Jump to content

Gde su i šta rade


Recommended Posts

7 hours ago, Green23 said:

Šta je sa @wwww, sad vidim da je poslednji put pisala pre nekoliko meseci?

Nazalost nema je vec mesecima ni na tenisu koji je bio njen glavni topik i bas nedostaje. Mislim da je zbog nekih stvari na tenisu i odlucila da odustane

  • Tuzno 4
Link to comment
Share on other sites

On 3/22/2023 at 6:12 AM, Angelia said:

 

oh boze, pridruzujem se, jos samo da vidim sta to bi....

 

On 3/25/2023 at 9:33 AM, Beonegro said:

Više mi se sviđa sadašnji, ali vidjećemo, možda vratim Spankyja u znak podrške Let3 na Evroviziji

 

....i ja promisljam da se promenim u Mama_sc  (cekacu ako pobede pa cu tek tada

da menjam :lol_2:)

kada je recimo pobedio maneskin nista nisam morala sustinski da menjam

 

23 hours ago, ControlFreak said:

Schrödinger?

Njega bih rado čitala, nedostaje.

  

Prekjuce sam ga imitirala, mozda nisi videla, evocirala sam sta bi rekao shred na nesto sto je bilo u sklopu teme na politici....

 

znaci ako i tebi nedostaje, onda BAS nedostaje.

 

Trebalo bi razmisljati da cak i kad nisu tu, ovi sto nedostaju -s tobom su, posebno oni sa kojima se moglo sporazumevati bez mnogo objasnjenja....ili cerekati se....

 

Mislim da oni koji nedostaju znaju da nedostaju i onda se prave vazni nece da se loguju - to su sadisti.

Link to comment
Share on other sites

Pa kazem to su sve sadisti uzivaju sto mi ovde patimo....

 

 

........cek mozda nisu sadisti nego oni samo ovu temi cini mi se ne vide spolja?

 

Trebalo bi tema da bude vidljiva i za ove koji nece ili ne mogu da udju na forum e onda mozemo da pricamo ko je sadista a ko nije

Link to comment
Share on other sites

Gde su svi koji pišu na forumu?
Zadnjih par dana primećujem veliku oseku novih postova, kao ranoranilac, navikaosam da sednem ujutru uz kafu i iščitam nove postove, trajalo je to po sat-dva, zadnjih par dana nema ni za 15 minuta, jedva na 3-4 teme po neki post. Izuzimam Sport, ne pratim, verovatno je tamo nešto življe kao što je uvek i bilo, ali na ovim gornjim i na najdonjem spratu ko da nema žive duše. Jel možda Uskrs u pitanju ili zamor?

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Constantin said:

Stvarno pitaš ili se zezaš....?

 

Više konstatujem nego pitam, stvarno je aktivnost na VoxPopuli. a o na KUL, smanjena, manje novih postova i manje, novih i starih, učesnika.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Div said:

 

Više konstatujem nego pitam, stvarno je aktivnost na VoxPopuli. a o na KUL, smanjena, manje novih postova i manje, novih i starih, učesnika.

 

Jeste...dešava se da na "gornjim spratovima" po nekoliko sati nema ni jednog, jedinog posta da se zakuneš u njega.

Link to comment
Share on other sites

On 4/11/2023 at 5:57 AM, Kronostime said:

Ziv li je @Akiro i ode li u Tursku?

:smiley33:

Živ sam i mrdam, samo je sve više posla za sve manje para pa me mrzi još i da se mnogo bavim i forumom. Tu ti tamo pogledam šta ima i to je to. A i nemam šta novo da kažem na aktuelne teme, šta sam imao da kažem, sam i rekao.

 

Ne ode u Tursku, mesto toga sam zimus opet bio u Grčkoj.

 

Po svoj prilici ću i ostati Grk. Ruje su u Turskoj digli prodajne cene nekretnina na nepodnošljiv nivo a i pokupovali ono što je bilo povoljno. 2k Eur za kvadrat neću da platim za Tursku.  Dalje, Erdogan ne dopušta više od 20% stranaca po opštini, pa mi neke lokacije, koje me interesuju nisu više dostupne. Možeš da kupiš ali ne možeš u tim opštinama da dobiješ boravišnu dozvolu. Još neke zakone su Turci promenili u svetlu ruske okupacije, pa je do prošlog juna, kada su stupili na snagu, nastala pohara tržišta. Ne samo Ruje već i Iranci i svakakvi, koji tamo pazare nekretnine. 

 

Na kraju mi je zemljotres u Turskoj potpuno pokopao plan. Ispade da reklame pod kakvim strogim protivpotresnim propisima Turci grade novije zgrade. malkice lažu. Malkice više, štaviše. Imaju oni te propise, doduše, ali problem je pridržavanja istih. Tako da je Turska 90% otpala. Šteta, toplija klima, džabe cene, ali nije vredno tog rizika. Prematori smo za avanture.

 

Ostajemo po svoj prilici u Grčkoj. Cene hrane ili goriva su sada ionako iste ili niže nego u Srbiji, problem su struja i cigarete. Verovatno ćemo letos (ako nas ne bude mrzelo) ugraditi centralno na pelete ili toplotnu pumpu, pa ćemo razliku u ceni struje amortizovati. Ionako su sve instalacije razvedene, pa treba samo peć/pumpa i radijatori da se postave.

