Jump to content

Recommended Posts

1 minute ago, Honey Badger said:

 

A ja bio iskra u tatinom oku, iliti po naski - ni u moodima se nisam muckao:lol_2:

 

Mogu zamisliti kako je uzbudljivo bilo u ono vrijeme. Bilo bi i sada, bez obzira na sav tehnoloski napredak.

 

Bilo je neopisivo uzbudljivo, iz nekog razloga smo bili u Omišu i cijelu noć su nam nemilosrdno krv pile komarice s Cetine. TV je, naravno, bio crno-bijeli (uostalom i prenos je bio u C/B tehnici) i znam da kad smo prijepodne konačno brat i ja došli sebi i izašli van, nije se ni o čemu drugom razgovaralo. Ljudi su bili ushićeni, skoro sretni, kao da su oni osobno, a ne Armstrong i Aldrin skakutali po Mjesecu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Vjekoslav said:

 

tamo gdje ona radi, vjeruj mi, ne zelis nocu dolaziti, ili biti dovezen.

 

 

Meni je nocna ili treca smjena uvijek prva asocijacija na rudnik, post osam iz rudarskog grada, jeli. Ne znam ni zasto bih nocu dolazio u hitnu pomoc u Osijeku? Pa imam to i u Londonu i ako mi zatreba, naravno da zelim biti dovezen. To je puno bolje od alternative.

 

:lol_2:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

...

 

Moj autoritet u ocima okoline je posle iskrcavanja neizmerno skocio.

 

Naime, jedne godine, na letovanju u planini, deda i ja nesto gledamo punu mesecinu, a tek cu ja - znas, deda, covek ce tamo jednom otici.

Na sta se on nasmeje i kaze, ajde, imenjace, ne pricaj svasta. A ja - ma deda, kad ti kazem - hoce!

 

I sedi drustvo u kafani i gleda prenos, svi zblanuti, tek ce moj deda - unuk mi je jos prosle godine rekao da ce covek otici na mesec!

Muk.

:lol_2:

 

...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Honey Badger said:

 

Meni je nocna ili treca smjena uvijek prva asocijacija na rudnik, post osam iz rudarskog grada, jeli. Ne znam ni zasto bih nocu dolazio u hitnu pomoc u Osijeku? Pa imam to i u Londonu i ako mi zatreba, naravno da zelim biti dovezen. To je puno bolje od alternative.

 

 

  Reveal hidden contents

:lol_2:

 

 

Meni je prva pomisao bila - patologija, ali nije ni pristojno ni ispravno zadirati u tuđe živote / profesije. Meni očito uvijek prvo na pamet padnu mrakane.

 

8 minutes ago, Kinik said:

...

 

Moj autoritet u ocima okoline je posle iskrcavanja neizmerno skocio.

 

Naime, jedne godine, na letovanju u planini, deda i ja nesto gledamo punu mesecinu, a tek cu ja - znas, deda, covek ce tamo jednom otici.

Na sta se on nasmeje i kaze, ajde, imenjace, ne pricaj svasta. A ja - ma deda, kad ti kazem - hoce!

 

I sedi drustvo u kafani i gleda prenos, svi zblanuti, tek ce moj deda - unuk mi je jos prosle godine rekao da ce covek otici na mesec!

Muk.

:lol_2:

 

...

 

:thumbs:

Znači, ti si clairvoyant. Trebao si unovčiti taj talent.

:classic_tongue:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ironside said:

Meni je prva pomisao bila - patologija, ali nije ni pristojno ni ispravno zadirati u tuđe živote / profesije. Meni očito uvijek prvo na pamet padnu mrakane.

.....

 

Stari moj, ocito nisi u zdravstvu. Prije bi trebala biti hitna medicina, kirurgija, interna i sto drugih stvari.

Jedna od dobrih strana patologije (pa i fizijatrije ili nekih drugih specki) je bas to sto nema dezurstava, tvojim pacijentima se ne zuri, nema hitnih slucajeva...

