Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Higgins:

19:49 min, 8.7 pts, 46.9% 2p, 34.9% 3p, 84% FT, 1.7 ass


Nedovic:

20:56 min, 13.3 pts, 50.3% 2p, 28% 3p, 86% FT, 2.9 ass

 

Istina je da je Nedovic sutnuo duplo vise trojki (157 naspram Higinsovih 83), da je uzorak slican verovatno bi i prosek poena bio tu negde. To je sto se tice napada. A ako dovodimo ispovredjivanog igraca od 34 godine da bi dao doprinos i u odbrani, onda bolje pronaci neko drugo resenje.

Edited by СтелаРоса
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, DijametralnoSuprotan said:

Slusajuci space sinoc i uzimajuci u obzir koji su nam sve igraci dosli, stice se utisak da se Dusko pitao za dovodjenje istih ili je bar u vecini slucajeva konsultovan. Posle jucerasnje skupstine i  jutrosnjih previranja Higgins mi vristi kao Covicev tip 'pojacanja' i igrac na mestu krave muzare. Bilo bi dobro da je to jedna od onih gazdinih cuvenih fraza- pokazuj kupus vadi meso i da ce doci neko treci, bar se nadam. 

I prošle godine se frljalo sa imenima na skupštini, pa niko nije došao. Neće ni Higins. Spominjan je on da bi se namestio nekom drugom.

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, LevonKendal said:


Ja se baš nadam da će Ntilikina doći. 

Pa on se nigde preterano nije pominjao osim po twiteru. Njega ne računam. Nadam se da će biti naš. 😊

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

Ne znam odakle je krenula prica sa Ntilikinom, nisam bas pomno pratio kad je pocela da li je neki insajder bacio info ili neko samo lupio pa se narod nalozio.

 

Ono sto sam vidio je da je par timova u NBA zaintereosvano za njega, Nets, Bucks i Pacers, tako da on tamo sigurno moze nabosti ugovor opet ma da nece biti za neke velike pare ni sa nekom obecanom ulogom. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nellthe said:

Ne znam odakle je krenula prica sa Ntilikinom, nisam bas pomno pratio kad je pocela da li je neki insajder bacio info ili neko samo lupio pa se narod nalozio.

 

Ono sto sam vidio je da je par timova u NBA zaintereosvano za njega, Nets, Bucks i Pacers, tako da on tamo sigurno moze nabosti ugovor opet ma da nece biti za neke velike pare ni sa nekom obecanom ulogom. 

 

 


Pisao je Nolan sa tvitera.

Nekonstantost u NBA i mala minutaža ga vuku ka Evroligi. Mislim da on sa 2-3 dobre sezone može ubosti odličan ugovor sa dobrom ulogom u NBA. Ima 24 godine, sad mu je pravo vrijeme. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, LevonKendal said:


Pisao je Nolan sa tvitera.

Nekonstantost u NBA i mala minutaža ga vuku ka Evroligi. Mislim da on sa 2-3 dobre sezone može ubosti odličan ugovor sa dobrom ulogom u NBA. Ima 24 godine, sad mu je pravo vrijeme. 

Aha odatle je krenulo, slazem se sa tom pricom, za njegovu karijeru bi to bila vjerovatno najbolja odluka, a vjerovatno bi odmah mogao i da dobije slicne ili iste pare kao zadnji ugovor u NBA (oko 2 miliona prije poreza). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, John Terry said:

@zemljoradnik Da odgovorim na tvoje pitanje. 10 000 tesko da cemo uopste da prodamo, ako prodamo 5000 sezonskih i to je super. Ono sto je takodje sigurno je da nevezano za to koliki budzet imamo kao klub, cene sezonskih ne smeju biti povisene jer je taj budzet vestacki stvoren, nije posledica rasta standarda ili slicno, ili u prevodu ljudi nemaju para, tako da i Jordan da nam igra ljudi ne mogu vise da plate.

 

Ima mnogo ljudi u Beogradu koji imaju para, smešna je ta priča ljudi nemaju para. Cene svih usluga nenormalno rastu, mnogi ih i dalje koriste, neki i da bi pokazali da imaju. Nije Zvezdi, niti treba da bude, target grupa prosečna osoba iz ruralne beogradske opštine. Jbg, nije sezonska socijalno davanje. Može neki baš poseban popust za ljude koji su u prethodnih 3 ili 5 sezona imali u svakoj sezonsku -to je pretpostavljam 2-2.500 ljudi max.

