Jump to content

Kladionice: Zabraniti ili?


Sen

Kladionice treba zabraniti?  

33 members have voted

  1. 1. Kladionice treba zabraniti?



Recommended Posts

2 minutes ago, L' Imperatore said:

Netačno. 95% nameštenih mečeva nema nikakve veze sa legalnim kladionicama. Skoro svi namešteni mečevi se rade tak što posrednik to dogovori sa igračima u evropi, a tu informaciju onda javlja u aziju gde se to na ilegalnim kladionicama uplačuje za velike pare. Igrači dobiju fixan iznos da odrade ono što je dogovoreno. U mnogo primera to nisu nikakvi ekstremi, kao što bi mnogi očekivali. Nego sasvim "normalne stvari". Recimo, uplati se over 3,5 gola na utakmici. Plate se defanzivac i golman 16. plasiranog tima, koji igra protiv nekoga visoko na tabeli. Izgube 4-1. Ništa sumljivo, idemo dalje. 

Na legalnim klaadionicama je to teško izvodljivo i neisplativo iz više razloga. Ako pričamo o nekim uredjenim državama,, regulativa nalaže saradnju sa organima koji su nadležni za istraživanje namešetanja u sportu. Znači sva sumljiva dešavanja i uplate momentalno pokreču istragu. A ako pričamo o država u kojima se ne poštuje ta regulativa, još gore. Kladionica ti poništi pogođen tiket i doviđenja. A i u jednom i u drugom slučaju je limitni sistem napravljen tako da ti na neku divlju ligu nemožeš ni da uplatiš neki ozbiljan novac, pa se zato i ne isplati sa tim zafrkavati.

Naravno, desi se tu i tamo neki teletabis slučaj kao onomad Karabatići u Francuskoj, ali kao što sam rekao, to je mali procenat dešavanja. A ovaj veči deo ionako ide u podzemlje i dešavao bi se i da nema legalnih kladionica.

Da.....

Napomenuh utakmicu, pre par sezona, Mladost Lučani - Radnički Niš. Lučanci su bili mesto iznad na tabeli u odnosu na Radnički, ali bez aspiracija za takmičenje u Evropi jer je bilo nemoguće isplatiti dugove, račun više godina u blokadi, a takmičenje u Evropi zahteva "čist račun-duga ljubav".....Pre početka utakmice, kvote su bile otprilike 8, 50.....4,10....1,40. Na dan utakmice kreću velike uplate na Radnički (tamo gde se to uplaćuje, naravno ne na šalteru kladionice) kvota pada i u jednom momentu biva 18,50....10.00...1,05...tog momenta kreću uplate na Lučance (na uplatu od 10 000 dobitak je 180 000 itd)....slučaj se prijavljuje UEFA a kladionice blokiraju uplate. Krajnji rezultat je bio 3:2 za domaće, Lučanci uplaćuju sva svoja dugovanja i igraju Evropu. Tončev raskida ugovor sa Perendijom i Volkovim....:shake:

 

Da ne pominjem, a postoje podaci u statistici Sl koliko su "dva brata koja ne govore" odigrale meč u Nišu i Surdulici iz 2 u 1.....a znamo kolike su kvote tom prilikom...ne potcenjuj domaće "režisere"....

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Constantin said:

Da.....

Napomenuh utakmicu, pre par sezona, Mladost Lučani - Radnički Niš. Lučanci su bili mesto iznad na tabeli u odnosu na Radnički, ali bez aspiracija za takmičenje u Evropi jer je bilo nemoguće isplatiti dugove, račun više godina u blokadi, a takmičenje u Evropi zahteva "čist račun-duga ljubav".....Pre početka utakmice, kvote su bile otprilike 8, 50.....4,10....1,40. Na dan utakmice kreću velike uplate na Radnički (tamo gde se to uplaćuje, naravno ne na šalteru kladionice) kvota pada i u jednom momentu biva 18,50....10.00...1,05...tog momenta kreću uplate na Lučance (na uplatu od 10 000 dobitak je 180 000 itd)....slučaj se prijavljuje UEFA a kladionice blokiraju uplate. Krajnji rezultat je bio 3:2 za domaće, Lučanci uplaćuju sva svoja dugovanja i igraju Evropu. Tončev raskida ugovor sa Perendijom i Volkovim....:shake:

 

Da ne pominjem, a postoje podaci u statistici Sl koliko su "dva brata koja ne govore" odigrale meč u Nišu i Surdulici iz 2 u 1.....a znamo kolike su kvote tom prilikom...ne potcenjuj domaće "režisere"....

 

To što ti navodiš primer ispred par sezona, mislim da samo potvrđuje to što sam ja pričao. A to je da je otprilike 5% takvih "neozbiljnih" slučajeva nameštanja, koji imaju veze sa legalnim kladionicama. Dok se ostalih 95% radi mimo legalnih kladionica, i radiče se i dalje, neodvisno od broja Mozzart i Meridian lokala po Srbiji.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, L' Imperatore said:

 

To što ti navodiš primer ispred par sezona, mislim da samo potvrđuje to što sam ja pričao. A to je da je otprilike 5% takvih "neozbiljnih" slučajeva nameštanja, koji imaju veze sa legalnim kladionicama. Dok se ostalih 95% radi mimo legalnih kladionica, i radiče se i dalje, neodvisno od broja Mozzart i Meridian lokala po Srbiji.

