Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

I usually wait until after the games to start writing these little postgame ditties, but this is a special occasion. It may be the beginning of the fourth quarter, but this game is over. This series is over. The 2022-23 New York Knicks season is over.

And, hey, it was a great season! They exceeded all expectations. They won a playoff round for the first time in a decade. But they had no chance against Pat Riley’s witchcraft. The Miami Heat didn’t exactly blow the Knicks out in Game 4, but it was pretty obvious that these guys never stood a chance. The Heat are too...good? Well-coached? Powered by evil? In the end, whatever it was, they had it, and the Knicks didn’t.

 

:lol_2:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne znam šta se desilo sa Pejtonom, nije se vraćao otkad je izašao u svlačionicu. To je i odlučilo meč. Pul ima neke psihičke probleme, on je taj igrač koji bi trebao da pravi razliku, i pravi je, ali u negativnom smislu.

Klej isto loš, oni usiljeni šutevi na kraju, poslednji napad prije podbacivanja a i prije toga 2 puta su iz tajm auta imali izgubljenu loptu. I sad na kraju ovo, ne znam zašto Kari nije tražio tajm aut, bilo je još 5 sekundi ili čak i malo više. 

Dobro se GS prilagodio planom utakmice, ali jednostavno ovakav šut se ne može zanemariti. Lejkersi mogu reći slobodno da su bili loši i da je Pejton nastavio bila bi ovo pobjeda GS-a... ovako šta je tu je, ako pokažu energiju u sledećoj, to je samo jedan brejk tako da šansa poatoji itekako.

Edited by jabadabaadu
Link to comment
Share on other sites

Nema sta, ozbiljan resilience pokazujemo i uspevamo da iscupamo ponovo klac gejm, pored odredjenih gluposti u zavrsnici kao sto je onaj tieup Davisa gde smo im pruzili jos 1 posed pa je Curry prodao, nakon sto je promasio 2 suta u posedu pre toga. 

 

 Lonija prizeljkujem vec neko vreme da udje u mix, i dao je ozbiljan response i u prosloj, a narocito u ovoj utakmici. Talentovan skorer koji pogadja sa 3, poludistance, moze spotup, moze sam sebi da iskreira sutic (ne i drugima) , moze i napasti prodorom, nije los defanzivac. Troy i Malik ne treba da ulaze vise do kraja plejofa osim u blowoutima, Lonisa neka igra. 

 

 Ali mora se priznati da se ozbiljno ukljucio Ostin Rivs, bez tog deckonje nista. 

 

  3-1 Heat & 3-1 Lakers, 2-2 Denver i Boston, za sad na pejsu da pogodim tacne rezultate (ili priblizno) sve 4 prognoze jupii

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Čestitke Lakerašima, #nojinx. Ovo zaista kod nas ni na šta ne liči. Off-season će nam doneti odgovore hoćemo li ići putem Dankana i Ginobilija ili Corey Magettea i Andris Biedrinsa. Lakersi čvrsti i solidni, kod nas gomila igrača koji su ili prestari ili jednostavno nisu za plej-of basket. Ne pamtim kada sam toliko precenio nekoga kao Poola, a da nije Marvin Bagley. Pretvara se u neku verziju Bena Simmonsa bez tela. Ne bi me iznenadilo da Kerr prijavi da bi to bilo to. I know I would. Nadam se da će barem Drejmond naći mesta u Lakersima ili u USC.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, freethrow said:

Čestitke Lakerašima, #nojinx. Ovo zaista kod nas ni na šta ne liči. Off-season će nam doneti odgovore hoćemo li ići putem Dankana i Ginobilija ili Corey Magettea i Andris Biedrinsa. Lakersi čvrsti i solidni, kod nas gomila igrača koji su ili prestari ili jednostavno nisu za plej-of basket. Ne pamtim kada sam toliko precenio nekoga kao Poola, a da nije Marvin Bagley. Pretvara se u neku verziju Bena Simmonsa bez tela. Ne bi me iznenadilo da Kerr prijavi da bi to bilo to. I know I would. Nadam se da će barem Drejmond naći mesta u Lakersima ili u USC.

 

jednostavno ne igrate svoju košarku. a to nije zato što vam protivnik ne dozvoljava, već jednostavno niko više nije sposoban za to osim kureta.

njemu svaka čast, dao je sve što može ali definitivno je vreme za reset a ujedno i nezgodno vreme, pošto kure ima sigurno još par godina prajma, ne ono da se dovuče do penzije.

 

dubsi nemaju za čime da žale, uzeli su sve titule koje su mogli.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Hvala Uini. Upravo to, igra više nije igra. Odnosno Stef jedini može i dalje da je igra. A pošto je preveliki za trejd, veći od Lejkoba i GSW, nisam siguran šta mogu da mu naprave. Ja bih doveo u off-season Westbruka, Dilona Brooksa i udri.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, displejnejm said:

Izgleda da će GSW pasti maltene bez ispaljenog metka, tj. 4:1, eventualno 4:2. Prilično razočaravajuće od šampiona. Bravo LAL, igra im ima i glavu i rep.

Lebron je crko, nema sanse da se oporavi za 2 dana tako da ocekujem jedan BO u game 5 i da se Lejkersi pregrupisu za game 6.

Sigurno da ce Warriorsi kod kuce dobiti jos vise od svojih role playera a i Klay ce pogoditi neke suteve. 

 

Inace

 

 

@freethrow nije jos gotovo, polako.

 

Svakako da na ljeto Poole, Kuminga, Payton II pa i Looney trebaju biti u mixu za trejd. Green mislim da ce ostati.

