Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

11 minutes ago, Боги said:

Ne bih se iznenadio da krenemo po Bjelicu, znajući naš fetiš na domaće igrače. Ponavljam, ne insajderišem, samo čist osećaj.

 

Kao što više puta, skroz očekivano, debelo bih se začudio da je drugačije, ipak smo mi idelano i jedino mesto u EL za uhlebljavanje i penzose, ispušene muštikle i kombinacije Kešelj i družina.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Шутер из блока said:

Pa sad ne znam baš da li je lično Tim Dankan za obojicu, mislim da si preterao, konkretno i pogotovu u poređenju sa Pojtresom, koji je em mlađi em motivisaniji em nema ozbiljniju istoriju povreda kao Dejvis, a i nije problematičan karakter kao Dejvis, niti mu iskustvo manjka toliko, a overall i versatilnost na obe strane terena je vrlo sličan manje više tip igrača kao Dejvis.

Pojtres nema absolutno nista slicno sa Dejvisom. Mozda nije Timi D za obojicu, Ali je za klasu, dve bolji. I otkud to da je problematican? Bezveze

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, jaka blazic said:

dva klika i kaze davidovac u cska za 20 min 7.1 pts, 55% iz igre, 45% trojke, 3.5 rb, 1 ass.

meni to ne deluje kao da je bio los.

 

po meni decko je suvo zlato, neprocenjiv igrac.

jel moze polonara na keca? ili bentil? jel mogu da brane i trojke i dvojke?

 

 

 

Uz sve to, neka nađu jednog koji je ove sezone u Zvezdi imao ove brojke pa da kažemo: jeste, tako je, Deda ne valja....

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Pero said:

Pojtres nema absolutno nista slicno sa Dejvisom. Mozda nije Timi D za obojicu, Ali je za klasu, dve bolji. I otkud to da je problematican? Bezveze

Nema ništa slično?
Sličnosti:

1. u napadu

- šut sa poludistance, nekad i sa distance zna da pripali

- šort rol

- niski post

- pregled igre

- decision making (i sa niskog posta i iz šort rola i iz pika (i popa i rola)

- 1 na 1 iz face-upa

- vertikalni spejsing i igra iznad obruča (lobovi i put-backovi)

- odlično trčanje kontra napada

- atletika

- fizikalnost

- dobro dodavanje za svoju poziciju, ovo je u napadu

- agresivnost na ofanzivnom skoku

- put-back

- praćenje i čitanje igre u napadu

 

2. u odbrani

- defanziva niskog posta

- defanziva visokog posta/face-upa

- rim protect

- p&r/p (close-out)

- strana pomoći

- čitanje napada

- switch/mogu da brane neke niže, eksplozivnije i brže igrače (pozicije 1, 2 i 3)

- rad nogu

- koordinacija pokreta

- lateralne i pravolinijske kretnje

 

Pored svih ovih stvari su obojica i dosta agilni i mobilni, iskusni (Dejvis jasno iskusniji), po mom mišljenju vrlo vrlo slični igrači.

 

Dejvis jeste malo problematičan/luda glava/egoističan/težak karakter, imao je dokazanih sukoba ličnih/nesuglasica sa Šarasom i koliko sam čuo Mesinom sad u Milanu.

 

Edited by Шутер из блока
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Azazelkg said:

Uz sve to, neka nađu jednog koji je ove sezone u Zvezdi imao ove brojke pa da kažemo: jeste, tako je, Deda ne valja...

Ben Bentil je imao bolje brojke kod nas u daleko jačem takmičenju od VTB lige. Eto toliko su te brojke relevantne.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Шутер из блока said:

Nema ništa slično?
Sličnosti:

1. u napadu

- šut sa poludistance, nekad i sa distance zna da pripali,

- šort rol

- niski post,

- pregled igre

- decision making (i sa niskog posta i iz šort rola i iz pika (i popa i rola)

- 1 na 1 iz face-upa

- vertikalni spejsing i igra iznad obruča (lobovi i put-backovi)

- odlično trčanje kontra napada

- atletika

- fizikalnost

- dobro dodavanje za svoju poziciju, ovo je u napadu

- agresivnost na ofanzivnom skoku

- put-back

- praćenje i čitanje igre u napadu

 

2. u odbrani

- defanziva niskog posta

- defanziva visokog posta/face-upa

- rim protect

- p&r/p 

- strana pomoći

- čitanje napada

- switch/mogu da brane neke niže, eksplozivnije i brže igrače (pozicije 1, 2 i 3)

- rad nogu

- koordinacija pokreta

- lateralne i pravolinijske kretnje

 

Pored svih ovih stvari su obojica i dosta agilni i mobilni, iskusni (Dejvis jasno iskusniji), po mom mišljenju vrlo vrlo slični igrači.

