Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Drugo kolo Zalgiris-Zvezda  kako stvari stoje, 18.oktobra Zvezda- Monako. VIRTUS SEGAFREDO BOLOGNA v CRVENA ZVEZDA MERIDIANBET BELGRADE, Regular Season Round 4  8:30 PM - 10:30 PM CESTVIRTUS SEGAFREDO ARENA

CRVENA ZVEZDA MERIDIANBET BELGRADE v FC BAYERN MUNICH, Regular Season Round 6  8:00 PM - 10:00 PM CEST

Edited by suptil
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Nek grmi jako said:

Jedino što bi moglo da me zabrine ako potpiše jeste ta tranzicija sa konja na magarca, jer je odlazak iz NBA ipak silazna putanja u karijeri koju ne prihvati baš svako sa punim srcem i otvorenog uma za takva nova iskustva. Ali i u tome ima jedna dobra stvar, a to je da se barem lako privikao na promenu igre, pravila i sistema kada je iz NBA došao u francusku repku na SP i OI, gde je izgledao sasvim okej.

 

ako sam nekog igrača posvećeno pratio, to je taj;

njegov mindset je onaj idealnog timskog igrača, ne samo po stilu igre, već i po shvatanju košarke logički. 

 

kategorički tvrdim da ne bi imali tu frku, jer uopšte nije lik koji smatra da je bogom dan za ovakvu ili onakvu karijeru. pri čemu, od poslednje 3 sezone, samo je pretprošlu, tj prvu u mavsima imao dobru ulogu, ostalo je uglavnom presedeo na klupi kao treća opcija na bilo kojoj poziciji.

 

on će dati 100%, tu dileme nema. jedino što može da ga izdeprimira je da ga nešto izvaćare u srazmeri obećane uloge - realne uloge.

a ubeđen sam da bi bio vrlo zadovoljan sa 20ak minuta raspoređenih na sg, pg, sf, što ne bi trebalo da bude problem, imajući u vidu komplementaran skillset.

 

 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Miki28 said:

Dosta fin raspored na startu a po meni, sezona se lomi u januaru. 

Za kraj dosta zajeban raspored.

 

Pa i nije toliko loše na kraju. Jesu bar na papiru jači protivnici, ali od 6 kola 4 igramo kući, a tad može biti da će da se lomi. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, suptil said:

Drugo kolo Zalgiris-Zvezda  kako stvari stoje, 18.oktobra Zvezda- Monako. VIRTUS SEGAFREDO BOLOGNA v CRVENA ZVEZDA MERIDIANBET BELGRADE, Regular Season Round 4  8:30 PM - 10:30 PM CESTVIRTUS SEGAFREDO ARENA

CRVENA ZVEZDA MERIDIANBET BELGRADE v FC BAYERN MUNICH, Regular Season Round 6  8:00 PM - 10:00 PM CEST

Ne priznajem nista manje od skora 5:0 na startu :default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bishop said:

 

Pa i nije toliko loše na kraju. Jesu bar na papiru jači protivnici, ali od 6 kola 4 igramo kući, a tad može biti da će da se lomi. 

Poslednjih 11. kola sedam igramo kući, 4 gostovanja....i početak i finiš nam je lep raspored...

Edited by szsd21
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jasno je da ćemo ove sezone imati najskuplji, najširi i najkvalitetniji roster ikad. Samo se postavlja pitanje velikog broja novajlija i kako će teći uklapanje...Videli smo mnogo puta slične rostere u problemu ali ako kliknu, nema granice, džebane ima na pretek.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ZiS said:

Jasno je da ćemo ove sezone imati najskuplji, najširi i najkvalitetniji roster ikad. Samo se postavlja pitanje velikog broja novajlija i kako će teći uklapanje...Videli smo mnogo puta slične rostere u problemu ali ako kliknu, nema granice, džebane ima na pretek.

Kada imas prave momke uklapanje nije problem, vidi pod Makabi prosle godine.

Link to comment
Share on other sites

Žao mi je što ne umem da editujem i montiram u klip delove sa NBA utakmica, u ovom slučaju one kad Ntilikina preuzima SF i PF u NBA ligi, jer je već tm način na koji je branio Dejma, Pola. Janga i ostale na poziciji jedan.

