Jump to content

Roland Garros 2023


Drug Crni

Ko osvaja?  

43 members have voted

  1. 1. Ko osvaja?

    • Carlos Alcaraz
      13
    • Novak Đoković
      29
    • Daniil Medvedev
      1
    • Neko od ostalih
      0
  2. 2. Ko osvaja?

    • Iga Swiatek
      19
    • Aryna Sabalenka
      12
    • Elena Rybakina
      7
    • Neko od ostalih
      5


Recommended Posts

16 minutes ago, Barker said:

I dalje ne mogu da verujem da je ovo je bilo finale koje sam gledao prakticno bez nervoze, straha, adrenalina koji me baca na sve strane stana. Tacno sam znao da je nemoguce da ovo izgubi, da mu isklizne iz ruku.

I ja isto :classic_cool:

Kad smo kod toga, gledajući temu u toku finala danas, čast izuzecima ali sram vas bilo kad ja ispadam optimista na topiku :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Moja navijačka indiferentnost na stranu naravno... Ali ja stvarno ne razumem ko se iole plašio za Novaka ovde. Casper je izuzetno skroman teniser što se većih podviga tiče (Da, 3 GS finala, ali tu je uzeo jedan jedini set, i dovoljno mi je samo pogledati rezime od 10 titula, od koja nijedna nije ni 500, a ne 1000, a dečko puni 25 krajem godine). Ovo zvuči možda surovo, i sa Big3 bias-om, ali krajnje neimpresivan igrač iz kog god ugla ga gledali 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

WOOOW :smiley58:  Cestitke Novaku a i svima nama  :heart::thumbsup:

 

Posebna zahvalnost @Drug Crni  :thumbup:  ( pliz otvaras i Wimbldon itd  ... sve varijante glede otvaranja teme za GS su po tvojoj zelji, fenomenalno otvaranje kao prethodno ili samo minimum minimuma  :classic_rolleyes: ...)

  • Like 6
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Marko said:

Moja navijačka indiferentnost na stranu naravno... Ali ja stvarno ne razumem ko se iole plašio za Novaka ovde. Casper je izuzetno skroman teniser što se većih podviga tiče (Da, 3 GS finala, ali tu je uzeo jedan jedini set, i dovoljno mi je samo pogledati rezime od 10 titula, od koja nijedna nije ni 500, a ne 1000, a dečko puni 25 krajem godine). Ovo zvuči možda surovo, i sa Big3 bias-om, ali krajnje neimpresivan igrač iz kog god ugla ga gledali 

 

Koga zmija ujede, i gustera se boji 🙂 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Marko said:

 

Whatever the fuck that meant? 😁

 

Jel me jebes? 😄 

Znaci da nam proslost govori da budemo oprezni bez obzira na (realna) ocekivanja. 
Poklanjanja slemova kalendarski gledano jesu daleka proslost, jer Nolo ima zaista impresivne brojke u poslednjih 10-ak GS finala, ali mene jos uvek proganja prizor karirani sorc, finale US Opena protiv Endija i sl. 🥶

Link to comment
Share on other sites

Just now, RatzenStadt said:

 

Jel me jebes? 😄 

Znaci da nam proslost govori da budemo oprezni bez obzira na (realna) ocekivanja. 
Poklanjanja slemova kalendarski gledano jesu daleka proslost, jer Nolo ima zaista impresivne brojke u poslednjih 10-ak GS finala, ali mene jos uvek proganja prizor karirani sorc, finale US Opena protiv Endija i sl. 🥶

 

Kapiram. Ali treba i ti da kapiraš gde su u odnosu na Ruuda, igrački gledano, ti igrači kojima je Nolo poklonio te gs-ove. U poređenju sa Casperom, to su zverine od igrača, HOF material samo takav. Ovaj je baš ono... Da preteram i karikiram opet: Za ATP je horor da je takav igrač evo u top5 ranking, i što se tiče nekog projectiona, i što se tiče tog nekog vajba...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ova sezone sljake mi se bas oduzila, i osim Medvedeva koji igra kao nikada ranije na ovoj podlozi i uzima Rim sve drugo je bilo nekako ocekivano cak i Rubljov kome su se konacno vratili nesrecni porazi je uzeo Monte Karlo. 

