Jump to content

FK Crvena zvezda 2023/2024 - Slavni dani nase buducnosti?🏆


Kooineeperk

Recommended Posts

14 minutes ago, pantelia said:

Ne moze prvi gol da bude Hvangov nikako, gde je Rodic, to je njegov deo terena.

 

Ali Alvarez... mozda jos u Bajernu ne bi bio starter, eventualno u Barsi. Strasan igrac

 

Pa Hvangov je igrac, pretrcao ga je, plus smo tad stajali u odbrani covek na coveka. Rodic je tu bio u raskoraku, i da je krenuo nista ne bi bilo drugacije. Na kraju krajeva, vrhunski potez Alvareza posle, i nema sta nikom da se zameri kod tog prvog gola, samo je tajming bio uzasno los.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Wake in Fright said:

Da nije bilo drugog gola, Glazer bi bio igrač utakmice. Držao nas je u prvom poluvremenu. Ali nema stvarno nikakvog opravdanja za drugi gol. Išao je da boksuje loptu koja se ne boksuje. Ako ne može da je uhvati mogao je da izbaci u korner. Za prvi gol nije ništa kriv, Alvarez se snašao vrhunski, kao majstor malog fudbala. 

 

Ima engleska fudbalska izreka koja kaze, parafraziram, da svi tokom utakmice prave greske, jedino se za golmane tacno zna koliko ih je napravio. Sta zelim reci, i ovako je igrac utakmice, jako je tesko odrzati fokus kad si pod opsadom sve vreme.

 

On i Djiga odlicni. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Brynner said:

 

Yup, kod gola Alvareza deluje kao da je Korejac kasnio, a u stvari je Korejac mučenik skontao šta će se desiti i probao da pokrpi jebenog Rodića koji je ostao u limbu razmišljajući o ko zna čemu, brzinom i mozga i udova na nivou ranjenog puža.

Upravo, ko ne veruje, neka stavi na 0.25 brzinu i neka prati igrace. Mijailovic, Dragovic i Djiga stoje u liniji, Rodic 5 metara ispred  njih i ne cuva nikog. Hvang trci za igracem za kog mozda i jeste bio zaduzen ali trebalo je da ga preuzme Rodic ili da bude na liniji dodavanja. Meni uopste nije jasno sta on radio u liniji sa Hvangom i Stamenicem. Je l on igrao kao u sredini. Cak i i trenutku kad Haland prima loptu, Rodic usporava i krece da kaska. 

Ogromna rupetima je ostala. Nisu tu bili ni Mitrovic ni Rodic. A neko od njih dvoje je trebao biti tu.  

Posto i dalje nisam siguran da li je Rodic bio treci stoper a Mitrovic winbek jer ne deluje da je  Mitrovic bio krilo. 

 

Kazem, Drkusic ili Erak bi bilo na svom mestu, ne mogu da tvrdim kao general posle bitke al se ne secam da sam gledao Erakovica da bas ovoliko ne zna gde se nalazi. 

 

 

Sto se tice toga da  bi Djiga zavrsio i stativi, mozda i bi, ne znam, al stoper na ovo mora da ukliza. Imao je vremena, bio je na pola metra do metar od lopte, to se stize uklizavanjem, lopta nije bila bas toliko brza. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Điga se i meni dopao. Bio je dobar posebno u skoku. Djeluje i da ima solidnu brzinu na one gabarite. Par puta se lošije postavio, ali generalno je ostavio dobar utisak. Treba ga isforsirati ove sezone i na kraju ako se pokaže da ga otkupimo. Svakako nemamo trenutno boljih rešenja. 

 

Mijailović je bio najlošiji u odbrani. Bukvalno su ga vrćeli kao na ringišpilu. Čak je i prežaljeni Rodić odigrao bolju partiju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Glazer je promasio loptu jer mu fali jedno 10cm u visini da ovo cisti za vise samopuzdanja i manje utrosene energije da stigne do lopte. 

 

Al ne moze mu se zameriti, odlicno je branio, vrhunski, treba drzati koncettaciju za toliko suteva. 

 

Tako da eto, sve greske su uglavnom bile zbog tog nedostatka Erakovica gde bi odbrana  bila daaleko sigurnija. 

Ako nista, bar ne bi gledali Rodica

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Cavani said:

Sve sto je potrebno je da naucis razliku izmedju projektovane vrednosti ekipe i plata igraca. 

Opet veci jaz je od 70m i 1,2 milijarde evra nego od 20m do 70m...

