Jump to content

Roland Garros 2023


Drug Crni

Ko osvaja?  

43 members have voted

  1. 1. Ko osvaja?

    • Carlos Alcaraz
      13
    • Novak Đoković
      29
    • Daniil Medvedev
      1
    • Neko od ostalih
      0
  2. 2. Ko osvaja?

    • Iga Swiatek
      19
    • Aryna Sabalenka
      12
    • Elena Rybakina
      7
    • Neko od ostalih
      5


Recommended Posts

34 minutes ago, Drug Crni said:

Juniorski RG osvojio momak iz Hrvatske..ne mogu da se setim imena..a i nepoznat mi je potpuno.

 

Prizmić.

 

Igrao je u Banjaluci protiv Gasqueta. Imao ove godine več nekoliko lepih pobeda na challengerima. Po mom mišljenju, ozbiljan talenat.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

I ja sam ga gledao, deluje solidno. Podseca me malo na Djerea. Malo je visi cini mi se, ima skoro 190 cm, deluje visoko. Mozda je malo previse defanzivan za moj ukus, ali potpuno zreo za 17 godina. Takvi igraci cesto ne uspeju da probiju tu barijeru kad postanu seniori ali videcemo.

 

Igrao je i protiv Tima u Mathauzenu ove sezone.

Link to comment
Share on other sites

On 6/7/2023 at 12:31 AM, diego said:

Nece to biti problem Alkarazu, nije on taj tip koji zbog toga gubi - ali sam primetio da gubi snagu kako mec odmice, linija mu ne ide uzlazno kao Nadalu na vrhuncu. Ne gubi fokus i zelju, ali jednostavno pada sa snagom, podseca me na onog britanskog boksera, Antony Joshua, koji je impozantan i fizicki kad ga vidis, al onda nakon par rundi drasticno padne.

Jbt naletih na ovu poruku i reko ajde da quotujem 😂 

 

Evo jos i skroman tiket da prilozim i da se odjavljujem polako sa teme. Hvala direktoru i organizatoru... 😁 Inace, mislim da je ovo druga najveca grand slam titula koju je Djokovic osvojio, po tezini i svemu sto je pratilo (losa sezona sljake, pritisak za rekord, underdog po prvi put u toj meri...) odmah posle Australian Opena ove godine, dakle paradoksalno najvece dve titule su upravo poslednja 2 GS. Na trece mesto bih stavio Vimbledon sa Federerom 2019, a onda dolazi i finale sa Nadalom na AO, prva titula sa Tsongom... Zelim i da "zakopam ratne sekire" i pozdravim sve koji ili nisu verovali, ili nisu navijali za Novaka iz nekih razloga, sto takodje razumem. Nisam od onih koji misli da samo ako si Srbin treba da navijas slepo za Novaka, ja cak i nisam bio fan u prvom delu njegove karijere, ali sam promenio misljenje za 360 stepeni. I to je ok, svi se menjamo, ili bar neki, manji deo nas.

 

0-02-05-1da7cd2a7cc1a5a8f914a3781f5d5c84730e569f0f58d071f39a6b8202190067_3cd260f6c61b67c0.thumb.jpg.effbb32223a22018cd00ce288b456f7c.jpg

Edited by diego
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, diego said:

Nisam od onih koji misli da samo ako si Srbin treba da navijas slepo za Novaka, ja cak i nisam bio fan u prvom delu njegove karijere, ali sam promenio misljenje za 360 stepeni.

 

 

 

Znaci nisi promenio misljenje uopste 😄

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, McLeod said:

 

Znaci nisi promenio misljenje uopste 😄

Ili se pravis glp, ili... 😁  Nisam bio fan Djokovica, ali sam promenio misljenje po pogledu njega, i sada jesam fan. Ali je ok i ako nisi fan, svako ima svoje razloge.