 

Dejvis jeste malo problematičan/luda glava/egoističan/težak karakter, imao je dokazanih sukoba ličnih/nesuglasica sa Šarasom i koliko sam čuo Mesinom sad u Milanu.

 

Pojtres nije ni blizu dobar suter kao sto je Dejvis, ni blizu. Nikad nije znao da pripali za 3, evo na primee prethodnih tri sezona ZAJEDNO ima 8 sutnutih trojki i naravno 0/8. Pre toga u Galati 4/23.

Pojtres je mozda samo atleticniji i nista vise.

Edited by Pero
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, TB Told said:

Ben Bentil je imao bolje brojke kod nas u daleko jačem takmičenju od VTB lige. Eto toliko su te brojke relevantne.

Upravo tako, statistika je kao bikini, dosta/mnogo toga pokazuje ali ništa jasno i konkretno.

17 minutes ago, Pero said:

Pojtres nije ni blizu dobar suter kao sto je Dejvis, ni blizu. Nikad nije znao da pripali za 3, evo na primee prethodnih tri sezona ZAJEDNO ima 8 sutnutih trojki i naravno 0/8. Pre toga u Galati 4/23.

Pojtres je mozda samo atleticniji i nista vise.

😄 Ako ti tako kažeš skaute Pero (bez uvrede).

Edited by Шутер из блока
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, TB Told said:

Ben Bentil je imao bolje brojke kod nas u daleko jačem takmičenju od VTB lige. Eto toliko su te brojke relevantne.

Ja bih uvek pre imao u timu Davidovca, nego Bentila i to pre svega zahvaljujući utisku koji su na mene ostavili igrajući u Zvezdi...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Lik piše po 20 puta dnevno, opomenut bar isto toliko puta, konstantno negativne stvari, još ga nisam video da je neku normalnu i konstruktivnu stvar napisao, šta god mu neko drugi napiše nije tačno, on za svakog igrača najbolje zna. P.S. Aleks Pojtres imao jednu od najtežih sportskih povreda, propustio skoro celu sezonu, posle toga izgledao loše na teren; Nibo i Dejvis odigrali celu sezonu, bili jedni od najbitnih igrača svog tima. Case closed.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dragan Mićić said:

Ćaćo, Teo, Top

Neda, Hanga

Kalina, laza x2

Polonara, Deda, Ilic

Dejvis, Tobi, Mitar

 

Nema na cemu, 5 stranaca i domaca osnova. 

Ali Ćaćo i Teo, bukvalno nekad ne znam da placem ili da se smejem postovima.


Kakva bi se tu peglala odbrana mmmmmm zamisljam samo da istrce na parket (dobro isetaju) Ćaćo Teo Neda Davidovac i Tobi/Mitar. Bukvalno sam se uspalio…

  • Like 3
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Stanko1997 said:

Lik piše po 20 puta dnevno, opomenut bar isto toliko puta, konstantno negativne stvari, još ga nisam video da je neku normalnu i konstruktivnu stvar napisao, šta god mu neko drugi napiše nije tačno, on za svakog igrača najbolje zna. P.S. Aleks Pojtres imao jednu od najtežih sportskih povreda, propustio skoro celu sezonu, posle toga izgledao loše na teren; Nibo i Dejvis odigrali celu sezonu, bili jedni od najbitnih igrača svog tima. Case closed.

A šta je pozitivno u i oko kluba pa da može/treba da se piše pozitivno? 😂


Koju je to Pojtres "jednu od najtežih sprotskih povreda" imao? Ja koliko znam povredio je ligament zgloba leve ruke, a to nije uopšte "jedna od najtežih sportskih povreda", i pauzirao je pola sezone.

 

Za Niba nisam rekao da ima bilo kakvu, a kamoli ozbiljniju/ozbiljnu, istoriju povreda, a Dejvis mislim da je imao neku manju povredu ove sezone i da je odsustvovao kraće vreme (možda grešim, ostavljam prostor), ali to ne znači da se nije povređivao u prethodnim sezonama. On inače, generalno gledano, ima (ozbiljniju/ozbiljnu) istoriju povreda.

