Jump to content

Gde su i šta rade


Recommended Posts

Kinik i Vjekoslav su otisli (nagadjam, ne znam) zbog nekih svojih razloga. Opet nagadjam, jer su naisli na nerazumevanje tj. nedovoljno istomisljenika. Verovatno nas zato napusta i Angelia, cija misljenja sam voleo da citam cak i ako se nisam uvek slagao.

Ne znam da li se javljaju ili pisu negde na drugom mestu - ako neko zna neka javi, rado bih pogledao.

 

Svi smo ovde u nekoj meri ekstrovertni, tj. hocemo da se vidi i nase misljenje. A onda i donekle introvertni, trazimo potvrdu, ugode nam lajkovi i plusici.

Ne bih od toga pravio neku veliku nauku.

Licno, nisam banovan, samo pisem sve manje jer sam star, umoran i bolestan. Dosadio i sebi i drugima. I zakljucio da (u svetu uopste) sve manje ima zelje za raspravom, a sve vise za svadjom. Verujem da imam sta da kazem, ali kad je odgovor "ti si budala" umesto argumenata, nemam volje da nastavim diskusiju.

 

Nije to samo ovde na forumu, takav je trend u svetu (citajte politicare u vestima).

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, fancy said:

Hm?

 

Fancy, hteo sam da kazem da se sve redje javlja. Ne samo na jednoj temi, nego uopste na forumu. Pisala je svuda...

Vidim to i na sebi.

 

Svojevremeno je neko na "starom" forumu pisao/la (nemojte zameriti, mozda gresim, mislim da je bila Cyberworld) da neko pise 3 ili 5 postova dnevno a neko drugi 2 ili 1 itd, vise se ne secam u vezi cega.

Ja pisem sve manje jer vidim da moje misljenje ne znaci bog zna sta nikome. A moja lamentacija je u tome sto ne pisu ti neki cije misljenje je meni bilo bitno, tj. izazivalo neku reakciju, osecaje - bilo pozitivne ili negativne. Uz uslov da to njihovo bude "pametno" ili intelektualno, sa obrazlozenjem - drugim recima, ne zanima me da neko napise rezultat utakmice koji mogu da vidim i drugde ako me sport interesuje. Ali rado cu procitati misljenje o toku dogadjaja koji sam mozda doziveo drugacije.

 

Na Politici, primer je Perkos. Uglavnom se ne slazem s njim. Ali ga rado citam jer mi pomaze da vidim kako drugi misle, da razumem sta se i zasto desilo i predvidim sta ce se jos desiti. Zato mi je zanimljiv.

 

Ova tema nije neka nauka. Radi se o "medjuprostoru." Forum nam je omogucio (hvala!) da preko privatnih poruka razmenimo nacin da se direktno cujemo/vidimo i ja sam to (zlo)upotrebio pa privatno upoznao par forumasa/ica. Vecina mi nije toliko zanimljiva. A taj "medjuprostor" su oni dovoljno zanimljivi da me zanima sta misle, ali ne toliko da bih sedeo sa njima sat-dva na WhatsApp ili u RL.

 

I kad nestanu, pitamo se "gde su i sta rade" (naslov teme!).

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, fancy said:

 

Hm?

 

 

Vidim da si me linkovao, ali Zoki je u pravu. Ja sam forum napustila pre par meseci, I ovo reagovanje na BI temu, je prosto doslo od shoka sta sam citala. Inace ne planiram da ucestvujem. 

 

Tako je oterano dosta kvalitetnih forumasa, kad kazem kvalitetnih, mislim na ljude koji su imali nesto da kazu, da argumentuju, pa cak I kad se nisam slagaala s njima mogla sam da procitam drugacije misljenje, naucim nesto. 

 

Bez namere da komentarisem trenutnu moderaciju, jer vas ne znam, atmosfera je postala navijacka. Ideja je bila kad smo presli sa b92, da ce ovo biti novi Dom za ex-yu ljude koji mozda imaju u sitnicama razlike, ali se generalno slazu u nekim civilizacijskim normama. Kao sto je da Zoki I ja ne moramo da se slozimo kako zdravstveni sistem funkcionise u US (samo nebitan primer), ali mozemo da diskutujemo pros and cons.

