Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

32 minutes ago, Miki28 said:

Sto se ne bi palili na odlicno citanje akcije protivnika i odbranu u finisu meca? 

Najjace da budemo roboti pa da se gleda utakmica i ravna linija.

Vrvt Kerr zna vise od tebe i mene pa sam kaze da su igrali hammer akciju za otvorena 2 ili 3 poena a gle cuda, upravo Green i Klay to igraju u toj akciji.

Greg Popovic isto dosta puta koristi ovu akciju kao specijal

 

 

Au kakve gluposti.

 

Svi-sve preuzimanje, je nešto što će uraditi 99.9% ekipa u zadnjem napadu. U NBA tek ne postoji šansa da neko stane u zonu ili nešto slično.

I to se radi bez obzira šta protivnik radi.

 

Takođe, ključno preuzimanje je Šruder koji je preuzeo Grina i ispratio ga do koša. Nakon toga se Grin baca u aut, iza koša, najgora moguća pozicija, a pri tome kod preostale četvorice igrača ne postoji nikakva kretnja, blok, ukrštanje, pa da je potrebna organizacija da se odbrani tako loš napad. 

 

I ne znam čemu spominjanje Kera? Sigurno nije njegova ideja bila "mora da će kod pika 2 igrača pojuriti za Grinom, pa će ostaviti Karija samog", a Lejkersi ih zajebali pa Voker naravno ostao na Kariju, a Šruder preuzeo.

Komedija.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, freethrow said:

Ne bih da rušim sneška, ali Kingi tek ne bi imali šanse protivu Lejkersa.

A vi ste inace bas rutinirali Kingije, pa bas ne bismo imali nikakve sanse. Nije da je Sabonis skolovao GSW pa bi ga sad AD ugasio, mi smo i bez njegovog doprinosa bili jako blizu druge runde. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, realno *w said:

 

 

Au kakve gluposti.

 

Svi-sve preuzimanje, je nešto što će uraditi 99.9% ekipa u zadnjem napadu. U NBA tek ne postoji šansa da neko stane u zonu ili nešto slično.

I to se radi bez obzira šta protivnik radi.

 

Takođe, ključno preuzimanje je Šruder koji je preuzeo Grina i ispratio ga do koša. Nakon toga se Grin baca u aut, iza koša, najgora moguća pozicija, a pri tome kod preostale četvorice igrača ne postoji nikakva kretnja, blok, ukrštanje, pa da je potrebna organizacija da se odbrani tako loš napad. 

 

I ne znam čemu spominjanje Kera? Sigurno nije njegova ideja bila "mora da će kod pika 2 igrača pojuriti za Grinom, pa će ostaviti Karija samog", a Lejkersi ih zajebali pa Voker naravno ostao na Kariju, a Šruder preuzeo.

Komedija.

Sta ce uraditi 99,9% ekipa me ne zanima, ja pisem o konkretnoj situaciji i kako su Lejkersi odradili dobar posao.

Schroder ispratio Greena od starta, nije mu dao u da se odvoji i da ima lagan put ka kosu, Green koji je primoran da ide ka autu a Lebron i AD koji su preuzeli i time ponistili blok koji je Wiggins postavljao za Klaya. 

 

 Sto se Kerra tice:

After the game, Warriors coach Steve Kerr called it "a play we’ve run quite a bit before…it’s a play where you can get a quick two or a three if it’s open," he said. "We didn’t execute and they played good defense also."

 

"They were trying to run a hammer action for Klay," Davis said. "At that point, I think we were switching everything, just us communicating…When I saw it was Wiggs set the hammer action for Klay, I just read it, just taking him out. Not even paying attention to the ball, just turned around and the ball was there."

 

"I think the best thing that ended up happening was that me and AD was in action," James said. "We’ve been in enough actions where we can communicate to figure out the —," he said before Davis interrupted with "Except the Minnesota play-in."

