Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

11 minutes ago, Milos 3.14 said:

Pa evo ovi statsi su ti dovoljni. Marej je kao drugi igrač ekipe ostvario bolju statistiku nego Dejm kao alfa i omega .

Marej je napadački kompletniji igrač , fizički dominantniji i tehnički rekao bih potkovaniji. Dejm ima bolji šut i do sada je bio konstantniji.

Uporedi ih do 25.godine. Očekujem iskreno da Marej ovu godinu odigra na Ol star nivou i da pokaže ono što pokazuje i u plej ofu.

 

Prvo me zbunjuje da li pričamo trenutno, generalno ili samo u plej ofu. Prvo kažeš trenutno, a sada da ih poredim do 25. godine. :classic_laugh: Mogao bi da pojasniš ovo "napadački kompletniji i tehnički potkovaniji". Mada sumnjam da imaš kako, jer teško da postoji ofanzivni element koji Dame nema, a Jamal ima.

 

Iako sam Jamalova svedokinja kad god su bile priče a s kim to Jokić igra, njegov ofanzivni playbook nije ni blizu Lillardovom. 

 

 

Dame je tied 1st sa igračima poput Duranta i Stepha kad su u pitanju poeni iz iso i pnr situacija, u tom famoznom PO ima TS% od 56% (a poslednja 3 koja je odigrao čak 60%), career high od 71 poen, jednu od najimpresivnijih individualnih partija igrača u PO (upravo protiv Denvera) sa 55 pts i 10 ass na užasno visokim % šuta,...

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, DameTime said:

 

Prvo me zbunjuje da li pričamo trenutno, generalno ili samo u plej ofu. Prvo kažeš trenutno, a sada da ih poredim do 25. godine. :classic_laugh: Mogao bi da pojasniš ovo "napadački kompletniji i tehnički potkovaniji". Mada sumnjam da imaš kako, jer teško da postoji ofanzivni element koji Dame nema, a Jamal ima.

 

Iako sam Jamalova svedokinja kad god su bile priče a s kim to Jokić igra, njegov ofanzivni playbook nije ni blizu Lillardovom. 

 

 

Dame je tied 1st sa igračima poput Duranta i Stepha kad su u pitanju poeni iz iso i pnr situacija, u tom famoznom PO ima TS% od 56% (a poslednja 3 koja je odigrao čak 60%), career high od 71 poen, jednu od najimpresivnijih individualnih partija igrača u PO (upravo protiv Denvera) sa 55 pts i 10 ass na užasno visokim % šuta,...

Ja pričam trenutno.

Plej of sam pomenuo jer sam tražio te statse od tebe kao merodavnije od onih rendom koje si postavila i po toj statistici Dejm nije bolji, a godine pominjem kao podsetnik da Marej još napreduje. Lično , pogotovo na osnovu serije sa Majamijem mislim da je u ovom plej ofu sazreo i da će pokazati u ovoj sezoni.

Marej je recimo uzevši u obzir sve bekove u ligi u top 3 beka kada je u pitanju post igra koju Dejm uopšte nema. 

Marej tehnički i fizički nikad nije bio sporan , naprotiv tu je u vrhu lige

Edited by Milos 3.14
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Milos 3.14 said:

Ja pričam trenutno.

Plej of sam pomenuo jer sam tražio te statse od tebe kao merodavnije i po toj statistici Dejm nije bolji, a godine pominjem kao podsetnik da Marej još napreduje. Lično , pogotovo na osnovu serije sa Majamijem mislim da je u ovom plej ofu sazreo i da će pokazati u ovoj sezoni.

Marej je recimo uzevši u obzir sve vekove u ligi u top 3 beka kada je u pitanju post igra koju Dejm uopšte nema. 

Marej tehnički i fizički nikad nije bio sporan , naprotiv tu je u vrhu lige

 

Jamal iza sebe ima jedan plej of na vrhunskom nivou i ono ludilo protiv Utah. Damian ima više loših partija, što je nekako logično jer ima više iskustva. 

 

Apropo godina, evo ti Dame u sezoni kad je imao godina koliko Jamal danas:

 

 

Zaista ne smatram da je on bolji od ovoga. Da li stvarno misliš da je ta prednost u post igri dovoljna da kažeš kako je napadački kompletniji i bolji igrač? I sve vreme daješ neodređene odgovore, gde je on to tehnički i fizički iznad? 

 

Razumem da ti gotiviš Jamala a Dejmovu igru ne, ali pretera ga.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam koliko je uopšte korektno prema njima porediti ih, igraju u različitim ulogama celu karijeru. Tada i poređenje brojki gubi preciznost.

 

Marej je našao savršen kontekst za sebe u kome može da izvuče najbolje iz sebe i ima najbolji mogući zaklon kada mu ne ide.

