Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

1 minute ago, Dragan said:

Zasto se pretpostvalja da je glasanje publike objektivnije od glasanja zirija ?

1. sa jednog telefona je moguce dati 20 glasova !

2. drzava koja ima vise emigrananata ce vec po nacionalnoj osnovi biti u prednosti, posebno jer su emigranti veoma patriotski nastrojeni

3. CH ziri je dao HR 8 bodova; HR -> CH 0 ?

4. politika i seksualno opredeljenje (ili koketerija sa tim) su odlucujuci faktori izbora ?

Aaaa, čestitke Švici, da proslavite u zdravlju i veselju :classic_laugh:

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Helena said:

Aaaa, čestitke Švici, da proslavite u zdravlju i veselju :classic_laugh:

 

 

Mene ovo samo zanima sa psiholosko-socioloskog stanovistva.

Nikakvog razloga za veselje. Isto bi se osecao i da je pobedio Madagaskar.

Gledam na HR forumu - placu i seku si zile, psuju na zirije i oprastaju se od pederske Evrope. :)

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Ma daaaa:classic_biggrin:

Neka igra ova kuća...😗 

:lol_2:

Elem, od televotinga,  15 država je dalo Izraelu dvanaedtice, 9 hrvatskoj, sedam ukrajini, i nijedna druga država/izvođač nije dobio 2 dvanaestice ili više, do nabrojanih.

Ako to nešto znači za soc/ stanovište.

Edited by Helena
Link to comment
Share on other sites

Ne samo da su ih sasekli kod žirija nego je i publika bila račundžijska. ŠVA od HR dobila 1 poen od publike. Dakle 1 od 24. HRV od ŠVA dobila 18 poena (10+8)

 

Holanđanin da nije izbačen HRV bi dobila još manje poena jer bi on takođe bio u vrhu. On bi svima skinuo po par desetina poena a IZR, HRV i UKR najviše jer su oni imali najviše 12-ki kod publike. U polufinalu je imao drugi najbolji rezultat.

 

Meni neshvatljiv rezultat je Francuza. I kod žirija i kod publike. To je po meni pesma za 150 poena kod žirija i 100 poena kod publike ali on je prošao mnogo bolje. Izrael je otvorio vrata reklamiranja, sledeće godine će svi imati reklame da se glasa za njih, pogotovo oni sa velikom emigracijom jer to daje rezultate.

 

Ukrajnska pesma ima jedan veliki propust koji se dosta spominjao kada je izašla ali su ljudi vremenom prestali o tome da pričaju. To je stih :

 

All the divas were born as human beings

 

što nema nikakvog smisla, verovatno je prevodioc bio slab na engleskom pa je loše preveo nešto kao "sve dive su bile obični ljudi" . Takođe kada ocenjujemo žiri mi ne znamo te nastupe jer je to bilo u petak. Očigledno je Francuz razvalio pevanje obzirom na rezultat a Norveška je možda otpevala loše i tako možemo da objasnimo ovu razliku. Možda je i Izraelka imala sličan kiks kod žirija.

 

Naš žiri je glasao ok, obzirom da smo slične kulture potpuno opravdana 12-ka za HRV, drugi ŠVA koji i jeste bio najbolji. Posle nekih glasanja iz prošlih godina konačno ne moramo da crvenimo. Ukrajina samo 1 poen, mora malo politike, ali ajde da pređemo preko toga jer su top 3 odradili realno. 

Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran kad sam zadnji put poslušao pobjedničku pjesmu eurosonga nakon same manifestacije ali mislim da je to Euphoria iz 2012. godine. Ovu švajcarsku pjesmu sam već zaboravio. 🙂

 

Nije da su mi ishajpovani Hrvati nešto bolji osim što im je simpatičan nastup.

 

Iz ovogodišnje manifestacije bih izdvojio Izrael, koji je realno i trebao da pobjedi ali ih je žiri sabotirao zbog Palestine. Uostalom ovo takmičenje i jeste politika odavnooo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, McLeod said:

Ne bi jer je pesma mid. Njemu svaka cast, ali nema harizmu. I da je nastup bolji tesko.

 

11 hours ago, McLeod said:

Slovenka ugasila Svajcarca IMO. Sad je sve na Hrvatu.

 

This aged well 😀

 

Link to comment
Share on other sites

Stara dobra vremena kada dodje Toto Kotunjo dodje i pobedi.