 

Jbg mi smo u toj poziciji koja je Cuka i Vozdovac. A to je da mozemo da dobijemo 1 od 100 utakmica koje igramo... I to da nam se sve poklopi od mogucnosti. Jbg.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Steve Gerrard said:

Rodic je u ovoj situaciji izasaoo na Halandaa,ovaj je utrcao iz drugog plana pored Hangve

 

Od početka ovog snimka on nije prišao Haalandu bliže od 10 metara. Možda on jeste izašao gore iz nekog dobrog razloga, ne kažem. Ali je posle tamo zaspao.

 

8 minutes ago, Markoss said:

 

Pa Hvangov je igrac, pretrcao ga je, plus smo tad stajali u odbrani covek na coveka. Rodic je tu bio u raskoraku, i da je krenuo nista ne bi bilo drugacije. Na kraju krajeva, vrhunski potez Alvareza posle, i nema sta nikom da se zameri kod tog prvog gola, samo je tajming bio uzasno los.

 

Po mom mišljenju, odbrana čovek na čoveka na postoji na ovom nivou. Samo dobra timska odbrana. Pravovremeno pozicioniranje, čvrsti dueli, komunikacija, preuzimanje (0/4 za nas u ovom slučaju), itd itd. To da svako lovi svog igrača po terenu bi bilo neozbiljno.

 

Kad je Alvarez primio loptu, tad je več bilo kasno. Ali on je treba u sprintu da se vrati, čim je skapirao da njegovo bitisanje u onom medjuprostoru nema nikakve svrhe. A on to nije učinio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je drago sto je ekipa pokazala karakter. Nije kao u prethodnoj Ligi sampiona bilo da pokazujemo karakter time sto Causic hoce da bije Nejmara, a Srnic namiguje Maneu, nego smo zaista izasli fajterski. Siti je neverovatna ekipa, selektirani su tako da su to verovatno tehnicko-takticki najbolji fudbaleri na svetu i stvarno mislim da u tom sistemu ne moze da igra puno igraca na svetu. No, uspeli smo da se na maksimumu obrtaja branimo celo prvo poluvreme, a onda jebiga, pitaju se nesto i oni. Sve ok, dosta bitniji je derbi sledece srede koji jednostavno moramo i da dobijemo i da odigramo karakterno, inace smo u problemu.

 

Glazer ako je nekad morao da kiksne, evo nek bude da je danas odradio svoje za ovu sezonu. Sem toga, branio je za 10. Ima dobar refleks, pametan je golman, stvarno ne znam sta mu bi da krene da boksuje onu loptu i to jednom rukom, bas kurcevito.

 

Djiga je meni najprijatnije iznenadjenje. Malo se pogubio sa loptom u prvom kontaktu, potom lose cenio glavom za Halanda, ali posle toga dosao sebi, prestao da bude impresioniran i zaista delovao najpouzdanije medju nasim stoperima. Nije to neki wow nivo, ali uz Dragovica, moze on da psotane korektan igrac, tako da se nadam da tu nece biti vise specijala sa penzionerom Spajicem.

 

Dragovic je pravi kapiten. Nema fejk lozenja, busanja u grudi, dodvaravanja delijama, nego borba na terenu 90 minuta, bez pardona, bez foliranja.

 

Rodic je danas bio bolji od ocekivanog, ali ovo njemu u sustini i odgovara, kad je sve tako zbijeno. Zna tu da se snadje, iskusan je igrac, male su sanse da ce da pogresi kao kada ima prostor iza sebe, gde je kriminalan i protiv tinejdzera iz Lucana.

 

Micko isto tesko da moze bolje od ovog, posto je prakticno igrao cetvrtog stopera i ne znam dal je jednom presao na njihovu polovinu. Ali borio se, takodje, takvu vrstu borbenosti cenim, kad nema dodvoravanja i ljubljenja grba, nego se preore teren da ne mozes sorc da operes tri dana posle.

 

Mitrovic ima dosta limita za ozbiljan fudbal, ali ima trku, i zivece on od fudbala i van Zvezde. Nazalost, IQ mu je bas mali, nekako sve sto uradi je nelogicno i deluje da je bilo bolje resenje, plus je u prvom poluvremenu bio bas uplasen da krene napred, cak i kad je imao prostora.

 

Stamenic je danas bio slab, ali meni se on svidja fudbalski. Pametan i zahvalan igrac, mora da nauci brze da igra, ali kazem, meni bas bas prijaju takvi igraci i on za razliku od Mitrovica uvek izabere pravo resenje.

