Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Ej ti, da neko oseti potrebu da piše "nismo isti" i slično...A da nije u pitanju klinac...

 

I ajde da očekuješ patkometriju na tribinama(na žalost), ali forum koji bi ipak trebalo da predstavlja neki filter, nije se dugo izdržalo..

 

Evo, ovaj iznad sahranu pominje...Ne ložite se jbt.

Edited by MilošVB
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Joj sto bi ja volio da ovaj tim klikne i da sve ide kako treba, pa to bi bilo uzivanje za gledati i samo nebo bi bilo granica.

 

  • Da sviju zaobidju povrede,
  • Da Teo uzme ulogu sa klupe i madjija terenom
  • Da Bijeli odigra makar 60% sto je nekad mogao i bude koristan
  • Da Napier pokaze sta stvarno moze i bude jedan od vodecih strijalaca EL
  • Da Yago se snadje na EL nivou (Sto svakako moze, dokazao je i na Svjetskom) i bude iznenadjenje sezone
  • Da Hanga i ostali veterani izdrze ovaj ludi ritam i doprinesu svojim iskustvom
  • Da Rokas pogadja kako umije
  • Da Simonovic bude kao Petrusev prosle godine, a i bolji
  • Da Toby ostvari konekciju sa plejevima kao sa Lukom i tako dolazi do lakih poena
  • Da Mitar nastavi u starom rimtu
  • Da Lazarevi se konacno opusti u napadu, a u odbrani nastavi kako je igrati

Mislim da je nikad bitnije nego ove godine da sezonu u EL otvorimo pobjedama i sve krene kako treba, jer ova ekipa moze izgledati nestvarno na terenu ako ih ide.

 

Ali isto tako sve brzo i jos lakse moze krenuti nizbrdo i iskreno se nadam da nece, da i mi Zvezdasi uzivamo u jednoj sezoni od pocetka do kraja, bez muka glavobolja i upitnih odluka

  • Like 8
  • Love 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, John Terry said:

 

Pričamo o tome šta bismo voleli, i ja sam iskreno napisao.

Jasno, ali to je nemoguce. Utopisticki je. 

 

Nemoguce je da kosarkaski klub u Srbiji bude samofinasirajuci i ujedno barem standardni Top8 tim. 

 

Ja bih voleo da se vrati vreme sporta gde pare nisu toliko odlucivale vec rad i talenti koje iznedris ali je to vreme davno proslo i mislim da nema tu nazad. Mi moramo da pratimo. Mi kao drzava, ne kao klubovi. Nazalost, trenutno kao pratimo ali na skroz pogresan nacin - cist politicki populizam. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Nellthe said:

Joj sto bi ja volio da ovaj tim klikne i da sve ide kako treba, pa to bi bilo uzivanje za gledati i samo nebo bi bilo granica.

 

  • Da sviju zaobidju povrede,
  • Da Teo uzme ulogu sa klupe i madjija terenom
  • Da Bijeli odigra makar 60% sto je nekad mogao i bude koristan
  • Da Napier pokaze sta stvarno moze i bude jedan od vodecih strijalaca EL
  • Da Yago se snadje na EL nivou (Sto svakako moze, dokazao je i na Svjetskom) i bude iznenadjenje sezone
  • Da Hanga i ostali veterani izdrze ovaj ludi ritam i doprinesu svojim iskustvom
  • Da Rokas pogadja kako umije
  • Da Simonovic bude kao Petrusev prosle godine, a i bolji
  • Da Toby ostvari konekciju sa plejevima kao sa Lukom i tako dolazi do lakih poena
  • Da Mitar nastavi u starom rimtu
  • Da Lazarevi se konacno opusti u napadu, a u odbrani nastavi kako je igrati

Mislim da je nikad bitnije nego ove godine da sezonu u EL otvorimo pobjedama i sve krene kako treba, jer ova ekipa moze izgledati nestvarno na terenu ako ih ide.

 

Ali isto tako sve brzo i jos lakse moze krenuti nizbrdo i iskreno se nadam da nece, da i mi Zvezdasi uzivamo u jednoj sezoni od pocetka do kraja, bez muka glavobolja i upitnih odluka

 

Jbg, sve je to lepo i bajkovito. Realno je da se dosta toga i ostvari.

 

Ono što ti ovde fali a što je sine qua non naše uspešne sezone je pozicija broj 2 i šta dobijamo sa iste. Jbg, nema te završnice koju će centar da reši niti meča koji će centar da prelomi. Videli smo to na našem primeru a bgm i na primeru komšija, gde im je prvi deo sezone Lesor igrao kao prajm Hakim a oni štucali a ostatak sezone igrao kao baba a oni kidali. Sve ovo pričam jer mi moramo da imamo Nedovića na full zdravlju (pu pu) i još većem fokusu cele sezone. Bez faza gde besomučno šutira iz pada, gde siluje i erboluje. 


Ja Nemanju obožavam, meni je on sinonim Zvezde iz nekih davnih vremena koja je ličila na šta je ličila ali bila apsolutno voljena. I uvek mora da ima mesta za njega u timu. Da li za ove ili one pare, nebitno je. Posebno sada kada se igramo pijanih ruskih oligarha. 

