Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

9 minutes ago, propolis said:

 

Pokrali su oni sami sebe očajnim odlukama u napadu i još gorim branjenjem defanzivnog skoka.

 

 

Imam osecaj da je Toronto imao u proseku dva napada po napadu.Nisam video odnos u ofanzivnim skokovima.Onaj sendvic pri kraju regilarnog dela je bio faul Vanvlita.I 2 promasena bacanja kada vreme za to nije.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Brat od Korneta said:

#Horfordoverrated

#Kornetunderrated

#FreeKornet

 

Na zapadu nista novo.

 

Horford 31min, 3-8fg, 8 pts, 3reb.

 

Kornet 11min, 2-2fg, 6pts, 3reb, 1 blk.

 

Poslednja 3 meca bez promasaja ukupno, 8-8 iz igre za 38minuta, 12 skokova, 3 blokade.

 

U ovom mesecu na 8 meceva, 15-17 iz igre ima brat. 21 reb, 6 blokada. Sve to u minuta u koliko Horford odigra za 2 meca cak i manje.

 

Horford za 1064 minuta ove sezone:

-33 blokade

-37 ofanzivnih skokova

-56.9% za 2 (53/93)

- 6/10 sa linije penala

 

Kornet za 448 minuta ove sezone:

-30 blokadi

-51 ofanzivnih skokova

-71.4% za 2 (60/84)

-17/20 sa linije penala

 

616 minuta vise...

 

Bukvalno jedan jedini segment zasto Horford ima vise minuta ove sezone je njegov odlican sut za 3 poena 44% na velikom uzorku. Nit je to vise elitan defanzivac, bar ovo sto sam gledao ove sezone a i puni covek 37 godina uskoro. Inace ima 36% za 3 kroz karijeru.  Kornet je kroz karijeru na respektabilnih 32.6% za 3 na ogromnom uzorku 147-451. Ove sezone samo 4-7 za 3, neverovatno da imas dve petice sa dobrim sutem za 3 poena i da to ne koriste, vec samo jednog. Verovatno nekako moraju da opravdaju Horfordovih 27 000 000 platu, dok Kornet prima 2 000 000. Nestvarno.

Edited by Brat od Korneta
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Miki28 said:

Jbg ovo pa prethodni mec nad Troy Brownom i Lebronom faul u finisu 4/4 i OT. Ocigledne greske koje mogu skupo da kostaju. 

 

Sreca pa imamo rezerve u AD, plejof ulazimo. Ova ekipa ce kad tad zaredjati neku neku seriju od 15-2 tako nesto. Samo da se okupimo a onda u plejofu sa zdravim Lebronom i AD srecno ostalima.

Jel tako @delgado? Vidis li ti sta nam rade? Znamo svi iz cije ovo kuhinje dolazi

 

 Ma em smo osakaceni, em nemamo srece, em nas kradu sudije redovno u zavrsnicama utakmica. Treba preziveti nekako dok se Davis ne vrati zato prostora za kiks nema nikako. Hjuston apsolutno mora da se dobije. Slede utakmice sa Memfisom(teska prica), Portlandom i Klipersima. Moraju da se dobije i PTB i LAC, prosto ne vredi... Da ostanemo nekako u trci za plej-in, a Davis bi mozda mogao krajem januara/pocetkom februara da se vrati. 

 

Ham se sve vise oslanja na Gabriela umesto na Tomu, dosta je energicniji. Osim fizikalija, poceo je da nabacuje solidan skill i ima taj natural hasl.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kosta said:

Svi nesto cute, a GOAT pospremio 48 pojena. Kakva je cast gledati ga, cista poezija od igre ♥️

To gledao neku MJ partiju? I treba, u pravu si. Poezija od igre. 

 

Da se vratimo u sadasnjost, padose Rakete. Kako ova ekipa uspije primiti 132 poena od skartova pa to je nevjerovatno.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Po n-ti put, računamo i broj (super)timova u kojima je igrač osvajao titule. Dok neko stari sa Klejom i Drejom, neko danas ne igra više sa Vejdom i Bošom. O Saši Pavloviću i Zidrunasu da ne pričamo.

