Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

2 minutes ago, MrzimMORE said:

Ne znam sta vidite ovde. Bas losa statistika.

 

Pts - 2.9

FG% - 36,4

3pt% - 25.4

Reb - 1.3

Ast - 1.2

Stl - 0.3

 


Mislim da je @uini lepo objasnio da je covek bio uglavnom na klupi i kao treca opcija u rotaciji, tako da ne mozes ocekivati da ima ne znam kakve stats-e.
Po meni je on "lepak" koji upotpunjava sve ovo sto je dovedeno i pravi kompaktnu celinu kada je tim u pitanju. On i Adam Hanga.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, MrzimMORE said:

Ne znam sta vidite ovde. Bas losa statistika.

 

Pts - 2.9

FG% - 36,4

3pt% - 25.4

Reb - 1.3

Ast - 1.2

Stl - 0.3

 

 

To je pitanje pre svega za NBA džiemove i selektora i asistente francuske reprezentacije, jer su mu jedni dali šansu da odigra više od 300 utakmica u najjačoj ligi sveta, a drugi da bude deo naconalnog tma koji se u dva ciklusa, na SP i OI, sa Ntlikinom u rosteru okitio medaljama.

 

Jer, mi možda i grešimo jer ne znamo, ali da li i oni greše jer ne poznaju košarku?

 

Mislim, ne mogu baš svi da greše, a da patent da ekskluzivno budu u pravu imaju samo čitači statistike...

 

S tim u vezi, kolege forumaši koji su ga pratili i više nego što sam ga ja gledao, jer sam to činio mahom dok je bio na Istoku a manje u Dalasu, detaljno su pojasnili koje su prednosti potpisivanja takvog NBA igrača i člana vrhunske francuske reprezentacije, kao i zašto su mu NBA statsi bili takvi kakvi jesu i zašto je uprkos svemu nakupio toliko iskustvo u NBA. 

Edited by Nek grmi jako
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Jasno je meni da se pravi roster koji će probati da napadne F4 i od koga će na papiru svega nekoliko timova biti jače. A opet, mislim da pretrpavamo roster i Yago i jedan od Davidovac/Simonović su mi čisti višak. Ballhandlera imamo dovoljno i bez Yaga. Meni je on zanimljiv igrač ali moraće da se zadovolji mrvicama. Mogu tek da zamislim Tea ako mu neki Yago uzme minute tokom sezone. Neće biti lako handlovati ovu igračku.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bode said:


Mislim da je @uini lepo objasnio da je covek bio uglavnom na klupi i kao treca opcija u rotaciji, tako da ne mozes ocekivati da ima ne znam kakve stats-e.
Po meni je on "lepak" koji upotpunjava sve ovo sto je dovedeno i pravi kompaktnu celinu kada je tim u pitanju. On i Adam Hanga.

Ako se ide u tom pravcu, onda dovesti i njega i Lojda 🙂

 

Napier, Teodosic, Dos Santos

Loyd, Nedovic, Ntilkina, Lazic

Geidraitis, Hanga, Lazarevic 

Shengelia, Simonovic, Davidovac

Tobey, Bolomboy, Mitrovic 

  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MrzimMORE said:

Ako se ide u tom pravcu, onda dovesti i njega i Lojda 🙂

 

Napier, Teodosic, Dos Santos

Loyd, Nedovic, Ntilkina, Lazic

Geidraitis, Hanga, Lazarevic 

Shengelia, Simonovic, Davidovac

Tobey, Bolomboy, Mitrovic 

Ma dovesti i Higinsa i Hilliarda pride, neće da se baci. 

Na 4 dodati i Anthony Gilla, a Micky može na 5.

Onda smo obuhvatili sve. 

