Jump to content

Recommended Posts

10 minutes ago, Vjekoslav said:

 

e ovo znam!

ne okreće se (probao sam) :classic_biggrin:

 

 

I ne treba, jer je u pitanju nekakav putokaz. Na vrhu stuba, u krilcima su ispisana slova za strane svijeta, na slici se vidi E, koje oznacava istok. Sto znaci da svaka tabla pokazuje pravac ka...ptice, ribe i bicikla?

 

Opet ne pravi puno smisla. 

 

Evo i jedna malo bolja slika tog stuba:

 

44PHRkG.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

26.02.2019.

 

51b8386042a55b1f9990.jpeg

 

1c89200ffd4446d65776.jpeg

 

00669d30079adf72594c.jpeg?id=30814

 

https://forum.b92.net/topic/12258-regionalna-kavica-za-ljude-dobre-volje/page-1225#entry6197602

 

 

...

 

 

19.08.2019.

 

68525046_2533729383333329_86808835524447

 

68438771_2533729063333361_21677182353638

 

67956703_2533728873333380_71916420481543

 

68717067_2533729230000011_61833587126110

 

ako njima nije tesko krpati jedra na Fidziju, nije ni meni tesko skrpati mp3 na youtube, el tako tako je. 

 

 

dakle stize Marina u pomoc. nista bez zenske ruke na brodu. :smiley22:

 

...

 

 

btw. Sasin izbor 10 filmova o jedrenju :thumbsup:

 

https://blog.vecernji.hr/hir3/top-10-jedrilicarskih-filmova-11220

 

 

...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Saznao sam! :smiley58:

 

Juce sam poslao email tamo u Aljmaski rit, obz-zastita-prirode.hr, nakon pleasentries, pitao sam konkretno za ovu tablu...

WDhmbIZ.jpg

 

...i maloprije stize odgovor:

 

Poštovani,

Prije svega zahvaljujem na pohvali za Riječnu školu koja se nalazi na području Aljmaškog rita. Oznake na putokazu označuju gdje je smještena koja Riječna škola partnera na projektu i koliko kilometara i vremena treba  da se dođe od naše riječne škole do druge škole.

 

Konkretno što ste pitali podatak se odnosi do  riječne škole  KARAPANDŽA ( Srbija):

VRSTA  KM         TRAJANJE PUTOVANJA

Ptica      37           45min

Riba       56           1h52min

Bicikl      72           4h48min

 

LP

 

 

Svi vi koje je ova informacija interesovala, mi dodjete po pivo jednog dana. :classic_smile: 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Honey Badger said:

Saznao sam! :smiley58:

 

Juce sam poslao email tamo u Aljmaski rit, obz-zastita-prirode.hr, nakon pleasentries, pitao sam konkretno za ovu tablu...

...

 

...i maloprije stize odgovor:

 

Poštovani,

Prije svega zahvaljujem na pohvali za Riječnu školu koja se nalazi na području Aljmaškog rita. Oznake na putokazu označuju gdje je smještena koja Riječna škola partnera na projektu i koliko kilometara i vremena treba  da se dođe od naše riječne škole do druge škole.

 

Konkretno što ste pitali podatak se odnosi do  riječne škole  KARAPANDŽA ( Srbija):

VRSTA  KM         TRAJANJE PUTOVANJA

Ptica      37           45min

Riba       56           1h52min

Bicikl      72           4h48min

 

LP

 

 

Svi vi koje je ova informacija interesovala, mi dodjete po pivo jednog dana. :classic_smile: 

 

On 8/25/2019 at 2:24 PM, DJ_Vasa said:

 

Možda je staza zahtevna pa je potrebno skoro pet sati da se pređe biciklom, tj. da je prosečna brzina vožnje mala. Možda je potrebno prolaziti kroz šumu, močvarni predeo lili nešto slično pa zato treba toliko vremena. Što se tiče ostalih podataka, deluje kao da su u pitanju prosečne brzine potrebne ptici ili ribi da pređu to rastojanje.

 

Hmm, izgleda da sam pogodio ranije.

 

Što se tiče piva (kafa, sok, šta ko voli, sve po redu) - imaš ga u BG i bez ovoga, što važi i za Vjekoslava, a kad navratim u London, predlažem revanš :wink2:

Edited by DJ_Vasa
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, DJ_Vasa said:

Hmm, izgleda da sam pogodio ranije.

 

To je i meni prvo palo na pamet ali posto nisam znao da je tabla u stvari putokaz, nisam znao zasto je bas ta distanca upisana pa je stvaralo zabunu. Sad znamo da je sljedeca Rijecna skola (Karapandza u Srbiji) na 37km vazdusne linije, 56km rijekom ili 72km cestom. 

 

16 minutes ago, DJ_Vasa said:

Što se tiče piva (kafa, sok, šta ko voli, sve po redu) - imaš ga u BG i bez ovoga, što važi i za Vjekoslava, a kad navratim u London, predlažem revanš :wink2:

 

Obavezno se javi ako te put nanese, a i ja cu ako budem dolazio u BG. :classic_smile:

 

 

p.s. ako ovo nije u duhu ovog topika, onda ne znam sta bi to moglo biti. :lol_2:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

vi se vec napili, a ja jos uvijek po netu trazim spomenutu rijecnu skolu.

 

http://www.interreg-danube.eu/news-and-events/project-news/4510

 

RIVER’SCOOL KARAPANDŽA

Location: N 45.895000, E 18.871111 (Karapandža, Bezdan, Serbia)

Found at the entrance to the Gornje Podunavlje Biosphere Reserve, the RIVER’SCOOL Karapandža is a gateway to exciting and innovative learning and nature experiences. If you want to discover the magnificent world of riparian forests, learn more about nature conservation and understand what does an integrated river dynamic corridor means, you must visit this RIVER’SCOOL. Through games and other activities, we promise you’ll enjoy your time here!

