Jump to content

Srbija u Kataru


Recommended Posts

35 minutes ago, Venger said:

Stolica u studiju RTS kaze da se iznosi prljav ves na pogresan nacin. Ne znam da li time indirektno potvrdjuje ove price.

 

Rekoh daj da pogledam malo emisiju, možda čujemo nešto pametno. Kad ono Stolica, kolje bez noža... I to otima se za svako pitanje i onda ni ne odgovori, nego odvede priču na skroz neku x temu, da nezna više ni odkla je krenuo, ni kud je pošao.

Link to comment
Share on other sites

Lepo Luka izanalizirao i Svajcarce. Ja bih samo dodao neke stvari napadacki, odbranu je skroz pokrio. Dupliraju se krila i dupli blok na sredini. Trce kao spricani. Ono sto dozvoljavaju je u toj rotaciji veznjaka koji se spustaju u zadnju liniju mozemo na visinu da ih dobijemo i da se spusti lopta posle koje se trci u ledja (idealno).

 

Druga situacija je kada izlaze na presing, zbog spustanja krila da se duplira prostor na bokovima, otvara se prostor blizu kruga na centru gde se moze nekim duplim pasom ili dubokom loptom resiti i izbaciti celu liniju. Naravno, to se mora odraditi vrhunski precizno, ako pogresimo, imamo situaciju da oni nama trce u ledja sa vecim brojem igraca.

 

Najopasnije akcije u njihovom napadu dolaze od Dzakinih dijagonala. On stalno trazi prostor da se izdvoji na stranu i gadja krilo koje trci u prostor. Kada dodje do toga, treba seci napad tu, a zadnja linija ne sme da bude previsoko kao protiv Kameruna, inace cemo primati smesne golove opet.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Videli smo utakmice treceg kola u drugim grupama, dalje nas moze odvesti samo neko ludilo na terenu,

neki produzeni period inspirisane igre, gde ne prepoznajemo sopstveni tim (tako nesto). 

Svaki nas pokusaj da doziramo, kontrolisemo igru, pobedimo iskusno; bice pretvoren u prah i pepeo.

 

Samo da vidimo da li na kratko mozemo da se izdignemo iz necega sto je nasa konstanta, ekipe sa Pizonom (kad je igrao)

i ostalima posle njega igrale su uvek isto ovako. nasa vizija fudbala je spora, mozemo imati majstore, ali 

uvek je to previse kontakta sa loptom, previse vracanja lopte pozadi i premalo utrcavanja u prazan prostor.

 

Izgleda da atmosfera ne radi u korist toga. Prvo smo imali te borbe za FSS pre prvenstva, misteriozne pretnje ostavkama,

price o nacionalnim stadionima koje prate prvenstvo, pozive telefonom jednog zaludnog coveka, 

iznenada smirenog selektora koji dobro spava.

 

Znaci sutra da se izadje iz sopstvene koze prvenstveno, videli smo kako svi drugi ginu na terenu, nema price.

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mi ćemo šanse stvoriti pa bio u napadu Mitrović, Vlahović ili Jović. Videli smo juče na primeru Lukakua kako izgleda nedovoljno zalečen sidraš, kao ranjeni morž. Mitar je bio sličan tome do sada. 

 

Što se afera tiče, ko im jebe mater. Jesu novinari govna velika ali takav je ovaj svet u kome živimo, primaš milione između ostalog i zbog toga jer naplaćuješ to što ti neko stalno zaviruje u krevet. Ako ne mogu sa tim da se izbore nek ide da rade na šalteru nekom ili na portirnici pa nikog neće zanimati njihov privatan život. Ni prvi ni poslednji fuzbaljeri oko kojih se diže ovakva frka, uostalom profili devojaka koje žene (čast izuzecima) je takav da nije teško iskreirati ove bljuvotine, jebiga you win some you lose some, sve je u ekvilibrijumu. Treba da odigraju odličnih 90 minuta fudbala ako su sposobni, ništa više, ne treba ovome davati epske proporcije. 

