Jump to content

Gde su i šta rade


Recommended Posts

  • 1 month later...
On 8/14/2024 at 7:44 AM, Kronostime said:

Ziv li je @Akiro?

:smiley33:

Živ - manje-više.Veoma dugo nisam ušao na forum. Ajde update ako uopšte koga zanima. Prošle godine sam imao dosta posla i jedva čekao da se skinem sa kompa. Nije mi bilo do forumisanja. Početkom ove mi se pogoršalo stanje sa kičmom pa sam morao na operaciju jer mi diskus iscureo u kičmeni stub. Operacija bila krajem februara a do dana današnjeg se nisam oporavio, nasuprot. stanje je maltene gore nego pre operacije. Posle operacije se javljaju i problemi sa išijalgikusom, koje pre operacije nisam imao. Očekivao sam više od izvikanog hirurga u velikom privatnom zdravstvrenom sistemu. Odvaljuje me kičma i išijalgikus, fino boostuju senzitivnu polineuropatiju, pa ne mogu ni iole duže da sedim i jedva kucam. Snagu da radim i kucam u krevetu čuvam za retke poslove, forum eto sada prvi put u mesecima. Smršao žestoko, istopili mi se mišići, pa celo leto proveo pokušavajući plivanjem i vežbama da nešto malo mišića povratim. Izgledam kao da sam iz logora izašao, ali prvi put nakon 40 godina sam opet na idealnoj težini. Valjda vredi i to nešto. Otkrio da, za razliku od prepisanih lekova, CDB (osiromašena gandža), koji je u Grčkoj legalan, makar malo smanjuje "ugođaj" polineuropatije. Biće bolje, pitanje je kad. 

 

Srbija me po lošem starom običaju sve više nervira, da nije Grčka po cenama struje rekorder u Evropi, ne bi se maltene ni vraćao u Beograd. Ovako što zbog ipak malo manjih cena zdravstva u Srbiji i grejanja ipak uskoro dolazim. Doduše, ako stvarno bude žestoka zima, bežim nazad u Grčku. U tom slučaju se nivelišu troškovi grejanja a u ostalim troškovima Grčka je otprilike na nivou Srbije pa i povoljnija. 

 

Eto, to bi bilo to. Malo sam se previše otvorio što inače baš i ne volim, ali eto, dugo me nije bilo. Valjda ću sada malo češće na forum. Vremena imam, na žalost, pretek, ali mi je sedenje problem, a kucanje sa kreveta gnjavežno. 

 

Pozdrav svima.

  • Like 14
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Akiro said:

Živ - manje-više.Veoma dugo nisam ušao na forum. Ajde update ako uopšte koga zanima. Prošle godine sam imao dosta posla i jedva čekao da se skinem sa kompa. Nije mi bilo do forumisanja. Početkom ove mi se pogoršalo stanje sa kičmom pa sam morao na operaciju jer mi diskus iscureo u kičmeni stub. Operacija bila krajem februara a do dana današnjeg se nisam oporavio, nasuprot. stanje je maltene gore nego pre operacije. Posle operacije se javljaju i problemi sa išijalgikusom, koje pre operacije nisam imao. Očekivao sam više od izvikanog hirurga u velikom privatnom zdravstvrenom sistemu. Odvaljuje me kičma i išijalgikus, fino boostuju senzitivnu polineuropatiju, pa ne mogu ni iole duže da sedim i jedva kucam. Snagu da radim i kucam u krevetu čuvam za retke poslove, forum eto sada prvi put u mesecima. Smršao žestoko, istopili mi se mišići, pa celo leto proveo pokušavajući plivanjem i vežbama da nešto malo mišića povratim. Izgledam kao da sam iz logora izašao, ali prvi put nakon 40 godina sam opet na idealnoj težini. Valjda vredi i to nešto. Otkrio da, za razliku od prepisanih lekova, CDB (osiromašena gandža), koji je u Grčkoj legalan, makar malo smanjuje "ugođaj" polineuropatije. Biće bolje, pitanje je kad. 

 

Srbija me po lošem starom običaju sve više nervira, da nije Grčka po cenama struje rekorder u Evropi, ne bi se maltene ni vraćao u Beograd. Ovako što zbog ipak malo manjih cena zdravstva u Srbiji i grejanja ipak uskoro dolazim. Doduše, ako stvarno bude žestoka zima, bežim nazad u Grčku. U tom slučaju se nivelišu troškovi grejanja a u ostalim troškovima Grčka je otprilike na nivou Srbije pa i povoljnija. 

 

Eto, to bi bilo to. Malo sam se previše otvorio što inače baš i ne volim, ali eto, dugo me nije bilo. Valjda ću sada malo češće na forum. Vremena imam, na žalost, pretek, ali mi je sedenje problem, a kucanje sa kreveta gnjavežno. 