Za RG sam snizio ocekivanja maksimalno, da se stigne do Alkaraza pa da se posibaju i ko je bolji neka pobedi, taman da se vidi gde su trenutno. Titula mi je skroz neocekivana iako je Novak standardno u drugoj nedelji krenuo da kida i podize igru eksponencijalno, mada je zato i najsladja. 

#23

3x kompletirani slemovi 

povratak na #1 mada je to realno najmanje bitno.

 

GOAT u svakom smislu.

 

A sada trava 🐞🌱

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Marko said:

 

Kapiram. Ali treba i ti da kapiraš gde su u odnosu na Ruuda, igrački gledano, ti igrači kojima je Nolo poklonio te gs-ove. U poređenju sa Casperom, to su zverine od igrača, HOF material samo takav. Ovaj je baš ono... Da preteram i karikiram opet: Za ATP je horor da je takav igrač evo u top5 ranking, i što se tiče nekog projectiona, i što se tiče tog nekog vajba...

 

Objektivno posmatrano, u pravu si vrv...

Zato je izreka koju sam postirao tako podesna ovde, jer ja bih zazirao i da je Denis Kudla bio danasnji protivnik. Mozda je do mene 😄 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Marko said:

Moja navijačka indiferentnost na stranu naravno... Ali ja stvarno ne razumem ko se iole plašio za Novaka ovde. Casper je izuzetno skroman teniser što se većih podviga tiče (Da, 3 GS finala, ali tu je uzeo jedan jedini set, i dovoljno mi je samo pogledati rezime od 10 titula, od koja nijedna nije ni 500, a ne 1000, a dečko puni 25 krajem godine). Ovo zvuči možda surovo, i sa Big3 bias-om, ali krajnje neimpresivan igrač iz kog god ugla ga gledali 

Ja se uvek i stalno bojim.

Kad nešto krene kako treba, često je znalo da se pokvari-od nesrećnog pecanja protiv Rafe, do diskvalifikacije, mogućih povreda i da ti ne pričam šta još :lol_2:

Mislim da se fan ( ne navijač) uvek plaši.

...inače, izašli su torenti na rojadirecta, ako nekom treba.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Marko said:

U poređenju sa Casperom, to su zverine od igrača, HOF material samo takav.

Auuuu... čekaj samo, sad će Mek da ti objasni kako su Mari i Rud taman tu negde i kako je samo Novak zaslužan za Endijev HOF jer je u tim finalima izigravao Deda Mraza :classic_biggrin:

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Marko said:

 

Kapiram. Ali treba i ti da kapiraš gde su u odnosu na Ruuda, igrački gledano, ti igrači kojima je Nolo poklonio te gs-ove. U poređenju sa Casperom, to su zverine od igrača, HOF material samo takav. Ovaj je baš ono... Da preteram i karikiram opet: Za ATP je horor da je takav igrač evo u top5 ranking, i što se tiče nekog projectiona, i što se tiče tog nekog vajba...

Jedino je povreda mogla da spreči Novaka da pobedi, Rud koji mu još uvek nije uzeo ni set - nikako.

3 minutes ago, alcesta said:

Auuuu... čekaj samo, sad će Mek da ti objasni kako su Mari i Rud taman tu negde i kako je samo Novak zaslužan za Endijev HOF jer je u tim finalima izigravao Deda Mraza :classic_biggrin:

Prime Endi i Wawa bi se sprdali sa današnjim klincima. Nije ni blizu.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, alcesta said:

Auuuu... čekaj samo, sad će Mek da ti objasni kako su Mari i Rud taman tu negde i kako je samo Novak zaslužan za Endijev HOF jer je u tim finalima izigravao Deda Mraza :classic_biggrin:

 

Razume se. Ali čak ni Mek ne može da vozdigne Ruuda baš toliko, čovek je esencija igračkog bezveznjaštva, slika i prilika na šta je spao tenis kad je taj tu gde jeste (Da se i ja malo pridružim tom konsenzusu).

