Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

36 minutes ago, Шутер из блока said:

Kako šta? Pa i više nego dovoljno/previše za negativu je to što je završno i dolaze penzos Teodosić i čovek koji je više piva popio i cigareta ispušio

 

Ovo nije samo tebi licno vec i ostalima koji su protiv Tea.

 

Milos Teodosic koji pije pivo i pusi pljuge, sa svojih 36 godina je bio jedan od najboljih plejmejkera u Evroligi ove sezone. Odigrao je 26 od 34 utakmice sto nije najbolje ali je zato odigrao 19 minuta u proseku.

 

-Bio je drugi najbolji asistent iza Darius Thompsona sa 6 asistencija prosecno. Po asistencijama po posedu je najbolji plej u Evroligi.

-Sutirao je vrhunskih 39% za 3 sto je bolje od svih nasih bekova a ne samo od nasih vec je 5. plejmejker u Evroligi po procentima za 3. Odlicnih 90% sa linije penala i nesto losijih 43% za 2. 

-Tek 15 plejmejkera je postizalo vise poena prosecno od njega (a ove sezone je El igralo oko 55-60 plejmejkera. Pritom ovi sto su ispred njega igraju 25/30 minuta po mecu sto znaci da je po posedu u top 10 plejmejkera u poena po utakmici.

 

Da jeste rupa u odbrani ali je napadacki klasa u Evroligi i dalje. Isti slucaj kao i Nedovic.

 

Teodosic kao bek ap varijanta bi bio najbolji bek ap plej ne samo od kad igramo novu Evroligu vec u istoriji Zvezde.

 

Misljenja sam da nam treba balans u bekovskoj liniji svakako i dobri defanzivci. Zato nam treba dobar defanzivac bek ap Nedovicu recimo Volden i treba nam dobar defanzivac starter. Ukoliko dovedemo recimo Pengosa on nije toliko los al nije ni dobar. Najbolje bi bilo da otkupimo nekog Darius Thompsona al mislim da to nije realno. Dakle u toj konstaliciji sve i da dodje Pengos, Slukas ili jos neki plej ne tako dobar defanzivac vazno je da dovedemo Kalinica, Polonaru (ili neku drugu cetvorku dobrog defanzivca) i barem jednog centra dobrog defanzivca. To znaci da bi u svakom trenutku imali po 3 dobra defanzivca na terenu jer bi na 3 imao Kalinic/Lazic/Lazarevic dakle jedna pozicija uvek dobri defanzivci. Na 4 imas jednog dobrog defanzivca kog uparis sa losijim centrom defanzivno kao i startnog centra koji mora biti dobar defanzivac uparis sa nekim Miroticem, Sikmom ili kime god ko dodje kao startna cetvorka a i ne mora da bude sjajan defanzivac. 

 

Dusko je uvek u jedno minimum 90% utakmica u sezoni igrao sa 3 dobra defanzivca u petorci i kod nas i u Baskoniji i nema sumnje da ce sad biti drugacije.

 

Dakle:

 

1. Plej moze i tanji defanzivac ali ne i rupa (Slukas, Nejpir, Pengos ili neko 4.) , Teo (los defanzivac)

2. Nedovic (los defanzivac) , pojacanje (mora biti dobar defanzivac)

3.. Kalinic, Lazic, Lazarevic

4. Starter (ne mora biti dobar defanzivac ali svakako ne ni rupa) , bek ap (mora biti dobar defanzivac)

5. Idealno oba centra dobri defanzivci (ako je jedan Mitar drugi mora biti atleta i dobar defanzivac ali ne kao Martin vec pre svega boljeg defanzivnog skoka)

 

U ovakvoj konstalaciji uvek mozemo da igramo sa 3 dobra defanzivca u petorci a pritom te rupe u odbrani ce nam biti jako znacajni za napad. (Nedovic i Teo)

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Ovo nije samo tebi licno vec i ostalima koji su protiv Tea.