 

Iako će ove godine imati dostojnije zamene u vidu Hange (ili Tea na 2) nego što je imao prošle godine u voljenom ali beskorisnom Holandu, mi nemamo luksuz da krenemo sa starim Nedovićem kao jedinom pravom dvojkom. Ako on može da drži konstantnost i isporučuje ono što je radio u novembru, decembru i polovini januara prošle sezone, ali cele sezone sada, mi nemamo problem. Ako ne, imamo opet problem da zatvaranjem Šabaza, koga će juriti cele protivničke odbrane, ostajemo bez produkcije spolja što smo prošle godine i platili izostankom top8 i abe. 

 

Ono što me delom čini optimistom u pogledu Nedovićeve sezone je što će sigurno biti rasterećeniji. Gde neće silovati znajući da se od njega očekuje 20ppg ili koliko već, nego da ima i drugih koji mogu da doprinesu i da će se tu otvoriti prostor za konstantnost. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ajde da prekinemo ovo, dosta je bilo. Pa da se okrenemo našem timu. Sad gledam roster kroz prizmu EL i nije mi jasna jedna stvar. Ceo prelazni rok se ovde potencira da nema balansa u timu i slažem se sa tim. Ali onda bacim pogled na tim prošle godine ne samo da nije bilo balansa nego nije bilo ni kvaliteta. Nemamo balans ali imamo kvalitet i napad. Lepo će ovo da skocka Duško ako je prošle godine za malo i sa onim timom uspeo. .💪

Tim prošle sezone:

Screenshot-20230914-150003.jpg

Tim ove sezone:

Screenshot-20230914-145933.jpg

🔴

Edited by Čočo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, John Terry said:

 

Možda ćeš da me smatraš za budalu ili lažova ali ja bih voleo struku i 500k, u startu, pa onda da mi svi navijači lepo uplatimo pare za svoj klub, ali da znamo gde te pare idu i da imamo uvid u potrošnju, pa da onda od jednog malog kluba iz male Srbije postanemo gigant. Pazi, potpuno je suludo da zemlja u kojoj predsednik reklamira parizer od 3% mesa ima dva kluba sa 15 miliona evra budžeta u evroligi. To je bolest. Ova zemlja ima mnogo mnogo većih i hitnijih stvari za rešavanje. Ovo što mi gledamo je najklasičniji primer hleba i igara. Ništa drugo. Mazanje očiju ljudima da bi imali nešto u životu kako ne bi bili svesni da su potpune golje.

Ja se u potpunosti slažem sa ovim, pod uslovom da taj koncept važi za sve ostale klubove u Srbiji, pa ko radi najbolje imaće i najbolje rezultate. Ali opet priča o ovome je podjednako realna kao i priča o pomirenju između nas i komšija. 

Edited by MarkoKep
Link to comment
Share on other sites

Jago jbt, ja ga konstantno preskačem u glavi kad razmišljam o rosteru. Valjda jer je došao posle Šabaza pa sam bio pod utiskom.

 

Kakva će to da bude run n gun petorka (nadajmo se samo u garbidž tajmu ili protiv nejakih abaligaša): Jago, Teo, Nedovic, Beli i Simon jr. 😍 

 

Prime 50, daju 60. Za 5 minuta. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, NMX said:

:default_coffee:

 

 

Dva MVP-a EL...

 

...ali u sirem sastavu i:

  • 2 NBA prstena (Bjelica 2022, Kuzmic 2015),
  • 4 EL titule (Hanga 2023, Bolomboy 2019, Kuzmic 2018, Teodosic 2016),
  • 2 EC titule (Tobey 2019, Nedovic 2017),
  • 2 FIBA International Cup titule (dos Santos 2022, Tobey 2017)
  • 1 Basketball Champions League Americas titula (dos Santos 2021)

eto, samo internacionalna klupska takmicenja, da ne zalazim u titule u nacionalnim sampionatima i u medalje sa repkama, kao i individualne nagrade.

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, bodo said:

Jesu li svi na raspolaganju za vikend? 

Trebalo bi po povratku iz Minhena da se pridruže i DeDa i Toby. Taman da se priključe za završnicu priprema pa da krene ringišpil. 😄

Edited by Čočo
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, jaka blazic said:

ono sto jest jest iskustva imamo, samo na kari fali.

 

Oh wait!

 

ispravka kad dodam i Duska...

 

7 minutes ago, Kooineeperk said:
  • 2 NBA prstena (Bjelica 2022, Kuzmic 2015),
  • 4 6 EL titula (Hanga 2023, Bolomboy 2019, Kuzmic 2018, Teodosic 2016, Ivanovic 1990 i 1989),
  • 2 EC titule (Tobey 2019, Nedovic 2017),
  • 1 FIBA Korac Cup (Ivanovic 2000)
  • 2 FIBA International Cup titule (dos Santos 2022, Tobey 2017)
  • 1 Basketball Champions League Americas titula (dos Santos 2021)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jbt gledam ove slike Bjelice u nasem dresu, najezio sam se...

 

Pre nekoliko godina, dok je bio mlad (da ne kazem klinac) kada je igrao kod Karija u Zvezdi, drzao sam dugo njegovu sliku kao profilnu na svim mrezama koje sam imao xD

 

Bas mi je drago sto ga ponovo vidim kod nas. ♥️

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...