  • Like 6
  • Ha-ha 16
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Chaos Is Me said:

Jasno je meni da se pravi roster koji će probati da napadne F4 i od koga će na papiru svega nekoliko timova biti jače. A opet, mislim da pretrpavamo roster i Yago i jedan od Davidovac/Simonović su mi čisti višak. Ballhandlera imamo dovoljno i bez Yaga. Meni je on zanimljiv igrač ali moraće da se zadovolji mrvicama. Mogu tek da zamislim Tea ako mu neki Yago uzme minute tokom sezone. Neće biti lako handlovati ovu igračku.

On je pre svega potpisao ugovor na tri godine što znači da sa nim postoji dugoročniji plan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Nek grmi jako said:

Žao mi je što ne umem da editujem i montiram u klip delove sa NBA utakmica, u ovom slučaju one kad Ntilikina preuzima SF i PF u NBA ligi, jer je već tm način na koji je branio Dejma, Pola. Janga i ostale na poziciji jedan.

 

Prvo što upada u oči je način na koji je, prilikom preuzimanja, branio Gordona kad bi Dalas igrao protiv Denvera, jer nam je u najsvežijem sećanju šta je Gordon radio u PO kada ga preuzme mali, a naročito kako je na tu foru satarazio Majami u finalu.

 

A protiv Frenka - ni makac...

 

Te Gordonu ispadne lopta, te ne može da nazida sa njim na leđima, te erbol s lakta... A deflekšni prilikom pasa samo piče, jer lik ima lud raspon ruku i stiže da ometa dodavanje koje bi neko drugi samo mogao da isprati pogledom. 

 

Mislim, ajde više, potpisuj. 

I nema NBA tima da hoce takvog igraca kod sebe?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

Jasno je meni da se pravi roster koji će probati da napadne F4 i od koga će na papiru svega nekoliko timova biti jače. A opet, mislim da pretrpavamo roster i Yago i jedan od Davidovac/Simonović su mi čisti višak. Ballhandlera imamo dovoljno i bez Yaga. Meni je on zanimljiv igrač ali moraće da se zadovolji mrvicama. Mogu tek da zamislim Tea ako mu neki Yago uzme minute tokom sezone. Neće biti lako handlovati ovu igračku.

 

Mislim da je jasnije da je Teo ovde doveden da bude atrakcija, da se privuče neka kežuale šira publika i da se zadovolje neki lobiji koji sada već tradicionalno imaju bar jednog svog pulena dzejkoba u rosteru, zato i ne verujem da će imati taj neki problem sa minutažom kada realno i sam zna da fizički može da odigra maksimum polovinu utakmica u sezoni i da će ga verovatno dozirati kao i u virtusu zadnjih par godina. Ja bih iskreno voleo da je on došao nakurčen i sa tim majndsetom da će on tu da bude alfa plej ali verujem da nema ništa od toga. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dropkick Murphys said:

Ma dovesti i Higinsa i Hilliarda pride, neće da se baci. 

Na 4 dodati i Anthony Gilla, a Micky može na 5.

Onda smo obuhvatili sve. 

1 - Napier, Dos Santos

1/2 Teodosic, Nedovic

2 - Loyd, Ntilkina,

2/3 Lazic

3 Geidraitis, Hanga

3/4 Lazarevic 

4 Shengelia, Davidovac

4/5 Tobey, Simonovic

5 Bolomboy, Mitrovic 

 

Po meni, moraju se dovesti bar jos 3 igraca 🙂 Da ovo zaokruzimo kako treba. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MrzimMORE said:

1 - Napier, Dos Santos

1/2 Teodosic, Nedovic

2 - Loyd, Ntilkina,

2/3 Lazic

3 Geidraitis, Hanga

3/4 Lazarevic 

4 Shengelia, Davidovac

4/5 Tobey, Simonovic

5 Bolomboy, Mitrovic 

 

Po meni, moraju se dovesti bar jos 3 igraca 🙂 Da ovo zaokruzimo kako treba. 