 

Pozdrav svima.

S obzirom da mucimo slicnu muku, s tim sto ja jos uvek nisam isao pod noz, cisto da podelim kako sam uspeo da povecam produktivnost.

 

Podesivi sto + walking pad, hodanje je generalno odlicno za dekompresiju, bar meni dosta pomaze, a pritom u isto vreme odradis posao koji imas, pa sedenje moze da se sacuva za neke druge situacije gde je neophodno. 

 

Malo je nezgodno na pocetku koristiti misa, ali se naviknes vremenom, ja komotno provedem ~4 sata dnevno tako sto hodam i radim.

 

Naravno, sve ovo vazi samo u slucaju da problem nije toliko veliki da ometa hodanje, bar kod mene jos uvek nije.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Akiro said:

Živ - manje-više.Veoma dugo nisam ušao na forum. Ajde update ako uopšte koga zanima. Prošle godine sam imao dosta posla i jedva čekao da se skinem sa kompa. Nije mi bilo do forumisanja. Početkom ove mi se pogoršalo stanje sa kičmom pa sam morao na operaciju jer mi diskus iscureo u kičmeni stub. Operacija bila krajem februara a do dana današnjeg se nisam oporavio, nasuprot. stanje je maltene gore nego pre operacije. Posle operacije se javljaju i problemi sa išijalgikusom, koje pre operacije nisam imao. Očekivao sam više od izvikanog hirurga u velikom privatnom zdravstvrenom sistemu. Odvaljuje me kičma i išijalgikus, fino boostuju senzitivnu polineuropatiju, pa ne mogu ni iole duže da sedim i jedva kucam. Snagu da radim i kucam u krevetu čuvam za retke poslove, forum eto sada prvi put u mesecima. Smršao žestoko, istopili mi se mišići, pa celo leto proveo pokušavajući plivanjem i vežbama da nešto malo mišića povratim. Izgledam kao da sam iz logora izašao, ali prvi put nakon 40 godina sam opet na idealnoj težini. Valjda vredi i to nešto. Otkrio da, za razliku od prepisanih lekova, CDB (osiromašena gandža), koji je u Grčkoj legalan, makar malo smanjuje "ugođaj" polineuropatije. Biće bolje, pitanje je kad. 

 

Srbija me po lošem starom običaju sve više nervira, da nije Grčka po cenama struje rekorder u Evropi, ne bi se maltene ni vraćao u Beograd. Ovako što zbog ipak malo manjih cena zdravstva u Srbiji i grejanja ipak uskoro dolazim. Doduše, ako stvarno bude žestoka zima, bežim nazad u Grčku. U tom slučaju se nivelišu troškovi grejanja a u ostalim troškovima Grčka je otprilike na nivou Srbije pa i povoljnija. 

 

Eto, to bi bilo to. Malo sam se previše otvorio što inače baš i ne volim, ali eto, dugo me nije bilo. Valjda ću sada malo češće na forum. Vremena imam, na žalost, pretek, ali mi je sedenje problem, a kucanje sa kreveta gnjavežno. 

 

Pozdrav svima.

Moj muz je posle operacije ( bilo to pre 10-11) godina imao kao i ti jos gore bolove pa je posle dve nedelje stvarno neizdrzivih

bolova ponovo operisan. Neurohirurg mu je kao objasnio da izmedju dva prsljena bude neke likve, nikada se unapred

ne zna kako organizam reaguje i posle druge su bolovi nestali kao rukom odneseni. Prosle godine ponovo ista prica,

neizdrzljivi bolovi i ponovo operacija na istom mestu ( peti i sesti prsljen), ali ovog puta opet uspesno. Isti ga je neurohirurg

operisao, rekao mu je da vise nema sta da se operise i da kao vodi racuna, a tu bi bile neke vezbe da se misici vrate u mladost.

Moguce je da i tebi sleduje jos jedna operacija.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Moja žena je operisala to i čak kao laik sam mogao jasno da vidim kako se problem razvijao i kako je nestao, nakon operacije. Slično kao Selina, mislim da ili nije sve očišćeno ili se pojavio taj likvor koji pravi problem živcu. 

 

Nemoj da se zajebavaš i da trpiš, možeš ozbiljno da oštetiš živac, znam i za takve slučajeve. Idi, rešavaj to, makar drugom operacijom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Moja snaja je operisala pre koju godinu slicnu stvar u Cikagu, ja sam sa njom isao na operaciju posto brat u to vreme nije mogao da se krece. Njoj su u Edmontonu preporucili Northwestern ako moze da priusti , jer postoji sansa da se ostane nepokretan ako operacije ne uspe. Tri dana u bolnici , jos sedam dana u hotelu za oporavak i nakon toga nikakvih problema ili bolova. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...