Jump to content

FK Crvena zvezda 2023/2024 - Slavni dani nase buducnosti?🏆


Kooineeperk

Recommended Posts

9 minutes ago, Nele said:

Normalno da necemo, bice derbi posle hiljadu godina zanimljiv. Ako im damo brzo gol dacemo jedno 5 ali i primicemo 1-2

Ne igramo mi nista po domacim livadama, pritom smo porozni pozadi i nema meca kada ne primimo gol.

Dakle, 5 komada nismo dali nikome, pa necemo ni komsiluku na jenea.

Poenta je da se izadje kao na neke od evro-meceva, da bude igre u vezi, trcanja bez lopte, da bude borbe od pocetka. Pfk je slabiji onoliko od Zvezde, to mora na terenu da se pokaze.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Manoly said:

Ne igramo mi nista po domacim livadama, pritom smo porozni pozadi i nema meca kada ne primimo gol.

Dakle, 5 komada nismo dali nikome, pa necemo ni komsiluku na jenea.

Poenta je da se izadje kao na neke od evro-meceva, da bude igre u vezi, trcanja bez lopte, da bude borbe od pocetka. Pfk je slabiji onoliko od Zvezde, to mora na terenu da se pokaze.

Gledao sam im skoro sve utakmice zato sam bio spokojan i na onom minusu. Odbrana im je medju gorim u ligi, napadacki imaju neki talenat ali nista sto treba da brine nesto specijalno. Ubedjen sam da cemo izaci sa mindsetom iz evrope, minimum 3 dajemo spreman sam i na opkladu :classic_sleep:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Crni said:

Meni ce nedotsajati Rikardo. Ovaj Saldanja je opak igrac, a mi imamo losu odbranu. Cenim da ce ga metnuti. Opet i oni imaju tragedija odbranu, sa golmanom koji je potpuno pao u formi, pa se nadam da cemo dati vise nego primimo. Pa na pauzu sa +5, za mirno Zvezdino prolece.

Jeste opak, videli smo ga pre 4 meseca protiv nas, to jest nismo ga videli jer nista nije uradio.

 

Sve osim pobede je ogroman neuspeh u derbiju

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bobby Shurda said:

 

Ja ne kapiram to onanisanje na taj Dinamo, pozatvarali njihovu ligu i savez imali luksuz da guraju klince za prodaju i u klub i u reprezentaciju + da se ne pominje već prežvakana tema o pasošu. Ljudi su u proteklih 10-15 godina uzeli stotine miliona i do sada su trebali da budu na nivou nekog redovnog učesnika LŠ sa pojedinim izletima da prođu grupu ili makar da budu 3. i idu u LE. 

 

Umesto toga igraju na stadionu koji je veća ruina od našeg, manje navijača nego na JNA i imaju tim koji je upitno da li bi dobio i ovaj Doktora Terzića od crnogorskog egzila i Marka FMarina. 

 

Svaka njima čast za te prodaje ali gde njima ide taj novac, koliko sam ispratio tamo Mamića prozivaju gore nego ovde Terzića a ovde se pravi od njega neki mit kao nekog fudbalskog maga i priziva se u naš fudbal dok je kao nekada don Terza na prinudnom odmoru. 

Stadion u Zagrebu je predmet sudskog spora pošto neđa tamo AV da naredi da se papiri srede niti državne firme daju novac. Igrače pripremaju da igraju ozbiljan fudbal i tek par njih nije napravilo ozniljnu karijeru u najačim ligama. Uz to nikad nisu učili igrače da bojkotuju reprezentaciju nego su dobrim igrama za istu dizali cenu i svima bilo dobro. Mamića ni jedan menadžer nije mogao da ucenjuje niti su bbb to mogli. Nisu Bajern ili Liverpul ali za Balkan su primer uspeha. 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Nele said:

Gledao sam im skoro sve utakmice zato sam bio spokojan i na onom minusu. Odbrana im je medju gorim u ligi, napadacki imaju neki talenat ali nista sto treba da brine nesto specijalno. Ubedjen sam da cemo izaci sa mindsetom iz evrope, minimum 3 dajemo spreman sam i na opkladu :classic_sleep:

Ne kazem ja da necemo dati 3, al ti si pominjao 5... mnogo je, kume. Mnogo je...

Uz to ponavljam - nismo briljirali osim na samom startu sezone, a derbi vazda bio specifican mec. 