 

Imali su Lejkersi brainfartova ( posebno AD ) u finisu utakmica kao taj sa Minesotom, pa Kleber trojka, Pacers game winner itd. Ovdje su odigrali odlicnu odbranu.

Edited by Miki28
edit
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Danas će dominantan broj NBA ekipa igrati switch odbranu generalno, pa ne demonstriraju svi nivo odbrane kakvu trenutno imaju Lakersi. U ovom konkretnom slučaju treba naglasak da bude na komunikaciji između igrača LAL i Lebronovom konstantnom fokusu na to šta se dešava na terenu, a ne na tome da li je ovaj napad GSW mogao da bude bolji. Mislim, naravno da je mogao biti bolji, ali to ne znači da je odbrana Lakersa average.

Link to comment
Share on other sites

Nije neka genijalnost ovo odbraniti, ali ipak je potrebno komunicirati. Videli smo kako su Lejkersi branili poslednji napad Minesote kad je Conley dobio 3 bacanja.

 

Gresku kod ove akcije je napravio Wiggins. U trenutku kad AD krece da preuzima Klaya, Wiggins ima otvoren put do kosa jer je ispred Lebrona. Ali iz nekog razloga stoji u mestu umesto da se ponudi na ziceru. Nije ta akcija nuzno za sut za tri poena.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, realno *w said:

 

 

Ajde što Ameri vole da naprave od ničega nešto, ali da se naši ljudi pale na to?

 

Grin uzeo loptu, zaleteo se bez ikakve ideje, izgubio loptu, ali ajde da tu nađemo neku nauku Lajkersa :lol_2:

od lejkersi se nista ne pitaju do lejkersologije u 3 dana.

Link to comment
Share on other sites

Digresija jedna sa ove iskreno nepotrebne diskusije iznad, ne mogu da verujem da mi je ova ekipa Lejkersa zapravo simpaticnija nego Dabsi.

 

Lejkerse generalno poslovicno ne gotivim, spadaju mi u kategoriju timova kao sto su Real, Bajern itd. za koje mi vera zabranjuje da navijam.

 

Medjutim, ove Voriorse, koje sam ranije (van KD ere doduse) gotivio i za koje mi je bilo drago sto su prosle godine osvojili, stvarno tesko varim.

 

Em je njihova "beautiful game" u patrljcima, em pocinju da nadvladavaju odredjeni ljomberizmi i trulo licemerje. Zreli su za jedan samar i prizemljenje.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

ma daj, nije kao da je referisao na dogadjaj na bilo koji nacin, sve ok*

 

*zero kill

 

Nije referisao, ni ne radi se o tome. Samo mi je prilično neprijatno da čitam ovakve foritze trenutno. 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Whatever, na NBA temi smo. Mislim najjače da treba da se razmišlja o tome ovde, da merimo svaku reč zbog stvari koje veze nemaju sa temom, košarkom i sportskim dešavanjima uopšte...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Nije referisao, ni ne radi se o tome. Samo mi je prilično neprijatno da čitam ovakve foritze trenutno. 

 

kronos jutro nakon ribnikara posadio standardni gif ramba sa puskom koja roka. meni bilo neprijatno ali nisam uzeo da mu objasnjavam, kontam da covek nije imao nikakvu nameru.

 

meni smeta kada se za xy igraca / trenera, pise da je kancer, jer ljudi umiru od toga svakog dana.

 

"smrt" je ipak dovoljno apstraktan, tj opsti pojam, nema potrebe toliko iskljucivati sve i svasta. nebitno svakako.

1 minute ago, Marko said:

Whatever, na NBA temi smo. Mislim najjače da treba da se razmišlja o tome ovde, da merimo svaku reč zbog stvari koje veze nemaju sa temom, košarkom i sportskim dešavanjima uopšte...

 

e jebiga, kada ovako nesto napises, mogu samo da se slozim sa dejmtajm, post festum.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...