Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

14 minutes ago, freethrow said:

sada mi je užasno krivo što ne pogledah drugo poluvreme...

 

TLDR: šta se desilo u max 8 reči??

Odbrana, fokus, frizideri stali, Jared Vanderbilt, Anthony Davis

4 minutes ago, Milos 3.14 said:

Krupniji , jači  , gurali sve pod koš. Stao šut Dalas

Odlicno prilagodjavanje i koriscenje svojih prednosti. 

Lebrona ne moze niko da cuva na niskom postu, nacice mismatch. 

AD takodje kad je aktivan onda pravi show na obje strane parketa.

I naravno Vanderbilt koji je nevjerovatan, kako je usao u 2 pol, odbrana i skok i onda nagradjen i laganim poenima. Sjajan igrac. Jedan od boljih ugovora u ligi, svega 4.4 miliona $ i ima i sledecu godinu. 

Ovako ako nastavi ima batica da se naplati, the board man get's paid.

Edited by Miki28
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bez obzira na pobedu sinoć, moj utisak je da Lebron nikad nije imao manji uticaj na dešavanja na terenu, nikad nije imao praznije brojke i njegova statistika je potpuno irelevantna, kao neki nabijač brojki u raspad timu igra. Šut za 3 mu je apsolutno kriminalan i sve što može da radi danas je tranzicija (koja je nestvarna za tako starog igrača) i to guženje dole gde i dalje niko ko nije osetno veći od njega ne može da ga brani. 

 

Izvukli su sinoć Vanderbilt koji kao da je imao duracell baterije dok svi ostali one obične kineske, kao i kad se Davis zainatio da zaigra odbranu pa je poništio pod košem Hrišćansko drvo kao da je junior. Dallas stvarno ima bedan frontcourt, onaj brat Powell se trudi ali je kvalitetom više za G league nego za startera NBA ekipe. Stao i šut Mavse pošteno, koliko ih je prosralo u prvom poluvremenu toliko u drugom nisu mogli da opepele.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Bez obzira na pobedu sinoć, moj utisak je da Lebron nikad nije imao manji uticaj na dešavanja na terenu, nikad nije imao praznije brojke i njegova statistika je potpuno irelevantna, kao neki nabijač brojki u raspad timu igra. Šut za 3 mu je apsolutno kriminalan i sve što može da radi danas je tranzicija (koja je nestvarna za tako starog igrača) i to guženje dole gde i dalje niko ko nije osetno veći od njega ne može da ga brani. 

 

Izvukli su sinoć Vanderbilt koji kao da je imao duracell baterije dok svi ostali one obične kineske, kao i kad se Davis zainatio da zaigra odbranu pa je poništio pod košem Hrišćansko drvo kao da je junior. Dallas stvarno ima bedan frontcourt, onaj brat Powell se trudi ali je kvalitetom više za G league nego za startera NBA ekipe. Stao i šut Mavse pošteno, koliko ih je prosralo u prvom poluvremenu toliko u drugom nisu mogli da opepele.

Slažem se da je Bron sinoć bio lošiji, ali ne možeš reći da nije bio faktor, posebno na početku poslednje četvrtine. Koliko je samo elitnih pasova podelio, jedan je igrač čak i promašio dok je bio sam pod košem!

 

Znao sam da će posle ove utakmice leteti komentari u stilu ''Bron propo'', jer je bilo pogodno za gledanje i u evropskom terminu, to ne može biti prizma cele sezone. Što malo ne ustanete u 5 ujutru da gledate kako Bron može da pravi šou!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bobby Shurda said:

Kakvu razliku bi trebalo da pravi sa 40 godina

Nikakvu. Problem je što se Lebronovi svedoci i on sam tripuju da je to isti igrač od pre 5 godina, tj. jedan od najboljih igrača lige.

Istina je da je on sa 4 banke odličan sidekick i da bi AD trebao da bude taj koji vuče tim i koji je glavni igrač ekipe što po talentu definitivno može.

Ovim ne želim da umanjim to što čovek radi sa 4 banke, samo to nije ono što smo navikli. 

Lejkersi su zavisniji od AD nego od bilo kog drugog i od njegovog raspoloženja i zdravlja im sve zavisi.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bobby Shurda said:

 

Šta mu piše u ugovoru za razliku na terenu, nisam čitao

 

Pa pise da prima 42 miliona, a za te pare igrac treba da pravi ozbiljnu razliku na terenu. 