 

Dejmu je falio savršeni fit, uvek je bio prvi a često jedini na udaru u timu. U tome je povremeno dostizao neke impresivne visine ali sa mršavim ukupnim kontom. Sada ulazi u Marejevu ulogu, obojica će deliti parket sa parnjakom koji je među najdominantnijim igračima lige poslednjih nekoliko sezona. Poređenja tih dvojaca će biti neminovna i nekako realnija pa ćemo videti ko će izaći kao uspešniji.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Naravno da su bili u različitim ulogama i to je bilo s razlogom. Mnogo će lakše Dame popuniti Jamalove patike nego obrnuto i što bi on nosio 10 godina na plećima jednu ekipu. Takođe se zaboravlja da je svim igračima, koliko god jelte bili vrhunski, lakše da igraju sa drugim vrhunskim igračem jer to dodatno ističe i njihove prednosti u igri. Jamalu je prvi facilitator Jokić koji je godinama unazad najbolji centar NBA, a sad i najbolji igrač; dok je Dame vrteo pik sa Nurkićem. Logično da će njemu biti lakše kad mu blokove budu postavljali Lopez i Giannis a, koliko će mu neke gorenavedene statistike pasti, nešto drugo će se opet poboljšati i više doći do izražaja. 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, DameTime said:

 dok je Dame vrteo pik sa Nurkićem. Logično da će njemu biti lakše kad mu blokove budu postavljali Lopez i Giannis a, koliko će mu neke gorenavedene statistike pasti, nešto drugo će se opet poboljšati i više doći do izražaja. 

 

 

Ne razumem baš ovo. Nurkić pravi brutalno dobre blokove. Zavisi šta radi posle tih blokova. Lilard je u poslednjih par godina sve ređe napadao posle bloka, a sve češće jednostavno koristio mismeč da driblinzima dodje do pozicije za šut ili šta već. Iz tog ugla, nema neke razlike da li je to Nurkić ili Bruk.

 

Verovatno ključna stvar je da li će Janis i Lilard uspostaviti neku zajedničku igru, ili će naizmenično igrati  1 na 5.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, realno *w said:

Ne razumem baš ovo. Nurkić pravi brutalno dobre blokove. Zavisi šta radi posle tih blokova. Lilard je u poslednjih par godina sve ređe napadao posle bloka, a sve češće jednostavno koristio mismeč da driblinzima dodje do pozicije za šut ili šta već. Iz tog ugla, nema neke razlike da li je to Nurkić ili Bruk.

 

Verovatno ključna stvar je da li će Janis i Lilard uspostaviti neku zajedničku igru, ili će naizmenično igrati  1 na 5.

 

Ima razlike jer Giannis otvara mnogo više prostora nego bilo koji saigrač kog je imao dosad. Ono što sam htela da kažem je da ako je bio vrhunski pnr igrač sa Nurkićem koji je okej centar, pik sa njim će biti ofanzivna rapsodija. Dejmu jako visoko postavljaju blok, na 9 pa i 10m, tako da protivnici najčešće primenjuju blitz. To automatski ostavlja dosta prostora Giannisu. Ako se pak ne odluče na taj coverage i okrenu se više Giannisu, Dame će imati prostora da ide i do reketa gde može da 1) poentira 2) iznudi slobodna bacanja 3) izbaci pas na perimetar.

 

Ne vidim nijednu drugu opciju sem 2-man game, idealni su za to, nisu glupi da se zaleću 1 na 5.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, DameTime said:

Mnogo će lakše Dame popuniti Jamalove patike nego obrnuto i što bi on nosio 10 godina na plećima jednu ekipu. Takođe se zaboravlja da je svim igračima, koliko god jelte bili vrhunski, lakše da igraju sa drugim vrhunskim igračem jer to dodatno ističe i njihove prednosti u igri.

Za ovo prvo si najverovatnije u pravu, a za drugo ćemo tek da vidimo. Plus, košarka se igra u oba smera pa ćemo tek da vidimo kako će igra  Baksa izgledati sa lošijim igračem u odbrani i kako će Janis stići da pokrpi sve to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Barkley#34 said:

Za ovo prvo si najverovatnije u pravu, a za drugo ćemo tek da vidimo. Plus, košarka se igra u oba smera pa ćemo tek da vidimo kako će igra  Baksa izgledati sa lošijim igračem u odbrani i kako će Janis stići da pokrpi sve to.

 

Mislim da se malko preteruje s pričom o odbrani, pošto je Bucksima tradicionalno problem u napadu 😄 I da, ne krpi samo Giannis, imaju Lopeza. Znači dva člana idealne defanzivne petorke, jedan bio 2x DPOY, drugi kandidat za isto... Ako oni ne pokrpe jednog Lillarda, niko ne može.

Link to comment
Share on other sites

Problem je bio u napadu onim Baksima. Videćemo kakvi će se problemi otvoriti ovima i kako će ih rešiti.

 

Ono što je dobro za Dejma je što dolazi u ekipu koja je viđena u PO i to visoko, dakle, nema više rudarenja za šesto mesto ili plej in. Taj suvi kvalitet ekipe će dati prostora da se uigraju i skapiraju, manji je pritisak (osim medija i javnosti uopšte, koji će očekivati čuda odmah). I naravno, Đana je jedan od onih koji bi otprilike svim potencijalnim sagračima na svetu prijao na terenu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Videćemo, Lejkersi su se jednako namučili protiv Memfisa i GSW, a sad je GSW godinu stariji.