 

Milos Teodosic koji pije pivo i pusi pljuge, sa svojih 36 godina je bio jedan od najboljih plejmejkera u Evroligi ove sezone. Odigrao je 26 od 34 utakmice sto nije najbolje ali je zato odigrao 19 minuta u proseku.

 

-Bio je drugi najbolji asistent iza Darius Thompsona sa 6 asistencija prosecno. Po asistencijama po posedu je najbolji plej u Evroligi.

-Sutirao je vrhunskih 39% za 3 sto je bolje od svih nasih bekova a ne samo od nasih vec je 5. plejmejker u Evroligi po procentima za 3. Odlicnih 90% sa linije penala i nesto losijih 43% za 2. 

-Tek 15 plejmejkera je postizalo vise poena prosecno od njega (a ove sezone je El igralo oko 55-60 plejmejkera. Pritom ovi sto su ispred njega igraju 25/30 minuta po mecu sto znaci da je po posedu u top 10 plejmejkera u poena po utakmici.

 

Da jeste rupa u odbrani ali je napadacki klasa u Evroligi i dalje. Isti slucaj kao i Nedovic.

 

Teodosic kao bek ap varijanta bi bio najbolji bek ap plej ne samo od kad igramo novu Evroligu vec u istoriji Zvezde.

 

Misljenja sam da nam treba balans u bekovskoj liniji svakako i dobri defanzivci. Zato nam treba dobar defanzivac bek ap Nedovicu recimo Volden i treba nam dobar defanzivac starter. Ukoliko dovedemo recimo Pengosa on nije toliko los al nije ni dobar. Najbolje bi bilo da otkupimo nekog Darius Thompsona al mislim da to nije realno. Dakle u toj konstaliciji sve i da dodje Pengos, Slukas ili jos neki plej ne tako dobar defanzivac vazno je da dovedemo Kalinica, Polonaru (ili neku drugu cetvorku dobrog defanzivca) i barem jednog centra dobrog defanzivca. To znaci da bi u svakom trenutku imali po 3 dobra defanzivca na terenu jer bi na 3 imao Kalinic/Lazic/Lazarevic dakle jedna pozicija uvek dobri defanzivci. Na 4 imas jednog dobrog defanzivca kog uparis sa losijim centrom defanzivno kao i startnog centra koji mora biti dobar defanzivac uparis sa nekim Miroticem, Sikmom ili kime god ko dodje kao startna cetvorka a i ne mora da bude sjajan defanzivac. 

 

Dusko je uvek u jedno minimum 90% utakmica u sezoni igrao sa 3 dobra defanzivca u petorci i kod nas i u Baskoniji i nema sumnje da ce sad biti drugacije.

 

Dakle:

 

1. Plej moze i tanji defanzivac ali ne i rupa (Slukas, Nejpir, Pengos ili neko 4.) , Teo (los defanzivac)

2. Nedovic (los defanzivac) , pojacanje (mora biti dobar defanzivac)

3.. Kalinic, Lazic, Lazarevic

4. Starter (ne mora biti dobar defanzivac ali svakako ne ni rupa) , bek ap (mora biti dobar defanzivac)

5. Idealno oba centra dobri defanzivci (ako je jedan Mitar drugi mora biti atleta i dobar defanzivac ali ne kao Martin vec pre svega boljeg defanzivnog skoka)

 

U ovakvoj konstalaciji uvek mozemo da igramo sa 3 dobra defanzivca u petorci a pritom te rupe u odbrani ce nam biti jako znacajni za napad. (Nedovic i Teo)