Svakako da se nesto mora mijenjati.

Edited by Miki28
edit
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Kosta said:

Ova fenomenalna odbrana Obrve na Kariju...nije stvar samo u branjenju shuta nego i u branjenju prostora tijelom. Kari nije mogao ni da prodje ni da doda. Prelijepo 🥰

Nevjerovatnu odbranu igra ovaj plejof, fenomenalno. 

Warriorsi su ga izvukli iz reketa ali ipak kad je bilo bitno, odradio fenomenalno posao na tom dijelu terena. Te odbrane na Stephu ali i poslednja odbrana kako su on i Lebron preuzeli prelijepo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, freethrow said:

Hvala Uini. Upravo to, igra više nije igra. Odnosno Stef jedini može i dalje da je igra. A pošto je preveliki za trejd, veći od Lejkoba i GSW, nisam siguran šta mogu da mu naprave. Ja bih doveo u off-season Westbruka, Dilona Brooksa i udri.

 

kerr i ludi kure u knickse, za thibsa, brunsona i harta (i 4 pika prve runde). drejmond ostaje u dubsima, da bi mu thibs pricao na treningu kakva je fufa a hart dodje pred svaku 'zodu new media podcasta, sa masnim rukama od pilecih krilaca, da mu iscupa kablove.

 

druga opcija je kerr+poole = thibs+randle, gde mu randle ceo kamp pokazuje kakve je misice nabacio a hart dolazi po potrebi avionom da mu cupa kablove masnim rukama.

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ok je odbrana, ali ona poludistanca je bio za Karija više nego otvoren šut.

 

Kod trojke isto ne znam pta bih rekao. Više bezidejnost Karija koji maltene bez ikakave finte stoji u mestu i opali sa 10 metara. AD uradio ono što bi bilo koji drugi igrač u toj situaciji.

 

2 stvari su mi glavni utisak:

 

  • Ono što ponavljamo već nekoliko puta, Lejkersi su "najdublja" ekipa u plejofu. Svi se muče sa učinkom klupe, a kod njih ista dobija utakmicu. U situaciji su da Bizli uopšte ne igra, čak je i Voker jedva dočekao veću minutažu, a igra dobro veći deo sezone.
  • Ovo što Vini kaže - nema igre kod Dabsa. Da li zamor materijala, godine, šta li. Nisu sijali ni protiv Kingsa, ali opet imam utisak da je bilo mnogo više kretnji i da je ta brojka konstantno u blagom padu. Plus efekat Pul - najveće nestajanje u plejofu koje sam video poslednjih par godina. Sa 20 na 10 ppg i skoro 10% lošiji šut.
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Eh znaš kako, uigranost i magija can only get you so far. Ja Stefenu i Luniju ne mogu ništa da zamerim ove godine, a Klej i Drej se provlače kao da su oni stari, a jebiga nisu. Kada se na sve doda Pul koji je apsolutno skandalozan, DiVincenzo koji je veliko razočarenje, Wiggins koji daje možda 50% od prošle godine... Sve ovo je nekako logično.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cestitke za @Miki28 i ekipu na pobedi, a bogami ne bi se postidela ni KKCZV Live tema sa vasim pracenjem tekme uzivo, bar 30 puta nocas ste cestitali Voriorsima na pobedi 🙏🏻 reklo bi se da vas brzo napusti vera u svoju ekipu, ali se brzo i vrati, zavisi da li Loni Voker IV pogodi trojku ili ne

 

Kako bilo, ovaj finalista zapada se nece pitati mnogo protiv onog drugog, ko god to bio.

 

Neverovatno mi je da Majami ovako rutinira Nikse, jasno je da su Niksi limitirani, ali brate i ovi su i te kako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@realno *w odigrao je AD tu najbolje sto je moglo, ipak je Steph majstor da baci sa ramena tako da je tu bilo bitno da ostane ispred njega, da ga ne probije ali isto tako da ga isprati nogama i izadje na sut. 

Imao je AD ove sezone brainfartova u takvim situacijama gdje je pravio faulove na sutu u finisu utakmica. 

 

U ovij seriji su neupotrebljivi Browm Jr i Beasley ali ih itekako mogu koristit u WCF ako prodju. Isto tako Bamba, Tristan su likovi koji su tu za Jokica ako dodje do tih duela, da ga malo izmore. Cak i Vando ne igra toliko u ovoj seriji zbog napada a protiv Sunsa ili Denvera bi imao ozb minutazu.

Link to comment
Share on other sites

Just now, bosMan_jr said:

Cestitke za @Miki28 i ekipu na pobedi, a bogami ne bi se postidela ni KKCZV Live tema sa vasim pracenjem tekme uzivo, bar 30 puta nocas ste cestitali Voriorsima na pobedi 🙏🏻 reklo bi se da vas brzo napusti vera u svoju ekipu, ali se brzo i vrati, zavisi da li Loni Voker IV pogodi trojku ili ne

 

Kako bilo, ovaj finalista zapada se nece pitati mnogo protiv onog drugog, ko god to bio.

 

Neverovatno mi je da Majami ovako rutinira Nikse, jasno je da su Niksi limitirani, ali brate i ovi su i te kako.

Standardni dzinks u live pracenju. GS od ranije bi nakon neke serije od 11-0 nastavio prziti ali je jasno da ove sezone itekako mozes da se vratis u utakmicu protiv njih. Ono iz game 2 se sve manje i manje vidja. 

 

Odlicno, samo otpisujte Lejkerse. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...