 

 

Šalu na stranu, više mi se sviđa postava sa Stefom i Poolom, ali dobro. Samo da se domognemo 5-6 mesta i ja zadovoljan.

Link to comment
Share on other sites

Mora se priznati da je Sengun posteno oplodio Tomu, cak mu je na kraju i zavalio jednu statement dandaru kad je ovaj probao da ga ugura, ali Gabriel se namece kao jednako dobra a u nekim mecapovima i bolja opcija zbog atleticizma. Stvarno deluje kao neki nebruseni africki dijamant koji obicno u Torontu nichu... Izgradio sasvim solidan osecaj za polaganje i hook oko obruca, moze da ubaci i 3ku. Zanimljiv projekat. Pokidao pored Turcina i KJ Martin, bas je imao mocnih kucanja i trojki. 

 

 Iskreno, nisam ni znao da je cale od Jabarija Smitha igrao u nba. Kanjon Martin je vec druga prica, a i malac podseca na njega bar po fizikalijama. 

Edited by delgado
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, delgado said:

Iskreno, nisam ni znao da je cale od Jabarija Smitha igrao u nba. Kanjon Martin je vec druga prica, a i malac podseca na njega bar po fizikalijama. 

Iskreno, ni on sam se ne seca da je igrao u ligi tako da mu je ovo pominjanje highlight karijere👍

6 minutes ago, freethrow said:

Po n-ti put, računamo i broj (super)timova u kojima je igrač osvajao titule. Dok neko stari sa Klejom i Drejom, neko danas ne igra više sa Vejdom i Bošom. O Saši Pavloviću i Zidrunasu da ne pričamo.

 

 

Šalu na stranu, više mi se sviđa postava sa Stefom i Poolom, ali dobro. Samo da se domognemo 5-6 mesta i ja zadovoljan.

Mnogo bolji protok lopte, zna cesto da dodirne loptu nekoliko igraca pa se vidi i neka smislena akcija. 

Odbrana vam je i dalje katastrofa, jednostavno su promasili nekoliko otvorenih suteva a vi imate Steph Curry koji to ne masi😀

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma naravno, ali ipak ne očekujem baš gaženje - biće tu srce šampiona a i Boston ima još malo frke od finala, tako da bi to trebalo da malo poništi objektivnu ogromnu prednost u formi.

 

Ima naznaka da bi se nešto moglo promeniti na bolje, ali mi je jako teško da sagledavam ekipu u kojoj stalno nema barem 2 igrača, a nekada i 3 iz rotacije. Kuminga i Wiseman bi trebalo da imaju neku makar odbrambenu ulogu. Možda bude nečeg i od Kleja ukoliko se malo ustali u ritmu. Biće zanimljiv, vidim da je Stef već polunadrkan i daje pasivno agresivne izjave. Očekujem da još pomene kako Džeri Kraus nije razvijao mlade igrače tokom devedesetih i da sve bude kompletno. Kerr deluje nesigurno na konferencijama, deluje nekako letargično, nema humora, nema preciznih uvida. Drejmond ih je uveo onim udarcem u neko polutajno društvo u kojem se sve drži na nekim slabim koncima saučešništva, ucene, pritajene pretnje i klanova. To je moj utisak barem.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Miki28 said:

To gledao neku MJ partiju? I treba, u pravu si. Poezija od igre. 

 

Da se vratimo u sadasnjost, padose Rakete. Kako ova ekipa uspije primiti 132 poena od skartova pa to je nevjerovatno.

Dzordana sam pratio u prajmu, definitivno jedan od 6-7 najboljih ikad.

Bron, Magic, Bird, Kareem, Shaq, Dzoki, Kobe, Olajuwon. Nijanse su u pitanju.

Naravno, o Bilu Raselu, Cembrlenu i Robertsonu ne mogu da sudim.

Edited by Kosta
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...