 

Cena sezonske mora da poraste i isprati ulaganja. Naravno, pre toga je potrebno napraviti priču oko tima i KK-a, koju ljudi piju i žele da slušaju. Kao što je KKP uradio sa Zeljkom. Nama je tu potencijal manji, ali nema razloga da sezonska bude ispod 20.000, a ni to nije mnogo. To je po utakmici EL oko 10 eur, ne računajući ABA.

Edited by medobrundo
  • Like 9
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je drago što se Ntilikina nije nigde po sportskim medijima pominjao jer svi koji su dovođeni u vezu sa nama a nije se transfer realizovao u roku od 3,4 dana na kraju nisu ni završili kod nas. Sva pojačanja do sada smo završavali veoma brzo. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

On je prototip igrača koji nama najviše treba.

Okej, nismo imali šuterski potentnu ekipu dugo godina, pa bi sa te tačke gledišta došlo u razmatranje da je šuter bitan. Međutim, mi sa ekipom u kojoj na poziciji 1 imamo 3 APSOLUTNO RAZLIČITA igrača koji kreiraju na različite načine, gdje imamo 3 visoka stretch igrača koji mogu pogoditi kad god (Tobey, DeDa i Simon) + pojačanje, i GUDRAitisa koji ce pogoditi krdo otvorenih šuteva, MORAMO misliti na tu defanzivnu zvijer na vanjskim pozicijama.

Pazite, osim Hange i Lazica (kojem ce uloga biti dosta manja nego prije) NEMAMO pritisak na loptu, presing preko cijelog terena. Hiliard nije taj tip igrača, Loyd nije taj tip igrača, a Higgins sa 35 i išijasom sigurno ne može na visokom nivou to da radi.

24 godine, potencijal za defensive player of the year, puno prostora za napredak. Ono što je Djenka radio u sezoni 16/17 je mala maca šta bi ovaj mogao ove sezone.

Zvuči nerealno, ali ako ima imalo istine i šanse, ja sam ALL IN.  

Edited by LevonKendal
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, medobrundo said:

Cena sezonske mora da poraste i isprati ulaganja.

 

Cija ulaganja? Jel Covic izvuko pare iz svog dzepa pa bi da mu se investicija isplati? Narod je ulozio u Zvezdu kroz budzet i sad treba da plati jos jednom? Sustina toga je da je ta prica o zaradi klubova obicna bajkica. Finansiranje funkcionise ovako: Drzava ti da novac za igrace. Drzava ti uzme ono sto prihodujes kroz ulaznice. I to je to.

Edited by John Terry
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Čočo said:

Meni je drago što se Ntilikina nije nigde po sportskim medijima pominjao jer svi koji su dovođeni u vezu sa nama a nije se transfer realizovao u roku od 3,4 dana na kraju nisu ni završili kod nas. Sva pojačanja do sada smo završavali veoma brzo. 

 

Istina, meni je bilo najimpresivnije kako je Teo potpisan ispod radara.

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, John Terry said:

 

Cija ulaganja? Jel Covic izvuko pare iz svog dzepa pa bi da mu se investicija isplati? Narod je ulozio u Zvezdu kroz budzet i sad treba da plati jos jednom?

 

Dobro bre, mani se tih populističkih fora. U teoriji, ovaj košarkaški proizvod koji se nudi je lux lux lux vrh, i tako treba da se naplati. Sezonska od cca 200 EUR je sasvim korektna cena.

 

Plaćam Netflix 10 dolara mesečno da bih uveče browse-ovao sat vremena i na kraju ne gledao ništa; nije problem placati KK 20 dolara mesečno da bi gledao uživo vrhunski tim 30ak puta godišnje.

Edited by medobrundo
  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Čočo said:

Ne znam koliko para još imamo ali moramo da se otvorimo za SG i PF. Pa da ne ostane na verbalizaciji da idemo na osvajanje trofeja EL već pređemo na dela. 

 

Nemamo nista, ali cemo se valjda otvoriti.

