Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

30 minutes ago, Laki21 said:

 

Referenca je da sam ga gledao SVAKU u Megi, karakter je nešto što se ne menja, to ili imaš ili nemaš, isto ko Petrušev.

Ne poseduje drčnost, želju da se pobije, dokaže, dečko nije fajter.

 

 

Kakvo ti je misljenje bilo o Jokicu kad je igrao u Megi? :D

 

  • Like 7
  • Thanks 2
  • Ha-ha 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Markoss said:

Ne iskljucuje Simonovic Petruseva.

 

Razgovarano je sa Petrusevim, on zeli da ostane kod nas ao se ne izbori za ugovor u Filadelfiji. 

Ali onda startna cetvorka, Petrusev, startni centar, Mitrovic Simonovic. A Deda sve vreme na 3 ?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, fradler said:

Kod nas je makar zivlje nego u Bajernu. Zamislite tek njihove sirote semenkare, doveli Lasa i zapalili se, a onda mesec dana doslovno nicega.

Grade oni na duže staze, ne zanima njih sad i odma.

Edited by Kankkunen
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Don Dusko said:

Kakvo ti je misljenje bilo o Jokicu kad je igrao u Megi? 😄

 

 

Mislim da je postojao doslovno 1 čovek na svetu koji je mislio da će Demba uspeti u NBA, a ja nisam taj čovek.

  • Like 4
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Filbi said:

Pa što bi ostajao onda

šta ako npr dovedemo stvarno dobrog igrača na 4 onda bi on imao manju ulogu nego prošle sezone 🙂

Pa moze i na 5. Ne znam. meni je sve to soft.  A zasto da ne ostane. Gde ovakav moze da bude prva opcija na 4? Nemoj da zajebvas. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stefi88 said:

Sta fali Petrusev da bude i prva opcija na 4?Moze samo jos bolji biti ove sezone...

To je realno, ako on ostane a dodje Simonovic jos samo startni centar...

Tu su jos Davidovac Ilic, mozda Kuzmic.

Realno za 12 mesto u Evroligi.

Link to comment
Share on other sites

Divno, nama se opet sastavljanje rostera svodi na skupljanje svih dostupnih domaćih igrača bez obraćanja ikakve pažnje na njihove karakteristike, kompatibilnost, pa čak i pozicije. Sada je na redu gomilanje petica nakon što smo u nekim prethodnim sezonama gomilali krila, neka svi budu tu važno da su domaći: jedan može na 4, drugi će dobro doći za ABA ligu, treći je tu za protivničke visoke centre, četvrti je talenat i greota da ga ne potpišemo, peti je tu jer je sa vrha tako naređeno, još jedan starter koji će da igra 25 minuta i dobro smo tu pokriveni.

 

Veze ovo nema sa ozbiljnim košarkaškim klubom, ovo što mi radimo je težak amaterizam.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nunilo said:

 

Receno je da bi se njegov status znao vec u avgustu ako ga ne potpise niko prva opcija bi bila Zvezda, ukoliko bi mi bili zainteresovani.

 

"vec u avgustu" je po meni vec daleko za potpisati glavne igrace, tako da, sto se mene tice, da se mi snadjemo vec tokom jula a on nek' fura svoje.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Terry said:

ovo jednostavno ne mogu da razumem. Ne da nije mnogo, nego je to baš dobra kupovina.

 

Dejvis za slican novac koji bi dobio u Zvezdi u Valensiji nema nikakvog pritisaka bilo kakvih rezultata, nema scena prekida utakmica i tenzija u derbijima, ima neuporedivo lepse vreme tamo. Kapiram da je neki od tih razloga ili nekoliko njih razlozi sto nije izabrao nas.

 

Ne razumes jer slabo pratis trziste al tu si da mi bocnes neki komentar kad ti napisem da Dejvis ne vredi milion, vec 700-800k. Pokusacu da ti pomognem sa par linkova da razaznas trziste da ne moras da ides u slobodne procene no da shvatis da neces moci ni za jednog igraca da omanes vise od 100-200k.

 

Covek je centar starter evroligaske ekipe i ima 3.2 skoka po utakmici za 19 minuta. (Hasan Martin koji je dosta los skakac je za 14 minuta imao 3 skoka.)

 

Gubi 1.7 lopti po mecu, cak je primio vise blokadi no sto je udario. Ima 32 godine i karijera mi je u padu.

 

Ovo je ono sto mu obara cenu. Jasni su njegovi napadacki kvaliteti pa i odredjeni defanzivni, te on i dalje moze da zabode 700-800k.