Stat-wise, sve super, ZA svoje godine lik igra top, ali da se samo on pitao sinoc, ne bi se izvukli iz kanala. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Bobby Shurda said:

Kakvu razliku bi trebalo da pravi sa 40 godina

 

Legitimno pitanje. Ali u tom slučaju ne bi trebalo da se gleda na njega više kao na nekog top 10 igrača lige ili šta već.

 

Znači on je ili:

- i dalje top 10 igrač lige koji pravi razliku u skladu sa tim, ili

- skoro 40-godišnjak koji je sad već debelo ranjiv i primarno ganja ličnu statistiku dok ekipa od toga baš i nema neki benefit.

 

Ove dve alternative su međusobno isključive.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

@Milos 3.14 odlicno si to napisao. Nazalost to je jedna od mana AD usled svih ovih povreda, kao da igra sa kocnicom i onda kada se prepusti i aktivira u fullu vidimo izdanje kao sinoc u 2 pol kada je zakljucao reket a u napadu sve poskidao i ubacio. 

Ono sto je dobro kod akvizicije Vanda jeste da on igra sa tim intezitetom i da ce kao takav mnogo cesce pokrenuti ekipu a posebno AD da se aktivira. 

 

Lebron jednostavno nije to to, statsi se naguraju ali to je sve maska i to je okej u ovim godinama i posle toliko sezona. Samo treba da skonta i on sam te stvari i da se skloni u stranu. Ima sada odlicnu ekipu, on tu treba da je lider i closer, da igra vise na niskom postu iz cega ce se uvijek izroditi nesto jer ima sjajan pregled i dobar footwork. Ono sto meni smeta vise nego napad jeste odbrana, stvarno je nevjerovatno sta sebi dopusta. 

Doncic ga je sinoc uvlacio u pik i napadao i onda kada je Lebron pobjegao od Doncica koji je ostao sam kao duh a 3 minuta do kraja, i Doncic naravno sipa trojku ali Reaves vratio. Onda u onom napadu Dalasa kad je okrenuo ledja Holidayu koji naravno da pogadja, nonsalancija samo takva.

 

Ipak mora se reci da Ham nema nikakav autoritet, da uopste nema plan minutaze za Lebrona i to je bas problematicno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Covjek koji ima 29-8-7 sezonu jeste jedan od nekoliko najboljih igraca lige. Naravno da nije dominantan kao prije 5 ili 10 godina al i dalje to ne znaci da dan danas nije jedan od najboljih igraca lige. U posljednje vrijeme igra losije, period prije toga je bio na apsurdnom nivou. 

Slične brojke je imao i pre 5-10 godina, ali je to na terenu izgledalo drugačije. Bron pre 10 godina sa ovom ekipom je favorit za titulu ili bar u krugu kandidata. 

Sinoć je bio minus na terenu 3/4 i tako je uglavnom. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, AgroLaki said:

Inace, primetio sam da AD i dalje nosi neke plitke paticice nakon one povrede. Jel moguce da mu nosenje dubljih patika bas nikako ne bi pomoglo u prevenciji slicnih povreda?

To sam se i ja pitao ali ocigledno ke tvrdoglav oko tih stvari. 

Nemoguce da dublje patike nisu sigurnije od plitkih.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Milos 3.14 said:

Slične brojke je imao i pre 5-10 godina, ali je to na terenu izgledalo drugačije. Bron pre 10 godina sa ovom ekipom je favorit za titulu ili bar u krugu kandidata. 

Sinoć je bio minus na terenu 3/4 i tako je uglavnom. 

 

LeBron od prije 10 godina je uz Jordana vjerovatno i najbolji igrac koji je ikad igrao kosarku. LeBron od prije 5 godina je najbolji igrac lige sa i dalje osjetnom razlikom. Danasnji LeBron naravno nije taj nivo (nit moze biti) al je smijesna prica da on i dalje nije medju najboljim igracima u ligi. Ok, sinoc nije bio neki faktor veci dio meca, citav februar nije vec na nekom standardnom nivou al covjek je u decembru i januaru imao 31-7-7 i 34-9-8 sa dobrom efikasnosti. To sigurno nije pumpanje praznih statsa. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...