Edited by Firga
Link to comment
Share on other sites

Just now, medobrundo said:

 

Dobro bre, mani se tih populističkih fora. U teoriji, ovaj košarkaški proizvod koji se nudi je lux lux lux vrh, i tako treba da se naplati. Sezonska od cca 200 EUR je sasvim korektna cena.

 

Ne pokusavam da prosipam politicke fore nego sam ja misljenja da je profit tu skroz nebitan. Ne radi se to sve zbog profita nego je klasicno hleba i igara za narod. Da je KKCZ privatan klub onda bi gazda gledao da uzme novce. Ovako, to je politicnom odlukom finansiran klub a to sto se kroz ulaznice vrati u budzet nije nesto sto neko gleda kroz lupu...koliko kapne, kapnulo je. Taj novac svakako nece ostati Zvezdi. Tako da je i prica komsija o zaradi od sezonskih karata cisto mazanje ociju. To nije ostalo njihovom klubu vec ide drzavi.

4 minutes ago, medobrundo said:

nije problem placati KK 20 dolara mesečno da bi gledao uživo vrhunski tim 30ak puta godišnje.

 

S ovim se slazem. Ali ako se vratis na moj inicijalni upis videces da sam ja napisao da treba imati meru, da se ne moze ici nerealno visokim cenama, sto 200 evra svakako nije. Posebno za BG.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nama  je u bekovskoj liniji najveci “problem” Nedovic cak veci i od Tea od kog se zna sta mozes da ocekuj. 
On je kao dobar suter ali svaku trecu utakmicu, kao dobar u prodoru ali ne koristi cesto to, defanziva rupa… 

Da nije njega koliko ga god ja voleo mnogo bi lakse mogli da izbalansiramo ekipu i mozda nam ne bi trebao taj extra defanzivac.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, medobrundo said:

 

Dobro bre, mani se tih populističkih fora. U teoriji, ovaj košarkaški proizvod koji se nudi je lux lux lux vrh, i tako treba da se naplati. Sezonska od cca 200 EUR je sasvim korektna cena.

 

Plaćam Netflix 10 dolara mesečno da bih uveče browse-ovao sat vremena i na kraju ne gledao ništa; nije problem placati KK 20 dolara mesečno da bi gledao uživo vrhunski tim 30ak puta godišnje.

Meni je super što počinje prodaja tek septembra. Taman da se oporavim od sezonske za fudbal. 😅

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, John Terry said:

 

Ne pokusavam da prosipam politicke fore nego sam ja misljenja da je profit tu skroz nebitan. Ne radi se to sve zbog profita nego je klasicno hleba i igara za narod. Da je KKCZ privatan klub onda bi gazda gledao da uzme novce. Ovako, to je politicnom odlukom finansiran klub a to sto se kroz ulaznice vrati u budzet nije nesto sto neko gleda kroz lupu...koliko kapne, kapnulo je. Taj novac svakako nece ostati Zvezdi. Tako da je i prica komsija o zaradi od sezonskih karata cisto mazanje ociju. To nije ostalo njihovom klubu vec ide drzavi.

 

 

Čak i tako je skroz ok, po ekonomskoj logici (da karta ne bude besplatna maltene). Iz budzeta je dato cca 20 miliona, a onda umesto da se vrati 0, vrati se recimo 4-5 miliona od onih koji su spremni da plate da bi gledali takav košarkaški klub - kroz sezonske i dnevne karte. Ne postoji nikakva logika da se proizvod na tržištu ne naplati koliko zaista vredi - svakome je bolje ako je tako. Ovim ukoliko taj proizvod nije toliko dobar (Čović ga je i te kako kompromitovao) ili ne vredi ljudima toliko (onda je KKCZ loša destinacija za ulaganje u košarku) - što je svakako moguće, ali treba testirati. Igranje u Pioniru je upravo Čovićevo ziherašenje i nesigurnost u proizvod/preferencije svoje publike. Očigledno je nateran da izađe iz te zone komfora, a i sezonske se puštaju tek kad se daju garancije publici (sastav + trener). Što se mene tiče, sve je to napredak. I košarkaška publika takođe treba da shvati da košta da se gleda dobra kosarka - više od jednog šišanja, 200g dodoni fete ili random karte za najgluplji Imax film u Cineplexu.

Edited by medobrundo
  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...