 

Forum je privatizovan I moze @MetalHead sad da prica kako je to sve bila njegova ideja, i kako mu je Vjekoslav poslao neprimerene upite... 

Ako ne vidite problem, zapitajte se zasto su ljudi otisli, i zasto su se samo-banovali. 

 

ja sam se licno samo-banovala, jer vise ne delimo iste vrednosti. Ja koja sam podrzala temu "Kosovo, priznati ili ne" ne osecam da treba da pisem ovde. To sto sam par dana imala osecaj da na BI temi ljudi pricaju gluposti, nije povratak.

 

Zoki je bolje skontao moje postove na toj temi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Angelia said:

Tako je oterano dosta kvalitetnih forumasa

 

Kako je tačno oterano?  Nemojmo da se gađamo velikim izjavama - to što neko neće više da piše na forumu ne znači da je "oteran" (osim onih koji su prekršili neka od pravila i banovani), ali da nije bilo tako javila bi se druga grupa ljudi koji bi se žalili na toleranciju prema takvima i onda bi se ti drugi "samobanovali". Jbg, na forumu, kao i u RL imaš i ovakvih i onakvih.

 

Hoću da kažem - svako nepisanje (tj. prestanak pisanja) je lična odluka. Otprilike ko što i Zoki kaže:

 

14 hours ago, zoran59 said:

Ja pisem sve manje jer vidim da moje misljenje ne znaci bog zna sta nikome.

 

Fair enough.

Tu forum ne može ništa da pomogne... zato hajde da ne pričamo o "teranju" - to bi bar ti koja uvek insistiraš na preciznosti i pravilnom definisanju problematike trebalo da ispoštuješ.

Ne sviđa ti se što misliš da ti je mišljenje u manjini?  Ne osećaš se prijatno na forumu koji ima većinu kakva je na Voxu? (nota bene - try living in Serbia for a change :classic_biggrin:)  OK, reci tako, al nemoj molim te o teranju.

 

Zaista nisam video da ti je pisanje bilo čim ograničeno i da te neko sputava u diskusiji ili tera - ako ti se generalno ne sviđa kako neka pretpostavljena većina na forumu razmišlja, jbg, nećeš ništa da uradiš po tom pitanju tako što ćeš da odeš odn. prestaneš da pišeš, samo ćeš da predaš meč bez borbe...  To važi za svakoga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Angelia said:

Vidim da si me linkovao, ali Zoki je u pravu. Ja sam forum napustila pre par meseci, I ovo reagovanje na BI temu, je prosto doslo od shoka sta sam citala. Inace ne planiram da ucestvujem. 

 

Tako je oterano dosta kvalitetnih forumasa, kad kazem kvalitetnih, mislim na ljude koji su imali nesto da kazu, da argumentuju, pa cak I kad se nisam slagaala s njima mogla sam da procitam drugacije misljenje, naucim nesto. 

 

 

Ti si se odjavila pre otvaranja topika o BL tako da masakr Hamasa nije bio razlog tvog odjavljivanja

Niko nije oteran nego ljudi ne nalaze vise sagovornike za teme koje ih zanimaju.

Ja licno imam i zelim da kazem nesto na temi o knjigama, knjizevnosti, ali sam tu rara avis, osim mene niko nema 

tu zanimaciju tako da su i moji dani ovde odbrojani.,

Prepricavanje i lepljenje raznoraznih X objava mene ne zanima jer to vidim, ako zelim, jos pre nego sto  vredan

Erwin od jutra do sutra forumase maltretira tim stvarno besmislenim tvitovima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Angelia said:

Vidim da si me linkovao, ali Zoki je u pravu. Ja sam forum napustila pre par meseci, I ovo reagovanje na BI temu, je prosto doslo od shoka sta sam citala. Inace ne planiram da ucestvujem. 

