Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

3 minutes ago, Dracarys said:

Miki, ne cenim ni ja CP3 u ovoj fazi karijere, ali je svakako za 2 koplja bolji od debelog Laurija sto bi Majami ponudio, a da se ne govori o LAL/Dalas koji van AD/Bron/Luka nemaju nista Ni blizu CP3. Na to sve imaju da poklone Kraudera koji je ipak prepun plej of iskustva i dobar igrac.

Potencijalni trejd sa Lejkersima ne bi bio samo izmedju Bruklina i Lejkersa, isao bi sa jos 1 ako ne i 2 tima.

1 minute ago, Horium said:

 

Mozda bi neki drugi igrac tako rezonovao. Irving ima vise sanse da bude u fazonu, eto vidite bio sam all-star starter malopre, a da cuva zdravlje i inhalira tamjan u medjuvremenu.

Posebno jer Kyrie ima titulu. Koliko god da je problematican, decko je igracina i sigurno da nece da prodje kao Cousins i Isiah Thomas.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Miki28 said:

Vec 2 put ponavljas to sa Pelikanima, obrazlozi? Dobili su premium paket za njega, odrali su nas. Fantastican posao za NO a i mi smo izvukli titulu iz toga. 

 

Sto se tice prvog dijela, pogledaj malo tim Detroita, Jute pa dal tamo ima nesto korisno a da oni daju to Bruklinu a da zauzvrat dobiju oslobadja je salary capa, pikove od Lejkersa.

Ponavljam, jer je taj slucaj, uz ono sto su Harden, odnosno Simons radili Hjustonu i Filadelfiji, nesto najgroznije sto se desavalo u ligi, verovatno ikada. Klasicno ucenjivanje, da bi se po svaku cenu ispunili hirovi pojedinaca. Dok je u slucaju AD, za razliku od druga dva, veoma jasno bilo da iza cele price stoje Lejkersi, odnosno Lebron, preko svog agenta. To sto su Pelikani uspeli da pogode sa pikovima koje su dobili, i uspeli uprkos pustosi koja je nastala u tom trentuku, da se oporave i naprave solidnu ekipu, ne predstavlja olaksavajucu okolnost, barem ne u mojim ocima.
A vidim da je vec krenulo da se provlaci kroz tvitove, da Kajri "ipak preferira Lejkerse".

Sto se ostalog tice, sad shvatam da sam precenio vrednost Kajrija, jer sam pre svega uzimao u obzir njegove igracke kvalitete, a zaboravio sam sta je sve uspeo da zasere van terena. Tako da bih morao jos malo da promislim tu, o celom kontekstu i okolnostima. Jedino stojim iza tvrdnje da Lejkersi nemaju nista vredno da ponude, tj. nesto sto bi bilo kojoj ekipi odgovaralo, a da se poklapa sa vrednoscu i ugovorom koji Kajri nosi sa sobom. 
Ras, sa svojim ugovorom i stavom, ne treba apsolutno nikome u ligi. Jedino preostalo, mimo AD i Lebrona, a da ima bilo kakvu vrednost, mogu biti Brajant ili Loni. A to nije ni izbliza dovoljno da se pokrije Kajri.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Dracarys said:

Samo je pitanje, koja ce ekipa da preda toliko vredne igrace da bi Durent ostao zadovoljan? Meni na pamet ne pada ni jedna ekipa, sem Finiksa, jer oni imaju sta da ponude.

 

ko zna sta im je u glavi. moze durant vec sutra zatraziti trejd a moze opet na leto kada brooklyn ispadne sa ili bez irvinga. on ima ugovor i to ce biti mnogo lakse izvesti na leto nego sada za tri dana. brooklyn se vec jednom nedavno opekao kod deadline tredea, vrlo verovatno da ne zele opet sve to proziveti.

ako se neko seca, krajem juna irving je vec koketirao sa lakersima da bi, kada je shvatio da marks ne zeli ona dva pisljiva pika i westbrooka, uzeo po za ovu sezonu.

 

 

sta ima phx? nista zanimljivo za brooklyn. 

 

btw mislim da postoji mnogo vise ekipa koje se u ovom trenutku raspitivaju za duranta nego za irvinga xd

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sombor Shuffle said:

Ponavljam, jer je taj slucaj, uz ono sto su Harden, odnosno Simons radili Hjustonu i Filadelfiji, nesto najgroznije sto se desavalo u ligi, verovatno ikada. Klasicno ucenjivanje, da bi se po svaku cenu ispunili hirovi pojedinaca. Dok je u slucaju AD, za razliku od druga dva, veoma jasno bilo da iza cele price stoje Lejkersi, odnosno Lebron, preko svog agenta. To sto su Pelikani uspeli da pogode sa pikovima koje su dobili, i uspeli uprkos pustosi koja je nastala u tom trentuku, da se oporave i naprave solidnu ekipu, ne predstavlja olaksavajucu okolnost, barem ne u mojim ocima.
A vidim da je vec krenulo da se provlaci kroz tvitove, da Kajri "ipak preferira Lejkerse".

