Jump to content

oldie but goodie


ćušpajz

Recommended Posts

Odgledah 7 epki The Last Dance. Onako solidno, al nista specijalno. Neki su pricali da lik koji pravi Last Dance je poznat po tome da ne brlja ali nije napravio nista epohalno, pored Fab Five bio je jos jedan prosek ESPN film koga ne mogu da se setim. Tako da je mozda i ocekivano.

Edited by Zvezdinho
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Chaos Is Me said:

svih 10 igrača je maltene sve vreme barem 2 metra unutar reketa, često se po dvojica igrača napadačke ekipe guze na niskom postu da prime loptu, šutira ko kako stigne, midrange se cepa bez savesti

- Celticsi sve tovarili preko McHale Parish tandema visokih, na visinsku prednost

I to pokazuje umeće - kada uspeš da poentiraš u konstantnoj gužvi. Centar koji se u tome istakne je faca, a šta tek reći za bekove koji uspevaju da se provuku kroz pun reket. 

 

Inače, nevezano za ovo, sećanje mi govori da su neki naši i strani stručnjaci govorili da je uspeh Yu škole košarke velikim delom bio zasnovan na odličnom šutu. Da su naši stari prangijali kao nezdravi i da ih je upravo taj detalj, uz improvizaciju u igri, odvajao od konkurencije. Čak su pričali da su i pre trojke neki naši ubadali sa velike udaljenosti u visokom procentu, a protiv toga tada nije bilo odbrane. Naravno, prenosim tuđa sećanja, pa je sve to maglovito, ali kad pomislim, neke od istorijskih pobeda su upravo rezultat surovog zatrpavanja iz daljine.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zvezdinho said:

Odgledah 7 epki The Last Dance. Onako solidno, al nista specijalno. Neki su pricali da lik koji pravi Last Dance je poznat po tome da ne brlja ali nije napravio nista epohalno, pored Fab Five bio je jos jedan prosek ESPN film koga ne mogu da se setim. Tako da je mozda i ocekivano.

mnogo ti fala sto si nam javio da su leakovali ovo.

5f459c2d43e9969281c48c623ce411b5_w200.gi

Edited by riviera
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Zvezdinho said:

Nisam ja, @MrTwister je prvi javio, , ja samo prenosim prve utiske.

sorry, nisam isao na nba topik. mislio sam da vec par dana cirkulisu  kad si napisao  da si  ih ovoliko pogledao. :classic_biggrin:

 

 jbg, da nisu dobre ne bi  pogledao 5 ep za dan. :s_d: nije da imaju cliffhangere.

Edited by riviera
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Zvezdinho said:

Odgledah 7 epki The Last Dance. Onako solidno, al nista specijalno. Neki su pricali da lik koji pravi Last Dance je poznat po tome da ne brlja ali nije napravio nista epohalno, pored Fab Five bio je jos jedan prosek ESPN film koga ne mogu da se setim. Tako da je mozda i ocekivano.

 

Pa ako ti je  Fab Five prosek, onda ne znam o čemu da pričamo. A i prve dve epizode TLD su znatno iznad proseka. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vratio sam se jedno petnaestak godina unazad da odgledam Mavs @ Spurs g7 plejofa 2006.

 

- igrala se bas lepa kosarka, neki balans izmedju danasnjeg ispucavanja trojki i hrkljusa osamdesetih, igralo se lepo i sa idejom na obe strane, dosta iskreiranih kvalitetnih suteva

- na perimetru gotovo da nema udvajanja, udvaja se samo na niskom postu i ponekad na visokom, sto je u danasnjoj kosarci nezamislivo

- Duncan i Dirk su geniji, potrebno je 2 minuta kosarke da se vidi all time greatness i kod jednog i kod drugog. Spursi su se bukvalno vratili u utakmicu zahvaljujuci Duncanu

- deluje mi da su Mavsi mnogo bolje rotirali u odbrani, narocito u prvom poluvremenu. Iz udvajanja Dirka su izasli mnogo bolji sutevi nego iz udvajanja Duncana zahvaljujuci boljoj rotaciji Mavsa

- Jet je bas istupio u ovoj utakmici, fantasticno je odigrao Robina i bio kljuc da Mavsi prodju dalje. Manu i Parker su bili dobri ali je Jet ipak imao veci impact.