 

 Od kada si se vratila ovo je treci put da pises da neces da pises, a stancujes postove ko u stampariji. 'Evo sad cu da odem, samo da vi kazem jos jednu stvar, pa vi vidite sta cete'. Odrasli smo ljudi ovde, kao sto si primetila , ne prilici nam da pisemo jedno a radimo drugo. Ako hoces da ostanes ostani ako neces srecan put. 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, fancy said:

.............................................

Tu forum ne može ništa da pomogne... zato hajde da ne pričamo o "teranju" - to bi bar ti koja uvek insistiraš na preciznosti i pravilnom definisanju problematike trebalo da ispoštuješ.

Ne sviđa ti se što misliš da ti je mišljenje u manjini?  Ne osećaš se prijatno na forumu koji ima većinu kakva je na Voxu? (nota bene - try living in Serbia for a change :classic_biggrin:)  OK, reci tako, al nemoj molim te o teranju.

 

Zaista nisam video da ti je pisanje bilo čim ograničeno i da te neko sputava u diskusiji ili tera - ako ti se generalno ne sviđa kako neka pretpostavljena većina na forumu razmišlja, jbg, nećeš ništa da uradiš po tom pitanju tako što ćeš da odeš odn. prestaneš da pišeš, samo ćeš da predaš meč bez borbe...  To važi za svakoga.

 

Fancy, verujem da si dobronameran i da, ako si se vec uhvatio ovog nezahvalnog moderatorskog posla, pokusavas da ucinis ovo mesto boljim. Hvala ti na tome.

 

Ipak, "uleces na prvu" i reagujes impulsivno, ne procitavsi do kraja i ne misleci.

Pisem to jer ne zelim da pomislim da si zlonameran i pises tako namerno. A ipak, stavljas mi reci "u usta" (tj. u postove) koje nikada nisam rekao (napisao).

 

Gde si mene video da pisem o teranju!? 

Da ponovim, niko me odavde nije ni terao ni oterao. Napisao sam da pisem sve manje. Sam od sebe. Mozda se referisis na neslaganje koje smo imali na ukrajinskoj temi, gde sam napisao da ce to biti moj poslednji post na toj temi, ali nisam napisao da bezim sa foruma.

 

Dalje, NISAM napisao da je moje misljenje u manjini. Stavise, cesto se slazem sa vecinom. Napisao sam da moje misljenje cesto NIJE BITNO - u smislu da nemam sta da dodam ili drugacije tumacim. Zato ponegde lupim "thumbs up" smajli umesto da kvotujem i ponavljam.

 

Posto smo na temi "gde su," zanima me gde je @GlennGould (mozda me secanje vara, mislim da je bio i moderator). Dobro i pametno je pisao.

 

edit: slovca

Edited by zoran59
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, zoran59 said:

 

Fancy, verujem da si dobronameran i da, ako si se vec uhvatio ovog nezahvalnog moderatorskog posla, pokusavas da ucinis ovo mesto boljim. Hvala ti na tome.

 

Ipak, "uleces na prvu" i reagujes impulsivno, ne procitavsi do kraja i ne misleci.

Pisem to jer ne zelim da pomislim da si zlonameran i pises tako namerno. A ipak, stavljas mi reci "u usta" (tj. u postove) koje nikada nisam rekao (napisao).

 

Gde si mene video da pisem o teranju!? 

Da ponovim, niko me odavde nije ni terao ni oterao. Napisao sam da pisem sve manje. Sam od sebe. Mozda se referesis na neslaganje koje smo imali na ukrajinskoj temi, gde sam napisao da ce to biti moj poslednji post na toj temi, ali nisam napisao da bezim sa foruma.

 

Dalje, NISAM napisao da je moje misljenje u manjini. Stavise, cesto se slazem sa vecinom. Napisao sam da moje misljenje cesto NIJE BITNO - u smislu da nemam sta da dodam ili drugacije tumacim. Zato ponegde lupim "thumbs up" smajli umesto da kvotujem i ponavljam.