To je u redu, kad bi petorka sadržala i 1 i 1/2 i 2 u isto vreme, tj kad bi petorka ima 6 ili 7 igrača. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, TB Told said:

On je pre svega potpisao ugovor na tri godine što znači da sa nim postoji dugoročniji plan.

 

Aha, baš smo poznati po dugoročnim planovima. A šta ćemo sa Topićem? Valjda će i on nekad da dočeka šansu? Čisto sumnjam da ide u Megu da bi se posle vratio kao treći plej.

 

Ja mislim da je vrlo važno za tim da svaki igrač oseti svoju ulogu, da se sprema za nju. Rotacije kao na ringišpilu nisu dobre. Ne bih previše da mračim, meni se sviđaju svi igrači koje smo doveli (osim Dede i Simonovića, al daj da i njima dam šansu, posebno ovom drugom) ali gledali smo mnogo puta kvalitetne rostere u EL koji u zbiru daju disfunkcionalnu ekipu jer se ne zna ko pije a ko plaća.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, MrzimMORE said:

1 - Napier, Dos Santos

1/2 Teodosic, Nedovic

2 - Loyd, Ntilkina,

2/3 Lazic

3 Geidraitis, Hanga

3/4 Lazarevic 

4 Shengelia, Davidovac

4/5 Tobey, Simonovic

5 Bolomboy, Mitrovic 

 

Po meni, moraju se dovesti bar jos 3 igraca 🙂 Da ovo zaokruzimo kako treba. 

Bar 3 igraca je najblaze receno preterivanje.

 

Ne znam ni kako cemo jos 2 da uglavimo, ali su nam definitivno 2 potrebna.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, bosMan_jr said:

 

 

Ne znam ni kako cemo jos 2 da uglavimo, ali su nam definitivno 2 potrebna.

Ocigledno je da ce domaca osnova preplacenih backapova zapravo biti Duskov nasledni inventar. 12-15 pozicija u timu. Imamo backpa domace proizvodnje od 700 000 po sezoni koji se koncepcijski ne uklapa. Imamo Nedovica od preko milion kojem ce se smanjiti minutaza jer nije Duskova solja caja. Zamislite kakvu je muku Dusko imao sa onim timom kada nikoga nije zadrzao u istom za sledecu godinu Naravno da finansije igraju najvazniju ulogu jer da nema para ne bi bilo ni ovakve muzije.

Edited by suptil
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nenadd said:

Zna li se kad krecu pripreme?

Sacekaj da se kompletiramo - part 1😂

Ne verujem da ce ovo izrasti u ekipu gde se ne zna ko sta radi i kakve ce uloge biti podeljene.
Dusko Ivanovic je ozbiljan covek i trener, a to je presudno. 
Ove sezone smo u nekom periodu, sto zbog povreda, sto zbog suspenzija i bolesti bili bez bukvalno 5 igraca. Decembar-Januar, cini mi se.
Treba misliti i o tome.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Aha, baš smo poznati po dugoročnim planovima. A šta ćemo sa Topićem? Valjda će i on nekad da dočeka šansu? Čisto sumnjam da ide u Megu da bi se posle vratio kao treći plej.

 

Ja mislim da je vrlo važno za tim da svaki igrač oseti svoju ulogu, da se sprema za nju. Rotacije kao na ringišpilu nisu dobre. Ne bih previše da mračim, meni se sviđaju svi igrači koje smo doveli (osim Dede i Simonovića, al daj da i njima dam šansu, posebno ovom drugom) ali gledali smo mnogo puta kvalitetne rostere u EL koji u zbiru daju disfunkcionalnu ekipu jer se ne zna ko pije a ko plaća.

To će svakako biti najveća "umetnost" uraditi. Verujem da Duško već ima u glavi kako će to posložiti i održati dobru hemiju u svlačionici. Ipak je on iskusni vuk. Ako je sam birao pojačanja(a po svemu sudeći jeste), onda ima ,siguran sam, i plan kako će to izgledati.

Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...