Jump to content

FK Crvena zvezda 2023/2024 - Slavni dani nase buducnosti?🏆


Kooineeperk

Recommended Posts

18 hours ago, No name said:

Inače prisutno je 42.700 ljudi.

Morao sam da proverim ovo jer nisam mislio da je tacno. U cemu je fora da preko 40k ljudi dodje na prijateljsku utakmicu u sred sezone, a da zapravo utakmice u prvenstvu koje zapravo nesto znace gleda 15k ljudi. I to protiv mrtvog Zenita, kao da je Barselona dosla.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Del Piero said:

Morao sam da proverim ovo jer nisam mislio da je tacno. U cemu je fora da preko 40k ljudi dodje na prijateljsku utakmicu u sred sezone, a da zapravo utakmice u prvenstvu koje zapravo nesto znace gleda 15k ljudi. I to protiv mrtvog Zenita, kao da je Barselona dosla.

Bio je besplatan ulaz i obezbeđen prevoz za sve škole fudbala za decu. Baš je mnogo dece bilo na istoku, jugu i zapadu. Video sam čak i klince iz Temišvara. 

Edited by Čočo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, СтелаРоса said:

U derbiju je izveden u 55. minutu jer nas je ukopao svojim potezima, a posle toga je nastavio da igra u 11 kao da nista nije bilo. Na poziciji koju trenutno igra je previse rizican sa svojim dodavanjima i davljenjem lopte na nasoj polovini. Naravno, i dalje je on za ovu ligu kvalitetan i pravi razliku, ali ako nam je to dovoljno da bi bio zacementiran u 11 onda ni ne zasluzujemo iskorak u Evropi.

 

Kanga je pred derbi imao problema sa virusom, bio je vidno iscrpljen i to je razlog zamene u 55om minutu derbija.

  Naravno da nam je potreban mladji, bolji igrač u veznog redu, ali to je pitanje za Terzu&Co. I pored grešaka koje pravi, Kanga je jedan od najboljih igraca u drugom delu sezone. Za Evropu na je potrebno mnogo bolje resenje.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Čočo said:

Bio je besplatan ulaz i obezbeđen prevoz za sve škole fudbala za decu. Baš je mnogo dece bilo na istoku, jugu i zapadu. Video sam čak i klince iz Temišvara. 

 

Ne samo za skole fudbala vec I udruženja navijača. Iz Kruševca je krenulo 14 autobusa,  bilo je jos zainteresovanih. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Del Piero said:

Morao sam da proverim ovo jer nisam mislio da je tacno. U cemu je fora da preko 40k ljudi dodje na prijateljsku utakmicu u sred sezone, a da zapravo utakmice u prvenstvu koje zapravo nesto znace gleda 15k ljudi. I to protiv mrtvog Zenita, kao da je Barselona dosla.

Odakle je Zenit?

 

Pritom je sve upregnuto da se upotpuni dogadjaj. Delije su zvale navijace kao da je utakmica LS a ne prijateljska... Jbg.

Edited by Don Dusko
Link to comment
Share on other sites

Preteruješ... sto se tiče skola fudbala i udruzenja navijaca van Beograda, uvek je slična priča i veliko interesovanje za odlazak na utkamicu i uvek se traži mesto/karta više. 

  Tražite krivca na pogrešnom mestu, zna se gde oni sede.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Problem sa Kangom može biti jer je spušten da igra dosta nisko do štopera,  a Hvang je pomeren u ofanzivni deo....tako da je sada svaki njegov kiks opasnost po gol, jel nema zaštitu iza sebe kao što je ranije bio Sanogo kao izraziti defanzivac.

Kanga je vrlo rizičan kada se spusti nisko do štopera i tu preuzme loptu. Dosta greši u pasu i masa poprecnih lopti koje protivnik preseče.

 

Po meni mora biti pomeren više ka golu protivnika, I da iza sebe ima zadnjeg veznog koji ce biti osigurač. Ima on svojih kvaliteta, pogotovo za našu ligu, ali za Evropu da bude standardan na sredini je to tanko.

Edited by No name
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mituljikici nisu dobru utakmicu odigrali od kadeta Zvezde otprilike. Talentovani, ali nedovoljno zainteresovani za fudbal. Uz to sem tehnike koja jeste vrhunska, nisu nesto ni brzi previse, a ni direktni u igri. Nisam siguran da je to profil krila koji prolaze kod nas.

 

Knezevic je skolski igrac. Spor je, ali sve drugo radi, odgovoran je, borben. Svakako je ok i on, i Mimovic i Radojevic, koji isto imaju falinke, da uprkos tome svemu budu tu. 

 

Od ovih juce koji su zaigrali, Ogbu je tu najozbiljniji. Ima sve predispozicije, plus ne kiksa, sto je dosta bitno. Cvetkovic onako, a Curic i Matic daleko od onog sto treba prvom timu Zvezde. O Djermanovicu i Ilicu tek da ne pricam. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

У сутрашњем издању Спортског журнала, наслов "Звезди од Гаспрома 8мил годишње"...фина цифра... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Ab1995 said:

У сутрашњем издању Спортског журнала, наслов "Звезди од Гаспрома 8мил годишње"...фина цифра... 

Biće za svakog po koji evro

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Markoss said:

Od ovih juce koji su zaigrali, Ogbu je tu najozbiljniji. Ima sve predispozicije, plus ne kiksa, sto je dosta bitno. Cvetkovic onako, a Curic i Matic daleko od onog sto treba prvom timu Zvezde. O Djermanovicu i Ilicu tek da ne pricam. 

