Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Hilliard je pretprošle sezone u Bajernu, koji je negde budžetom i kvalitetom rostera sličan Zvezdi imao 14 poena uz 50/40 procente šuta i 2-3 trojke po utakmici. Pritom je taj Bajern igrao ozbiljnu košarku i učestvovao u top 8. Pokriva više pozicija, nije minus u odbrani, bio u sistemu CSKA, prosao i kroz Duškovu Baskoniju.

 

Jako mi je teško da zamislim da Zvezda i Duško odbijaju takvog igrača. Pre će biti da je on rad da sačeka još ponuda, ili da očekujemo da može i jeftinije - a da on traži više. Ili eventualno nešto oko zdravstvenog stanja. Ne znam kakav je problem imao u Makabiju. Čisto igrački, a uzimajući u obzir situaciju na tržištu, teško da može bolje.

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

 

Naravno da ti ne brineš jer ima državnih para kao pleve

 

Novca ima ali ne "kao pleve" inače bi doveli i Mirotića, Šengeliju, Pontiku, Kembu Vokera a možda bi pojurili  Vezenkova i Micića i promenili im mišljenje velikom količinom novca.

 

Malo realnosti nije na odmet. 

 

PS Zbog čega ti brineš za novac?Zbog GSPa, bolnica, penzionera ili vrtića?

Edited by Holivud
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ulaganja drzave u dva BG kluba su potpuno opravdana ako se ima u vidu najavljena promena formata EL. Brojni su signali da ce od sledece sezone EL brojati 24 tima podeljena na istocnu i zapadnu konferenciju sa po 12 timova. Dakle ova sezona je kljucna i odredjuje buducnost kosarke na ovim prostorima. Ukoliko se oba tima nadju u tih 24 kluba, a uslov za to je visegodisnja licenca na neki nacin je osigurana i buducnost kosarke na ovim prostorima. Cenim da ce nas i Partizanovg budzet biti oko 17-20 miliona eura. Partizan je prosle godine zaradio od karata cini mi se 5-6 miliona. Verujem i da Zvezda ove moze isto toliko. Dodje se do cifre od 11-12 do 14-15 miliona koje se moraju nakrpiti iz drugih izvora. Malo prihodi od EL, malo stvarni privatni sponzori i verujem da drzava mora da donira po oko 9-10 miliona eura. Sad da li je 18-20 miliona puno za buducnost kosarke ili ne ostavljam svakom da proceni. Licno mislim da nije mnogo, jer se za taj iznos dobija konkretna stvar, pod uslovom da se dobije licenca. Poredjenja sa Zalgirisom, Albom, Baskonijom nisu realna, jer prosto oni imaju A licencu i moze im se kako im se hoce. Ako bi Bg klubovi ulagali kao do pre godinu dana  A licenca bi ih mimoisla. Razvijanje mladih igraca bez A licence prosto nije moguce.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Holivud said:

Novca ima ali ne "kao pleve" inače bi doveli i Mirotića, Šengeliju, Pontiku, Kembu Vokera a možda bi pojurili  Vezenkova i Micića i promenili im mišljenje velikom količinom novca.

 

Ima paritza nego su potrošene na Kuzmića, Raduljicu, Mitrovića, Davidovca, Simonovića itd. - gomilu (ugl visokih) igrača koji se međusobno preklapaju što se tiče pozicija i skillseta, ili su pak potpuno beskorisni. 

 

Sad iz ove perspektive je klasičan šbbkbb pisati koji kapitalac je mogao da se pojuri za te pare. Međutim onda bi se došlo u rizik da nema 17 igrača u rosteru već samo 12-13 hehe. 

 

Što se tiče moje motivacije za ovakvim pisanjem, više puta sam ponovila kako mi je potpuno besmisleno da država u ovakvom stanju u kakvom je (ekonomski) sipa pare u dve rupe bez dna (KKP i KKCZ). Ali kad već dobijate pare onda ih bar potrošite i uložite kako treba... 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, DameTime said:

 

Ima paritza nego su potrošene na Kuzmića, Raduljicu, Mitrovića, Davidovca, Simonovića itd. - gomilu (ugl visokih) igrača koji se međusobno preklapaju što se tiče pozicija i skillseta, ili su pak potpuno beskorisni. 

 

Sad iz ove perspektive je klasičan šbbkbb pisati koji kapitalac je mogao da se pojuri za te pare. Međutim onda bi se došlo u rizik da nema 17 igrača u rosteru već samo 12-13 hehe. 

 

Što se tiče moje motivacije za ovakvim pisanjem, više puta sam ponovila kako mi je potpuno besmisleno da država u ovakvom stanju u kakvom je (ekonomski) sipa pare u dve rupe bez dna (KKP i KKCZ). Ali kad već dobijate pare onda ih bar potrošite i uložite kako treba... 

 

 

Nisam primetio da na KKP temi pričaš o bilo kakvim parama.

 

Tamo samo ljubav, osmeh i Zoc a ovde spočitavaš Kornetu kao da je on sam u upravi KKCZ i donosi odluke i sve to mi deluje kao latentno tatisanje. "Mnogo vam država dala para, država vam dala para kao pleve".

 

bold Evo opet "pare". Samo na ovoj temi verglaš oko para i samo te Zvezdine pare dotiču i iritiraju.

Edited by Holivud
  • Like 28
  • Love 1
  • Thanks 6
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Don Dusko said:

Dobro, shvatili smo poentu sad stanite.

 

Uz dužno poštovanje moderaciji zašto su obrisani postovi?