 

Hvang se vidi da zna, trcao je kao navijen, ali ocekujem veci doprinos kad je lopta kod njega i lucidnije poteze napred. Danas nije bilo prostora, protiv Partizana hoce.

 

Bukari je dao gol, ali je sve drugo uprskao. Neverovatno je koliko je on glup, Mitrovic je Ajnstajn za njega. No i takav, prebrz je prosto, verovatno najvazniji nas igrac za Evropu i jedini koji moze da se trka sa svima.

 

Ivanic je takav da moze da dodje jos 20 igraca, bice jednostavno najvazniji u nasem timu i od njega ce da zavisi sve u igri. Kakvu je loptu dao kod gola, kapa dole.

 

Endiaje se borio, iako ne zna puno sa loptom, deluje krupnije od stopera Sitija, i ako bude u stanju da ima pristojnu realizaciju, bice dobro pojacanje.

 

Bahar je dobro postavio ekipu, nema sta da se zameri, ali mora da pocne da se znoji i za male utakmice, a ne da racuna da ce same od sebe da se dobijaju.

 

Sto se izmena tice, Kraso pokazao zbog cega nije trebao da pocne. On igra u brzini ispod za ovo, ali bice korisniji za ostale utakmice. Olanjinka totalno van ritma. Lucketa nisu provalili da ima ovu fintu pa je izvozao Vokera. Degenek i Kangva nejasne izmene, pogotovo ovaj drugi kog ne mogu da gledam. Vise su zasluzili i Kanga i Katai zbog starih zasluga da odigraju makar pet minuta na Etihadu. 

 

Konacno pred nama bitan, rekao bih prebitan derbi. Moze bukvalno da odredi tok sezone. 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Markoss said:

Glazer ako je nekad morao da kiksne, evo nek bude da je danas odradio svoje za ovu sezonu. Sem toga, branio je za 10. Ima dobar refleks, pametan je golman, stvarno ne znam sta mu bi da krene da boksuje onu loptu i to jednom rukom, bas kurcevito.

 

 

 

Pad koncetracije i umor. Stvarno nije lako kada moras 90 minuta da gledas i pazis na sve.Jbg nije dobro ni kad se nista ne desava a nije ni dobro kada si konstatno na nogama sto bi se reklo.

 

Pogresio covek...Ja mu ne mogu zaboraviti 100 odbrana pre tog kiksa kao neki ovde.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Redstar0356 said:

Meni uopste nije jasno sta on radio u liniji sa Hvangom i Stamenicem

 

Taj deo meni nije sporan. Verovatno je izašao gore da malo pritisne na igrača koji je u toj coni primao loptu, da ga omete i uspori protok lopte. To je ok. Ono što nije ok, je da je nakon tog zadatka izvukao jastuk i zaspao tamo na sredini terena, umesto da se u šprintu vrati.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Po mom mišljenju, odbrana čovek na čoveka na postoji na ovom nivou. Samo dobra timska odbrana. Pravovremeno pozicioniranje, čvrsti dueli, komunikacija, preuzimanje (0/4 za nas u ovom slučaju), itd itd. To da svako lovi svog igrača po terenu bi bilo neozbiljno.

 

Kad je Alvarez primio loptu, tad je več bilo kasno. Ali on je treba u sprintu da se vrati, čim je skapirao da njegovo bitisanje u onom medjuprostoru nema nikakve svrhe. A on to nije učinio.

 

Ti jesi u pravu, ali smo stajali covek na coveku, a oni su bili u punom trku i jedino sto je moglo je da Hvang krene milisekundu ranije i stigne Alvareza. No, ne bi ga stigli ni daleko bolji igraci, tako da i nije strasno. Posle smo opet imali popravni, ali dzabe kad je covek uradio vrhunski potez. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hvang će biti ozbiljno pojačanje. Vidjelo se i večeras da ima dobar pregled igre. On je bitan u tim situacijama kad započinjemo napad. Može sa tom loptom da nas oslobodi presinga. Ne slažem se da nije agresivan. Trči on odlićno i nekoliko puta je klizećim startom uzeo čistu loptu. Jesu mu pobjegli nekoliko puta, to je baš ono što sam pričao kako je teško pratiti te kretnje Sitijevih igrače bez lopte.

Link to comment
Share on other sites

1. Sacuvali obraz, izblegli blamazu rezultatsku, verovatno su neki portali na aparatima , jer su vec imali tekstove vezane sa neke petarde i sestarde, mozda i osmicu-arde. 