 

https://goo.gl/maps/sddbskbyZaZasun5A

 

dakle na tim koordinatama postoji Eko-centar "Vojvodinašuma", medjutim nigdje spomena o rijecnoj skoli. nadalje, taj eko-centar je od rijecne skole u Sarvasu udaljen 40, a ne 37 km zracne linije.

 

40.jpg

 

...

 

najblize 37. kilometru (na 36.5) nalazi se Ekoloska ucionica Baracka

 

https://goo.gl/maps/ub1W52soudtdrHRz5

 

ali ona nije u Karapandzi, vec juzno, u Baracki, fakticki na cesti Batina-Bezdan. medjutim, ni tamo nema rijecne skole.

 

36-5.jpg

 

...

 

inace, u Baracku (vojvodjansku, obzirom da ima jedna i u Madjarskoj; Nagybaracska) se vole zaletit osjecki izvidjaci na fish paprikas Ivana Kovacha Kice, Somborca koji zivi na Bajskom kanalu (poznatom po cistoj vodi). kazu da je odlican. 

 

 

burek od bucova  :classic_biggrin:

...

Edited by Vjekoslav
Link to comment
Share on other sites

Digitalni zidni casovnik marke Karrlson radi samo horizontalno, nece i vertikalno.......

Zaboravila sam kada sam ga kupila, najmanje je 15 godina na zidu kuhinje , tu i tamo mu promenim bateriju i mirna Backa. Pre 5 dana, zaglavila se sekundara, hoce ona ali je nesto koci kad je sat na zidu. Kad odlozim sat da bih se popela na stolicu da ga vratim na zid, ona lepo klizi, ja okacim, ona pocne da stuca....od penjanja i silazenja dobila sam upalu misica. 

I tako, sat je na stolu, bacam pogled da vidim koliko je sati i vidim, tacno radi ali samo - lezeci! Ubicu se.....

Edited by Pletilja
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Nedavno smo na ovoj temi dotakli 50 godina od slijetanja na mjesec i sasvim slucajno danas posjetim izlozbu postavljenu u National Maritime Museum, Greenwich. Uzeo sam nekoliko slika, pa da podijelim...

 

ZuuLyTL.jpg  

 

iwaiqUj.jpg  4atEzTH.jpg

 

7sL7DSe.jpg

 

rMxfpUZ.jpg

 

Y87M0ic.jpg

 

5D86KSu.jpg zK4Wbhi.jpg

 

30NMtBx.jpg

 

sf698mT.jpg  DR4R379.jpg

 

XaAzmvQ.jpgkbEhvNx.jpg

 

8QikLZI.jpg

Edited by Honey Badger
  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

di nam je Chilli? ovo ce mu se svidjeti.

 

IMG-20190830-062932.jpg

 

(06.20) sunce izlazi, (19.20) sunce zalazi

 

IMG-4252.jpg

 

a ja i dalje na putu 

 

...

 

plan je bio prvi dan pronaci put kroz sume, vinograde, surduke i livade Banske planine, a zatim eventualno i proci najvisim grebenom od zapada ka istoku. zatim postaviti sator i prespavati negdje iznad Zmajevca.

 

banska-planina-itinerar-teren.jpg

 

i onda sutradan biciklisticka tura, spust desnom obalom Dunava od Zmajevca do Kopaceva, i dalje cestom do Osijeka.

 

podunavlje-itinerar-satelit.jpg

 

...

 

medjutim u selo Zmajevac sam stigao vec u podne, tako da sam odlucio kompletnu rutu zavrsiti za jedan dan. taj drugi dio rute je bio, hmmm, manje ugodan od prvog. negdje oko 14h probusila se prednja guma, oko 15h me je stigao olujni oblak s grmljavinom koji me pratio fakticki do navecer, oko 16.30 mi je pukla druga, dakle zadnja guma, a oko 18h je imbus nosaca gepeka iskliznuo iz lezista, pa je vilica nosaca upala u zupcanike zadnjeg tocka. ono sto je medjutim bilo zanimljivo je da je pocela rika jelena, a s njom i sezona lova, pa je taj kompletan prostor Podunavlja bio krcat lovcima. tako da su zivotinje bjezale od lovaca preko nasipa kojim sam vozio. sreo sam vepra, bambija i njegovu mamu, jelena, i dva labuda, od kojih jedan nikako nije zelio sici s nasipa i pustiti me da prodjem. fakat htio se tuci, pa sam ga morao u sirokom luku zaobici.

 

IMG-4245.jpg

IMG-4244.jpg

 

...

 

IMG-4223.jpg

 

...

 

IMG-4224.jpg

IMG-4225.jpg

IMG-4226.jpg

 

...

 

IMG-4241.jpg

IMG-4242.jpg

 

...

 

e da, sreo sam i jednog mladog, nabrijanog pastuha. dadoh mu ime Ferrari.

 

IMG-4230.jpg

Spoiler

feVaVi.jpg

 

svi su to popodne bili nabrijani. i lovci, i zivotinje, i ja.

 

IMG-4212.jpg

 

i gromovi.

 

...

 

no da se vratim prvom dijelu dana, i Banskoj planini. samo kad malkic uhvatim vremena, ide nastavak.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Pletilja said:

Imgur sam savladala ali nisam prebacivanje slika sa telefona kojim snimam na lap top......trudim se da pohvatam konce a kao proba evo mog ovogodishnjeg ivanjskog vencica....

 

 

Instalirajte Imgur app na telefon i onda mozete da uploadujete slike direktno na imgur. Kada ih uploadujete na imgur preko telefona, pojavice se i na laptopu nakon refresh.

 

Nije uopste komplikovano.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...