 

Prvo što upada u oči je način na koji je, prilikom preuzimanja, branio Gordona kad bi Dalas igrao protiv Denvera, jer nam je u najsvežijem sećanju šta je Gordon radio u PO kada ga preuzme mali, a naročito kako je na tu foru satarazio Majami u finalu.

 

A protiv Frenka - ni makac...

 

Te Gordonu ispadne lopta, te ne može da nazida sa njim na leđima, te erbol s lakta... A deflekšni prilikom pasa samo piče, jer lik ima lud raspon ruku i stiže da ometa dodavanje koje bi neko drugi samo mogao da isprati pogledom. 

 

Mislim, ajde više, potpisuj. 

Edited by Nek grmi jako
  • Like 7
  • Love 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nek grmi jako said:

Žao mi je što ne umem da editujem i montiram u klip delove sa NBA utakmica, u ovom slučaju one kad Ntilikina preuzima SF i PF u NBA ligi, jer je već tm način na koji je branio Dejma, Pola. Janga i ostale na poziciji jedan.

 

Prvo što upada u oči je način na koji je, prilikom preuzimanja, branio Gordona kad bi Dalas igrao protiv Denvera, jer nam je u najsvežijem sećanju šta je Gordon radio u PO kada ga preuzme mali, a naročito kako je na tu foru satarazio Majami u finalu.

 

A protiv Frenka - ni makac...

 

Te Gordonu ispadne lopta, te ne može da nazida sa njim na leđima, te erbol s lakta... A deflekšni prilikom pasa samo piče, jer lik ima lud raspon ruku i stiže da ometa dodavanje koje bi neko drugi samo mogao da isprati pogledom. 

 

Mislim, ajde više, potpisuj. 

Ne znam sta vidite ovde. Bas losa statistika.

 

Pts - 2.9

FG% - 36,4

3pt% - 25.4

Reb - 1.3

Ast - 1.2

Stl - 0.3

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Setite se 2011 said:

Ako dobro čitam ovo , izgleda da baš nije sigurno da se definitivno selimo u Arenu?

Konačno sezonske emoji91.pngemoji91.pngemoji91.pnge68bb0164abc421ab680fea90d141717.jpg

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока
 

Ne znam gde si ti to pročitao? Primarna je Arena. Sve je jasno napisano. A ako se desi da ne može Arena igraće se u Pioniru. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko vidim situaciju, neki kor koji bi trebalo da iznese takmičarske utakmice je:

 

Shabaz Teo Hanga Nedovic Gedraitis Simonović Tobi i Bolomboj + pojačanje na beku i startni krilni centar

 

To je deset igrača i to je sasvim ok.

 

Tu su i Yago, Lazic, Lazarević, Davidovac i Luka, koji će imati više minuta u ABA ligi, ali biće prisutni i u EL u zavisnosti od povreda/umora, protivnika i forme. Takođe ti igrači će biti značajni i za kup/domaću ligu.  Verovatno ce tu od starta Laza i Luka biti u 12. Davidovac van 12 jeste donekle luksuz, ali i on će stvarno morati da se dokazuje, jer je poznat po tome da ne ulazi jako u sezonu.

 

Jasno je da nam na poziciji četiri treba neko ko će u suštini biti glavni visoki igrač i kapitalac u frontkurtu, dok na poziciji beka to mora biti igrač koji je u stanju da igra i kvalitetnu odbranu.

 

Takođe, jasno je i da je prethodna sezona bila žestoki fijasko. Od deset igrača koji treba da budu osovina novog tima, samo je jedan tu iz prethodne sezone - i to zato što ima jak ugovor, inače bi se tražio neki dvosmerni bek nalik Lojdu ili Higinsu.

 

U prethodnoj sezoni nije doveden, niti afirmisan nijedan igrač za ovu - osim Nedovica, nije uspostavljen kostur, niti neki prepoznatljiv stil igre. Gradićemo sve od 0. Za razliku od nas, Partizan je zadržao gro ekipe, koji će očigledno biti nadograđen, a koji će sa klupe predvoditi najbolji trener u Evropi.

 

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...