Link to comment
Share on other sites

Ne brate, nego ako se okrenes za 360 stepeni vracas se na poziciju odakle si krenuo 🙂 360 stepeni je pun krug. 180 stepeni je potpuna promena misljenja figurativno, jer onda gledas u tacku kojoj si prethodno okrenuo ledja.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Smrtokapa said:

Prauzrok cele ove zabune je:

sN7Z9Ze.png

 

zapravo, ako ovaj cuveni djoganijev citat glasi tacno ovako i nije nuzno da je pogresan jer "jedan je pravac, dva su smera" covek je mozda vozio pravcem bg-ns, u smeru ka bg, od srece uradio tri-siksti kolima i nastavio ka bg

 

zezam se naravno; u stvari vise ovo pisem zbog toga koliko mi smeta kad "povratnu kartu" zovu "u oba pravca" 

 

anyway

Spoiler

see-myself-out.gif

 

  • Like 1
  • Love 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Ne brate, nego ako se okrenes za 360 stepeni vracas se na poziciju odakle si krenuo 🙂 360 stepeni je pun krug. 180 stepeni je potpuna promena misljenja figurativno, jer onda gledas u tacku kojoj si prethodno okrenuo ledja.

Ajde jos jednom da pokusamo - promena misljenja za "360 stepeni", figurativno znaci totalna promena misljenja. U promeni misljenja ne postoji "pun krug", to ima u potezima tvog miljenika Alkaraza. 😉 Znaci promena misljenja automatski nalaze da je misljenje promenjeno, a ne da se vratilo na isto.

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

Pa naravno da je figurativno, nije mišljenje Đoganijev automobil pa da stvarno pravi okrete na magistrali.

 

Nećemo valjda verovati glupom četdžipitiju za ovo. Ako si promenio mišljenje o Đokoviću za 360 stepeni, znači da si ga hejtovao, onda počeo da ga gotiviš, da bi ga na kraju opet hejtovao(što je skroz okej, šta je ovde čudno). I to je menjanje mišljenja pobogu.

 

:classic_biggrin:

Edited by Smrtokapa
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Smrtokapa said:

Pa naravno da je figurativno, nije mišljenje Đoganijev automobil pa da stvarno pravi okrete na magistrali.

 

Nećemo valjda verovati glupom četdžipitiju za ovo. Ako si promenio mišljenje o Đokoviću za 360 stepeni, znači da si ga hejtovao, onda počeo da ga gotiviš, da bi ga na kraju opet hejtovao(što je skroz okej, šta je ovde čudno). I to je menjanje mišljenja pobogu.

 

:classic_biggrin:

Posto nemam argumente na tvoju analizu, odnosno imam ih koliko i Ben Brambl u vezi Novaka kao GOATA, da ostane na ovom. Hejtovao sam ga, sad ga gotivim, a preporucujem to i tebi, da vidis kako se covek bolje oseca i ne pojavljuje se na threadu samo kad treba da se stane u "grammar nazi" red. 😉

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

Hej, vidiš, ja sam prešao put u suprotnom smeru, od Novakovog fana sam postao umereni hejter, ali eto možda me baš tvoj komentar podstakne da napravim pun krug. 😄

 

Ispravljanja drugih ljudi se ne odričem, to mi je duševna hrana!

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, McLeod said:

Ja sam se salio za upadicu gore, a sto se nastavka diskusije tice, onaj ko zna drugom da kaze da treba da prizna da je pogresio bi trebalo da isto primeni na sebe, ali ok. Dosta je jedan krug, od 360 naravno

U pravu si. Mislim, toliko puta nisi bio u pravu u ovoj temi (prakticno u svakoj poruci) pa bi bilo lepo da ovako i zavrsimo temu, sa tim da si ti u pravu. ☺️

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, alcesta said:

Nisam znala za ovo :classic_ohmy:

 

 

 

Meni je smejurija prozivati organizatore RG zbog prevoza od hotela do terena. Ako je već toliko Grend Slemova osvojio do sada mogao je rentirati kola kao i svi koji poslom idu u inostranstvo avionom. Ako se ne oseća sigurno u Pariskom saobraćaju mogao platiti privatnog taksistu ili vozača da ga vozika po gradu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...