Sto se ostalog tice, sad shvatam da sam precenio vrednost Kajrija, jer sam pre svega uzimao u obzir njegove igracke kvalitete, a zaboravio sam sta je sve uspeo da zasere van terena. Tako da bih morao jos malo da promislim tu, o celom kontekstu i okolnostima. Jedino stojim iza tvrdnje da Lejkersi nemaju nista vredno da ponude, tj. nesto sto bi bilo kojoj ekipi odgovaralo, a da se poklapa sa vrednoscu i ugovorom koji Kajri nosi sa sobom. 
Ras, sa svojim ugovorom i stavom, ne treba apsolutno nikome u ligi. Jedino preostalo, mimo AD i Lebrona, a da ima bilo kakvu vrednost, mogu biti Brajant ili Loni. A to nije ni izbliza dovoljno da se pokrije Kajri.

Vec ti je odgovoreno da imaju dva pika prve runde koji su daleko kvalitetniji aseti od Tomasa Brajanta i Lonija Vokera.

 

Inace, ja znam da se Lejkersi mrze, ali mogu ti nabrojati bar dvadeset trejdova gde je bilo pljackanje i u tom vremenu kada je radjen trejd, a kamo li sada iz ove perspektive, nekoliko godina kasnije. Pelikani su skroz ok prosli. Dobili su ol stara Ingrama i dva jako dobra rotaciona igraca u Bolu i Hartu i naravno pikove.

 

To se samo na srpskim forumima potencira ovaj trejd, valjda iz razloga, jer je Dejvis iste sezone razbucao Jokica.

Link to comment
Share on other sites

@Sombor Shuffle Klasicno izdrkavanje na AD. Wow superstar je uradio nesto sto svaki superstar radi u ligi koja je sada na alltime nivou sto se tice toga da se igraci pitaju. Zamisli bezobraznika, htio da ode u ekipu koja bi napala titulu, da zivi u sjajnom gradu, big market i da usput uzima ogromne novce. Kako se samo usudio? Trebao je u Minesotu da dobije respect od tebe i da ga Bog zaboravi.

 

Wow, zamisli kako je tesko povezati Kyrie i Lejkerse. U Lejkersima Lebron. Lebron bivsi saigrac. Lebron stao uz njega u toku skandala i suspenzije. Lejkersi van playin zone. Lejkersi moraju da se pojacaju. Lejkersi imaju isticuci ugovor Russa i 2 FRP. Lejkersi imaju prostora u salary capu na ljeto. Kyrie FA na ljeto. Naslovi i clanci se sami pisu i bez toga da si novinar, insajder itd itd.

 

I da, Lejkersi imaju itekako sta vrijedno da ponude i to 2 stvari. Prva, isticuci ugovor, mogucnost da oslobodis/smanjis salary cap ako znas kako salary cap, luxury tax funkcionise. Druga, 2 pika prve runde koja ce biti itekako vrijedna. E sad zamisli kako ova liga funkcionise. Imas ekipe koje se bore za titulu, imas one koje su tu negdje, ni dolje ni gore, imas Knickse i imas tankerske ekipe. Kad napadas titulu sta imas? Odlicne igrace ali sta jos? Problem sa salary capom ali dobijas tako da to nije toliki problem.

A sta ako imas problem sa salary capom, tankujes, hoces u rebuild Ili cak i ako nemas problem sa salary capom ali imas visegodisnje lose ugovore. Sta radis?

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Miki28 said:

Mialis na Bruklin? Da ali po ovom izvestaju Shamsa ima problema jer mu u ugovoru postavljaju uslove, kako da se ponasa, sta da prica itd. 

 

Da, na Bruklin.

 

Oni njega ucjenjuju tim uslovima, on njih ovim trejdom. Nađu se negdje na pola puta i idu u borbu za titulu 😄

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sombor Shuffle said:

Ponavljam, jer je taj slucaj, uz ono sto su Harden, odnosno Simons radili Hjustonu i Filadelfiji, nesto najgroznije sto se desavalo u ligi, verovatno ikada. Klasicno ucenjivanje, da bi se po svaku cenu ispunili hirovi pojedinaca. Dok je u slucaju AD, za razliku od druga dva, veoma jasno bilo da iza cele price stoje Lejkersi, odnosno Lebron, preko svog agenta. To sto su Pelikani uspeli da pogode sa pikovima koje su dobili, i uspeli uprkos pustosi koja je nastala u tom trentuku, da se oporave i naprave solidnu ekipu, ne predstavlja olaksavajucu okolnost, barem ne u mojim ocima.

 

Pelicansi su od Lakersa za Davisa koji je imao jos godinu ugovora dobili 3 mlada igraca od kojih je jedan vec u prvoj sezoni u Pelsima bio na AS i igrac je koji bez vecih problema ima 20+ ppg, jednog koji je i u Pelsima i u Bullsima pokazao da je sasvim kvalitetan starter i jednog koji je sasvim kvalitetan role player i tri picka prve runde. Prica da su ga Lakersi dobili ispod cijene ili za smijesnu cijenu je apsolutni mit. Ono sto su Spursi dobili za Kawhija godinu prije toga je primjer smijesnog paketa za superstar igraca i klasicne pljacke.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...