2. Djiga dobitak, sem par greski na startu, kasnije britak i sa prilicnim samopouzdanjem, nema dvojbe, on i Dragovic od sad pa nadalje i ubuduce, UVEK zajedno.

3. Borbenost i borbenost, milion uklizavanja, vecina je igrala kao da sutra ne postoji za njih, respect za to, dubok naklon za takav stav, za Rodica takodje, nemam nijednu zamerku za njega, pokidao se kao nikad ranije. 

4. Glazer - branio kao Brando Gagic u najboljim danima, sve skidao, steta, zaista steta za pacerski drugi gol.

5. Nedostatak fizike - jebes ga, najveci minus je i dalje fizika. Stamenic se cesto odbijao od Nunjesa i Rodrija, a par puta ga je i Alvarez uguravao, iako je za glavu vislji i korpulentniji, ali ovaj je ocito jaci i brzi. Ivanic isto fizika za ovaj nivo upitna, ali znanje svetska klasa, ona lopta za Bukarija kod gola, je bila cista magija ala Katai. 

6. Vodili smo na poluvremenu i imali vodjstvo u real tajmu jedno 20ak minuta sa sve pauzama za topli obrok i djakuzi u half tajm pauzi. 

7. Moramo da popravimo fiziku kako znamo i umemo, jer ligu ne moze da popravimo, ali moramo da idemo u pravcu jacanja fizike, to mi je glavni negativni utisak, da su fizicki jaci. Evo, YB ce fizicki bolje da se nosi sa njima iako su po znanju slabiji od FKCZ. 

 

Sve u svemu, derby i YB kuci ce resiti mnoge stvari. 

 

37 vs 3 u udarcima, ne pamtim da sam ikada ovo video. 

 

I dalje imam neke dvojbe oko ovog tima, Krasso i Olayinka moraju mnogo mnogo bolje od ovoga, dovedeni su da prave razliku Krasso se setao na terenu u ono vreme sto je igrao. Sta li oni razmisljaju kad izadju na teren, ko to zna. 

 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Dusko said:

image.png.bfea374ee01507ed40678205a50e7546.png

 

Kad vidim ovo odlican rezlutat.

 

37-3, znaci svaka 2.5 minuta sut na nas gol. ja ne pamtim da sam to video.

i ovde pisu ljudi kako su zadovoljni?

samo ne znam sa cime?

bukvalno nismo imali vise od 3 poluopasne akcije gde smo vezali vise od 3 dodavanja unapred.

jedino sto je vredno pomena je pas ivanica za gol.

ostalo 0, nista. 90% vremena 10 igraca iza lopte na svojoj polovini i bunker javor stajl.

neko rece da je 22 suta na nas gol u prvom poluvremenu rekord ls.

evo nek mi neko kaze, osim toga sto nismo primili 5+ komada, cime je zadovoljan?

cime vas je zadovoljio ndijaje? covek je bio odsecen, totalni non factor na terenu.

kangva bio dobar? sta je dobro uradio? sta je bilo koji igrac osim onog pasa ivanica i realizacije bukarija dobro uradio?

evo nek mi neko kaze, posto ja apsolutno nista osim golog bunkera nisam video.

da ne spominjem da su nam se bukvalno setali u 16 u drugom i da je svaki napad bio pola gola.

ok to je city, ali opet meni je ovo u najmanju ruku lose. pukom srecom i zahvaljujuci tome sto je haland imao ocajno vece nismo dobili 5-6 laganih komada. 

 

1 hour ago, Cavani said:

Sve sto je potrebno je da naucis razliku izmedju projektovane vrednosti ekipe i plata igraca. 

 

ni nisu bitne vrednosti ekipa, pitanje je zasto mi nemamo 37-3 portiv vozdovca ili cuke (novi pazar na marakani da ne spominjem) a trebali bi da imamo. mozda ne 37-3 ali bi trebali da rutiniramo igrom, dominiramo na terenu i belezimo sigurne pobede.