Ma da....uz napomenu da Ivica Tončev nije lokalni mufljuz, već medjunarodni. Sam je vlasnik nekih kladionica po Austriji, Aziji...

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Constantin said:

Sam je vlasnik nekih kladionica po Austriji, Aziji...

 

Zna li se ko su vlasnici kladionica u Srbiji, imenom i prezimenom? Na primer:

  • Mozzart
  • Meridian
  • MaxBet
  • Balkan Bet
  • Soccer
  • Olimp
  • OktagonBet
  • itd.

Možda bi se na sajtu APR-a moglo "odmotati", mada su pravi vlasnici uglavnom dobro sakriveni...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Constantin said:

Glavni šef je vlasnik zatvora :smiley2:

Pa dobro...ima ko to vodi. Uglavnom ima veliki postotak ljudi koji rukovodi oz iljnim firmama koji su bili u zatvoru, nemaju skolu ili nesto trece.

 

Nista qrca oni ne rade tamo. Prepisuju kvote, prate oddsodds portal za pad kvota i kad neko uplati neki dinar vise, digne se uzbuna sto.

 

Cisti amateri, ali realno lako je voditi kladionice u Srbiji.

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro...ima ko to vodi. Uglavnom ima veliki postotak ljudi koji rukovodi oz iljnim firmama koji su bili u zatvoru, nemaju skolu ili nesto trece.
 
Nista qrca oni ne rade tamo. Prepisuju kvote, prate oddsodds portal za pad kvota i kad neko uplati neki dinar vise, digne se uzbuna sto.
 
Cisti amateri, ali realno lako je voditi kladionice u Srbiji.
U Srbiji je sve lako voditi...ako slušaš gazdu i ako znaš gde ti je mesto.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/24/2023 at 7:49 PM, Devil In My Pants said:

Samo kladjenje nije problem koliko rulet i slotovi. To je nastimano i prosto kuca uzima previse

Kladionice i slotovi koji učestvuju na tržištu uzimaju istu "pikslu" - najčešće između 5 i 10% (ako vam je kvota na 2 jednaka tima (recimo košarkaška, jer tu nema nerešeno) po 1.9 to je piksla od 5%, ako je 1.8 to je 10%), ponekad, sa optimalnom strategijom u blekdžeku možete da ih spustite na 1% i to je neki maksimum koji postoji u kockanju (sa brojanjem karata ste mogli da ih spustite u minus, zato je ta praksa strogo zabranjena u kazinima). Kladionica svoju marginu unese kao parametar u program, a on joj vrati kvote, i to može da uradi za svaki pojedinačni događaj/meč/utakmicu. Najgore šanse imate na državnom lotou - tu su margine organizatora oko 40-50%.

 

On 3/25/2023 at 3:25 AM, DJORDJE said:

Programiranje masine da dobijaju bi bilo ilegalno, e sada ko i koliko to kontrolise je druga prica.

Ne samo da to nije ilegalno, nego često zakoni nalažu da negde u kazinu treba eksplicitno da piše koliki je očekivani povrat za igrača (92%, 95% i slično, ali uvek manji od 100%). Od toga dolazi sva zarada kazina, to je njihov biznis model, i to nije ništa ni kriveno ni ilegalno. Ovaj procenat se kontroliše kroz verovatnoće koje imaju oni točkovi koji se vrte da se zaustave na svakom pojedinačnom simbolu. Te verovatnoće su prave, u smisli da vi zaista imate šansu u svakoj rundi da dobijete novac - nije kao da vlasnik kazina zna ili određuje unapred koliko će vam dati u kojoj rundi, za njega je to nepoznanica jednako kao i za vas, on kao ni vi ne zna šta će pasti u kojoj pojedinačnoj rundi (možda si na ovo mislio kada kažeš da je to ilegalno?), ali njemu to i ne treba, za njega rade zakoni verovatnoće.

 

 

------------------------------------
Zbog svega ovoga kocka, naravno, predstavlja gubitak novca i vremena. Ono što se retko primećuje a što bih naglasio je i gubitak emocionalne energije. Vi vaše ograničene mentalne resurse opredeljene za maštanje, snove i nadanja alocirate ka nekom događaju zanimarljivo male verovatnoće na koji nemate nikakvog uticaja. Da ne maštate o dobitku na kocki možda bi maštali o otvaranju biznisa, promociji na radnom mestu, dobroj školi, sticanju novih veština i slično - dakle nečemu na šta možete da utičite i što ima mnogo bolje šanse da vam se isplati. Sanjarenje i služi da podstakne tu vrstu ambicije i poboljšanje ličnih performansi. Kocka nudi zašećerenu verziju toga: uspeh ne nakon 10 godina rada ili učenja već u ovu nedelju popodne, kad se završi sportsko kolo. A zašećerenom sanjarenju je teško odoleti kao i zašećerenim kolačima - iako je i jedno i drugo štetno po čoveka.

