Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

ovoga puta smo profuckali 17 razlike

 

The New York Knicks lost to the Milwaukee Bucks on Monday night by a score of 111 to 107. They blew a 17-point second-half lead, which we’ve all come to expect. They executed like crap down the stretch, which we’ve all come to expect. The Bucks hit like two dozen three-pointers over the last 15 minutes or so of game time, like we’ve come to expect.

Link to comment
Share on other sites

Nisam odgledao ni hajlajt ni minuta utakmice, ako je suditi po kretanju rezultata i raw scoru, bili smo ok

Ne mozemo bas pripretiti prvoj ekipi zapada (uskoro verovatno i lige) bez Lebrona i Dejvisa, da ne pominjem ostale. 

Lepo je videti da je Russ opet statisticki makar bio dobar, kao i Toma; i ovo dete Kristi dalo 14 poena

 

 Ako se AD uskoro vraca pametan potez da se pristedi King na ovako teskom gostovanju. U Dalasu je bolnica, za 3 dana ne znam kolko ce se ko oporaviti (DFS i Kleber nece) a i ne igraju nista specijalno tako da je to kuci pobediva utakmica i da im se osvetimo za ono raskantavanje u trecoj za XMas. Kada se AD vrati, bicemo favoriti u skoro svakoj utakmici i moramo iskoristiti ovo posrnuce Klipersa, Portlanda i Finixa da polako ulazimo u Plejin/Plejof Zonu. 

Edited by delgado
Link to comment
Share on other sites

@delgado ovo ti je bio schedule loss tako da je oametno sto je odmoren Lebron.

Sad ide fin raspored kod kuce, ima masu odmora izmedju meceva pa tako tek za 3 dana sa Dalasom pa za 3 dana b2b Fila i Hjuston.

Uskoro ce i AD nazad, sad je bitno kad pocne pojacavat treninge da ne osjeti bol i to je to. Valjda cemo se nekad kompletirati ali svakako se mora trejd odraditi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam na koji trejd mislis ? Westbrooka bih jedino trejdovao za Hielda, ali posto mora i Turner zbog ugovora, Indiana na to nikad ne bi pristala, pa ni uz pikove jer se ovaj opravio. 

Verujem da cemo se pojacavati 10dnevnim ugovorima i nekim otkupima mozda, ali trejd tesko. Cak i Kenjdrek Nun pokazuje znake zivota, bas je nekako cela ekipa ozivela.

Brajant igra kosarku karijere, prezvazisao je svaki best-case scenario. Ova ekipa itekako ima kvaliteta i poslozen tim, nismo losi ni u sutu kao sto se predvidjalo/bilo s pocetka sezone, odbrana je sa AD-em duplo jaca, ovoj ekipi samo fali zdravlja, ali ista stvar je i kod Bruklina, komsija Klipersa.. 3 supertima ali utopijski, posto nijedan tim nema zdravlja udarnih igraca...

Link to comment
Share on other sites

Pa jedino neki paket Beverley+Nunn + bar 1 pik prve runde pa da neko uzme 2 expiring ugovora i pik i da nam neko solidno telo.

Beal i Washington kenjaju o trejdu ceo zivot, a glavu dajem da karijeru zavrsava tamo. Boli kurac Bredlija da se mnogo cima, uziva u lovi i puni statse...

 

Ja bih pitao Hjuston za Gordona, djembeli jeste sporac ali ima i dalje meku ruku i pogadja trojke. Ne bi bio los kao opcija sa klupe.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

 

Slažem se, samo moram malo "odbraniti" fensija ovde, jasno mi je na šta je aludirao - puni su stadioni i hale i vanka, ali se drugačije doživljava sport. I sam pratiš NBA, znaš da tamo dođu da gledaju igrače, mi im se podsmevamo kako je to "cirkus i košarka bez strasti". Što nije tačno, strasti ima samo nije usmerena na destrukciju i međusobno upiranje prstom.

Da budem iskren, meni je na NBA utakmici osim majstora na terenu i kvaliteta košarke sve ostalo baš cirkus i ne leži mom shvatanju utakmice i sporta. Naravno, poštujem da nekom to sasvim odgovara. Mom personalitetu prija evropski doživljaj svojih klubova, sve dok ne sklizne u huliganizam ili veliku mržnju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Barkley#34 said:

Mom personalitetu prija evropski doživljaj svojih klubova

 

E, da, ovde sam i ja, i što je zanimljivo i moj klinac (koji, kao i svi 17ogodišnjaci ono, NBA, ludilo, sve top, nema dalje, etc.. ali) sa puno utakmica u rukama i nogama i bezmalo 10 godina treninga, kaže - EL je prava košarka i prava stvar.