Druže, kao prvo ja sam za pivo i cigare napisao za Davidovca, a Teodosić, isto kao i Nedović, daleko/neuporedivo više odnesu nego što donesu, i ne da su rupetine, nego su nepostojeći igrači u odbrani i svakom segmentu u istoj, znači bukvalno čunj ne mogu da odbrane, a pritom preskupi za to što koliko mogu, odnosno ne mogu, da pruže na parketu, jedan već bukvalno penzos a drugi ulazi već u ozbiljne godine, injury-prone je Nedović, a i Teodosić, fizički i atletski su očajni i užasni za EL nivo košarke, da ne kažem nepostojeći, i kako vreme prolazi sve su gori i gori bukvalno (što je i logično, s obzirom da su sve stariji), telo im je u očajnom i užasnom stanju, treba im daleko/neuporedivo više vremena za oporavak i regeneraciju (i posle povrede, i posle treninga, i posle utakmice), a i izuzetno su nedisciplinovani i neodgovorni (i u igri, a i van parketa), i zbog toga su jako bezobrazni, sebični i štetni za tim i hemiju i uopšte klub. Mani se statistike, previše gledaš istu, a ona je kao bikini - mnogo/dosta toga kaže a ništa jasno i konkretno.
 

Daleko bilo da dođe Teodosić, i ne daj Bože da ostane Nedović, i ne daj Bože da dođe Davidovac, Marjanović, Bjelica i/ili Dubljević (znači nijedan od ovih, a kamoli više njih). 

Edited by Шутер из блока
Link to comment
Share on other sites

Mislim da u ove price oko toga ko treba, a ko ne treba da dodje/ostane treba uracunati i faktor realnosti, a ne da se samo tako nabacuju neka imena i sklapaju rosteri u domenu naucne fantastike. Realnost je da cemo imati vise domacih nego stranih igraca, sto zbog Covicevog fetisa na to, sto zbog ogranicenja u vidu broja stranaca u domacim takmicenjima. I ok je da se kaze da je to glupost, da treba da dovodimo samo kvalitet koje god nacionalnosti da je, ali to nije realno. Dakle, u ovakvoj situaciji, voleo bih da svi koji su protiv domacih igraca koji se spominju navedu neka druga domaca imena na koja bi pristila da ih dovedemo?

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Duško neće tražiti a ni odobriti potpis Bjelice i Bobana jer bi zbog njihove cene došli kao nosioci. Pitanje je koliko je Bjelica danas potentan sa svoje pozicije a četvorku sa glavom koja glumi peticu već imamo, teško ćemo to duplati....potpis Bobija ne bi komentarisao sem ako ne zameni Kuza ali to bi nas koštalo x5.
Skrpili bi sada da možemo ludog Nnoka od blata...i ne samo mi.









  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Guru, ako bi prvi PG bio igrac karakteristika i kvaliteta onog henryja, koji je igrao zs baskoniju a sad se drogira ili sta mu je vec problem a backup SG npr hollins (odnosno, igrac takvih karakteristika, moze i frank ntilkina), onda bi za mene bilo savrseno da ti je starter na beku nemanja a backup na pleju teo.

 

[apropo upisa, ko upari njih dvojicu, ne voli kosarku]

 

ja bih izuzetno snazno voleo takvu kombinaciju na pg-sg, plus topic ofc i neki treci sg samo da prangija 

  • Like 4
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Wingwalker said:

Duško neće tražiti a ni odobriti potpis Bjelice i Bobana jer bi zbog njihove cene došli kao nosioci. Plus pitanje je da li Bjelica može danas išta pružiti sa pozicije četiri...Bobija ne bi konentarisao.

A ako hipotetički ne bi odobrio ta dva potpisa, što bi odobrio Davidovca, Teodosića i/ili Dubljevića kad uopšte nema (neke suštinske/značajne) razlike?

Edited by Шутер из блока
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Шутер из блока said:

A ako hipotetički ne bi odobrio ta dva potpisa, što bi odobrio Davidovca, Teodosića i/ili Dubljevića kad uopšte nema (neke suštinske/značajne) razlike?