Edited by Manoly
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Perkos2 said:

Stadion u Zagrebu je predmet sudskog spora pošto neđa tamo AV da naredi da se papiri srede niti državne firme daju novac. Igrače pripremaju da igraju ozbiljan fudbal i tek par njih nije napravilo ozniljnu karijeru u najačim ligama. Uz to nikad nisu učili igrače da bojkotuju reprezentaciju nego su dobrim igrama za istu dizali cenu i svima bilo dobro. Mamića ni jedan menadžer nije mogao da ucenjuje niti su bbb to mogli. Nisu Bajern ili Liverpul ali za Balkan su primer uspeha. 

 

Razmišljao sam da li uopšte da odgovaram na ovo jer mi je iskreno presmešno. 

 

Prvo ovo da nema tamo AV pa da sredi papir kao da taj sređuje nekom ovde nešto a da nema svoju korist. 

 

Ili da državne firme njima ne daju novac a svi sponzori su im iz Hrvatske pa eto ako su na poslednja dva SP-a bili treći i vicešampioni a da je vrv 90% igrača bilo nekada u Dinamu ili da su tada bili aktuelni članovi Dinama, kako to da nisu uspeli nijednog ozbiljnog stranog sponzora da namaknu? 

 

Generalni sponzor im je domaća kladionica, znači ista priča kao i ovde, od države ne znam da li dobijaju ali im zato trpa grad kao ovde Zvezdi i Partizanu zajedno i to i u košarci i fudbalu. 

 

Ovo za bojkot reprezentacije tek ne znam šta da ti napišem ovo ako neki Hrvat čita ima da rikne od smeha ovo i ja znam da se Mamić bacao i urlao kao Lalatović po onim skupštinama njihovog saveza.

 

Pritom ne znam ko ovde bojkotuje reprezentaciju pre će biti da reprezentacija bojkotuje domaće klubove i ophodi se prema igračima iz naše lige kao da su šugavi zovu se igrači iz bilo kojih liga samo da nije naša. Pa kada jedna jako prosečna reprezentacija ne ceni svoju ligu kako neko očekuje da se liga te reprezentacije i vrednost njihovih igrača ceni negde drugo. 

 

Jedino mu priznajem to da nijedan menadžer nije mogao da ga ucenjuje. Pošto je on bio menadžer igračima pokazao je ozbiljan otpor samom sebi. 

 

 

Neću više da idem u off ali meni je fascinantno da neko kritikuje Terzića a da mu je primer Mamić i Dinamo. Terzić bukvalno kopira sve što je ovaj radio u Dinamu. Ja ovim tempom verujem da će se Zvezda podići i u toj transfer politici, evo već sada su to ozbiljnije sume od nekih ranije. Eto vam i ovih ljudi koji prate mlađe kategorije neka vam kažu da Zvezda skuplja verovatno 99% najtalentovanijih klinaca u Srbiji. 

 

I ikada ne bude identičnog iskoraka kao i kod ovih onda sigurno nekome neće biti sinonim za uspeh to što klub prodaje igrače nego će da pita disupare i ko je strpao pare u džepove za koje ne pita kada gleda preko ograde al dobro™. 

Edited by Bobby Shurda
  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Bobby Shurda said:

 

Razmišljao sam da li uopšte da odgovaram na ovo jer mi je iskreno presmešno. 

 

Prvo ovo da nema tamo AV pa da sredi papir kao da taj sređuje nekom ovde nešto a da nema svoju korist. 

 

Ili da državne firme njima ne daju novac a svi sponzori su im iz Hrvatske pa eto ako su na poslednja dva SP-a bili treći i vicešampioni a da je vrv 90% igrača bilo nekada u Dinamu ili da su tada bili aktuelni članovi Dinama, kako to da nisu uspeli nijednog ozbiljnog stranog sponzora da namaknu? 

 

Generalni sponzor im je domaća kladionica, znači ista priča kao i ovde, od države ne znam da li dobijaju ali im zato trpa grad kao ovde Zvezdi i Partizanu zajedno i to i u košarci i fudbalu. 

 

Ovo za bojkot reprezentacije tek ne znam šta da ti napišem ovo ako neki Hrvat čita ima da rikne od smeha ovo i ja znam da se Mamić bacao i urlao kao Lalatović po onim skupštinama njihovog saveza.

 

Pritom ne znam ko ovde bojkotuje reprezentaciju pre će biti da reprezentacija bojkotuje domaće klubove i ophodi se prema igračima iz naše lige kao da su šugavi zovu se igrači iz bilo kojih liga samo da nije naša. Pa kada jedna jako prosečna reprezentacija ne ceni svoju ligu kako neko očekuje da se liga te reprezentacije i vrednost njihovih igrača ceni negde drugo. 