Ne znam sto se u svim izvestajima pominje da je on rodno neutralan, kako se vec to naziva. Pa valjda je bitna pesma, a ne kako se on oseća ili šta je...

Izrael i Ukrajina su, po meni, najbolje pesme.

Ali, komentari po cro forumima, narocito Indexa. Kidanje od smeha, alan fordovski komentari.

Link to comment
Share on other sites

Gledam rezultate malo. Joost izdominirao svoje polufinale, Izrael 194 a on 182. Švajcarska tek četvrta sa 132. Još nismo detaljno saznali šta se desilo što mi je zanimljivo.

 

Inače sad još više pri svom stavu da se izbaci žiri. Švajcarska imala samo jednom 12 a jednom 10 od publike i to je to. Ne treba takva pesma da pobedi koja nije top 2 nigde. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Žiri ne treba izbaciti nego ga treba malo manje vrednovati. Recimo neka ostane 12-10-8 glasanje žirija zbog tradicije ali da se publika digne na recimo 18-15-12 (50% više) pa da žiri uzme ulogu da odluči pobednika između pesama koje su dobile sličan broj bodova od publike.

 

Kod Hrvata sada kreće pritisak da se smene ljudi sa HRT koji su Baby Lazanju izbacili sa Dore kao 25. pesmu. Moram priznati da mi je palo na pamet da se to možda i kod nas radi ali obzirom da smo ove godine imali 3-4 pesme od kojih je svaka mogla pobediti za sada još ne verujem da je to slučaj kod nas.

Link to comment
Share on other sites

Mora se smanjiti uticaj žirija, ali su jednu stvar sprečili i na tome sam im zahvalna. Bilo je političkih pobeda i ranije, pogotovo mi je bilo razumljivo za Ukrajinu, ali ova jednostavno nije smela da se desi. 

 

Krivo mi je zbog Eden Golan jer devojka nije zaslužila da primi svu negativnu energiju usmerenu ka trenutnom političkom i vojnom nastupu svoje države. Međutim, ponašanje izraelske delegacije je i te kako bilo problematično a nekoliko delegacija se žalilo na harassment. Irska je uputila žalbe na komentare voditelja na izraelskoj državnoj televiziji (na njihov nastup), za koje su rekli da su prešli granicu.

 

Samo par sati pre jučerašnjeg finala EBU je imao hitan sastanak sa predstavnicima nekoliko zemalja koje su čak želele da se povuku i ne nastupe u finalu. U pitanju su Švajcarska, Irska, UK i Portugal. Ovo je potvrdio i portugalski broadcaster, kao i navode da su bili svedoci nekoliko eskalatornih situacija sa izraelskom delegacijom (za šta je i EBU priznao da je bilo protiv pravila). 

 

Sve u svemu, juče je bio haos pred samo finale. Dodatno, Loreen  je rekla produkciji da ukoliko Izrael pobedi ona ne bi predala trofej, nego bi ga samo ostavila na stejdžu...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

Mora se smanjiti uticaj žirija, ali su jednu stvar sprečili i na tome sam im zahvalna. Bilo je političkih pobeda i ranije, pogotovo mi je bilo razumljivo za Ukrajinu, ali ova jednostavno nije smela da se desi. 

 

Krivo mi je zbog Eden Golan jer devojka nije zaslužila da primi svu negativnu energiju usmerenu ka trenutnom političkom i vojnom nastupu svoje države. Međutim, ponašanje izraelske delegacije je i te kako bilo problematično a nekoliko delegacija se žalilo na harassment. Irska je uputila žalbe na komentare voditelja na izraelskoj državnoj televiziji (na njihov nastup), za koje su rekli da su prešli granicu.

 

Samo par sati pre jučerašnjeg finala EBU je imao hitan sastanak sa predstavnicima nekoliko zemalja koje su čak želele da se povuku i ne nastupe u finalu. U pitanju su Švajcarska, Irska, UK i Portugal. Ovo je potvrdio i portugalski broadcaster, kao i navode da su bili svedoci nekoliko eskalatornih situacija sa izraelskom delegacijom (za šta je i EBU priznao da je bilo protiv pravila). 

 

Sve u svemu, juče je bio haos pred samo finale. Dodatno, Loreen  je rekla produkciji da ukoliko Izrael pobedi ona ne bi predala trofej, nego bi ga samo ostavila na stejdžu...

Ionako ga je razbio/lo?! bukvalno odmah :classic_laugh:

Elem, ako tako zagledate da je Hrvatska pokradena, pokraden je i Izrael.