- Manu je bas imao blunder na kraju tekme kad je dao Dirku 2+1, iako je pre toga pogodio tricu. 

- ne znam da li postoji trener koji deluje manje kao trener od Avery Johnsona

- mnogo je bolje gledati tekmu sa ruskim komentatorom, narocito kad Terry pogodi tricu pa krene da se dere Джеееет!

 

Nisam siguran da ova utakmica pripada ovoj temi, s obzirom da svi akteri iste umeju da driblaju sa obe ruke, ali ajde.

 

Veceras cu verovatno da gledam Lakers vs Nuggets 2009. samo ne znam koju utakmicu.

Edited by Malkolm Brogdon
  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Malkolm Brogdon said:

 

Nisam siguran da ova utakmica pripada ovoj temi, s obzirom da svi akteri iste umeju da driblaju sa obe ruke, ali ajde.

 

 

ovde je vise tema za neki magicni momenat, ne moras da driblas sa dve ruke niti imas neku ludu karijeru

evo npr trent taker

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Malkolm Brogdon said:

Vratio sam se jedno petnaestak godina unazad da odgledam Mavs @ Spurs g7 plejofa 2006.

 

- igrala se bas lepa kosarka, neki balans izmedju danasnjeg ispucavanja trojki i hrkljusa osamdesetih, igralo se lepo i sa idejom na obe strane, dosta iskreiranih kvalitetnih suteva

 

 

Mislim da se najlepša košarka u NBA igrala u tom nekom periodu, druga polovina 90ih i veći deo 00ih

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

What Pat Riley and the Knicks understood is that if you showed Jordan your strategy early, he'd have a counter devised before the night was over. "He'd say, 'B.J., let's find out what they're going to do and then I'll make our adjustments after halftime,'" Armstrong recalls. "He'd attack double-teams twice in one possession just to see what the defense did. He'd goad them into thinking they had him covered. But he was saving it all for the last four minutes. Then he was going to force whoever we were playing to be perfect those last four minutes. No misreads."

 

Of course, there were those who still tried to physically intimidate Jordan, mainly because there weren't too many other ways to beat him. Former center Olden Polynice—traded to Seattle by the Bulls for the rights to Scottie Pippen in a 1987 draft night deal—earned an ejection after hammering Jordan on a drive to the basket.

 

"We couldn't stop him the traditional way, so we had to do whatever we had to do," Polynice says. That incident allowed Polynice to discover just how revered Jordan had become.

"I would call my mom after every game and I did that night, too," he says. "First thing she says is, 'Why did you hit Michael?' I said, 'Wait a minute, I'm your son.' She said, 'Yeah. But that's Michael.' That's how big he was."

 

 

 

dobar tekst

 

https://bleacherreport.com/articles/2888183-how-michael-jordan-broke-the-jordan-rules

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Jugoplastika-Denver Nuggets 129:135 (63:64)

Dvorana Paleur. Gledatelja 12.000. Suci: Evans (SAD) i Jungenbrand (Finska).

Jugoplastika: Sretenović 4, Perasović 12, Pavičević 14, Kukoč 17, Sobin 9, Radović, Naumovski, Lovrić, Ivanović 31, Savić 13, Rađa 29, Naglić.

Denver Nuggets: Hughes 4, English 10, Cutrght, Davis 26, Gaines, Lever 26, Adams 12, Lichti 7, Handlik, Schays 29, Lane, Rasmussen 3, Kempton 18, Crite.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...