 

Jedino mu priznajem to da nijedan menadžer nije mogao da ga ucenjuje. Pošto je on bio menadžer igračima pokazao je ozbiljan otpor samom sebi. 

 

 

Neću više da idem u off ali meni je fascinantno da neko kritikuje Terzića a da mu je primer Mamić i Dinamo. Terzić bukvalno kopira sve što je ovaj radio u Dinamu. Ja ovim tempom verujem da će se Zvezda podići i u toj transfer politici, evo već sada su to ozbiljnije sume od nekih ranije. Eto vam i ovih ljudi koji prate mlađe kategorije neka vam kažu da Zvezda skuplja verovatno 99% najtalentovanijih klinaca u Srbiji. 

 

I ikada ne bude identičnog iskoraka kao i kod ovih onda sigurno nekome neće biti sinonim za uspeh to što klub prodaje igrače nego će da pita disupare i ko je strpao pare u džepove za koje ne pita kada gleda preko ograde al dobro™. 

Puno napisanog a malo rečenog. Terzić nikad ne može ni približno biti Mamić, prvo ima političkog gazdu a drugo padaju mu gaće kad ga nazovu rajo i brano i treće ni sme ni da izađe ispred delija da iznese svoj stav.Reprezentacija je od pionirske do A selekcije, eto prvi primer kojeg se setih je savet Joviću i Ristiću da je idu na Novi Zeland pošto je to samo gubljenje vremena. Kako grad sponzoriše Dinamo ako je u sporu sa njim oko stadiona?  Zvezda je imala veliku šansu zbog nedostatka konkurencije u Srbiji da polako postane evropski klub, nažalost šibicari i secikese koje ga vode to nisu kadri da klub podignu iz blata. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Nele said:

Gledao sam im skoro sve utakmice zato sam bio spokojan i na onom minusu. Odbrana im je medju gorim u ligi, napadacki imaju neki talenat ali nista sto treba da brine nesto specijalno. Ubedjen sam da cemo izaci sa mindsetom iz evrope, minimum 3 dajemo spreman sam i na opkladu :classic_sleep:

Mozda konacno izadjemo na neki derbi sa namjerom da ih dobijemo a ne non stop ziheraski, na rezultat. 

 

Nasa odbrana je stvarno losa ali njihova je barem 2 levela gora. Cak ima sanse da im Serif da gol, eto toliko losa😀

Edited by Miki28 Teoljub
typo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 Teoljub said:

Mozda konacno izadjemo na neki derbi sa namjerom da ih dobijemo a ne non stop ziheraski, na rezultat. 

 

Nasa odbrana je stvarno losa ali njihova je barem 2 levela gora. Cak ima sanse da im Serif da gol, eto toliko losa😀

Ja ne znam odakle ljudima ideja da necemo izaci napadacki i na pobedu, ove sezone ni u jednoj utakmici nismo izasli tako jedina gde moze da se kaze tako nesto je utakmica u Mancesteru ali tu je vise bilo do kvaliteta i nacina igre Sitija gde nismo mogli da mrdnemo nego sto je nasa zelja bila da se nesto branimo.

Mi u nijednoj utakmici u ligi nismo bili nadigrani cak ni ove sto smo gubili, vec smo masili gluposti i primali pacerske golove. Za njih to vec ne moze da se kaze na brdo utakmica cak i koje su dobijali su bili losiji tim na terenu ovako najvise u secanju mi je N.Pazar gde su Pazarci promasili brdo sansi i bilo dominantni na terenu.

Naravno moze da se desi da mi sve promasimo a oni da nam zabiju neki glupi gol i da izgubimo, to je fudbal ali nema sanse da necemo da izadjemo da napadamo.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Bugl Khan said:

Pa Ajax ga je platio 20+M. To na lijepe oči. A on ih ukanalio. Šta ga ne prodaju onda? Mogu dobit kolko su dali i ibera. 

Pa prodace ga, lagano samo. Tek je polovina decembra. Vidjece dal ce biti ludih u januaru a ako ne na ljeto 2024.

12 minutes ago, Bugl Khan said:

A tek prevara Gvardiol ( ovo je vrh, pretpostavljam jer kao lijevi stoper u 3 ne igra dobro lijevog beka u 4) Taj je zajebo i Leipzig i Josepa. 

U biti kad razmislim, pa to je bio kamion prevara zadnjih godina. Nije da su nešto postigli klupski i reprezentativno.

Gvardiol nije prevara vec precijenjen.

 

Sto se tice uspjeha, bice ih u narednom periodu kao i '00tih. 

Link to comment
Share on other sites

spacer.png

Juce 18. rodjendan, danas novi ugovor i Mitine reci da se nada da ce dugo ostati u klubu....