 

Piksi ima očite mane ali i dalje mi se sviđa što ne odstupa od svoje priče o napadačkom fudbalu. Sve i da ispadnemo večeras, uglavnom je bilo uživanje gledati Piksijevu reprezentaciju, što se može reći za malo koju u novijoj istoriji. 

 

Ja se samo nadam da se nećemo samoubiti nekim penalom, crvenim kartonom, komičnim autogolom i slično. Švajcarska je ozbiljna i metodična ekipa, ali dosta spora kao i mi, a manje talentovana.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, implant said:

 

Mislim da bi nam lakše bilo u toj eventualnoj utakmici sa Portugalom nego što će nam biti sutra.

 

I ja mislim da bi nam eventualna utakmica sa Portugalom bila lakša za igranje, jer se nekako uvek lakše igraju utakmice u kojima ne postoji imperativ pobede, od onih koje se moraju dobiti. Igrači su u Lisabonu igrali bez grča, jer su znali da će i u slučaju nepovoljnog rezultata, imati šansu da prođu kroz baraž, što je i bio jedan od razloga dobre i hrabre igre.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, implant said:

 

Mislim da bi nam lakše bilo u toj eventualnoj utakmici sa Portugalom nego što će nam biti sutra. Poučen prethodnim iskustvima sa našom reprezentacijom, nisam optimista da će do te utakmice sa Ronaldom uopšte doći ali ajde, SP je uvek služilo za loženje, videćemo sutra.

Kakva bre eventualna bre? Mi mora da idemo u 1/8.😀👍

Edited by Miki28
typo
  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Miki28 said:

Kakva bre eventualna bre? Mi mora da idemo u 1/16.😀👍

 

Sve ekipe koje su se plasirale na turnir su u 1/16 (odnosno bile bi, da se odmah igra nokaut). Mi hocemo da se kvalifikujemo za 1/8.

Edited by McLeod
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

SK: Veljković ne može – Mitrović počinje utakmicu odluke

Jutro, uoči meča sa Švajcarskom, odsudnom za plasman u osmini finala Svetskog prvenstva, izvesna je i mala korekcija u poslednjoj liniji srpskog državnog tima. Umesto Miloša Veljkovića, na poziciji centralnog veziste, najverovatnije, zaigraće Stefan Mitrović.

Jutro pred utakmicu stigla je vest da Veljković, ipak, neće moći biti među starterima.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, drgnk said:

 

I ja mislim da bi nam eventualna utakmica sa Portugalom bila lakša za igranje, jer se nekako uvek lakše igraju utakmice u kojima ne postoji imperativ pobede, od onih koje se moraju dobiti. Igrači su u Lisabonu igrali bez grča, jer su znali da će i u slučaju nepovoljnog rezultata, imati šansu da prođu kroz baraž, što je i bio jedan od razloga dobre i hrabre igre.

 

U utakmici sa Portugalom bi takođe postojao imperativ pobede, ako želimo dalje. Hteo sam da kažem da bi igrači i javnost lakše podneli ispadanje u 1/8 nego u 1/16, jer bi ipak izašli iz grupe, mislim da bi opuštenije igrali tu utakmicu nego što ćemo ovu večeras. Izbacivanje Džake, Šaćirija i ostalih švajcarskih orlova bi samo bilo dodatni bonus, pobedio nas Ronaldo ali smo se makar osvetili fazon. Ali, čisto sumnjam da ćemo proći SUI, to bi za mene bilo ogromno iznenađenje.

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Miki28 said:

SK: Veljković ne može – Mitrović počinje utakmicu odluke

Jutro, uoči meča sa Švajcarskom, odsudnom za plasman u osmini finala Svetskog prvenstva, izvesna je i mala korekcija u poslednjoj liniji srpskog državnog tima. Umesto Miloša Veljkovića, na poziciji centralnog veziste, najverovatnije, zaigraće Stefan Mitrović.

Jutro pred utakmicu stigla je vest da Veljković, ipak, neće moći biti među starterima.