Edited by Шутер из блока
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Шутер из блока said:

A šta je pozitivno u i oko kluba pa da može/treba da se piše pozitivno? 😂


Koju je to Pojtres "jednu od najtežih sprotskih povreda" imao? Ja koliko znam povredio je ligament zgloba leve ruke, a to nije uopšte "jedna od najtežih sportskih povreda", i pauzirao je pola sezone.

 

Za Niba nisam rekao da ima bilo kakvu, a kamoli ozbiljniju/ozbiljnu, istoriju povreda, a Dejvis mislim da je imao neku manju povredu ove sezone i da je odsustvovao kraće vreme (možda grešim, ostavljam prostor), ali to ne znači da se nije povređivao u prethodnim sezonama. On inače, generalno gledano, ima (ozbiljniju/ozbiljnu) istoriju povreda.

A šta se to negativno desilo za sledeću sezonu? Bukvalno nijedan novi igrač nije dogovoren a ti ovde kačiš neke random likove sa 15 pratilaca na Tviteru gde mozes da kenjas ako ti se ne svidja njegova "insajderska" informacija. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Шутер из блока said:

A šta je pozitivno u i oko kluba pa da može/treba da se piše pozitivno? 😂


Koju je to Pojtres "jednu od najtežih sprotskih povreda" imao? Ja koliko znam povredio je ligament zgloba leve ruke, a to nije uopšte "jedna od najtežih sportskih povreda", i pauzirao je pola sezone.

 

Za Niba nisam rekao da ima bilo kakvu, a kamoli ozbiljniju/ozbiljnu, istoriju povreda, a Dejvis mislim da je imao neku manju povredu ove sezone i da je odsustvovao kraće vreme (možda grešim, ostavljam prostor), ali to ne znači da se nije povređivao u prethodnim sezonama. On inače, generalno gledano, ima (ozbiljniju/ozbiljnu) istoriju povreda.

A ako nije pozitivno oko kluba znaci treba da mracimo ovde?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milko Miller said:

A šta se to negativno desilo za sledeću sezonu? Bukvalno nijedan novi igrač nije dogovoren a ti ovde kačiš neke random likove sa 15 pratilaca na Tviteru gde mozes da kenjas ako ti se ne svidja njegova "insajderska" informacija. 

Kako šta? Pa i više nego dovoljno/previše za negativu je to što je završno i dolaze penzos Teodosić, i Davidovac - čovek koji je više piva popio i cigareta ispušio, a pritom je ispod prosečan/užasan igrač za EL nivo, a vrlo moguće i Marjanović, Bjelica i/ili Dubljević, i šta sad ja ne treba da pišem samo negativno za ove totalne ludorije i nenormalne stvari koje se samo nastavljaju u klubu?!

1 hour ago, Pero said:

A ako nije pozitivno oko kluba znaci treba da mracimo ovde?

Pa ne, ali ajde, ne mogu/neću da se raspravljam i idem u off topic.

Edited by Шутер из блока
Link to comment
Share on other sites

Ma druze pises neke stvari pod pretpostavkom i na osnovu toga radis neke elaborate. Zasto bi dosao Bobi, Bjelica...?! Jesi li vidio, čuo..išta od toga ili si to projektovao sebi u glavi pa obiašnjavaš svima zašto je to loše? Iskuliraj malo, napisao si vise postova danas nego svi ostali zajedno. A momka, jebote..

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Шутер из блока said:

Kako šta? Pa i više nego dovoljno/previše za negativu je to što je završno i dolaze penzos Teodosić i čovek koji je više piva popio i cigareta ispušio, a pritom je ispod prosečan/užasan igrač za EL nivo - Davidovac, a vrlo moguće i Marjanović, Bjelica i/ili Dubljević, i šta sad ja ne treba da pišem samo negativno za ove totalne ludorije i nenormalne stvari koje se samo nastavljaju u klubu?!

Pa ne, ali ajde, ne mogu/neću da se raspravljam i idem u off topic.

Preterujes stvarno,svaki post ti je jedna lepa bajka,oladi malo,moras da shvatis da niko protiv tebe nista nema vec samo stvarno preterujes.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...