Da to nije rekao, ponadao bih se. U kakvom smo deficitu sa bekovima generalno u nasem fudablu, Kosta je suvo zlato.

 

Edited by Mirage93
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Moram da priznam da mi se ne sviđa ovo oko povrede Šerifa, koliko god je neefikasan.

 

Mislim da i njegovo prisustvo na terenu ostavlja Mijatoviću dosta prostora na terenu što on uspešno koristi. Deluje mi da je Jovan stvoren za tog drugog špica, gde se Šerif rve i učestvuje u duel igri dok njemu ostavlja prostor da se slobodno kreće. Nešto poput Lukaku-Lautaro u Interu.

 

I da ponovim, nadam se da će Mićko/Stamenić u 11 umesto Kange u sredu čime bi Hvang otišao napred. Kangine izgubljene lopte nas mogu koštati, a ako komšije imaju nešto napred to je mogućnost da uz par dodira postignu gol, jer Zahid, Natko i Saldanja to mogu da reše na brzinu.

 

Glazer, Kosta, Spajić, Dragović, Rodić, Mićko, Hvang, Bukari, Mijat, Šerif i levo ne znam ko bi išao. Ivanić da je zdrav, ovako ili Lučke ili Sale.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ostanak Mijatovica u dobroj meri zavisi i od vecerasnjih rezultata u Beogradu. Ako vlast izgubi grad, mnogo finansijskih i drugih privilegija postaje proslost. To posebno vazi za oba KK, tu ce tek osetiti naredne sezone. 
Terzic je glup na onaj seljacki nacin, ali ne toliko da ne bi znao gde politicke promene mogu da odvedu fudbalski klub. 
Svakako, on vec odavno kombinuje i aktivno ceka da prevremeno spakuje momka, pa mu se mozda pruzi prilika i za koju nedelju, nezavisno od svega drugog

Link to comment
Share on other sites

Da se ima malo njuha u klubu za bilo sta osim trpanja love u sopstveni dzep, Mijatovic bi kao i Nedeljkovic, koliko sutra produzio ugovor i ostao bar jos godinu i po. Ljudi vole takve igrace, mlade koji su stasali u Zvezdi, to privlaci publiku, stvara hemiju, uvek bilo i bice. A onda bi na prolece pred sebe stavili cilj da i od Sljivica naprave startera. Oni svi imaju 18 godina i uz ozbiljnije partije dogodine u LS ili LE, mogu da vrede dosta vise nego danas. E onda kad prodas klinca nekog za 15 miliona, stvaras sebi imidz i postajes Dinamo, pa ces onda svakog drugog moci za jaku lovu da prodajes. Ovako, dok najtalentovanije budemo pustali za 5, nema sanse da se ta lestvica podigne tek tako. 

  • Like 24
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Bax said:

Moram da priznam da mi se ne sviđa ovo oko povrede Šerifa, koliko god je neefikasan.

 

Mislim da i njegovo prisustvo na terenu ostavlja Mijatoviću dosta prostora na terenu što on uspešno koristi. Deluje mi da je Jovan stvoren za tog drugog špica, gde se Šerif rve i učestvuje u duel igri dok njemu ostavlja prostor da se slobodno kreće. Nešto poput Lukaku-Lautaro u Interu.

 

I da ponovim, nadam se da će Mićko/Stamenić u 11 umesto Kange u sredu čime bi Hvang otišao napred. Kangine izgubljene lopte nas mogu koštati, a ako komšije imaju nešto napred to je mogućnost da uz par dodira postignu gol, jer Zahid, Natko i Saldanja to mogu da reše na brzinu.

 

Glazer, Kosta, Spajić, Dragović, Rodić, Mićko, Hvang, Bukari, Mijat, Šerif i levo ne znam ko bi išao. Ivanić da je zdrav, ovako ili Lučke ili Sale.

U potpunosti se slazem sa tobom oko Kange. Nikako u tim. Pre svega je rizican u dodavanju i poprecnim loptama. Oni ce biti u bloku, i cekati kiks. Natho, stoji i ceka da li gresku protivnika ili dodavanje svog igraca, da bi odmah spojio krila i napadaca sa loptom.

 

Zato nikako Kanga, pogotovo sto ne brani prostor kada se brani tim, a vrlo rizican u dodavanju ..

Ali ko zna sta Baharu moze pasti na pamet i kog moze izvuci iz džepa.  Ne bi me zacudilo ni da se Kangva pojavi. 

Ovaj tim sa Mancestera je optimalan ali bez Kange.

Hvang je naša prednost na sredini terena.

Edited by No name
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...