 

Što se tiče Klipersa i kada su bili zdravi ništa nisu pokazali, nema zbog čega da budu visoko.

 

Vulvsi su tu gde jesu, možda zaslužuju koje mesto više, ali njima je mnogo veliko pitanje pleja, jer im Konli sledeće godine ima 36 godina, a i nemaju nešto mnogo zanimljivu rotaciju.

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dracarys said:

Videćemo, Lejkersi su se jednako namučili protiv Memfisa i GSW, a sad je GSW godinu stariji.

Memphis je bez Moranta. Njima je startna 3 prjektovana da bude Konchar ili eto mozda bude Roddy

1 minute ago, Dracarys said:

Što se tiče Klipersa i kada su bili zdravi ništa nisu pokazali, nema zbog čega da budu visoko.

Kako nisu nista pokazali kad su bili zdravi? Ozb ekipa i ozb dubina uz sjajan coaching. E sad zdravlje jeste problem ali pretpostavljam da je ovaj power rankings za pocetak sezone tako da zdravi Klipani su top 4 ekipe zapada.

1 minute ago, uini said:

nije da je vazno, samo sam ubedjen da bi bilo ko od bucks, suns, lakers, celtics bio prvi u projekciji da su kao nuggetsi, uzeli prosle sezone titulu u onakvom stilu.

 

bruce wayne bobby brown je bio vazan faktor ali je zamenljiv.

Jesu uzeli ali mislim da se malo zabiravlja da su se Sunsi skupili par mjeseci ranije i da su bili bez dubine a onda ostali i bez CP3. 

 

Isto tako Lejkersi su izmijenili fizionomiju tima na trade deadline plus su morali igrati na jakom nivou dugo vremena jer su iskopali duboku rupu prije tih trejdova+povreda Lebrona.

 

Ozb ali ozb konkurenciju Nuggetsima su sadasnji Sunsi i Lakersi a jbg ne desava se svaki dan da top 3 PG lige dodje u tim gdje igra top 3 igrac NBA koji su pritom komplimentarni samo tako.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da, Kingsi su previsoko, Warriorsi za mene prenisko, kao i Memphis (jbt Dallas su stavili ispred njih). Što se tiče Denvera, bili bi No1 što je nekako i realno, da Bucksi nisu povukli ovaj blockbuster trade. Naravno, gomilanje superzvezda ne garantuje titulu, ali za razliku od određenih poteza poslednje dve-tri sezone, ova dvojica su strašno kompatibilna. Pa se može i razumeti "hype".

Link to comment
Share on other sites

@Miki28, jasno je da su 6x ekipa najozbiljniji takmaci ali ne vidim zasto bi swap dame-jrue bio ispred dobro podmazane pobednicke masine

 

svi ostali treba da se uigraju, celticsi sa poorzingisom najmanje od glavnih, samo su nuggetsi, ujedno i sampioni, garantovano uigrani.

 

da su lejkersi ovako osvojili i bili drugi na predikcijama, bilo bi 17 uzastopnih tvitova lebron sta-nam-rade

 

cuo sam negde da ni prajm tajm tekmi nemaju na nivou sampiona, jer, denver.

Link to comment
Share on other sites

@uini zato sto su doveli top 3 PG lige, covjeka koji je prijetnja sa pola terena a u tom timu ostalo 80% istih igraca i pritom u tom timu igra top 3 igrac lige,zver na obje strane parketa. 

Vidjece se kolik je gubitak Bruce Browna ( ogroman ) plus sada Nuggetsi ne idu ispod radara. Sampiona svi zele da sruse a rivali za titulu su se redom pojacali ( Sunsi, Lakersi, Celticsi, Bucksi ).

 

Sto se tice prime time, nisam upoznat ali me ne iznenadjuje. 

Pa 90% ljudi ce prije gledati Lakerse, Celticse, Sunse, Warriorse, Knickse, Buckse nego Nuggetse.

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Miki28 said:

Memphis je bez Moranta. Njima je startna 3 prjektovana da bude Konchar ili eto mozda bude Roddy

Ne znam na osnovu čega je lista sastavljana, ali mislim da je sastavljeno po najvećem njihovom dometu, a ne za regularku. Stoga se ubraja i Morent. Što se tiče SF, dovešće oni nekoga, ne brinem za to.

27 minutes ago, Miki28 said:

Kako nisu nista pokazali kad su bili zdravi? Ozb ekipa i ozb dubina uz sjajan coaching. E sad zdravlje jeste problem ali pretpostavljam da je ovaj power rankings za pocetak sezone tako da zdravi Klipani su top 4 ekipe zapada.

Skoro čitava ekipa Klipersa je 30+, dok su dva vodeća najviše okrnjena povredama. To nikuda ne vodi.

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...