk postova i impresija. I aj sad neka neko razočara svu tu armiju na netu i tu mašineriju koja želi samo da igramo dobru i kompetitivnu košarku...

 

Toliko toga ima na netu da prosečan navijač nekog drugog EL kluba koji je aktivan na mrežama sigurno sam sebi postavlja pitanje - koji je qratz ovima?

 

 

Edited by Nek grmi jako
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...