Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

6 minutes ago, DameTime said:

 

Već je u top 30 centara EL 😄

 

Normalno.

 

Upravo sam objasnio kako je bolji defanzivac od Petruseva (sto se videlo jos u Megi) kog Guruovi parametri odnosno parametri za koje se racuna taj defanzivni rejting Petruseva stavljaju da je bolji od 93% lige a Simonovica da je gori od 97% lige. U to ni Guru ne veruje a ni niko ziv odavde, mada izgleda da veruje nekoliko njih cim lupaju tuzne smajlije. Umesto da su lepo kucali da istraze neki scouting report o njemu.

 

Jedan od prestiznih sajtova za Nba skaute kaze ovo:

 

"Really active on the offensive glass, can put a lot of pressure on opponent’s defense, hunting offensive rebounds … Smart defender … Solid rim protector thanks to his size and length … Has good lateral quickness for his size … Already knows the low of verticality, which helps him avoid fouls …"

 

 

Link to comment
Share on other sites

Vidjećemo kad se kompletira roster na šta će to da liči ali svakako nemam problem sa potpisom Simonovića koji će nam u najgorem slučaju donijeti skok i šut spolja. 

 

Za razliku od Mitrovića i Davidovca, za njega bar znaš koji su mu kvaliteti. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 
U G-League 0.4 blokade za 28.3 minuta, oko koša dozvoljavao protivnicima skoro 70% iz igre i 1.38 poena po šutu, ranking: poor (gori od 97% igrača u G-League).
 

Marko je u Megi 2020/21 namako impresivnih 1.6 blokada ali na ovom nivou će teško imati i pola tog skora. Jeste skočan ali je spor u reakciji i nema dobar tajming za blok ni atletičnost kao Petrušev koji je u EL imao 0.5 blokova. Nažalost obojica su tanki da brane igru ledjima i da jače zagrade skok. Neverovatno da je Simonović i pored dobrog frejma težak samo stotinjak kilograma na 2.13m, lakši 7-8kg od Filipa.
Ono što je primetno forte kod Marka to su čvrsti i pismeni blokovi i pravovremeno odmotavanje. Vole ga ballhandleri. A i pretnja šutem spolja uvek otvara više opcija.

Kada se preseče, i ako zaista završavamo Petruševa, to su dva najsličnija igrača u rosteru na istoj poziciji i sa istim nedostacima u odbrani koji bi im u svakom El klubu sa ozbiljnim ambicijama obezbedili max ulogu "perspektivni kombo visoki bek-ap."...bar za sada.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Sector said:

Vidjećemo kad se kompletira roster na šta će to da liči ali svakako nemam problem sa potpisom Simonovića koji će nam u najgorem slučaju donijeti skok i šut spolja. 

 

Za razliku od Mitrovića i Davidovca, za njega bar znaš koji su mu kvaliteti. 

 

 

Probaj jedan dan da napises nesto a da ti postovi ne sadrze Mitrovica ili Davidovca u njima😀

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, drakon1 said:

Sve ok, nego zna li neko kako se zavrsila sinocnja vecera? Da li se ikad i kako zavrsila ili se bez prekidanja preslo na dorucak pa se jos zdere i pregovara?

Mirotić se ispovrać'o od nekog vina..Kažu sipali im neko iz rinfuza, popizdio lik.

Edited by Mendez
.
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Brat od Korneta said:

A to sto je imao 11.8 defanzivnih skokova na 100 poseda to nista?

 

Snjofko me je pitao kako štiti obruč, na to sam mu i odgovorio.

 

54 minutes ago, Brat od Korneta said:

Po tim parametrima kako se racuna % u odnosu na ostatak lige Petrusev je krao 0.5 lopti, lupao 0.7 blokadi, imao 3.8 defanzivnih skokova, sto mu je davalo 111 ukupan defanzivni rejting a sto ga je po tim parametrima odredilo da je bolji od 93% igraca Evrolige defanzivno. 

 

spacer.png

 

Opet nemaš pojma o čemu pišeš, vadiš neki statistički model by 3steps (šta god to bilo) koji računa ove stvari po nekoj formuli, ja sam okačio egzaktne podatke koliko dozvoljava protivnicima oko koša gde su obrađene sve utakmice iz prošle sezone i gde imam klip za svaki posed.

 

58 minutes ago, Brat od Korneta said:

Svi koji gledaju Evroligu a ne samo Zvezdu znaju da Petrusev u zivotu nije bolji od 93% evroligaskih igraca defanzivno. Pitanje dal je i u 60%. Statisticki parametri koji se ne racunaju a vazni su poput strane pomoci, dizanje ruke pri sutu, cvrstina kontakta na niskom postu itd.

 

Naravno da nije bolji od 93%, bolji je od 44% igrača. Spot up situacije brani očajno, izolacije odlično (mahom preuzimanja bekova), post up situacije prosečno...