 

I tako ostadoh Grk, hteo ne hteo. Ništa od fenomenalnog turskog zimskog voća i povrća, hrane generalno, i 15-20 stepeni u januaru.

  • Like 6
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/10/2023 at 5:01 AM, Div said:

Gde su svi koji pišu na forumu?
Zadnjih par dana primećujem veliku oseku novih postova, kao ranoranilac, navikaosam da sednem ujutru uz kafu i iščitam nove postove, trajalo je to po sat-dva, zadnjih par dana nema ni za 15 minuta, jedva na 3-4 teme po neki post. Izuzimam Sport, ne pratim, verovatno je tamo nešto življe kao što je uvek i bilo, ali na ovim gornjim i na najdonjem spratu ko da nema žive duše. Jel možda Uskrs u pitanju ili zamor?

 

 

Uzmi baci neki post na Evroviziji xD

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/14/2023 at 8:47 AM, Div said:

Zadnji put, kad sam gledao Evroviziju, pobedila je ABBA.

Ti si bas zastranio, ja se secam one u kojoj je pevao Daniel, Srbija se osecala prevarenom  jer je izgubila Brena, sto bi se reklo rana faza neprincipijalne koalicije.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 4/14/2023 at 6:49 AM, Akiro said:

...............................

I tako ostadoh Grk, hteo ne hteo. Ništa od fenomenalnog turskog zimskog voća i povrća, hrane generalno, i 15-20 stepeni u januaru.

 

Akiro, falis mi ovde, iz 1108 razloga. Jedan od najboljih/zanimljivjih forumasa si.

 

No, ne pisem zbog toga. Nego me nesto podsetilo.

 

 

Isao sam u posetu domaji. Atlanta-Istanbul-Zagreb i nazad isto tako.

Jebote, let Istanbul-Atlanta 12 sati non-stop. Da se otelis.

Mogao sam da letim preko Pariza ili Frankfurta, krace (Lufthansa, Air France...). No, karta bi bila nekoliko stotina $ skuplja. Pa rekoh, ako me neko placa $100 po satu da sedim u avionu, sedecu.

 

Leteo sam sa Turkish Airlines. Nebitno.

 

Ali, majko mila,dobra hrana!!!  Narucio bih tu avionsku hranu u restoranu, kada bih mogao da nadjem restoran i da znam kako se to zove.

 

Pomenuo sam to stjuardesi. Pitao sam gde bih mogao to da nadjem, a ona sa osmehom kaze: "In any restaurant, when you come back to Turtkey!"

 

Sada m iostaje da "drkam" po internetu, trazim tursku hranu i recepte.

 

Sta cu, budala.

 

 

 

 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, zoran59 said:

Ali, majko mila,dobra hrana!!!  Narucio bih tu avionsku hranu u restoranu, kada bih mogao da nadjem restoran i da znam kako se to zove.

 

Pomenuo sam to stjuardesi. Pitao sam gde bih mogao to da nadjem, a ona sa osmehom kaze: "In any restaurant, when you come back to Turtkey!"

 

Sada m iostaje da "drkam" po internetu, trazim tursku hranu i recepte.

 

Sta cu, budala.

Jedino nekom prilikom kada dođeš u Jevropu da svrneš i do Turske. Ne radi se tu čak ni samo o umešnosti kuvanja (a imaju je itekako), nego o sastojcima, nenormalno ukusnom povrću i voću. U bilo koje doba godine. Jednostavno sasvim druga klima. Pa kad im uđeš u pekaru, onesvestiš od dobrog mirisa. Njihovo brašno je čudo. A dok  nisi jeo njihov burek, ne znaš šta je dobar burek. Pa shrimp supa sa nekim topljenim sirom (oni stavljaju sir u svaku supu, čak i paradajz supu, ali to je već too much), potpuno ludilo. Da ne nabrajam dalje, kreću mi bale.

 

Klima i hrana (uz tada veoma niske cene) su mi bili glavni razlozi ideje o preseljenju u Tursku. Ali, šta da se radi. Ruje su digle cene nekretnina do te mere, da je postalo veoma teško da nađeš nešto po iole prihvatljivoj ceni. Za to sam smišljao načine, kako da taj problem prevaziđem. Ali zemljotresi su pokazali da turskim investitorima ne treba baš previše verovati, umeju da budu gori od naših. To je preseklo svako dalje razmatranje Turske. Razblaženi cement, koji se pri zemljotresu pretvori praktično u pesak, neka hvala.

 

No da se vratimo na glavnu stvar, hranu. Bacio sam malo pogled, imaš dosta Turkish marketa u USA. Možda negde i kod tebe u blizini. Ako i nema njihovog voća i povrća, imaš njihove fenomenalne začine i pakovane trajne proizvode. 

 

Edited by Akiro
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, zoran59 said:

Pomenuo sam to stjuardesi. Pitao sam gde bih mogao to da nadjem, a ona sa osmehom kaze: "In any restaurant, when you come back to Turtkey!"

 

Sada m iostaje da "drkam" po internetu, trazim tursku hranu i recepte.

 

Tačno ti je i rekla, znaju oni da kuvaju, a Akiro je to lepo objasnio. Plus što su zaista gostoljubivi, to im je tek posebna vrlina.

 

Ima i u BG da se nađe turski restoran, a verujem da u SAD imaš još više prilika da probaš kuvana jela. Ako nekad odeš u Tursku, nemoj ni da zaobiđeš salate od fenomenalnog povrća.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...