 

Napisao si jutros da prema tvojoj slobodnoj proceni Papajanis i Fal vrede 1.5m a verovatno i vise, ta tvoja slobodna procena je previsoka, isto kao i za Dejvisa. Uostalom ne postoje slobodne procene no trzisna vrednost i u odnosu na objavljene plate razaznaces i za druge. Kao sto se automobili prodaju na osnovu toga pre svega u kakvom su stanju, koliko su presli i koje su godiste... Isto tako se prodaju igraci pre svega na osnovu aktuelne statistike i to ti je gro price a zatim se gleda i defanziva (detalji u igri su finese za trenera i ne mogu mnogo da uticu na platu jedino ako neki igrac u bas puno detalja pravi razliku al takvi imaju i jake brojke obicno), koje su godiste, dal su imali povrede itd. Eto Lazarevic je vrhunski defanzivac i u top godinama pa ne vredi vise od 200k jer nema napad. Neko ko ima napad a nema odbranu na njegovoj poziciji recimo Dobric vredi 500-600k trenutno. Neko ko ima i odbranu i napad na istoj poziciji ide na milion i vise.

 

https://www.google.com/amp/s/www.eurohoops.net/en/euroleague/1452269/mike-james-nando-de-colo-asvel-monaco-wages-lnb/amp/

 

Ovde imas platu Fala iz prethodne sezone (ako si na ovog Fala mislio) 800k. Donta Hol 750k. Obojica su mladji 4 odnosno 6 godina od Dejvisa. Imaju duplo i odnosno skoro vise duplo skokova od Dejvisa. Postizu gotovo isto poena za 2 kao i Dejvis samo uz znacajno bolje procente. Njihova vrednost je sada oko 1 000 000. Mozda do 1.2m ako ih preplatis, al bas mozda. 1.5 ih ni Real i Barsa ne bi preplatili.

 

Pa Lesor je kao najbolji centar posle Tavaresa prosle sezone, zabo u Panatinaikosu 1.5m i to u klub koji ocito od ove sezone ce imati ponovo bas dosta novca i koji moze da preplati igrace.

 

Sto se tice Papajanisa odigrao je znacajno slabiju sezonu nego onu iza nje. Imao 8.5 poena i 5.7 skokova, slabije od Jusufe Fala. Pritom je igrao 4 minuta vise i od njega i od Hola i od Dejvisa. Prednost mu je sut za 3 poena u odlicnim procentima (ima i poludistancu) ali je uzimao svega 1 sut po utakmici. A i 9.2 poena na gotovo isti nacin je vise nego 8.5 na 3 razlicita nacina bez obzira sto trener ima vise opcija u napadu da ga koristi, to je kosarkaski ugao, a vrednost je drugo. Ima 25 godina pa mu i to moze dici malo cenu. Svakako nije ni Papajanis preko 1.2 miliona sigurno a rekao bih i da je oko 1m. Ima odredjenih defanzivnih mana inace kad bi i tu bio bolji onda bi mogao mozda 1.5m. 

 

https://www.josecolorado.com/blog/euroleague-basketball-salary

 

Kacio sam proslo leto objavljenih top50 plata iz 2015. (sad ne mogu da nadjem link) da vidis kako su vremenom rasle plate a i odnos dolara u odnosu na evro. U svakom slucaju imas plate top 20 evroligasa iz ove i prethodne sezone, Asvela i Monaka, a znas i nase manje vise. Te na osnovu toga zakljucis sam sve ako se malo udubis.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Guru said:

Divno, nama se opet sastavljanje rostera svodi na skupljanje svih dostupnih domaćih igrača bez obraćanja ikakve pažnje na njihove karakteristike, kompatibilnost, pa čak i pozicije. Sada je na redu gomilanje petica nakon što smo u nekim prethodnim sezonama gomilali krila, neka svi budu tu važno da su domaći: jedan može na 4, drugi će dobro doći za ABA ligu, treći je tu za protivničke visoke centre, četvrti je talenat i greota da ga ne potpišemo, peti je tu jer je sa vrha tako naređeno, još jedan starter koji će da igra 25 minuta i dobro smo tu pokriveni.

 

Veze ovo nema sa ozbiljnim košarkaškim klubom, ovo što mi radimo je težak amaterizam.

 

Simonović nije domaći igrač, nema srpski pasoš.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Laki21 said:

 

Simonović nije domaći igrač, nema srpski pasoš.

 

Nebitno, naši u klubu ga računaju kao domaćeg jer je sa ovih prostora, priča srpski, igrao je u Srbiji... Kao što su računali i Nikolu Ivanovića.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Колко би коштао Симоновић? Ценим он и Митар збирно милионче. Прва опција на 5 милион. То су два. Петрушеву иде повишица (заслужено)  са Дедом збирно око милион. Ови од  13-15 места у екипи заједно 600 000... 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...