Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Ulogu koju je imao Pefi prosle sezone kod Duska mislim da ce biti namenjena Hangi sledece sezone. Pefi je dosta vremena proveo u petorkama sa Kampacom, Nedovicem i Vildozom, tkd ocekujem da dodje jos jedno krilo sigurno.

Edited by Zvezdan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Obi-Wan said:

Nemoj druže i ti da nas zajebavas na ovu vrućinu...njih dvojica ne garantuju turnir ispred zgrade da mogu da osvoje

 

Da, bljesnuce par puta u sezoni i posle kanal...

 

Bro, imas Tea i Nedovica na 1/2 poziciji, i trazi se jos jedan ozbiljan prangijator da bude osigurac i da dijele sa njima minute?

 

Ne znam, cini mi se da su nas ovi milioni lupili u glavu, da tsiganija ocekuje Kampaca, Mirotica, Tavareza sve zajedno.. Dodje legit starter iz ekipe koja je uzela EL, i ono ljudi semi zadovoljni. 

  • Like 29
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Princeton said:

 

Bro, imas Tea i Nedovica na 1/2 poziciji, i trazi se jos jedan ozbiljan prangijator da bude osigurac i da dijele sa njima minute?

 

Ne znam, cini mi se da su nas ovi milioni lupili u glavu, da tsiganija ocekuje Kampaca, Mirotica, Tavareza sve zajedno.. Dodje legit starter iz ekipe koja je uzela EL, i ono ljudi semi zadovoljni. 

Koliko misliš da igrača još stiže i na kojim pozicijama?

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Juliet said:

Pa doveli smo i Hasana Martina koji je na f4 imao solidnu minutažu i učinak, pa svi znamo kako je to ispalo.

Razumljiv je skepticizam prema Hangi koji jeste odličan igrač, ali daleko izvan svog prajma i već sad u ozbiljnim godinama i verovatno preazisećen.

Pa da, ali to ne znaci da je Martin u tom trenutku bio manje koristan igrac od npr Mitrovica. Kod njega je prvenstveno problem bilo njegovo fizicko stanje (povreda upravo pred taj F4 koju navodno nije do kraja sanirao cak i kada je dosao kod nas, a onda i povreda u nasem dresu u trenutku kada je uhvatio ritam konacno). Takodje je problem bio i sto smo ga iz uloge backup centra doveli da bude prvi centar. 

 

Hanga je igrac zadatka na pozicijama 2 i 3, koji je u ekipi koja je zavrsila druga u regularnom delu EL i kasnije osvojila isto takmicenje igrao 13 minuta prosecno. Ja cenim da ce kod nas imati slicnu ulogu i u skladu sa tim sam zadovoljan potpisom. Ukoliko se ispostavi da smo ga doveli da bude startno krilo od 25 minuta onda ce to najverovatnije da bude velika greska, ali cisto sumnjam da je to slucaj. I jos bih samo dodao da je Hanga proveren EL igrac sa 9 sezona u tom takmicenju i tri odigrana F4.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Filbi said:

Koliko misliš da igrača još stiže i na kojim pozicijama?

 

Pangos, Paris Lee

Nedovic, Teo, Lazic

Hanga, Lazarevic

Sengelija, Petrusev, Davidovac

Mickey, Simonovic, Mitrovic

 

+Ilic, +Kuzmic

 

Ovih 15 i da pjevamo.

 

 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Ja sam razumeo da mora da krene drugi deo ugovora, pa onda vazi otkupna klauzula. Tj tek od 15og moze da neko otkupi njegov izlaz.

To je i logično. Ne može da potpiše nigde dok mu ne istekne prvi ugovor.

Kako god bude spominjaće se uvek uz muziku

Te 2022. godine na Svetog Nikolu je za KK Crvenu Zvezdu  potpisao Fakundo Kampaco ❤️

 

Link to comment
Share on other sites

Zaista ne vidim prostor za još dva beka spolja, nema mi baš nikakvog smisla. Fali Pierria Henry tip pleja i Dyshawn Pierre tip krila i to je to, plus startna četvorka - neka atletična sa brzim nogama i šutem spolja i startna petica - neka sa kombinacijom snage i atleticizma, pre svega defanzivno kvalitetna.

 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Guru said:

Zaista ne vidim prostor za još dva beka spolja, nema mi baš nikakvog smisla. Fali Pierria Henry tip pleja i Dyshawn Pierre tip krila i to je to, plus startna četvorka - neka atletična sa brzim nogama i šutem spolja i startna petica - neka sa kombinacijom snage i atleticizma, pre svega defanzivno kvalitetna.

 

Sve se slazem, ali ne i za dva beka.

 

malo je to spoljnih igraca za sezonu

 

Henry Teo Nedovic na 2 pozicije

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Guru said:

Zaista ne vidim prostor za još dva beka spolja, nema mi baš nikakvog smisla. Fali Pierria Henry tip pleja i Dyshawn Pierre tip krila i to je to, plus startna četvorka - neka atletična sa brzim nogama i šutem spolja i startna petica - neka sa kombinacijom snage i atleticizma, pre svega defanzivno kvalitetna.

 

 

bas to. 

 

Startni PG i startno krilo. 

Mozda sa Dobricem zaokruze spoljnu liniju na ustrb jednog SF npr Lazarevica.

 

Dosta smo polivalentni, pa se i Hanga, Teo, Simonovic i Deda prelivaju na vise pozicija. 

 

Unutra je malo cistije, jer se startni PF i C cekaju. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Guru said:

Zaista ne vidim prostor za još dva beka spolja, nema mi baš nikakvog smisla. Fali Pierria Henry tip pleja i Dyshawn Pierre tip krila i to je to, plus startna četvorka - neka atletična sa brzim nogama i šutem spolja i startna petica - neka sa kombinacijom snage i atleticizma, pre svega defanzivno kvalitetna.

 

 

Kampaco, Vildoza, Nedovic, Ivanovic, Pefi.

Trenutno samo Teo i Nedovic - Meni ovdje fale jos dva igraca.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Princeton said:

 

Kampaco, Vildoza, Nedovic, Ivanovic, Pefi.

Trenutno samo Teo i Nedovic - Meni ovdje fale jos dva igraca.

Tako je, starter plus jedan umesto Dzonija, mozda bas ovaj iz Ulma.

Tu je i Hanga da pokrije nesto.

Link to comment
Share on other sites

Врло добар посао је поптис Ханге, човек је доказани евролигашки квалитет и победнички играч, са великим искуством. Врхунски дефанзивац који игра у оба смера, може да игра и плејмејкера што је неретко и радио, нарочито у Барселони. Видим га као апгрејд у односу на Марковића који је код Душка имао ту "point forward" улогу и као комплементарног играча Теодосићу, где би испуњавао улогу коју су поред њега имали Марковић и Хекет ових година у Виртусу. 

 

Очекујем да уз Хангу, позицију 3 покрије неки бољи шутер. У најбољем случају Гедраитис, а ако се доведе још један одговарајући бек, могао би да остане и Добрић.

 

Мислим да нема шансе да Лазаревић остане поред Ханге, јер верујем да Лазић неће ићи из Звезде док не заврши каријеру и то је океј. Давидовац ће вероватно играти као четворка на крају, поготово ако оде Петрушев. 

 

На плеју би интересантна опција могао да буде Смит из Албе, уколико постоји могућност откупа. Мислим да може додатно да напредује на Ел нивоу, добар играч у оба правца. Наравно није нека екстра класа, али није баш неки избор...

  • Like 8
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...