Jump to content

Recommended Posts

Budući da je za Ekvador jučer zabio Caicedo, prekinuo je niz Ennera Valencije od 6 uzastopnih golova za reprezentaciju na SP.

 

Isti niz imali su 

Eusébio (Portugal, 1966)

Paolo Rossi (Italija, 1982)

Oleg Salenko (Rusija, 1994)

 

Po 5 puta zaredom zabijali su

Peter McParland (Sjeverna Irska, 1958)

Gerd Müller (SR Njemačka, 1970)

Alessandro Altobelli (Italija, 1986-1990)

 

Po 4:

Bertrand Patenaude (SAD, 1930)

Oldřich Nejedlý (Čehoslovačka, 1934)

Ernest Wilimowski (Poljska, 1938)

Leonidas (Brazil, 1938)

Rob Rensenbrink (Nizozemska, 1978)

Karl-Heinz Rummenigge (SR Njemačka, 1982)

Gary Lineker (Engleska, 1986)

Diego Maradona (Argentina, 1986)

Careca (Brazil, 1986-1990)

Michel (Španjolska, 1990)

Roger Milla (Kamerun, 1990)

Christian Vieri (Italija, 1998-2002)

David Villa (Španjolska, 2006-2010)

Lionel Messi (Argentina, 2014)

James Rodríguez (Kolumbija, 2014)

Cristiano Ronaldo (Portugal, 2014-2018)

Ahmed Musa (Nigerija, 2014-2018)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

SP 2026 sa 48 selekcija, 16 grupa po 3 tima. Plasiras se na SP da bi odigrao dve utakmice i cao zdravo, aj kuci. Da ne govorim da se moze ponoviti scenario iz Gihona 1982, jer u 3.kolo jedna selekcija pauzira , a preostale dve igraju, pa mogu da odigraju nereseno, ako im to odgovora i jednima i drugima. 

Mada koliko vidim jos nije definitivno da ce biti 16x3 format, pominje se i 12x4. 

 

Sad sam tek video da su za 2030 kandidati Maroko, co-host Spain/Portugal/Ukraine , zatim co-host Uruguay, Paraguay, Argentina , Chile i co host Greece/Egypt/Saudi Arabia. 

Ne verujem da ce Saudijci da imaju 2030, jer je Katar bio sad domacin, a od ove preostale tri, Maroko mi deluje nekako najlogicnije, od 2010 nije bilo u Africi, mislim da je Maroko bio u najuzem izboru i za 2026, ali su ih USA , Kanada i Mexico dobili u tom zavrsnom glasanju. 

 

Secam se da smo 2019 tj Srbija, zajedno sa Grckom, Rumunijom i Bugarskom, dogovorili saradnju da konkurisemo ili za Euro 2028 ili za SP 2030, ali to je otpalo kad se Grcka priklonila Egiptu i Saudijskoj Arabiji za kandidaturu. 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ljubitelj baklave said:

SP 2026 sa 48 selekcija, 16 grupa po 3 tima. Plasiras se na SP da bi odigrao dve utakmice i cao zdravo, aj kuci. Da ne govorim da se moze ponoviti scenario iz Gihona 1982, jer u 3.kolo jedna selekcija pauzira , a preostale dve igraju, pa mogu da odigraju nereseno, ako im to odgovora i jednima i drugima. 

Mada koliko vidim jos nije definitivno da ce biti 16x3 format, pominje se i 12x4. 

 

Sad sam tek video da su za 2030 kandidati Maroko, co-host Spain/Portugal/Ukraine , zatim co-host Uruguay, Paraguay, Argentina , Chile i co host Greece/Egypt/Saudi Arabia. 

Ne verujem da ce Saudijci da imaju 2030, jer je Katar bio sad domacin, a od ove preostale tri, Maroko mi deluje nekako najlogicnije, od 2010 nije bilo u Africi, mislim da je Maroko bio u najuzem izboru i za 2026, ali su ih USA , Kanada i Mexico dobili u tom zavrsnom glasanju. 

