Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

4 hours ago, Profesor said:

Šabaz, Yago

Teo

Nilikina, Nedovic

Gidra, Hanga

Toko, Deda

Tobi, Bolomboj, Mitrovic

 

Lazarevic, Lazic, Simonovic

 

Jesmo imali kada vise od 5 stranaca?

 2019-2020, Лоренцо Браун, Пантер, Берон, Лукас, Џенкинс, Стратос, Браун, Оџо, Гист

 

2020 - 2021,  Хол, Волден, Лојд, Колом, Рочести, Рит, О'Брајант, Ноко 

 

Нису баш сви набројани у истом тренутку били у клубу, али сигурно да је било 5+ странаца.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako od proslogodisnjia 4 pleja( Kampaco, Vildoza, Dzoni i Pefi) dodjoste do zakljucka da su ovogodisnja 3 nagomilavanje igraca?

Svaka skoro EL ekipa ima 3 pleja i svom rosteru,s tim sto ce neko moci da igra i na 2(Teo)

Da ne idemo dalje, komsijama 3 pleja nece biti nagomilavanje?

 

Dalje..prosle godine smo kukali na napadackim (ne)sposobnostima Dzoni tapakam loptu u mestu Ivanovica, kao i kamenjara, ne smem da se zaletim na kos Pefija, a ove godine nam nikako ne valja jedan izuzetno pre svega napadacki potentan igrac?

 

Nama ciganima stvarno nikada udovoljiti.

 

Znam da bi svi voleli da nam na pleju bidu Shabaz,Kampaco i Top,ali budite malo realni, nije ovo video igrica menadzer.

 

P.s zasto ulazite u diskusiju ko je bolji Shorts ili Yago?Je li nama neko nudio Shortsa, taj covek bio dostupan itd pa smo se mi izmedju njih dvojice udlucili za jednoga..

Opet kazem nije ovo neki menadzer simulator pa da uzmemo random igraca i kazemo e kad smo vec hteli nekog bolje da smo ovog drugog

 

 

Edited by dzakala
  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Wingwalker said:

Ako je neko od komšija u zadnja 3-4 dana bacio pogled ovde...pretrnuo je upravo zbog Frenkija koji ne samo da pokriva sve od 1-4, već brani i protivničkoj klupi da piju vodu a onog što dodaje peškire blokira mrkim pogledom...:)

Hajlajci odbrane mu izgledaju brutalno ali on je prošle sezone za 12mpg napakovao prosek od 0.1 blokade i 0.3 ukradene lopte?
Ako sam dobro izračunao, ukrade prvu "celu loptu" tek četvrtu tekmu...?

Iako su to procenti iz NBA opet je prevelika razlika u odnosu na EL statse sledećih igrača od kojih je samo niži gaučo forte odbrambeni:

Naneli 0.5 st-pg
Yam 0.6
Dante 0.7
Panter 0.8
Vildosa 1.3
Faku 1.5

 

zato sam odmah posadio video sa tekme gde se vide svi posedi a ne samo ukradene, poeni i banane.

 

svako je na hajlajcima vrhunski igrac, imao sam ja na basketu proslog meseca tri borderline jokic-asistencije.

 

ali da, apsolutna je istina da jako dobro [understatement] brani likove od lillarda i trey younga [vrj lateralne kretnje], do nba krila, na oko snaznijih i visih od njega [jer, wingspan je maika], pa sve do vecine PFa u nba, ako ostane nakon switcha - nikakvu prednost nisu napravili.

 

kada se na to doda korektan ballhandling i pravovremena asistencija, takvog igraca u evropi nemas a poeni su za ovu nasu ekipu najmanje bitni [iako ne smes da mu ides ispod bloka].

 

plus sam siguran da se ne bi ponasao kao zvezda i igrao za sebe.

 

i dalje mi je 2good 2be true. ali pozdrav za vuka, legende tvitera.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

On 6/25/2023 at 8:14 PM, Brat od Korneta said:

Nista vise nije vredno pomena sto se tice Evrolige. Postoji opcija i da platimo obestecenje za nekog iz El naravno kao i opcije iz Evrokupa koje bi mozda mogle da zavrse u Evroligi poput: 

 

J Covan Brown (1990, 187cm)

Brown.png

 

 

Jerian Grant  (1992, 196cm) (Njemu bih od ove trojice dao najvecu prednost zbog iskustva igranja Evrolige)

Grant.png

 

Yago Dos Santos (1999, 176cm)

Dos-Santos.png

 

Pre skoro mesec dana na ovoj temi sam naveo tri pika na pg iz Evrokupa i dvojica su zavrsili u Evroligi.

 

Ove sezone deluje da ce biti rekord ulaznih transfera igraca koji nisu igrali Evroligu prosle sezone a zavrsili su u Evroligi sad, pritom prelazni rok nije ni blizu gotov i ocekuje se jos minimum 40 novih igraca u El ukupno do pocetka priprema ili sezone.

 

Neracunajuci juniore koji su prikljuceni, za sada je u ligu doslo cak 33 igraca koji nisu igrali Evroligu prosle sezone.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Neko se ozbiljno zaigrao oko sklapanja rostera. Napravice se greska kao i u Tomicevoj drugoj sezoni gde se tim nakrcao gomilom igraca pod izgovorom kako na svakoj poziciji moramo imati po 3 dobre opcije, iako je to mac sa dve ostrice jer ces uvek nekoga zakinuti za zasluzene minute. Da ne govorimo o ogromnom broju stranaca i kockanju sa dva domac trofeja, jer eto koga briga xa trofeje, jedino je bitan top8. Ako dovedemo Ntilkinu onda je Hanga bio nepotreban. Ako dovedemo Sengeliju onda je Simonovic/Davidovac bio nepotreban. Ovaj mali Brazilac na ovakvu spolinu liniju je totalno nepotreban, ali se dobro uklapa u cirkus. Bio sam prezadovoljan do pre dva dana, ali tanka je granica od smislenog do haoticnog rostera.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ma Lojd je od pocetka bio naucna fantastika, razumem da izgleda imamo neogranicen budzet ali obestecenje plus plata koja je blizu 2m je bas mnogo.

 

Sto kaze Miki miki veliki jos Toko koji ce da nam donese cvrstinu u reketu i poslednji sampionski sraf Frenki pa da osvajamo EL 🙃

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Sector said:

 Još Francuz i Gruzijac pa na trening.

 

2 minutes ago, deez nuts. said:

Jos Lojd, Tornike i Nateklina, pa da se polako zakljucavamo u salu za treninge.

 

Još Ntilikina, Lojd, Toko i Kalina pa na trening.

Link to comment
Share on other sites

Ми на 1/2 имамо Шабаз, Тео, Јаго и Недовић. Дакле 4 играча, а то што Ханга може ту помоћи по потреби је супер, али он то није што значи да треба ту још један играч. Тако да не знам о каквом пренатрпавању се ради, која то екипа неће имати 5 играча на 1/2?

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Miki28 said:

Normalno, kako bi izgledalo? Pa nece Teo u 36 godina igrati 30+ minuta vec 15-20 minuta

Teoretski je tako, ali kad ga ponese atmosfera i plus napeti zivci...Daj boze da bude sve kako valja

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...