Moj stari je bio fizijatar. Dezurao je samo zato sto po propisima u instituciji lijecnik mora biti na raspolaganju, ali su mu sva dezurstva prosla u citanju knjiga ili razgovorima uz kavicu, a tamo je spavao i bolje nego doma.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Kinik said:

...

 

Moj autoritet u ocima okoline je posle iskrcavanja neizmerno skocio.

 

Naime, jedne godine, na letovanju u planini, deda i ja nesto gledamo punu mesecinu, a tek cu ja - znas, deda, covek ce tamo jednom otici.

Na sta se on nasmeje i kaze, ajde, imenjace, ne pricaj svasta. A ja - ma deda, kad ti kazem - hoce!

 

I sedi drustvo u kafani i gleda prenos, svi zblanuti, tek ce moj deda - unuk mi je jos prosle godine rekao da ce covek otici na mesec!

Muk.

:lol_2:

 

...

Nisam bio rodjen tad a zao mi je jer bih mozda mogao da predvidim da ce covek nekad otici u svemir sto je poslo za rukom hrabrom Gagarinu. Nazalost, ne ode Rus prvi na mesec ali mozda ce na mars otici. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Honey Badger said:

 

Meni je nocna ili treca smjena uvijek prva asocijacija na rudnik, posto sam iz rudarskog grada, jeli.

  Reveal hidden contents

:lol_2:

 

 

a meni je prva asocijacija na zemljotres koji se osjetio u Osijeku i Novom Sadu, a za kojeg su utvrdili da dolazi iz okolice Tuzle, bila upravo da je Tuzla rudarski grad.

 

 

 :evil:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Vjekoslav said:

a meni je prva asocijacija na zemljotres koji se osjetio u Osijeku i Novom Sadu, a za kojeg su utvrdili da dolazi iz okolice Tuzle, bila upravo da je Tuzla rudarski grad.

 

Moguce da je i meni podsvjesno. Nesto me je asociralo na rudnik, pa kad si spomenuo nocnu smjenu, kliknulo. Otislo malo na pogresnu stranu ali to bi moglo biti jedno prilicno uvjerljivo objasnjenje. Malo nategnuto ali eto. :classic_biggrin:

 

Ja sam ocekivao da ce se Tuzla jednom urusiti i skroz propasti u zemlju. Ispod centra grada su ogromne caverne, sada valjda napunjene vodom koju su prestali crpiti pa se odrzava nekako da ne propadne. Skoro da nemamo ni jednu zgradu stariju od 50 godina, sve gradjevine iz turskog i jos zalosnije, austrougarskog doba su morale biti porusene radi tonjenja. Ja se sjecam zgrade Baroka (izgradili su skoro novi, jos stariji), pa zgradu Narodne biblioteke, u koju sam se sklanjao kad pobjegnem iz skole, koja je bila prekrasno zdanje sa reljefima i skulpturama, nista od toga nije ostalo.

 

Opet, meni Tuzla nije mrska. Grad cine ljudi, a Tuzlaci su se dobro ponijeli u proslom ratu i ni malo me nije stid kao sto me na primjer stid Bosne i Hercegovine, u stvari, vise sam razocaran nego sto me je stid ali da ne ulazim sad u to.

 

Buzz Aldrin je car. Upravo snimak na TV kako je nokautirao majmuna koji mu potura bibliju da se zakune da je stvarno letio na mjesec. :lol_2:

Edited by Honey Badger
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Honey Badger said:

Opet, meni Tuzla nije mrska. Grad cine ljudi, a Tuzlaci su se dobro ponijeli u proslom ratu i ni malo me nije stid kao sto me na primjer stid Bosne i Hercegovine, u stvari, vise sam razocaran nego sto me je stid ali da ne ulazim sad u to.

 

naravno.

ja volim i Tuzlu i Tuzlake.

i jazz.

 

f907a11ef8abf807071799097fb.jpg

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Vjekoslav said:

 

ma jok, kakav crni Jeremija, on je sitna riba. zar ne vidis da te Broj 1 pokusava preveslati sirokim wagnerijanskim potezima i starom dobrom tehnikom superponiranja?