Zato sto sva 3 igraca koje si naveo ne bi bili nosioci ekipe vec takozvano pomocno osoblje ili igraci sa klupe...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Predragdjape said:

Zato sto sva 3 igraca koje si naveo ne bi bili nosioci ekipe vec takozvano pomocno osoblje ili igraci sa klupe...

A Bjelica i Marjanović bi bili nosioci/prve opcije na svojim pozicijama? Sigurno ne bi ni oni, niti bi to smelo da se dozvoli, ni za bekap uloge, i mislim da je to jasno kao dan.

Edited by Шутер из блока
Link to comment
Share on other sites

Evo ja odgovorno tvrdim da su kontaktirani i da se ozbiljno razmišlja/pregovara sa svima ovima (znači i Teodosić i Davidovac i Dubljević i Marjanović i Bjeica) još otkad, nažalost, a apsolutno nijedan od ovih jednoj EL ekipi NE SME uopšte ni pasti na pamet, a kamoli razmatrati, ma ni za bekap ulogu, bez ikakvog preterivanja.

Edited by Шутер из блока
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

A Bjelica i Marjanović bi bili nosioci/prve opcije na svojim pozicijama? Sigurno ne bi ni oni, niti bi to smelo da se dozvoli, ni za bekap uloge, i mislim da je to jasno kao dan.
Obikoli se Marjanovića...sve i da su ga zaista pitali za zdravlje odgovor je zasigurno milionski. Ako je rešio da se vrati u EL nek ga uzu Panata i Monačani raskalašni.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, bosMan_jr said:

Ali Ćaćo i Teo, bukvalno nekad ne znam da placem ili da se smejem postovima.


Kakva bi se tu peglala odbrana mmmmmm zamisljam samo da istrce na parket (dobro isetaju) Ćaćo Teo Neda Davidovac i Tobi/Mitar. Bukvalno sam se uspalio…

Pa bukvalno je bila sprdnja. Napisao sam ironican post kako smatram koje bi igrace Covic jurio po  svom ukusu. Domaca osnova i igraci koji su skupi i bili u prajmu pre cc10 godina

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, uini said:

@Guru, ako bi prvi PG bio igrac karakteristika i kvaliteta onog henryja, koji je igrao zs baskoniju a sad se drogira ili sta mu je vec problem a backup SG npr hollins (odnosno, igrac takvih karakteristika, moze i frank ntilkina), onda bi za mene bilo savrseno da ti je starter na beku nemanja a backup na pleju teo.

 

[apropo upisa, ko upari njih dvojicu, ne voli kosarku]

 

ja bih izuzetno snazno voleo takvu kombinaciju na pg-sg, plus topic ofc i neki treci sg samo da prangija 

Da, Nedovic i Holins na SG je idealno i nesto smo se skoro svi slozili pre godinu dana jos da bi bilo lepo gledati u sezoni 22/23. 
 

Mislim da Holins nakon ove sezone nece imati (previse) ponuda od EL klubova, da ce mu cena biti manja nego kada smo ga prvi put dovodili, a igrac je koji poznaje klub, grad, neke od saigraca i s obzirom da bi dosao sa ulogom backup-a verujem da bi vredelo potpisati ga, uprkos povredi i losoj sezoni iza njega.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, uini said:

@Guru, ako bi prvi PG bio igrac karakteristika i kvaliteta onog henryja, koji je igrao zs baskoniju a sad se drogira ili sta mu je vec problem a backup SG npr hollins (odnosno, igrac takvih karakteristika, moze i frank ntilkina), onda bi za mene bilo savrseno da ti je starter na beku nemanja a backup na pleju teo.

 

[apropo upisa, ko upari njih dvojicu, ne voli kosarku]

 

ja bih izuzetno snazno voleo takvu kombinaciju na pg-sg, plus topic ofc i neki treci sg samo da prangija 

Sve sam ti to pruzio onim rosterom od juce ili prekjuce…

 

Grant Teo Topic

 

Nedovic Holins-like (ali ne Holins)

 

Kuric

 

….

