Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

12 minutes ago, berti said:

Tacno, samo sto je Smailagic riljao sa Lesorom, a Simonovic ce da guli 30 minuta i ima pored sebe Luku i Kuzmu.

Nisam znao da je Simonovic ako uopšte i dođe nasa zadnja akvizicija. Znači 'nula'  dolazaka nadalje . Polako ljudi mercato jos nije ni počeo 

Edited by bodo
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, bodo said:

mercato

 

AC455C92-F4A0-49CB-AE15-29E5A3A7DB0B.jpe

 

Inače, Marko Simonović kao bekap 5 i ponekad 4 odlično rešenje. Starter ne. Kakvo je mišljenje među Zvezdašima, hoće li se Petrušev vratiti pošto dovodimo Simonovića koji je malte ne identičan tip igrača. Igrali su zajedno u Mezi, beše tad Simonović bio četvorka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U neka normalnija vremena (sto je otprilike pre godinu dana) bi se radovali ovom potpisu, a danas ce sigurno biti nezadovoljnih jer su zamislili kako treba da imamo 12 proverenih EL igraca u rosteru. Vec godinama vazimo za klub koji daje priliku nedokazanim i mladim igracima, a ja bih uvek taj put izabrao nego da dovodimo istrosene polovnjake koji su samo na papiru ozbiljni igraci.

 

Lepo bi bilo da ugovor bude na bar dve godine.


E sad, ako ostane i Petrusev to bi moglo malo da bude neizbalansirano u unutrasnjoj liniji, pa ce dalji potezi imati mnogo vezu tezinu. Mora Pojtresoliki centar i Kalinoliko krilo koje moze na 4.

 

Kalina* 3/4

Davidovac 4

Petrusev 4/5

Pojtres*, Simonovic, Mitrovic 5


Da je savrseno - nije, ali nije ni lose. Zavisice upravo od Petruseva i Simonovica koliko ce biti uspesno. Ako Filip odigra jos bolju sezonu nego prethodnu, a Marko ne bude nesnadjen i mekan, onda je to vec nesto ozbiljno.

 

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Po meni teško da će Petrusev već sad ostati u NBA-u. Mora on još dosta unaprediti svoju igru, naročito defanzivu da bi eventualno ubo neki lukrativniji ugovor u skorijoj budućnosti. 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Ne treba nam 12 proverenih evroligaških igrača u rosteru. Treba nam 5-6. Imamo Nedovića, to je jedan. Ako ostane Kampaco to je dva, znači još 4 jakih igrača na ovu domaću osnovu, ako želimo da ciljamo plej of Evrolige.

Just now, bodo said:

Po meni teško da će Petrusev već sad ostati u NBA-u. Mora on još dosta unaprediti svoju igru, naročito defanzivu da bi eventualno ubo neki lukrativniji ugovor u skorijoj budućnosti. 

 

Ne sad, Petrušev neće uopšte igrati u NBA ligi nikad, ja sam 95% siguran u to. Nego mislim da li ćemo ga sada vraćati kod nas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, John Terry said:

Ne treba nam 12 proverenih evroligaških igrača u rosteru. Treba nam 5-6. Imamo Nedovića, to je jedan. Ako ostane Kampaco to je dva, znači još 4 jakih igrača na ovu domaću osnovu, ako želimo da ciljamo plej of Evrolige.

 

Ne sad, Petrušev neće uopšte igrati u NBA ligi nikad, ja sam 95% siguran u to. Nego mislim da li ćemo ga sada vraćati kod nas.

Ja sam svakako za tu opciju. Treba postojati neki kontinuitet. On je za nas potencijalno vrlo potentan igrac u ofanzivi. Doduše i na momente vrlo neodgovoran u defanzivi ali valjda se to da popraviti. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Slažem se, odbrana je nešto na čemu može da se radi, posebno ono što njemu fali a to je timska odbrana. 1 na 1 nije loš za Evropske uslove. Ja bih voleo da ih imamo obojicu u timu, ali kao što je juče neko pisao zajebi ove ugovore od jedne godine gde služimo samo da mu dižemo formu. Postoje izlazne klauzule, ako ne igramo Evroligu, ako ga zove NBA tim, sve može ali klub mora da ima i neku korist što dečku od 22 godine (Petrušev tada) daje šansu da igra u Evroligi. 

2 minutes ago, Čočo said:

Simonović Jr. je kao opcija na pozicijama 4/5 dobar potpis i tu se završava svaka priča. 

 

Dobar kao neko ko ce da igra na obe pozicije kao bekap, slažem se. Starter ne.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Harel je potpisao za Filadelfiju i sad su puni na centarskoj poziciji. Voleo bih da Simonović i Petrusev potpisu višegodišnje ugovore gde imaju izlaz u NBA za fiksno obeštećenje. Fali tu onda još jedna dominanta petica i onda bih rekao da smo završili poziciju četiri i pet. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

И да остане и да оде Петрушев нама са Симоновићем требају свакако још 2 висока играча. Идеално би било :

Миротић, Петрушев, Давидовац

Појтрес, Симоновић, Митровић

Оно што је реалније и што не бих имао ништа против је Дерик Вилијамс и Боломбој/Делгадо

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, John Terry said:

Slažem se, odbrana je nešto na čemu može da se radi, posebno ono što njemu fali a to je timska odbrana. 1 na 1 nije loš za Evropske uslove. Ja bih voleo da ih imamo obojicu u timu, ali kao što je juče neko pisao zajebi ove ugovore od jedne godine gde služimo samo da mu dižemo formu. Postoje izlazne klauzule, ako ne igramo Evroligu, ako ga zove NBA tim, sve može ali klub mora da ima i neku korist što dečku od 22 godine (Petrušev tada) daje šansu da igra u Evroligi. 