 

Trebao je da ostane post Dametime gde piše da ne poštuje ni ovu temu ni ljude na njoj i da zbog toga dolazi ovde da tatiše i podjebava.

 

I to je priznanje, nije lepo ali je priznanje, fer je da ljudi znaju i vide.

Edited by Holivud
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uz svo svidjanje i nesvidjanje tipa i kvaliteta igrača, mislim da su Raduljica a sad i Kuzmić, ipak, posebna kategorija i ne treba ih stavljati u isti koš sa Mitrovićem, Davidovcem, Simonovicem.... 

 

Ta dva igrača su, danas, bacanje u bunar i to jeste istina...svako pravdanje njihovih ugovora je, po meni, bezobrazluk

 

O potrebi za ostalima se može raspravljati, kao i njihovom (ne)kvalitetu

 

Nego, kad ce bek i krilni centar? 😋

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, kokodakalo said:

koliko se oba tima nadju u tih 24 kluba, a uslov za to je visegodisnja licenca na neki nacin je osigurana i buducnost kosarke na ovim prostorima.

 

Manje više se slažem sa tvojom logikom, ali ovo je niđe veze. Zapravo, ako pogledaš kako ide ulaganje u naša dva najveća kluba, tako košarka na ovim prostorima sve više nestaje. Ta dva kluba ne ulažu taj novac u razvoj domaćih talenata niti im daju šansu na najvišem nivou, a u zadnjih par sezona je to otišlo daleko u stranu sklapanja neke legije stranaca. Tako da budućnost košarke na ovim prostorima, draga gospodo, zavisi trenutno najviše od Mege, FMP-a, Borca, OKK Beograda i slično. Jer ostalo smo pogasili.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, DameTime said:

 

Ima paritza nego su potrošene na Kuzmića, Raduljicu, Mitrovića, Davidovca, Simonovića itd. - gomilu (ugl visokih) igrača koji se međusobno preklapaju što se tiče pozicija i skillseta, ili su pak potpuno beskorisni. 

 

Sad iz ove perspektive je klasičan šbbkbb pisati koji kapitalac je mogao da se pojuri za te pare. Međutim onda bi se došlo u rizik da nema 17 igrača u rosteru već samo 12-13 hehe. 

 

Što se tiče moje motivacije za ovakvim pisanjem, više puta sam ponovila kako mi je potpuno besmisleno da država u ovakvom stanju u kakvom je (ekonomski) sipa pare u dve rupe bez dna (KKP i KKCZ). Ali kad već dobijate pare onda ih bar potrošite i uložite kako treba... 

Prvo , Davidovac je krilo, to sto je on kod nas u nedostatku resenja igrao centra i krilnog centra ne znaci da to jeste.

Drugo svi pomenuti zajedno nemaju preko 1,5m

Ne moze se na svakoj poziciji dovesti stranac od milion ipo

Davidovac, Mitrovic i Simonovic su beskorisni? Zanimljivo. Prva dva imaju skoro 30 trofeja a Simon je mladi prospekt iz NbA..

Duga je sezona i svaki igrac pomenut ce biti koristan. Ne racunajuci Raduljjcu koji ce svakako da ide.

Partizan sa svojim skracenim rosterom je imao mnogo srece prosle sezone sto se tice povreda. Da se povredio Lesor/Panter ne bi nakupili 10 pobeda. 

Videcemo ove sezone ako se povredi Panter i Ledey ili neki nosioc koliko je besmisleno imati 17 igraca a ne 12 u rosteru. 

 

 

Edited by 443
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Poseidon said:

Uz svo svidjanje i nesvidjanje tipa i kvaliteta igrača, mislim da su Raduljica a sad i Kuzmić, ipak, posebna kategorija i ne treba ih stavljati u isti koš sa Mitrovićem, Davidovcem, Simonovicem.... 

 

Ta dva igrača su, danas, bacanje u bunar i to jeste istina...svako pravdanje njihovih ugovora je, po meni, bezobrazluk

 

O potrebi za ostalima se može raspravljati, kao i njihovom (ne)kvalitetu

 

Nego, kad ce bek i krilni centar? 😋

Cenim da od ponedeljka stiže prvo pojačanje a do početka priprema i drugo. 😄

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Čočo said:

Cenim da od ponedeljka stiže prvo pojačanje a do početka priprema i drugo. 😄

Po meni, makar jedno "bombastično" pojačanje biće tempirano pred početak prodaje sezonskih (septembar).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, 443 said:

Davidovac, Mitrovic i Simonovic su beskorisni? Zanimljivo.

Duga je sezona i svaki igrac pomenut ce biti koristan. Ne racunajuci Raduljjcu koji ce svakako da ide.

Partizan sa svojim skracenim rosterom je imao mnogo srece prosle sezone sto se tice povreda. Da se povredio Lesor/Panter ne bi nakupili 10 pobeda. 

Videcemo ove sezone ako se povredi Panter i Ledey ili neki nosioc koliko je besmisleno imati 17 igraca a ne 12 u rosteru. 

 

Beskorisni su Kuzmić i Raduljica, ova trojica su igrači koji se dosta preklapaju međusobno (što se tiče fizikalija i generalno skillseta). :classic_smile: Navijači KKP su kukali na skraćenu rotaciju (jeste im došlo na "naplatu" u jednom delu sezone, kad su bili bez Alena i Alekse), ali i to ima svojih pozitivnih strana. Kad imaš 6-7 igrača koji konstantno igraju 30+ minuta kao posledica dođe uigranost. Jbg, u sportu uvek treba i malo sreće (aka da te zaobiđu povrede).

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...