 

Link to comment
Share on other sites

@bosMan_jr, sry, nisam čitao ovaj had od teme od početka, samo sišao na poslednju stranu.

grant = jerian grant, bivša legenda knicksa? 

on je tip igrača kao henry ali mislim da je daleko rudimentarniji što se tiče košarkaškog skilla a i defanziva mu nije tog nivoa, bar onomad kada sam ga gledao, pre 5-6 godina. ne može on da bude prvi plej evroligaša, pa samim tim konstrukcija sa teom nije izvodljiva.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, СтелаРоса said:

Da, Nedovic i Holins na SG je idealno i nesto smo se skoro svi slozili pre godinu dana jos da bi bilo lepo gledati u sezoni 22/23. 
 

Mislim da Holins nakon ove sezone nece imati (previse) ponuda od EL klubova, da ce mu cena biti manja nego kada smo ga prvi put dovodili, a igrac je koji poznaje klub, grad, neke od saigraca i s obzirom da bi dosao sa ulogom backup-a verujem da bi vredelo potpisati ga, uprkos povredi i losoj sezoni iza njega.

Presmešno (bez uvrede), ne daj Bože, izlišno je uopšte i komentarisati to (bez uvrede), Holins je imao (jednu od, ako ne i najtežu) najtežu povredu ove sezone, propustio skoro celu istu, a svakako očajan/ispod prosečan igrač, za EL i neke ozbiljne ambicije u istoj, bukvalno skuplja verzija Lazića (možda malo i malo kvalitetnija, ali ne menja suštinu).


Daj više jednom za svagda da prestanemo da dovodimo (samo) povratnike, aman za aman, smuči mi se bukvalno na samu pomisao "domaći koncept", povratnici, uhlebi, ispušene muštikle, otpaci iz drugih EL klubova i oni koji dolaze samo da odigraju još sezonu/dve da uzmu/da se omaste (debelo) još koju (jaku) kintu, a samo ovakvi čine našu transfer i sportsku politiku od dolaska Čovića, mada se ovo ni ne može nazvati transfer i sportska politika nego menadžerisanje i kupovanje na pijaci , to jest silovanje, i kao na igrici, samo jednog čoveka u klubu.

Edited by Шутер из блока
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

@bosMan_jr, sry, nisam čitao ovaj had od teme od početka, samo sišao na poslednju stranu.

grant = jerian grant, bivša legenda knicksa

on je tip igrača kao henry ali mislim da je daleko rudimentarniji što se tiče košarkaškog skilla a i defanziva mu nije tog nivoa, bar onomad kada sam ga gledao, pre 5-6 godina. ne može on da bude prvi plej evroligaša, pa samim tim konstrukcija sa teom nije izvodljiva.

Aj dok si u kancelariji :classic_smile:

Damyean Dotson, igrao za turski Gaziantep, deluje mi kao ozbiljan igrač ... 

gledao sam samo jednu utakmicu, al bio baš dobar na obe strane.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Шутер из блока said:

 a svakako očajan/ispod prosečan igrač, za EL i neke ozbiljne ambicije u istoj, bukvalno skuplja verzija Lazića.

 

nevezano za hollinsa konkretno, primećujem da vrlo pojednostavljuješ i banalizuješ xy igrača, gde su ti ocene uvek u plusu ili minusu, super ili očajno.

tip igrača kakav je hollins nije bukvalno skuplja verzija lazića, jer, gledali smo svi oba igrača u najboljim njihovim izdanjima, pa nam je svima jasno koje su očigledne razlike u tim tipovima defanzivaca; ne samo u defanzivi, već i u onome što mogu u napadu.

 

bez uvrede, presmešno mi je da trošim redove da to opisujem pošto svi znamo.

a ljudi pominju hollinsa kao referencu, da bi bilo jasno kakav tip igrača je potreban da podrži nemanju kao startera na SG. i to je sasvim okej kao logika, imho.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...