Ako gledamo samo pesmu ili performans.

Meni je i njeno ponašanje bilo neprimereno, bar ono što sam videla.

Najveću grešku je naravno napravio EBU svojim skrivanjem i pokrivanjem negodovanja publike.

32 minutes ago, berti said:

Stara dobra vremena kada dodje Toto Kotunjo dodje i pobedi.

Ne znam sto se u svim izvestajima pominje da je on rodno neutralan, kako se vec to naziva. Pa valjda je bitna pesma, a ne kako se on oseća ili šta je...

Izrael i Ukrajina su, po meni, najbolje pesme.

Ali, komentari po cro forumima, narocito Indexa. Kidanje od smeha, alan fordovski komentari.

I u ta stara dobra vremena su trebale da pobede Sestre Moreno, Kutunjo je pevao najpolitičkiju pesmu.

Još su njima pokvarili nastup, pa je išao snimak, jer se nešto pobrljavilo sa orkestrom i zvukom.

Link to comment
Share on other sites

Žiri je oštetio oba predstavnika, ali iz različitih razloga... Što se tiče Baby Lasagne on je žrtva navike žirija da potopi favorita publike + da iz svojih elitističkih principa daju malo poena takvim pesmama. Kod Eden je očigledno politika bila u pitanju. 

Link to comment
Share on other sites

Izrael, Ukrajina ili Hrvatska bi svi bili bolji pobednici. Ako ljudi Evrope žele da daju Izraelu ili Ukrajini podršku na ovaj način, super. Treba valjda ljudi da se pitaju 😄

 

Još mi je smešno kako žiri nije prepoznao Maneskin npr a eno imaju 24m slušatelja na Spotifaju, rasprodaju arene a polako krenuli i ka stadionima i da budu headlineri velikih festivala 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Helena said:

Ionako ga je razbio/lo?! bukvalno odmah :classic_laugh:

Elem, ako tako zagledate da je Hrvatska pokradena, pokraden je i Izrael.

Ako gledamo samo pesmu ili performans.

Meni je i njeno ponašanje bilo neprimereno, bar ono što sam videla.

Najveću grešku je naravno napravio EBU svojim skrivanjem i pokrivanjem negodovanja publike.

I u ta stara dobra vremena su trebale da pobede Sestre Moreno, Kutunjo je pevao najpolitičkiju pesmu.

Još su njima pokvarili nastup, pa je išao snimak, jer se nešto pobrljavilo sa orkestrom i zvukom.

Ma ok i politicka pesma, ali da valja. Pevala je i Joan Baez politicke pesme, pa bi oduvala zasluzeno svu komkurenciju, a tek onog svajcarskog bezveznjakovica. Sveanje je bitno kakav je pesma, a sve vise da li si podoban. Od politike, pa do seksualne orijentacije.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, berti said:

Ma ok i politicka pesma, ali da valja. Pevala je i Joan Baez politicke pesme, pa bi oduvala zasluzeno svu komkurenciju, a tek onog svajcarskog bezveznjakovica. Sveanje je bitno kakav je pesma, a sve vise da li si podoban. Od politike, pa do seksualne orijentacije.

Ali zašto to toliko pomera ljude?

Msm, ono, ratovi u svetu a mi razgovaramo o muzičkom festivalu, zapravo se kalimero ponašamo.

I nije to samo ove godine, eto prošla nije bila ovakva, pa su se ratovi vodili po društvenim mrežama oko Kaarije i Lorin.

Ne sećam se ni da se toliko pričalo o drugom mestu Joksimovića, jbg, neko mora.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih inače smanjio uticaj marve tj naroda a pojačao uticaj žirija, da se marva pita više mi bismo gledali govno orlovo a ovako samo Breskva puni splavove i Budve sa tom simfonijom. Marva glasa po direktivi ili političkoj osnovi, čast izuzecima. Izraelska pesma je krš krševa, ne bi pobedila ni na festivalu u Vrnjačkoj Banji. 

 

Šou je def ukrala Duška, onakav bol u preponama nisu ispoljili svi rtsovi doajeni sportskog novinarstva zajedno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

Mora se smanjiti uticaj žirija, ali su jednu stvar sprečili i na tome sam im zahvalna. Bilo je političkih pobeda i ranije, pogotovo mi je bilo razumljivo za Ukrajinu, ali ova jednostavno nije smela da se desi. 


Jel to isto politika nema veze, kao što ni kod Makabija nije imala ;-)? 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...