Bez uvrede za svemirski NBA (daleko bilo, pa Klay je jedan jedini neponovljivi uzor), jednostavno nekako evropski doživljaj košarke je taj... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

U NBA igraju bez pogovora najveći talenti, ali to što oni igraju teško da je kvalitetno. Očito je liga okrenuta ugođaju publike i zaradi. 

Nema ništa nelegalno u tome, njihov izbor.

Ali zaista mi je teško da to gledam. osim toga, prečeste reklame, gomila time out prekida... Često utakmice od preko dva i po sata. Zadnjih par minita konstantno time put posle svakog napada.

 

Što kaže Dončić, preferiram evroligu.

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Barkley#34 said:

Da budem iskren, meni je na NBA utakmici osim majstora na terenu i kvaliteta košarke sve ostalo baš cirkus i ne leži mom shvatanju utakmice i sporta. Naravno, poštujem da nekom to sasvim odgovara. Mom personalitetu prija evropski doživljaj svojih klubova, sve dok ne sklizne u huliganizam ili veliku mržnju.

 

Poštujem tvoj senzibilitet, samo hoću da ukažem na to kako se u nekim zemljama doživljava sport - upravo kao zabava (za široke narodne mase hehe). Primer za to je NBA; a onda na drugoj strani imaš Turke kad je EL u pitanju, Holanđane u fudbalu, nas U SVEMU, ruši se i nebo i zemlja kad se gubi ili dobija 😉 

 

@fancy Fali malo više nas neutralnih ovde da zabiberimo i jednima i drugima... Piši češće na košarci 😄 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, John Terry said:

U NBA igraju bez pogovora najveći talenti, ali to što oni igraju teško da je kvalitetno.

 

voleo bih da čujem kad stigneš & na nekom primerenijem topiku, zašto i kako to što najveći talenti igraju, teško da je kvalitetno.

stavi najbolje igrače iz euroleague na te dimenzije terena i na nba pravila (sa fokusom na suđenje faulova), pa ćeš shvatiti da to nije cirkus i da se odbrane igraju ali je u takvim uslovima daleko teže odbraniti vrhunski talent.

Edited by uini
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ovo je samo moje mišljenje.

Imaš pravo na svoje. A objašnjenje je prosto. Mislim da se ono što se u nba potencira, atleticizam, atrakcija, brzina, jednostavnost, ne poklapa sa onime što bi se od tih igrača moglo tražiti. Mislim da oni mogu mnogo više od toga, ali im se to ne traži. Otuda ovo da "teško da je kvalitetno"

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, John Terry said:

Ovo je samo moje mišljenje.

Imaš pravo na svoje. A objašnjenje je prosto. Mislim da se ono što se u nba potencira, atleticizam, atrakcija, brzina, jednostavnost, ne poklapa sa onime što bi se od tih igrača moglo tražiti. Mislim da oni mogu mnogo više od toga, ali im se to ne traži. Otuda ovo da "teško da je kvalitetno"

 

 

nije stvar mišljenja činjenica da je teren veći i da se čistije igra odbrana; daklem, ne sviđaju ti se pravila koja su čistija i dimenzije terena koje omogućavaju skillu (kakav god bio) da se lakše iskaže. što kaže edin za evropu, "igraš odbranu rukama 30mins i onda je to vrhunski difens"

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, John Terry said:

U NBA igraju bez pogovora najveći talenti, ali to što oni igraju teško da je kvalitetno.

Kao neko ko je samo ove ove sezone pogledao 60ak celih NBA utakmica i isto toliko Evroligaskih mogu da kazem samo - tezak airball.

Drugacije se igra i to se moze diskutovati, ali kvalitet je neupitno na strani NBA igraca, u svakom segmentu.

Najveca razlika je sigurno u kontroli lopte i kvalitetu suta, pogotovo iz izgradjenih pozicija. 

 

Mislim da je dosta tesko raditi ta kvalitativna poredjenja NBA i Evrolige i da to po defaultu najcesce rade osobe koje su fanovi jednog od ta dva, uz oslanjanje na statistike i highlights-e.

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

nije stvar mišljenja činjenica da je teren veći i da se čistije igra odbrana; daklem, ne sviđaju ti se pravila koja su čistija i dimenzije terena koje omogućavaju skillu (kakav god bio) da se lakše iskaže. što kaže edin za evropu, "igraš odbranu rukama 30mins i onda je to vrhunski difens"

 

Ne ne, to je tvoja pogresna pretpostavka. Ja jesam za cistu odbranu, nisam za run and gun jurnjavu. To je licni dozivljaj, ako se nekome to svidja, taj ima apsolutno pravo na to.

Just now, Gilmour said:

ali kvalitet je neupitno na strani NBA igraca, u svakom segmentu.

 

Ja sam i napisao da je kvalitet igraca nesporan, ali ne i same igre.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...