Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

13 minutes ago, Green23 said:

Krađa, bukvalno ni za šta su ga dobili, od Pola i ovako nema ništa. Ne uzmu li u naredne dve sezone, ništa od Finiksa narednih 10 godina, jer posle ovoliko datih pikova, njima ne gine donji deo lige. 

 

na prvi pogled deluje bas malo, ali beal je u padu, povredjuje se cesto a i kada igra nije onaj stari. uz to ima najgori ugovor u ligi i i dalje ce imati no trade klauzulu sto ce opet biti problem.

ova trojica ce u 2025. imati 150 miliona i mnogo me zanima kako ce manevrisati i stvoriti ekipu oko njih. 

gluplji je ovo trejd iz ugla phx imo. 

 

inace bealov agent je cale ceo phoenixa, tako da nije ni cudo sto je izabrao pustinju umesto da bude pametniji i ode u miami. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gggggggg said:

 

na prvi pogled deluje bas malo, ali beal je u padu, povredjuje se cesto a i kada igra nije onaj stari. uz to ima najgori ugovor u ligi i i dalje ce imati no trade klauzulu sto ce opet biti problem.

ova trojica ce u 2025. imati 150 miliona i mnogo me zanima kako ce manevrisati i stvoriti ekipu oko njih. 

gluplji je ovo trejd iz ugla phx imo. 

 

inace bealov agent je cale ceo phoenixa, tako da nije ni cudo sto je izabrao pustinju umesto da bude pametniji i ode u miami. 

 

U sledećoj sezoni je samo Polov gori ugovor, ali Beal još 4 godine ugovora :ajme:

Link to comment
Share on other sites

Jedini razlog zasto je ovo uopste proslo jer je Beal htio da ide samo tamo, tj u Sunse. Ljudi nijesu dali apsolutno nista za njega, bez tih 2nd round pikova koja god je njihova vrijednost. Kapiram da imas no-trade clause i da ti diktiras uslove pod kojim ce to da ide, al da toj fransizi dje si 10 godina proveo ne ostavis apsolutno nista zauzvrat je malo i bezobrazno. Vjerovatno je i taj vlasnik htio da mu ucini da ga pusti da ide dje oce pa je zato ovo i dopusteno, drugacije nema smisla.

Sunsi trenutno imaju 5 igraca ukupno u rosteru i prilicno pun salary cap. Ostaje im da trejduju Aytona za neke role playere i dubinu a ne ide u prilog da to svi znaju pa i nece biti nekih preludih ponuda za njega, sto zbog toga sto zbog njegove vrijednosti kroz ligu. Svakako da ovaj projekat lici vise na onaj period kad je Prokhorov kupio Netse pa se zaigrao sa big3 Bostona, tako i ovo na prvu loptu izgleda. Bez cap spacea i bez pikova u dogledan period ali sa 3 superstara dje svaki od njih voli da igra sa loptom.

Edited by MrTwister
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Indig0 said:

I kakvi su Sunsi sa SC, odakle im novca? Beal, Durant, Buker, Ejton...

Evo ovako. 

Beal prima 43 miliona $ sada dok ne krene nova sezona, CP3 je garantovan ugovor za sledecu sezoni i Shamet ima ugovor na nekih 10 miliona, tako nesto. Po sadasnjem CBA timovi koii su prelo salary capa, u luxury taxu mogu da trejduju igrace do mile volje ali plate moraju da su priblizne, nekih 125%+100k dozvoljeko odstupanje sto znaci da se lagano uklapaju.

Stupanjem na snagu novog CBA to odstupanje je znacajno smanjeno na 110% za sledecu sezonu pa onda na blizu 100% onu tamo, odnosno da plate budu skoro pa jednake. 

 

Kada u trejdu pribavljas igraca poput Beala, dobijas njegova full Birds prava ( rights ) i kada imas takve igrace u timu ti mozes da udjes koliko hoces u luxury tax, da probijes sve granice jer krajne nema ali ces tako placati porez za svaku kategoriju koju probijes. Za Beala to nije znacajno jer ima dugogodisnji ugovor ali eto kad neki igrac ima 1-2 godine do kraja ugovora pa hoces da ga produzis.

E sada Sunsi ce sebe ograniciti sledecih godina jer ce na 3 igraca ici 150 miliona ali oni su sada na all in mode sada tako da se trejd posmatra u ovom trenutku. Za 2-3 godine sta ce biti, sudicemo ali iz ovog sadasnjeg ugla ovo je fenomenalan potez Sunsa. 

 

Oni sada imaju osovinu KD, Booker, Beal, Ayton, mogu da zadrze neke svoje igrace poput Landale, Ross, Craig i mogu da dovedu slobodne agente za minimalce a takvi ce pohrliti sada da dodju. 

Isto tako mogu Aytona da trejduju za dubinu i ako to urade onda ce imati i MLE na raspolaganju da uz te igrace koje dobiju u tom trejdu, potpisu dobrog FA koji hoce napad na titulu. 

 

Mnogo opcija, ovo je tek 1 korak a sada imaju dosta vremena da sklope tim za razliku od zimus kada to vrijeme nisu imali. Dakle, ovo nije gotov proizvod sto cemo vidjeti od njih, jos dosta toga ce da se popunjava.