 

Ništa, sad je bar jasno da nam trebaju bar 4 gola za pobjedu.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Au, kako losa vest. Veljkovic je Maldini za Mitrovica.

 

Nije Veljkovic Maldini za Mitrovica, ali je bitan clan ove poslednje trojke, poslednje sto nam je trebalo jeste tumbanje tamo gde smo najtanji. Koncepcijski nam daleko vise lezi Veljkovic u utakmici gde bi trebalo da imamo loptu u nogama. Mitrovic je ipak igrac za niske blokove, gde se lepo snalazi.

 

Protiv Brazila smo koncepcijski izgledali poprilicno dobro, secam se prve tranzicije Brazila kada smo stajali visoko, bas smo se munjevito vratili, stigli da pozatvaramo sve otvore i oterali Vinisijusa skroz siroko. Ka napred skoro da nije bilo nicega, ali defanzivno smo radili dobar posao veci deo utakmice. 


Protiv Kameruna mi se nimalo nije svidelo sta sam gledao, poprilicno jalova igra ka napred sa losim kretnjama igraca. Neretko se desavalo da imamo dva igraca na metar jedan od drugog a nisu one sheme gde skupljamo ili situacije gde overlapuju wingbackovi. Da ne pominjem neverovatne propuste na 3:1 gde smo bili potpuno rastrzani, sa 5-6 igraca na protivnickoj polovini iza lopte.

 

Uglavnom, prizeljkujem organizacijski i koncentracijski utakmicu poput prve, s' tim sto cemo naravno imati daleko vise sansi da kreiramo nesto napred. Mi smo do sada trcali dosta ali cesto u prazno, voleo bih da vidim visi nivo metodicnosti sto pomenu Chaos, da znamo sta radimo u vecem delu utakmice i da ne idemo protivniku u njegovu snagu - kao sto smo uradili protiv Kameruna. 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Status Stefana Mitrovica je takav kakav jeste, ali je on bolji igrac nego sto mi mislimo. Veljkovic je naravno bolji od njega i ovo jeste problem, ali ne toliki koliko izgleda. Ne bi trebalo da imamo veliku rupu zbog njega, on je los u postavljanju ofsajda, kad mu trce u ledja, u skoku je odlican, fizicki je dobar, u postavljenoj odbrani ne bi trebalo da ispada previse.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi to bilo lose, Gudelj nam je izuzetno potreban u veznom redu ovde. On je igrac koji daje tonus.

Mi smo protiv Kameruna izmedju ostalog izduvali i zato sto smo napravili najmanje malih faulova mozda i na prvenstvu. Gudelj je jedini koji to radi kod nas.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

Mislim da bi to bilo lose, Gudelj nam je izuzetno potreban u veznom redu ovde. On je igrac koji daje tonus.

Mi smo protiv Kameruna izmedju ostalog izduvali i zato sto smo napravili najmanje malih faulova mozda i na prvenstvu. Gudelj je jedini koji to radi kod nas.

Meni je iznenadjenje da ide sa Lukicem a ne Gudeljom u ovako ofanzivnoj formaciji

Link to comment
Share on other sites

Veceras moramo da pokazemo da smo takmičarska ekipa. To podrazumeva dobro osmišljenu taktiku, psihološku stabilnost i disciplinu u igri. Individualno smo za nijansu kvalitetniji ali su zato Švajcarci disciplinovaniji i psihološki zreliji.  
Da oni imaju nas individualni kvalitet a mi njihov siguran bih bio u njihovu pobedu ovako nadam se da mi dobijamo. Zaslužili smo da se i mi malo radujemo. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam nekako ubeđen da ćemo ih pojesti večeras i proći grupu.

Bio sam skeptik i protiv kamerunaca,zbog tog stava bolji smo,jači smo,lako ćemo.

Sa Brazilom se znalo,šta i kako,ali ove sam siguran još od izvlačenja grupa da deremo.

 

Pobediti,prebiti,pojesti,satrati Džaku i drugare,poslati ih kući i proći grupu je sudbina ove grupe fudbalera u Kataru.

Osećam to.

napred momci,napred Srbija!

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...