 

  • Like 2
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, jaka blazic said:

 

37-3, znaci svaka 2.5 minuta sut na nas gol. ja ne pamtim da sam to video.

i ovde pisu ljudi kako su zadovoljni?

samo ne znam sa cime?

bukvalno nismo imali vise od 3 poluopasne akcije gde smo vezali vise od 3 dodavanja unapred.

jedino sto je vredno pomena je pas ivanica za gol.

ostalo 0, nista. 90% vremena 10 igraca iza lopte na svojoj polovini i bunker javor stajl.

neko rece da je 22 suta na nas gol u prvom poluvremenu rekord ls.

evo nek mi neko kaze, osim toga sto nismo primili 5+ komada, cime je zadovoljan?

cime vas je zadovoljio ndijaje? covek je bio odsecen, totalni non factor na terenu.

kangva bio dobar? sta je dobro uradio? sta je bilo koji igrac osim onog pasa ivanica i realizacije bukarija dobro uradio?

evo nek mi neko kaze, posto ja apsolutno nista osim golog bunkera nisam video.

da ne spominjem da su nam se bukvalno setali u 16 u drugom i da je svaki napad bio pola gola.

ok to je city, ali opet meni je ovo u najmanju ruku lose. pukom srecom i zahvaljujuci tome sto je haland imao ocajno vece nismo dobili 5-6 laganih komada. 

 

 

ni nisu bitne vrednosti ekipa, pitanje je zasto mi nemamo 37-3 portiv vozdovca ili cuke (novi pazar na marakani da ne spominjem) a trebali bi da imamo. mozda ne 37-3 ali bi trebali da rutiniramo igrom, dominiramo na terenu i belezimo sigurne pobede.

 

Realno posle ovakve "stručne" analize, najmanje što bi Gvardiola mogao da uradi je da te pozove u stručni štab.

  • Thanks 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam utakmicu na engleskom TNT 2 (bivši BT sport), sa ćerkom koja ima 10 godina, i kad su prvi put komentatori pomenuli 1991. godinu, kažem ja njoj - evo zašto je važno što smo bili prvaci Evrope, jer to se nikada neće zaboraviti i uvek će ići zajedno uz Crvenu zvezdu ko god da je pomene, dok je sveta i veka.

 

I onda shvatim da ona možda nikada neće gledati Zvezdu koja igra konkurentno, a kamoli ravnopravno sa najboljim timovima Evrope i sveta, što je bila privilegija moje mladosti...

 

Iz te perspektive manje je bilo bitno koliko je bilo šuteva Sitija na gol. Moglo je da ih bude i 50, osećaj je nekako isti. Zato imam potrebu da onim mlađima, koji nisu imali priliku da gledaju Zvezdu koja znači nešto u evropskom fudbalu, da u sudaru s najvećima nije uvek bilo ovako kao sinoć na Etihadu.

 

Znam da je teško preneti taj osećaj onome ko to ne samo da nije doživeo, već se obično susretao samo sa opozitom, ali pokušaću na način na koji sam pokušao u razgovoru sa mojom 10-godišnjom ćerkom: verujte mi na reč, nekada su i neki veliki pred nama bili ovakvi kakvi smo mi sinoć bili u Mančesteru.

Edited by Nek grmi jako
  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Miki28 said:

Kakav pristup Krasoa vcrs

 

 

Isto kao i Ivanica. Za samaranje

3 hours ago, Redstar0356 said:

Da smo ostavili Erakovica i doveli Drkusica, da cini trio sa Dragovicem. Danas bi ih izvaćarili za bod

 

 

Ili bi primili 7 da nije Glazer branio kako je branio.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, jaka blazic said:

samo ne znam sa cime?

 

Rezultatom protiv najdominantnijeg tima sveta.

 

6 hours ago, jaka blazic said:

cime vas je zadovoljio ndijaje?

 

Pozicioniranjem, reakcijama u defanzivi, prijemom lopte.

6 hours ago, jaka blazic said:

posto ja apsolutno nista osim golog bunkera nisam video.

 

Da smo izasli napred bio bi gol na svaka 2.5 minuta a ne sut u gol.

 

6 hours ago, jaka blazic said:

da ne spominjem da su nam se bukvalno setali u 16 u drugom i da je svaki napad bio pola gola.

 

Evo i neceg tacnog u tvom upisu.

 

6 hours ago, jaka blazic said:

ni nisu bitne vrednosti ekipa, pitanje je zasto mi nemamo 37-3 portiv vozdovca ili cuke (novi pazar na marakani da ne spominjem) a trebali bi da imamo. mozda ne 37-3 ali bi trebali da rutiniramo igrom, dominiramo na terenu i belezimo sigurne pobede.

 

I ovo je legitimno razmisljanje, mada forumas kome odgovaras nije ni rekao da je kljuc u nominalnoj ceni tima, vec upravo plate igraca odredjuju razliku u kvalitetu. Na transfermarktu i Cuka ima igraca od 2 miliona evra. Ali plata ti kaze koliko je dobar ili trazen.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...