 

Dobar kao neko ko ce da igra na obe pozicije kao bekap, slažem se. Starter ne.

Za bek apa i mislim. Mlad, u skoku dobar a ima i dobar šut za nekog na unutrašnjoj poziciji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, John Terry said:

Bolomboj je meni super opcija, strašan defanzivac. Dovesti Bolomboja i Poytressa na ovo što deluje sada vrlo verovatno bi bila najbolja centarska linija ikada u Zvezdi. Videćemo.

to bi bilo sjajno ali dosadašnji rad čelnika  KKCZ ne garantuje da će se to i dogoditi 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, John Terry said:

Inače, Marko Simonović kao bekap 5 i ponekad 4 odlično rešenje. Starter ne. Kakvo je mišljenje među Zvezdašima, hoće li se Petrušev vratiti pošto dovodimo Simonovića koji je malte ne identičan tip igrača. Igrali su zajedno u Mezi, beše tad Simonović bio četvorka.

 

Mislim da je Simonovic prakticno zamena za Petruseva, stoga verujem da ce Filip kod nekog drugog ali ajde da vidimo, ako bi obojica bila tu smanjuje se mogucnost da dovucemo jos nekog na poziciji 5 a to mi se ne svidja, neka "telesina" bi nam bila potrebna.

 

Koliko kostaju ti Papajanisi, Falovi ...? tako nesto prizeljkujem vec godinama, da je Kuzmic malo mladji i da mu se nije dogodilo sve sto jeste mogao bi da bude sasvim koristan ali to je vise nije moguce.

 

Elem ... Simonovic vs Petrusev, @Wingwalker je vec izneo strucniju analizu a po meni je Simonovic dosta stabilniji karakter i ne verujem da mogu da mu se desavaju tolike amplitude u formi kao kod Petruseva, verovatno je zeljan kosarke, nije se bas naigrao, moje misljenje ok potpis bi bio.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Шеф стручног штаба said:

Момак из телеграфа који је избацио текст има информације из нашег клуба, тренутно најпоузданији инсајдер везано за Звезду.

Upravo tako i za Partizan pogađa

 

26 minutes ago, Miki28 said:

Sta ce ti Bolomboy i Poytress zajedno?

Verovatno zato što bi dolazak Simonovića značio odlazak Petruševa. Ne verujem da Filip ima želju da se vrati posle svega+ sumnjam da Miško hoće da 2 slična svoja igrača stavi u isti tim da praktično budu konkurencija jedan drugom.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, nunilo said:

Koliko kostaju ti Papajanisi, Falovi

 

Slobodna procena najmanje milion i po po sezoni. Verovatno i više. Bolomboj je tu dobra opcija, jer je odličan defanzivno a nekako sve vreme igrač iz senke. Bukvalno bi mogao da eksplodira kao što je bio slučaj sa Nnokom, a cenim da košta manje od milion.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Meni je fascinantna ova opsednutost ovim polupanim amerikancima koji napucaju 2 metra u Nike Šoks patikama ala Hasan Martin koja se ne menja nikada na ovom sakralnom topiku. 

 

Petrušev prošle godine izbacio sa pola gasa Martina i bio među boljim centrima u EL po učinku -(plus ko zna kakav bi učinak imao da nije dobio Nebojša Čović premium patkometrija paket) i sada dolazi igrač iz NBA koga ako je iko pogledao jedan minut sa Petruševim zna koliko je ovaj bolji od njega (a da ne pričam ako ih je uživo gledao iz neposredne blizine) i sada on će sa 213cm da bude rezerva skrinšota Mirotićevog storija a Pojtres na Bolombojevim krkačama će da bude startna petica jer se to uklapa u insajd lobotomiju Duška Ivanovića. 

 

Stvarno ni jedan igrač sa ovih prostora ne treba da igra ovde nego  treba svi klubovi da izgledaju kao KKP prošle sezone i kao KKCZ kod Saše Obradovića 

  • Like 1
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bobby Shurda said:

 Petrušev prošle godine izbacio sa pola gasa Martina i bio među boljim centrima u EL po učinku -(plus ko zna kakav bi učinak imao da nije dobio Nebojša Čović premium patkometrija paket) 

 

imao je jedan period od metar dana, koji se slaže sa ovim opisom ali nije kao da je cele sezone cepao neki opasan basket.

edit inače, rispek za

Quote

da bude rezerva skrinšota Mirotićevog storija 

 :lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, bosMan_jr said:

 

Dobro, prihvaticemo i

 

Mirotic Davidovac

Poytress Simon Mitrovic

 

mada meni bi bilo zao da pustimo Filipa u jbni Makabi

Макаби је потписао Џејмса Веба тако да мислим да ће Петрушев остати.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...