 

Posto smo na temi "gde su," zanima me gde je @GlennGould (mozda me secanje vara, mislim da je bio i moderator). Dobro i pametno je pisao.

 

 

Zoki, dođi na temu Vox pouli gde se piše o uticaju muzike na društvo i umetnosti u savremenom društvu. Pisao si neke fenomenalne postove o tome još na starom forumu, a mislim da će tvoja reč i način komunikacije ovde imati veliku težinu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Fancy, verujem da si dobronameran i da, ako si se vec uhvatio ovog nezahvalnog moderatorskog posla, pokusavas da ucinis ovo mesto boljim. Hvala ti na tome.
 
Ipak, "uleces na prvu" i reagujes impulsivno, ne procitavsi do kraja i ne misleci.
Pisem to jer ne zelim da pomislim da si zlonameran i pises tako namerno. A ipak, stavljas mi reci "u usta" (tj. u postove) koje nikada nisam rekao (napisao).
 
Gde si mene video da pisem o teranju!? 
Da ponovim, niko me odavde nije ni terao ni oterao. Napisao sam da pisem sve manje. Sam od sebe. Mozda se referisis na neslaganje koje smo imali na ukrajinskoj temi, gde sam napisao da ce to biti moj poslednji post na toj temi, ali nisam napisao da bezim sa foruma.
 
Dalje, NISAM napisao da je moje misljenje u manjini. Stavise, cesto se slazem sa vecinom. Napisao sam da moje misljenje cesto NIJE BITNO - u smislu da nemam sta da dodam ili drugacije tumacim. Zato ponegde lupim "thumbs up" smajli umesto da kvotujem i ponavljam.
 
Posto smo na temi "gde su," zanima me gde je [mention=48]GlennGould[/mention] (mozda me secanje vara, mislim da je bio i moderator). Dobro i pametno je pisao.
 
edit: slovca


Zorane,

Zamolio bih te da još jednom pročitaš moj post s razumevanjem i sve ono što si imputirao meni - primeniš na sebe [emoji846] Hvala.

Naime moj post je bio namenjen [mention=57]Angelia[/mention] a od tebe sam samo citirao sledeće, bez komentara, jer je bilo SAMO kao primer - za Anđu i ni jednom rečju NISAM polemisao s tobom.

Trebao mi je dakle SAMO ovaj citat:

 
...
Ja pisem sve manje jer vidim da moje misljenje ne znaci bog zna sta nikome.
...


Pre čega piše:

Hoću da kažem - svako nepisanje (tj. prestanak pisanja) je lična odluka. Otprilike ko što i Zoki kaže:


I to je sve što se tiče tebe u tom postu.

Pročitaj šta je Anđa napisala u postu pre mog i sve će ti biti jasnije. Uključujući i "teranje s foruma".

Dakle - malo više pažnje [emoji106]

Hvala na pažnji.

Sent from my SM-N9860 using FACT 200


Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, fancy said:

..................................
 ni jednom rečju NISAM polemisao s tobom.

 

 

Kako nisi, ako si citirao moj post???

 

Svejedno, ne zelim da "cetvorimo dlaku."

Ponekad se proserem, ponekad napisem nesto pristojno, nekad ima reakcija a nekad nema.

 

Na ovoj temi (vidi naslov!) sam samo hteo da pomenem forumase/ice koji mi fale, cije misljenje bih rado procitao. Polemisamo cemo tamo, ako bude prilike i ako se jave.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, zoran59 said:

Kako nisi, ako si citirao moj post???

 

 

Aman pročitaj taj moj post, zaboga :ajme:

 

Rekao sam nešto tipa (po sećanju) "Nije to razlog odlaska s foruma nego, kao što Zoki reče..." I onda je sledio citat onoga što si ti napisao... i tu sam završio s pominjanjem tebe.

 

Zatim nastavio da pišem Anđeliji u vezi njene tvrdnje da se ljudi sa foruma "teraju" i to dalje nije imalo NIKAKVE VEZE sa tobom.  

 

Da li si sada razumeo???

