Jump to content

Crna sreda 03.05.2023 - OŠ Vladislav Ribnikar


Constantin

Recommended Posts


Opisujući trenutno stanje u kome je dečak, izvor "Blica" navodi da dečak ubica smatra i ponaša se kao da je pitanje trenutka kada izlazi iz Klinike, odnosno kada će biti slobodan. On čeka taj trenutak i po svemu sudeći ubeđen je da to treba da bude ovih dana.

"Drugo pitanje koje postavlja je kakav je odjek ostavio, kakve su reakcije. Šta se događa napolju i on očekuje da je popularan. Njegova očekivanja su bukvalno da će se okupiti ispod njegovog prozora i skandirati mu", pojašnjava sagovornik lista.

Dodaje se i da učenik sedmog razreda ne dobija ni sedative, jer je on "potpuno smiren".


Pa pustite dete da mu skandiraju ispod prozora...


Neki dan me pita žena "da li misliš da sve što si mi rekao prethodnih dana može da se primeni na dete od 13 godina, koliko god strašno bilo to što je uradio". Vodili smo razgovor više filozofski, ona je potpuno slomljena od kad je otišla da se upiše u knjigu žalosti pre neki dan. Do tad je videla kako je meni loše i znala je za koleginicu u njeno stradalo dete ali nije imala kontakta toliko sa slučajem i izbegavala je da čita vesti itd.
Ja imam jako gadan stav prema tome šta bi trebalo uraditi tom monstrumu, moram da priznam da osećam svašta i da mi je misao da je on samo dete i da tu ima nesto olakšavajuće prošla samo prvog dana i otišla u nepovrat.

LM, ženi sam rekao da je on prestao biti dete kad je prvi put uzeo pištolj u ruke da puca. Kad mu je prvi put palo na pamet da uradi ovako nesto i da razradi plan, postao je monstrum a ne više čovek vredan bilo kakvog poštovanja a o saosećaju, empatiji spram takvog bića ne može biti govora.
Prema roditeljima ne mogu da imam nikakve pozitivne emocije, smao prezir i bes.
Jedino u toj porodici (prema onome što znamo) mi može biti žao te sestre koja je sada obeležena za ceo život koji joj se (ako već nije bio pre 3.5.) pretvorio u pakao.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Pink ponovo jaše.

Milenko nema reči u svom bogatom vokabularu kako to opisati i šta reći...

Neki sedi jarac stalno priča o našem preesdku i da je sve ta oozcija protiv preesdka, znaš štabilo daje u drugoj državi to reko preesdku...

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Marko Kon i žena je optužuju da "direktorka škole nije ništa uradila dok su maltretirali njihovu sedmogodišnju ćerku nekoliko meseci"-nisam tačno zapamtila reči,ali to je to, krive je da ništa nije učinila dok su drugi coktali zubima i iščuđavali se.

 

 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Helena said:

Marko Kon i žena je optužuju da "direktorka škole nije ništa uradila dok su maltretirali njihovu sedmogodišnju ćerku nekoliko meseci"-nisam tačno zapamtila reči,ali to je to, krive je da ništa nije učinila dok su drugi coktali zubima i iščuđavali se.

 

 

Koje ingerencije ima direktorka škole kad je sprečavanje nasilja u pitanju?

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, odvratna je bila cela emisija, na mahove sam gledala...išao je vanrreni dnevnik na sat vremena gde je svaki sekund bio o Vučiću i BUKVALNO dva puta puštan Brkić (li beše) kako psuje majku a ovaj pominje decuon poAngelinu

Link to comment
Share on other sites

Šta će novinari jutro posle možda najveće mirnodopske tragedije u Srbiji u poslednjih ko zna koliko godina u blizini mesta zločina, pita se ministarka porodice Darija Kisić.

 

Empatija -∞.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sa druge strane, sta god da urade pogresno je. Da su bili, to bi bilo donekle licemerje jer su dobrim delom sami odgovorni, ako ne i skoro potpuno. Ali to nije razlog naravno, vec zato sto se plase zvizduka ili neceg gored.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Roditelji 7/2 odeljenja, gde se dogodila tragedija na času istorije, formulisali zahteve koje je podržao Savet roditelja, a i uprava škole većinu. 