Edited by Miki28
typo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, MrTwister said:

 Svakako da ovaj projekat lici vise na onaj period kad je Prokhorov kupio Netse pa se zaigrao sa big3 Bostona, tako i ovo na prvu loptu izgleda. Bez cap spacea i bez pikova u dogledan period ali sa 3 superstara dje svaki od njih voli da igra sa loptom.

Razlika je sto je Booker>Williams a i KD, Beal su ispred Pierce, KG dua+Terry. 

 

Isto tako, oni imaju pikove, samo ne mogu u ovom trenutku da ih trejduju. Dakle nije da su izgubili svaki pik narednih 6 godina vec imaju FRP '24, '26 i pick swap '28. 

 

Doveli Beala za CP3 i Shameta, za CP3 koga su htjeli da waive-uju prije 10 dana.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Klasičan all in move Finiksa. Ako nadju dobar trejd za Aytona i mogu da budu ozbiljan kandidat za titulu. Od sledece sezone već teško. I zbog novih CBA restrikcija i zbog činjenice da ce KD imati 36 godina. Ali iskreno rečeno ja i dalje vidim Denver kao favorit broj 1 u zapadu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Milko Miller said:

Kako bi izgledao trejd? Kovington, Moris i po neki pik iz druge runde za CP3?

Kontam taj dvojac ili uzmu TO na Gordona, imaju tih ugovora Klipani s tim da mi se ne svidja ideja da daju toliko za CP3 jer ako su ozb, mogu da ga dobiju i za minimalac. 

 

Nadam se da Lejkersi nece se umijesatinu tu pricu oko trejda i da salju DLo i sebe hardcapuju ili da salju isticuce ugovore Beasleya, Bambe i #17 pik Washingtonu. Ili za minimalac da ga dovedu ili nista.

9 minutes ago, DameTime said:

Sunsi mudonje realno, biće ili pukovnici ili pokojnici, ali dosta je više ziheraških franšiza koje se godinama ne mrdaju s mrtve tačke. Npr. mi.

Mislim da se ceka draft i da cide sta ce Sarlot da uradi sa #2 pikom odnosno koga ce da izaberu jer ako Henderson bude dostupan na #3 ide trejd. 

 

E sad ja bih prije ocerupao Majami jer su spremni da daju premium palet za Liliku i gradio oko Hendersona jer stvarno ne vidim koga mogu da dovedu a da ih baca u pricu sa Denverom, Sunsimanpa i Klipanima, Lejkersima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, MrTwister said:

Ostaje im da trejduju Aytona za neke role playere i dubinu a ne ide u prilog da to svi znaju pa i nece biti nekih preludih ponuda za njega, sto zbog toga sto zbog njegove vrijednosti kroz ligu.

 

kojim ekipama uopste treba centar?

 

dallas, portland, chicago, toronto...?

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, RatzenStadt said:

^^navijas za Portland i sledece godine ako trejduju Dejma, ili se klupske simpatije sele zajedno sa njim?

 

Portland će uvek biti franšiza za koju navijam. Ako Dame ode, njegova nova ekipa će imati moje simpatije, ali ne na tom nivou. 

 

8 minutes ago, Miki28 said:

Mislim da se ceka draft i da cide sta ce Sarlot da uradi sa #2 pikom odnosno koga ce da izaberu jer ako Henderson bude dostupan na #3 ide trejd. 

 

E sad ja bih prije ocerupao Majami jer su spremni da daju premium palet za Liliku i gradio oko Hendersona jer stvarno ne vidim koga mogu da dovedu a da ih baca u pricu sa Denverom, Sunsimanpa i Klipanima, Lejkersima.

 

Pročitah na Twitteru da ako iskoristimo #3 pik, tj. draftujemo, Dame će vrlo verovatno zatražiti trade u Miami.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

 

Portland će uvek biti franšiza za koju navijam. Ako Dame ode, njegova nova ekipa će imati moje simpatije, ali ne na tom nivou. 

 

 

Pročitah na Twitteru da ako iskoristimo #3 pik, tj. draftujemo, Dame će vrlo verovatno zatražiti trade u Miami.

I treba, da ode u Majami koji ce dati Herro+isticuce ugovore+masu pikova i onda oko Hendersona, Simonsa, Sharpe graditi i uz pametan rad kroz 3 sezone u borbu za titulu kada ovi najjaci sada bufu imali problema sa salary capom po novom CBA 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Miki28 said:

I treba, da ode u Majami koji ce dati Herro+isticuce ugovore+masu pikova i onda oko Hendersona, Simonsa, Sharpe graditi i uz pametan rad kroz 3 sezone u borbu za titulu kada ovi najjaci sada bufu imali problema sa salary capom po novom CBA 


Najlogicniji potez i za Damea i za Lillarda je trejd za mladog igraca plus pickovi. Herro im bas i nema puno smisla pored Scoota, Sharpea i Simonsa tako da bi tu treci tim koji bi uzeo Herroa i dao nekog visokog ili krilo Blazersima bio najbolja opcija. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tja, šta znam, Bil mi nije baš savršen fit za Sanse, dva AS igrača na poziciji 2, mada 'ajde, Buker može da igra pleja, tu je i Pejn. BB je loš odbrambeni igrač, jedino ne mogu da se setim kakav je bio u prvom mandatu sa Volom, pre svih povreda, tj. je li prestao da igra odbranu otkad cepa neobavezan basket ili je oduvek ovakav. U svakom slučaju, bolje BB nego CP3.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...