 

Još jednom: NIsi TI pričao o teranju ljudi sa foruma, nego Anđa, i njoj sam odgovarao, da li treba još jednom, ali sporije, da napišem da bi to razumeo???

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, fancy said:

 

Kako je tačno oterano?  Nemojmo da se gađamo velikim izjavama - to što neko neće više da piše na forumu ne znači da je "oteran" (osim onih koji su prekršili neka od pravila i banovani), ali da nije bilo tako javila bi se druga grupa ljudi koji bi se žalili na toleranciju prema takvima i onda bi se ti drugi "samobanovali". Jbg, na forumu, kao i u RL imaš i ovakvih i onakvih.

Pa ovakvim pristupom, gde se bukvalise. Znaci, ocekujem da ti je jasno da nisam mislila bukvalno terani motkom, nego da mislim na atmosferu. Mozda je trebalo birati ko ima nesto da kaze, a gde rulja preuzima. Opet, ne tumaciti bukvalno

 

18 hours ago, fancy said:

 

Ne sviđa ti se što misliš da ti je mišljenje u manjini?  Ne osećaš se prijatno na forumu koji ima većinu kakva je na Voxu? (nota bene - try living in Serbia for a change :classic_biggrin:)  OK, reci tako, al nemoj molim te o teranju.

Ne, ja nisam pisala o misljenju u vecini ili manjini. Posto to ne bi bio problem, mozes da prihvatis da si u manjini, da je forum preplavljen drugacijim misljenjem, I to je fine. Pricam o promeni politike sta forum treba da bude, ozbiljno diskusiono mesto, sa malo vise vrednosti, I nekim zabavnim sadrzajem gde pricamo o zajednickik interesovanjima

18 hours ago, fancy said:

Zaista nisam video da ti je pisanje bilo čim ograničeno i da te neko sputava u diskusiji ili tera - ako ti se generalno ne sviđa kako neka pretpostavljena većina na forumu razmišlja, jbg, nećeš ništa da uradiš po tom pitanju tako što ćeš da odeš odn. prestaneš da pišeš, samo ćeš da predaš meč bez borbe...  To važi za svakoga.

Izvini, ja cak I ne mislim da imam neke specijalno drugacije stavove od tebe, barem po tvom ranijem pisanju, niti je ovo kritika moderacije. Tako da ne moras da se branis. Cinjenica je da je dosta veterana ovog foruma otisla, I to nije zato sto su naprasno neki nacionalisti preplavili forum, jedan od razloga, ne kazem da je glavni, je da se pretvorilo u chatroom. Neko napise misljenje sa argumentima, I svaka rec se iscetvori onelinerima o interpretaciji, podmetanju, etiketiranje...

 

19 hours ago, Helena said:

Nisi se samobanovala, pišeš.

 

9 hours ago, ObiW said:

 

 Od kada si se vratila ovo je treci put da pises da neces da pises, a stancujes postove ko u stampariji. 'Evo sad cu da odem, samo da vi kazem jos jednu stvar, pa vi vidite sta cete'. Odrasli smo ljudi ovde, kao sto si primetila , ne prilici nam da pisemo jedno a radimo drugo. Ako hoces da ostanes ostani ako neces srecan put. 

 

Ovako, iako sam I odgovorila ovde da sam dosla da vidim misljenje o situaciji na BI, I isfrustrirana odreagovala, a ne zato sto planiram da pisem. Ovde sam samo odgovorila na ideju da sam odgovorom na BI temi, neko ko nije otisao, ispravila tvoje tagovanje. 

 

Izmedju ostalog ja I kad sam se povukla rekla sam da cu povremeno pogledati sta radite. 

 

Sto se mene tice, to je moja odluka, ali to da dosta ljudi ili limitirano pisu, ili su odustali, treba da nekog navede na razmisljanje. Uglavnom ljudi koji su vise od decenije, ili dve imali sta da kazu na razlicitim temama.  

 

Nisam ja prva sa kritikom, tako da nema potrebe da se posebno bavite time. 