Zahtevi roditelja

Quote

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se dogodilo, kako teče istraga i u kojoj je fazi.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji strah da će biti na slobodi.

3. Tim eksternih psihologa i psihijatara koji će raditi sa decom 7/2 bez učešća pedagoga i psihologa škole.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu 7/2 odeljenja mora se naći način da oni ne ulaze na veliki ulaz i da nastavu prate  u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Da se škola kompletno renovira do 1. septembra 2023. godine.

6. Pružamo svu podršku nastavničkom kadru

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima dece iz 7//2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece i da isti za takav postupak budu sankcionisani  u skladu sa zakonom.  

 

https://www.euronews.rs/srbija/drustvo/86931/sedam-zahteva-roditelja-iz-ribnikara-deca-u-strahu-traze-objasnjenje-sta-ce-biti-sa-decakom-koji-je-pucao/vest

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam koliko je za ovu temu, ali mislim lično da nije za temu nego zadruštvo (danas to znači da je za svaku temu na ovom forumu, svaku društvenu mrežu i za svaki vid prenosa informaicja). 
Danas sam u knjizi Gorana Marković "Češka škola ne postoji" pročitao naredni isečak:
"Bakunjinova ideja da je "strast razaranja stvralačka" postaje veoma popularna, a ideja da prvo treba srušiti staro pa videti šta će se novo izroditi, odjednom mobiliše i ujedinjuje milione mladih, do tada potpuno nezainteresovanih ljudi. Čitave države, naročito one najčvršće, u opasnosti su.  Mladi u jednom trenutku počinju da veruju da mogu promeniti svet."

Naime, odnosi se na 1968. godinu u Pragu. Znamo da je nakon toga usledilo praško proleće. Tada su koliko sam informisan bili i studentski proteski u Beogradu kada je nastala čuvena rečenica Josipa Broza Tita "Studenti su u pravu". 

Ono zbog čega ovo pišem je da su ove rečenice mnogo jake, a da smo mi mladi na njih zaboravili. 
Prvom boldu se suprotstavljamo pitanjem "Pa ko umesto ovih?",  a ne vidimo da treba videti šta će se novo izroditi, znači ni ne treba da znam ko drugi, ta sama neizvesnost treba da nas vuče ka promeni. 
Drugi bold mi je možda i malo jači jer vidimo da su i pre bili nezainteresovani ljudi i mladi, ali da je ipak nešto postojalo što je uspelo da ih zainteresuje, tako da je nas sada teško zainteresovati, ali nije nemoguće. 

Treći bold, već slušam nekoliko puta u poslednjih mesec dana, ali malo drugačije. Elem, do mene su došle reči određene gospođe koja je 2000tih izlazila na proteste redovno i koja kaže da se ona tada kao mlada osećala da može da promeni svet, dok sada vidi da su mladi u kanalu gde ne mogu promeniti ni sebe, a o svetu da ne pričamo. 
 

Razlog zašto sam izabrao ovu temu je što smo otišli u ku*ac kada je društvo u pitanju i na žalost, ovo je samo rezultat, a i dokaz toga, međutim, mislim i uvek ću misliti da ne mora da bude tako i da se mi kao društvo možemo i moramo iz toga izvući. Ne smemo pusto da gledmo u budućnost i da vidimo šta je iza vrata sadašnjosti jer mi to ne možemo da znamo a i ne bi bilo zanimljivo da znamo, moramo da gledamo u prošlost i da učimo na tome. Ja kako vidim mi barem u poslednjih 30 godina ništa nismo naučili, bukvalno tapkamo u mestu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jel se zna sta je sa onih nekoliko djaka i nastavnicom istorije koji su jos uvek bili u bolnici ali nisam shvatila koliko tesko povredjeni? izleceni koliko toliko ili se jos uvek bore za zivot?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...