Link to comment
Share on other sites

David Ferer da ima 23-24 godine bi imao 5-7 slemova odokativno. Rud jeste Ferer u smislu da moze da bude tu negde, igrac bez nekih velikih mana, ali potpuno bezopasan na slemovima za najbolje, koji ce tu i tamo bockati neko SF i F i biti redovan ucesnik QFa.

 

Ali razlika izmedju prime Davida Ferera i ovog Ruda je kladionicarskim recnikom jedno HG 6.5+.

 

Njihovi mecevi bi licili na meceve Ferera i Almagra (za neupucene, H2H je 15-2 za Ferera).

 

Sto u sustini ogoljuje tu cuvenu weak eru koju su napravili Federer i Nadal, a objektivno, od 2004. do 2012. je bas zlatno doba tenisa i ovi kojima smo se smejali posto su luzeri tipa Berdih, Conga, Ferer, da ne pominjem Del Potra za kog me dusa boli, Nalbandijana, Safina, Hjuita i tako dalje, bi sisali sve prethodne velikane uz par izuzetaka, samo su naleteli na jos tvrdje. Djokovic je posle nastavio Fedalovo (ne)delo, ali je od 2014. na ovamo verovatno imao najbedniju postavku u istoriji tenisa za protivnike, uz Nadala i Federera koji su takodje osvajali slemove svaki put kad bar jedan od big 3 nije bio prisutan.

Edited by McLeod
  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Da ne vadim sad one slemove na kojima je gubio.

 

WB 2003 - Schalken, Roddick, Filipusis

AO 2004 - Nalbandian, Ferero, Safin

WB 2004 - Hewitt, Grosejan, Roddick

USO 2004 - Agasi, Henman, Hewitt

 

Wb 2005- Gonzalez, Hewitt, Roddick

USO 2005 - Nalbandian, Hewitt, Aggasi

 

AO 2006 - Davidenko, Kifer, Bagdatis

WB 2006 - Ancic, Bjorkman, Nadal

Uso 2006 - Blake, Davydenko, Roddick

 

AO 2007 - Robredo, Roddick, Gonzalez

WB 2007 - Ferero, Gasquet, Nadal

USO 2007 - Roddick, Davydenko, Djokovic

 

USO 2008 - Miler, Djokovic, Marej

 

RG 2009 - Monfils, Del Potro, Soderling

WB 2009 - Karlovic, Haas, Roddick

 

AO 2010 - Davydenko, Tsonga, Marej

 

WB 2012 - Youzny, Djokovic, Marej

 

AO 2017 - Mischa Zverev, Wawrinka, Nadal

WB 2017 - Raonic, Berdih, Cilic

 

A0 2018 - Berdih, Cung, Cilic

 

 

Matori Agasi u ne nekom preteranom fizickom izdanju, Indisponirani Hewitt, i njegova bitch Roddick, Djokovic sa 20-24 godine van prajma, Marej takodje, Nadal koji je do onog WB igrao samo sljaku. Safin koji juri sojke i dovodi tri likuse u box a u pauzama pije vodku umesto vode. 

 

Od 2008/2009 sa 27, 28 godina desava se pad.

 

Sta je poneta tvog pisanja, neko poredjenje neuporedivog? Da poredimo Abela Montanesa i Huana Monaka sa Cerundolom i Davidovich Fokinom?

 

Procitaj sta je taj isti Ferer napisao za Ruda.

 

Tvoje pisanje deluje bas salty i nekako neumesno gde ti je jedini cilj da na neki nacin umanjis Novakov uspeh. Ono pisanje za Alkaraza gde si tvrdio da je sve zavisilo od njega sam iskulirao, mada je stvarno bilo 😅😅

 

Iskuliraj brate, popi pivo, budi kul tip kao tvoj pulen Roger.

Mislis da njemu zvone .... sto je treci u goat trci. 😃

 

Edited by Indig0
  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, McLeod said:

David Ferer da ima 23-24 godine bi imao 5-7 slemova odokativno. Rud jeste Ferer u smislu da moze da bude tu negde, igrac bez nekih velikih mana, ali potpuno bezopasan na slemovima za najbolje, koji ce tu i tamo bockati neko SF i F i biti redovan ucesnik QFa.