 

Rekavši ovo, ja se naravno protivim zabranjivanju odraslim ljudima bilo čega što ne kršu tuđa prava - pa time i kocke. To uvek implicira ne samo da ja bolje od nekog drugog znam šta je za njega dobro, i ne samo da moje preferencije smatram superiornim u odnosu na njegove, već i da želim da mu ih nametnem policajskim pendrekom, što smatram svojevrsnom dehumanizacijom drugog ljudskog bića. Na stranu to što nepraktično, teško izvodivo i što ima čitav niz negativnih nenameravanih posledica...

Edited by bohumilo
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 3/22/2023 at 6:59 AM, vilhelmina said:

Mislim da ovde gresis.


Da ti ne ostanem dužan. Ne grešim, kockanje je učestalije u siromašnim sredinama. Svuda, pa i u Švedskoj. Bar tako kažu epidemiološka istraživanja koja sam našao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Eddard said:


Da ti ne ostanem dužan. Ne grešim, kockanje je učestalije u siromašnim sredinama. Svuda, pa i u Švedskoj. Bar tako kažu epidemiološka istraživanja koja sam našao.

Tačno, što je siromašnija sredina to je više kockara

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Eddard said:


Da ti ne ostanem dužan. Ne grešim, kockanje je učestalije u siromašnim sredinama. Svuda, pa i u Švedskoj. Bar tako kažu epidemiološka istraživanja koja sam našao.


Mislim da govorimo o razlicitim stvarima. Epidemioloska istrazivanja se bave kockom kao zdravstvenim problemom, znaci obuhvataju samo onaj jednocifreni procenat onih koji razviju ovisnost o kocki ili se nalaze u zoni rizika da ga razviju. To je u swe oko cetiri posto svih koji igraju u pare. Tu je, prema svedskom Folkhälsomyndigheten, tipican predstavnik muskarac u ranim tridesetim, nizeg obrazovanja i socioekonomskog statusa, najcesce s bar jos jednom psihijatrijskom dijagnozom, npr depresija, ili nekim poremecajem licnosti i/ili ponasanja. Medjutim, u ostatku kockarske populacije, znaci medju onima koji redovno rekreativno kockaju, najzastupljeniji su ljudi preko 45 godina, i to podjednako zene i muskarci. 

To otvara i zanimljivo pitanje kada kockanje prestaje da bude zabava i socijalni momenat, a kada postaje zdravstveni problem. Prilicno slicno kao i s alkoholom. Svi piju, vecina u drustveno prihvatljivim formama i obimu, ali izvestan manji procenat ljudi razvije ovisnost.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
6 minutes ago, Romantik said:

Ko je ovaj ibet365? Nestvarno mi da su treci a uopste nisu poznati.

Nemoj zebavaš....Bugari, jaki ko zemlja. (Možda nisu izvorno bugarska, ali tamo egzistiraju skoro 10 godina) Jači od efbeta....možda i od Mozzarta. JA, recimo, za ovu nišku Curcus-Digital R.   nikad čuo ni video...

 

Inače, mislim da su ovo prikazi dobiti "na belo"...na crno ko zna koliko puta više...

Link to comment
Share on other sites

Ovo je prihod, a ne dobit.

 

Imaju li ti Bugari fizicki poslovnice ili samo online?  Da to nisu oni sto su menjali ime i koncept pre koju godinu (planet365 ili tako nesto)?

 

Ja sam imao nalog na Cirkus Digital, imaju verovatno najbolju ponudu kod nas (mislim da moze samo online kod njih da se igra) ali teske jajare, pisao sam o tome, ne dozvoljavaju uplate ni od hiljadu dinara na malo opskurnije sportove, tako da uprkos vrhunskoj ponudi na papiru, u praksi si maksimalno limiitran, mene sigurno nikad vise nece videti.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Romantik said:

Ovo je prihod, a ne dobit.

 

Imaju li ti Bugari fizicki poslovnice ili samo online?  Da to nisu oni sto su menjali ime i koncept pre koju godinu (planet365 ili tako nesto)?

 

Ja sam imao nalog na Cirkus Digital, imaju verovatno najbolju ponudu kod nas (mislim da moze samo online kod njih da se igra) ali teske jajare, pisao sam o tome, ne dozvoljavaju uplate ni od hiljadu dinara na malo opskurnije sportove, tako da uprkos vrhunskoj ponudi na papiru, u praksi si maksimalno limiitran, mene sigurno nikad vise nece videti.

 

Izgleda da su ipak ovi:

https://www.365.rs/ibet-web-client/#/home#top

a ne:

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Romantik said:

Ovo je prihod, a ne dobit.

Zanimljivost je da po računovodstvenim standardima, kaldionice prihod prikazuju kao neto između ukupnih uplata i ukupno isplaćenih dobitaka. Dakle, realnost je da su uplate još veće od ovih cifara.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...