 

:classic_biggrin:

 

 

 

 

 

Jok. Ironside je Jeremija, samo se zali na razne bolove i ima alergiju na svo voce. I jos tisucu drugih oboljenja, mnoga jos nisu ni poznata znanosti. :lol_2:

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ironside said:

Ajte spat!

 

Vidi stvarno, prosla ponoc. Ako nadjete staklenu cipelicu, broj 44, moja je. 

 

'ku noc. :classic_smile:

 

 

p.s. Prije sad vec vise godina, porodila se supruga jednog lika kojeg sam znao i odem ja na babine. Tamo mu sjedi majka i ona i ja izadjemo vani na duhan cigarete i ona meni kaze; vidi molim te cipela moje snahe, jesi li ti ikad vidio zenu koja nosi 45 broj cipela? Ljuta baba ko ris, totalno razocarana u snahu, a ja hocu da puknem od smijeha.

 

Sad stvarno good night. Caos. :classic_smile:

Edited by Honey Badger
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Osjecam se nekako podmladjeno medju vama koji pamtite Julija Cezara, kosovsku bitku i slijetanje misije Apollo11 na mjesec. Ni Tita se ne sjecam zivog, samo onog voza koji je tuzno prelazio sa lijeva u desno preko tv ekrana. 

Edited by Honey Badger
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Honey Badger said:

Osjecam se nekako podmladjeno medju vama koji pamtite Julija Cezara, kosovsku bitku i slijetanje misije Apollo11 na mjesec. Ni Tita se ne sjecam zivog, samo onog voza koji je tuzno prelazio sa lijeva u desno preko tv ekrana. 

 

Banirajte ovog coveka!! Em mlad, em zna da kuva, em trci maratone, em gaji kojekakve biljke....

 

Ziveli (mi) lenji metuzalemi!

 

Edit: ja i Tita videla neke '77 ....tacno mi vreme da mrem 😞

Edited by Sunshine State
Dodatak u edit
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Sunshine State said:

Edit: ja i Tita videla neke '77 ....tacno mi vreme da mrem 😞

 

Ma kakvo umiranje, ovo je too much fun, a svakako kratko traje, ne treba se pozurivati. 

 

Nego kad spomenu da si vidjela Tita, prije nekoliko godina u pubu na Westbourne Parku, neki rodjendan bio pa se skupilo nesto naseg svijeta i tako stojimo vani, pusimo duhan i jedna likinja iz Beograda prica kako je kao klinka, na velikom odmoru, neka BG osnovna skola valjda, i ona sa jos jednom drugaricom su isle od tacke A u tacku B (ne sjecam se detalja, pitacu sutra zenu, cula je i ona tu pricu), kad zaustavi se pored njih ogroman crni mercedes i drug Tito ih pozove da udju, kao povesce ih on do tacke B. I one sta ce, nemos' drugu Titu odbiti nista i voze se tako i drug Tito ih propituje sta ce biti kad porastu i one ce, te jedna bi da bude uciteljica, druga stjuardesa, gdje ih on u jednom momentu prekine i kaze da je najbolje da gledaju kako da bjeze van zemlje, da ce  drzava propasti i da ce veliko sranje biti nakon njega. Zamisli, zena mi to, mrtva - hladna isprica. Ostao sam zabezeknut, jer i da je laz, toliko je nevjerovatna da je uopste pokusala tako nesto da slaze ali ako je istina... Cirkus zivi. Zamisli, njoj drug Tito rekao da gleda da napusti zemlju jer ce biti sranja kad on umre. Jebote, loodilo. :lol_2:

Edited by Honey Badger
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Honey Badger said:

.... Zamisli, njoj drug Tito rekao da gleda da napusti zemlju jer ce biti sranja kad on umre. Jebote, loodilo. :lol_2:

 

Ma, laže. Tito nije mislio da će ikad umreti.

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...