 

Ali razlika izmedju prime Davida Ferera i ovog Ruda je kladionicarskim recnikom jedno HG 6.5+.

 

Njihovi mecevi bi licili na meceve Ferera i Almagra (za neupucene, H2H je 15-2 za Ferera).

 

Sto u sustini ogoljuje tu cuvenu weak eru koju su napravili Federer i Nadal, a objektivno, od 2004. do 2012. je bas zlatno doba tenisa i ovi kojima smo se smejali posto su luzeri tipa Berdih, Conga, Ferer, da ne pominjem Del Potra za kog me dusa boli, Nalbandijana, Safina, Hjuita i tako dalje, bi sisali sve prethodne velikane uz par izuzetaka, samo su naleteli na jos tvrdje. Djokovic je posle nastavio Fedalovo (ne)delo, ali je od 2014. na ovamo verovatno imao najbedniju postavku u istoriji tenisa za protivnike, uz Nadala i Federera koji su takodje osvajali slemove svaki put kad bar jedan od big 3 nije bio prisutan.

Posle prve rečenice sam prestao da čitam... takvo podcenjivanje Ferera... imao bi brat bratu 15-17 slemova... 😉

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kasper Ruud je momak bez jakog oruzja na terenu. Defanzivno perfektan ali nema taj udarac kao sto ima Nadal, da te iz kontre ubije. Bio sam sokiran pocetkom meca, brejkom na startu, ali je u principu sve posle toga Novak iskontrolisao i to ne bas sa 100%, sto je verovatno bilo i za ocekivati.

 

Veliku ulogu u svemu je igrala cinjenica da je Alkaraz poklekao u polufinalu. Da nije dobio grceve, islo bi u 5 bas teskih setova i tu je Novak mogao da izgubi titulu, cak i ako bi dobio polufinale.

 

Ali desio se splet povoljnih okolnosti. Pogledala Novaka malo i sreca. Posle toga je finale bilo malte ne rutina.

 

Na ostlaim GS turnirima Ruud nema nikakve sanse. Na RG bi mozda mogao i da osvoji ako se kockice posloze. Nadal je gotov, Tsitsipas je manje vise luda glava, kao i Zverev, Alkaraz nije klasican sljakas, odnosno on je zapravo Novakov a ne Nadalov naslednik jer je svuda opasan, pa se nece orjentisati samo na ovu podlogu, Medvedevu i Sineru ovo nije jaca strana. Tako da je Kasperu RG odlicna prilika da izdominira.

 

Ja se i dalje nekako nadam Sinneru, ali on ne pokazuje da je sam vrh, barem za sada.

Link to comment
Share on other sites

  

On 6/7/2023 at 7:48 PM, McLeod said:

Meni je 1.5 previsoko. Djokovic u ovakvoj formi je lagano bio rutiniran od Tima recimo, a Tim na maksimumu nije bio na ovom nivou. Sa 19-20 godina samo Nadal je imao visi nivo od Alkaraza na sljaci u istoriji tenisa, u to sam potpuno siguran.

 

On 6/7/2023 at 10:49 AM, McLeod said:

Mnogi mogu da osamare lopticu samo retko to rade. Ono sto je za Alkaraza posebno je sto zaista njegov pokret ne zahteva niti neko posebno namestanje na udarac niti unosenje citavog tela, ramena, snage u taj udarac, vec njemu gotovo citava snaga ide iz zgloba, sto fizicki bas i nije blisko pameti i ne znam kako to radi.

  

  

On 6/9/2023 at 11:36 AM, McLeod said:

3-1 Alkaraz.

 

On 6/6/2023 at 4:23 PM, McLeod said:

Kacanov jedino sto je malo stabilniji na bekhendu danas nego inace i Djokovic odmah u problemima.

 

 

Uzmi odmor, zajebi ovu temu neko vreme... 😉 Do Vimbldona, kad ce Alkaraz da pocepa Novaka ponovo

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...