 

Secam se da smo 2019 tj Srbija, zajedno sa Grckom, Rumunijom i Bugarskom, dogovorili saradnju da konkurisemo ili za Euro 2028 ili za SP 2030, ali to je otpalo kad se Grcka priklonila Egiptu i Saudijskoj Arabiji za kandidaturu. 

 

U Gijonu 1982. se problematična utakmica (SR Njemačka-Austrija) dogodila u grupi od 4 ekipe.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ljubitelj baklave said:

SP 2026 sa 48 selekcija, 16 grupa po 3 tima. Plasiras se na SP da bi odigrao dve utakmice i cao zdravo, aj kuci. Da ne govorim da se moze ponoviti scenario iz Gihona 1982, jer u 3.kolo jedna selekcija pauzira , a preostale dve igraju, pa mogu da odigraju nereseno, ako im to odgovora i jednima i drugima. 

Mada koliko vidim jos nije definitivno da ce biti 16x3 format, pominje se i 12x4. 

 

Sad sam tek video da su za 2030 kandidati Maroko, co-host Spain/Portugal/Ukraine , zatim co-host Uruguay, Paraguay, Argentina , Chile i co host Greece/Egypt/Saudi Arabia. 

Ne verujem da ce Saudijci da imaju 2030, jer je Katar bio sad domacin, a od ove preostale tri, Maroko mi deluje nekako najlogicnije, od 2010 nije bilo u Africi, mislim da je Maroko bio u najuzem izboru i za 2026, ali su ih USA , Kanada i Mexico dobili u tom zavrsnom glasanju. 

 

Secam se da smo 2019 tj Srbija, zajedno sa Grckom, Rumunijom i Bugarskom, dogovorili saradnju da konkurisemo ili za Euro 2028 ili za SP 2030, ali to je otpalo kad se Grcka priklonila Egiptu i Saudijskoj Arabiji za kandidaturu. 

 

Mene bi jako začudilo da SP 2030. ne dobije Urugvaj (sa društvom), obeležavanje 100 godina od prvog SP. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ljubitelj baklave said:

SP 2026 sa 48 selekcija, 16 grupa po 3 tima. Plasiras se na SP da bi odigrao dve utakmice i cao zdravo, aj kuci. Da ne govorim da se moze ponoviti scenario iz Gihona 1982, jer u 3.kolo jedna selekcija pauzira , a preostale dve igraju, pa mogu da odigraju nereseno, ako im to odgovora i jednima i drugima. 

Mada koliko vidim jos nije definitivno da ce biti 16x3 format, pominje se i 12x4. 

 

Ja sam ovo danas cuo, mnogo bi lepse bilo, samo da li ce imati prostora za tolike utakmice. Prema 12x4 sistemu, prolazile bi prva 2 u grupi + 8 treceplasiranih. To je bar jos 6 dodatnih dana SP.

Link to comment
Share on other sites

Ma klasicno, kuglice i izvlace.

 

Bila je situacija na SP u Italiji, Holandija i R.Irska su imali sve isto (tada se nisu gledali kartoni) i malo posle zavrsenih meceva u grupi bilo izvlacenje ko ce biti drugi. Irci imali vise srece i otisli na Rumune, a Holandjani kao treci na Nemce.

 

Nekada davno je bilo bacanje novcica nakon remija dok nisu uvedeni penali.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Cilemile - Altobeli je 1982-1986, dao je poslednji gol u finalu u Spaniji i sve golove za Italiju u Meksiku (uz jos jedan autogol Koreje). MIslim da nije ni igrao u Italiji.

 

Inace Rosi je niz zavrsio upravo prvim golom u finalu 1982.

 

Edit: Da i ovako pohvalim tvoje postove :classic_smile:

Edited by Milutinov Tata
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Milutinov Tata said:

@Cilemile - Altobeli je 1982-1986, dao je poslednji gol u finalu u Spaniji i sve golove za Italiju u Meksiku (uz jos jedan autogol Koreje). MIslim da nije ni igrao u Italiji.

 

Inace Rosi je niz zavrsio upravo prvim golom u finalu 1982.

 

Edit: Da i ovako pohvalim tvoje postove :classic_smile:

 

Hvala 🙂

 

U pravu si za Altobellija, krive godine sam upisao. Treba biti 1982-86.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...