 

1 hour ago, Brat od Korneta said:

Neki Holins kao bek nije u prilici tolikoj da lupa blokade i kupi toliko defanzivnih skokova eno za njega stoji da je losiji defanzivac od 55% od igraca Evrolige. 😃😃😃

a covek klasa na svojoj poziciji kao defanzivac za razliku od Petruseva.

 

Naravno, zato statistički modeli by 3Steps nisu relevantni.

 

1 hour ago, Brat od Korneta said:

Marko Simonovic je bolji defanzivac sveukupno od Petruseva i mnogo vise rilja u odbrani, jedino eto lupa manje blokadi... Pregledao sam sinoc svaki skauting riport na internetu sto se tice njega i za gotovo sve defanzivno mu daju pozitivnije ocene od Petruseva.

 

Marko Simonović je loš defanzivac, fali mu čvrstina i fizikalnost, lateralno nije brz, vertikalno nije eksplozivan, loše brani perimetar, loše brani reket. Ne razumem potrebu da se stvari ulepšavaju i gura glava u pesak, posebno jer dečko uopšte nije loš i netalentovan igrač, samo ima drugi set kvaliteta, pre svega ofanzivno.

 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Mendez said:

Mirotić se ispovrać'o od nekog vina..Kažu sipali im neko iz rinfuza, popizdio lik.

 E, onda bi bilo dobro ako je KKP prvi pregovarao sinoc sa njim...

Edited by drakon1
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Guru said:

Snjofko me je pitao kako štiti obruč, na to sam mu i odgovorio.

 

A zagradjivanje i defanzivni skok ne spada u jedan od segmenata sticenja obruca?

 

23 minutes ago, Guru said:

Marko Simonović je loš defanzivac, fali mu čvrstina i fizikalnost, lateralno nije brz, vertikalno nije eksplozivan, loše brani perimetar, loše brani reket. Ne razumem potrebu da se stvari ulepšavaju i gura glava u pesak, posebno jer dečko uopšte nije loš i netalentovan igrač, samo ima drugi set kvaliteta, pre svega ofanzivno.

 

Nba skauti kazu da je lateralno dobar, eno poslao sam jedan od sa nbadraft sajta, a procitao sam ih jos 10ak. Sto se tice tela, vidi samo slike kakav je bio kad je otisao tamo a kakav je sad.

 

Opet naglasavas mane a ne istices mu forte. Ako ja ulepsavam stvari (sto moze biti da se nekad koncetrisem na samo pozitivno jer jebiga uvek se nadam najboljem a trudim se da gledam pozitivno kod igraca narocito kod Zvezdinih pa sam nekad mozda i subjektivan) ti radis suprotno i istices samo mane i kod Simona sad, Mitrovica, Dobrica itd. Znaci realan sud o igracu bi bio: forte koji im isticem+mane koje im ti istices. Nisu mane realan sud o igracu, a togi si i ti svestan, ali jednostavno volis da istices to. Sto mozda i nije lose(da bi se doslo do sire slike), jer to radis argumentovano, ali ljudi citaju tvoje upise sa paznjom i onda sad misle da smo doveli najlosijeg defanzivca u Evroligi, sto ce se videti da nema veze s istiniom. Kao sto ni Mitrovic ni Dobric nisu medju najlosijim igracima u El na svojoj poziciji kako vole ljudi ovde da ih predstavljaju, no su prosek, a siguran sam da si i ti toga svestan.

 

Opet sindrom uporedjivanje sa Nba igracima ili najboljim defanzivnim evroligaskim, ti i vecina ljudi sve gledate prema tome a ne prema evroligaskom proseku, kako bi trebalo da se gleda. Ni Simonovic ni Mitrovic nisu medju najplacenijim igracima u Evroligi te ih ne mozemo uporedjivati u odnosu na Tavaresa no u odnosu na prosek. Evo mogu da se kladim da ce biti u najmanju ruku prosek defanzivac a ne losiji od 97% igraca u Evroligi kako je bio u G ligi.

 

Jesi li svestan, a svestan si, da Evroligu igraju visoki igraci poput:

 

Dubljevica, Motijeunasa, Mitrovica, Smajlagica, Kotsara, Petruseva Tobija, Sanlija i da ih ne nabrajam sad sve (sve do nekih Brodzianskih epizodsta u El ove sezone) koji imaju ozbiljne defanzivne mane a ima ih mnogo pa cak i neki medju najboljim centrima poput Papajanisa imaju ozbiljne odredjene defanzivne mane. Doslovno svaki centar ima neke mane, ovi sto su skocni uglavnom imaju slabije lateralne kretnje i losiji su u preuzimanju bekova, a ovi Martinoliki nizi centri sto su dobri u preuzimanju bekova i lateralnim kretnjama su losiji u def skoku, sto je takodje dosta vazno.

 

Dakle Simonovic ce se uporedjivati sa El prosekom i to je relevantno a ne da li je dobar rim protector u odnosu na Gobera.

 

 

 

P.s. ono za 3 steps si u pravu, mislio sam da tu gledas

Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...