 

Meni nije jasno za mnoge ove igrace zasto su uopste dobili priliku da igraju, a posebno Matic. Prema svim podacima koje sam nasao Aleksa Matic je igrac Vozdovca i nije na pozajmici iz Zvezde. On je nakon 2 pozajmice Graficaru, otisao u Minsk kao slobodan igrac i posle polusezone se vratio i potpisao sa Vozdovcem na 3 godine. 

 

U cemu je fora da mi oblacimo nas dres igracu drugog superligasa? Pustite me onih romantizovanih prica iz istorije kako smo tako neke talente testirali, pa doveli, ovaj nije bas talenat jer da je valjao ostao bi pod ugovorom sa nama, makar u OFKi ili Graficaru. 

 

Djermanovic neka slicna prica kao Matic, mladji je, ali takodje vise nije nas igrac. Ilic (jos uvek) jeste nas igrac, mada je to neka mutljavina gde mi dovodimo igraca od 23/24 godine iz Vrsca i saljemo ga u OFKu na pozajmicu.

 

A na klupi smo imali jos jednog "bisera", izvesnog Vukasina Vranesa koji brani za Graficar sada (zapravo nije ni minut odigrao) a OFKino dete je inace, poraslo dete nakon neuspesnih smucanja po nebitnim ligama (u trecoj ligi Austrije je poslednji put igrao i za 19 utakmica primio 36 komada), pa sad ima 26 godina i oblaci Zvezdin dres?!

 

Eeeeeeeeeej bre, sta to radite?!

 

 

Mogu da razumem da pustimo da igraju neki klinci koji su na dvojnoj sa nekim klubom iz Prve Lige (poput tih momaka iz Graficara i OFKe), a treba dati sansu i nekom iz U19. Prakticno jedini koji je bio direktno iz U19 je bio Cvetkovic. Dok su Curic i Ogbu na pozajmici Graficaru iz FKCZ U19, nisu jos u prvom timu FKCZ bili. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Markoss said:

To nije Aleksa nego Boris Matic. 2004. godiste, desni bek, dugo u Zvezdi, tipa od petlica. Igrao krilo, pa ga vratili na beka. 

Sofascore upisao Aleksa Matica :ajme:  https://www.sofascore.com/fk-crvena-zvezda-zenit-st-petersburg/wWsZcc

 

Boris Matic je slucaj kao Curic i Ogbu, U19 igraci pozajmljeni Graficaru i to je ok... 

 

A Djermanovic? A posebno ovaj Vranes sto je presedeo na klupi? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Kooineeperk said:

Sofascore upisao Aleksa Matica :ajme:  https://www.sofascore.com/fk-crvena-zvezda-zenit-st-petersburg/wWsZcc

 

Boris Matic je slucaj kao Curic i Ogbu, U19 igraci pozajmljeni Graficaru i to je ok... 

 

A Djermanovic? A posebno ovaj Vranes sto je presedeo na klupi? 

 

 

Najtalentovaniji klinci su sa reprezentacijama, ukupno vise od 15. Tako da nije bilo ni lako da nadju igrace, ovde svakako niko nije kalibar za Zvezdu, eventualno Ogbu. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Milko Miller said:

Najtalentovaniji klinci su sa reprezentacijama, ukupno vise od 15. Tako da nije bilo ni lako da nadju igrace, ovde svakako niko nije kalibar za Zvezdu, eventualno Ogbu. 

Odlicno, onda pozoves manje talentovanog SVOG klinca, a ne Djermanovica, Vranesa, Ilica... zar ne? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jesu, meni je taj Uros Djordjevic odlican. Mali, brz, dribler, nisko teziste, bas jedan od atraktivnijih igraca za gledanje u mladjim selekcijama.

 

Rankovic dosao iz Partizana. Zna da igra, ali na mahove, imamo i boljih. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

"Politika našeg kluba kada su transferi u pitanju se još jednom potvrdila kao ispravna. Na sastanku Asocijacije evropskih klubova, kom sam prisustvovao u Amsterdamu, ljudi iz Nordsjelanda su predstavili svoj program i naišli na opšte odobravanje prikazavši idealnu prodaju za igrače na sledeći način, a kao što je poznato i Zvezda tako funkcioniše", izjavio je tehnički direktor crveno-belih Marko Marin.

Quote

"Idejna politika, koja je potvrdjena i statističkim podacima jeste da mladi fudbaleri najveću tržišnu vrednost dostižu, kada imaju između 18 i 20 godina. Optimalan broj utakmica koje treba da odigraju pre prodaje je između 30 i 60, a ukoliko govorimo o vremenskom periodu prozor za prodaju je najpogodniji u maksimalno godinu i po dana. Nakon toga je sve teže prodati igrača", objasnio je Marin.

 

https://www.b92.net/sport/fudbal/srpski-fudbal/9009/marin-o-prodaji-mladih-igraca-zvezdina-politika-ispravna-i-najbolja-moguca/vest

 

...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Don Dusko said:

Ništa nije slagao. To jeste tako. Prihvatili ili ne ali to je istina. Meni to nije problem. Hvala Bogu pa da sad imamo šta da prodajemo. Godinama unazad su nam odlazni transferi bili za 0 a mladih igrača nije bilo ni za prvi tim a kamoli da još vrede. Problem nije prodaja. Problem je što se prodaje bez plana. Prodaš mladog igrača koji ima minute i ulogu u timu a ne dovedeš adekvatnu zamenu ili nemaš već spremnog sledećeg mladog da zauzme mesto. Da mi imamo sistem koji bi tako funkcionisao nikakav problem ne bi bile prodaje. Šta više, tako bi postali ozbiljan klub. Ovo sad kako mi radimo je presipanje iz šupljeg u prazno a samo su Terzićevi dzepovi puni. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...