 

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, Angelia said:

Sto se mene tice, to je moja odluka, ali to da dosta ljudi ili limitirano pisu, ili su odustali, treba da nekog navede na razmisljanje. Uglavnom ljudi koji su vise od decenije, ili dve imali sta da kazu na razlicitim temama.  

 

Šta da ti kažem. Ja retko pišem ovde pa ne pravim dramu oko toga što ne štancujem postove kao nekad. Nikad mi nije palo na pamet da ja imam fan club i da bih trebao da objasnim da narod razume što me nema, a da se moderacija zamisli i da izvuče pouke. Ali to sam samo ja, tih, povučen, nenametljiv i skroman. 

Edited by ObiW
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ObiW said:

 

 

Šta da ti kažem. Ja retko pišem ovde pa ne pravim dramu oko toga što ne štancujem postove kao nekad. Nikad mi nije palo na pamet da ja imam fan club i da bih trebao da objasnim da narod razume što me nema, a da se moderacija zamisli i da izvuče pouke. Ali to sam samo ja, tih, povučen, nemametljiv i skroman. 

Naravno, ali ti se nisi ni nesto specijalno interesovao kad je bio problem bilo kakvog opstanka foruma (da ja znam, ogradjujem se, mozda jesi). Ja jesam.tako da u tom smislu ti si neko ko pise gde ti se svidja, ja sam aktivno pozivala ljude da predju sa b92. I to neke koji su sad otisli. 

 

A na tvoj komentar, da iako sam rekla da odlazim, odgovaram, pa nemojte da koristite moje ime, pa necu odgovarati, meni je bilo potpuno neinteresatno da odgovaram par meseci. Tako cu I sutra da zaboravim da odgovaram. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, fancy said:

...........................

Da li si sada razumeo???

...........................

:thumbsup:

 

Mislim da jesam.

 

Citava epizoda bi trebala da bude podsetnik i tebi i meni kako je lako NE razumeti.

Videvsi da si me citirao, pomislio sam da odgovaras meni. Tek nakon tvojeg odgovora i ponovnog citanja sam shvatio da si me citirao kao ilustraciju u odgovoru Andji.

 

 

Ovo me podseca na nesto sto sam procitao. Ne secam se autora, mislim da je bio Lenjin...  "kad ne znas sta ces, izmisli glupost, pripisi je neprijatelju, i opali po njoj svim sredstvima!"

:classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

Naravno, ali ti se nisi ni nesto specijalno interesovao kad je bio problem bilo kakvog opstanka foruma (da ja znam, ogradjujem se, mozda jesi). Ja jesam.tako da u tom smislu ti si neko ko pise gde ti se svidja, ja sam aktivno pozivala ljude da predju sa b92. I to neke koji su sad otisli. 

 

Ti si zvala ljude, ja sam poslao donaciju. Šta ćemo sad?

 

2 hours ago, Angelia said:

A na tvoj komentar, da iako sam rekla da odlazim, odgovaram, pa nemojte da koristite moje ime, pa necu odgovarati, meni je bilo potpuno neinteresatno da odgovaram par meseci. Tako cu I sutra da zaboravim da odgovaram. 

Ovo je jedan od bizarnijih razloga koji sam čuo da čovek odustane od odlaska sa foruma.

 

Edit: da pojasnim. Forum je razbibriga, razmena mišljenja, hobi. Čovek koristi forum u tu svrhu. Ako forum komanduje čoveku kako da se ponaša, čak i protiv čovekove inicijalne volje, onda je to naopako. Forum treba da je sluga čoveka, a ne obrnuto.

Edited by ObiW
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Sta ima veze ko je pozivao ljude da dodju ili ko je dao donaciju?

I jedno i drugo su bili na dobrovoljnoj bazi, a ne zbog toga da bi se neko hvalio time i ocekivao nesto zauzvrat.

:default_coffee:

Vidi, ja sam od Metalheada dobio plaketu - zahvalnicu koju sam uramio i okačio u radnoj sobi. Ne znam šta je delio onima u call centru što su okretali telefone i zvali ljude da dodju, to će Andjelija znati bolje od mene.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...