Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

43 minutes ago, uini said:

zaista bih se začudio da mu se nba karijera zvrši bez druge šanse ali videćemo za koju sezonu

Zavisi od toga kako će mu proći sezona, da li će dobiti šansu i da li će se uklopiti. Možda sam malo preterao, ali stvarno mislim da postoji mogućnost da ne ostane u NBA ako ne pokaže nešto ove sezone. Mislim da nije ništavna.

Link to comment
Share on other sites

Dobice on jos neku priliku ali bojim se da to nece biti u OKC. Thunderi imaju jos neke cutove da odrade pa ne bi se začudio da njega posalju u nekom konsolidacionom trejdu. Jednostavno nema vise mjesta tu za njega, dolaze mladji, spremniji i igrači spremniji za neku ozbiljniju košarku koju planiraju da voze u narednom periodu ako razumjeh dobro.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, MrTwister said:

Dobice on jos neku priliku ali bojim se da to nece biti u OKC. 

 

to je jedino što tvrdim. prosto ne znam za igrača koji je tu negde od cca 7. do 20og pika, koji nije dobio drugu šansu u drugoj ekipi, ukoliko ona koja ga je draftovala ne želi da ga zadrži.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 
to je jedino što tvrdim. prosto ne znam za igrača koji je tu negde od cca 7. do 20og pika, koji nije dobio drugu šansu u drugoj ekipi, ukoliko ona koja ga je draftovala ne želi da ga zadrži.
UDFA tip dobije 2-way ugovor jednom za uslugu agentu nekog desetog dosta bitnijeg superstar igrača. Taj isti posle do 30 godine nece da odustane od NBA vec se ceka bukvalno zadnji dan da se rosteri kompletiraju ne bi li upali nedje peškirom da masu, a ne da za nekog ko je draftovan ne dobije drugu šansu.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 9/20/2023 at 9:33 AM, Miki28 said:

Lebron ako uzme PO za sezonu 2024/25, na ljeto 2025 Lejkersi na platnom spisku imaju samo AD, Reavesa, Ruija i Vincenta na sjajnim ugovorima😀 Rob maestro

Eto Janisa u LaLaLand

@alpaka Bereta Sida AD+Janis+Reaves Big 3. Dje pecat?

Treba vi da brinete vise da li ce Bron i AD da se raspadnu do playoffa a ne da razmisljate o dovodjenu Janisa koji ce da ima 30+ za 2 godine sa istorijom povrede kolena i kojem igra potpuno zavisi od fizikalija.

Link to comment
Share on other sites

Decko ce uskoro napuniti 22 godine, ovo ce mu biti 4ta sezona u Nba i za te 4 sezone nije nista specijalno pokazao. Jeste talenat i sve ali 8/5/2 na 43% suta je lagano nadoknaditi a ko ce lud placati 8+ miliona po sezoni za tako nesto a pritom se taj igrac povredjuje i propusta konstantno 2/3 sezone. 

Mocice da se smuca po Nba za neke minimalce ali sada ce ekipe biti mnogo opreznije u izboru s obzirom na novi CBA. 

 

Dakle ako decko ne ostane relativno zdrav ovu sezonu, ogromno je pitanje ko ce njemu dati dugogodisnji jaci ugovor a da ne bude minimalac.

1 minute ago, Radalek said:

Treba vi da brinete vise da li ce Bron i AD da se raspadnu do playoffa a ne da razmisljate o dovodjenu Janisa koji ce da ima 30+ za 2 godine sa istorijom povrede kolena i kojem igra potpuno zavisi od fizikalija.

Nikad spremniji i zdraviji ulazimo u sezonu, sa najvecim mogucim aspiracijama. Sprem'te se, dolazimo po vas!😀 

 

A sto se tice Janisa, pa mora se planirati i buducnost, jedna od privilegija kad si jako trziste, mozes i sadasnjost ali i buducnost da planiras i da se pozicioniras za jaka FA imena kao nove nosioce fransize. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Loš tajming, loše hendlovanje, previše ostajanja i furanja vernosti, a onda eksplozija HArdenovskog tipa, pa baš Majami, pa nisam kao drugi supastarovi ja sam oldskul i bolji, pa jesam kao drugi, pa it's just business... ne znam. Na kraju kritika KDjevog odlaska u GSW uz napomene da je u pitanju weak move... 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

Jer nije dozvoljeno da ljudi promene mišljenje ili stav?

Apsolutno, samo budala ne menja mišljenje.

1 minute ago, DameTime said:

KD-ev potez jeste bio weak jer je čovek isprašen u PO i onda otišao baš u tu ekipu koja ga je isprašila, samo da bi uzeo prsten.

Ali nije, to se pogrešno gleda, iz pogrešne prespektive. KD je umetnik kojem je na prvom mestu bila vizija mogućnosti kreiranja najjače košarkaške ekipe svih vremena i progutao je svesno svoj ponos, znao je da će biti ispljuvan od strane 90% navijača, ali je pristao da postane kockica u mozaiku nečega što će stajati kao Sikstinska kapela u svetu košarke. Titule su došle kao posledica, a poneku su i pogubili usput. Iz te perspektive, to je izuzetno empowering move, gotovo taoistički - svesno je žrtvovao svoje najbolje godine, znajući da će i FMVP titule imati zvezdicu pored sebe, dolazeći u Stefovu kuću, ali je pokazao tih nekoliko godina kako košarka može da izgleda. 

 

Vraćajući se na Dejma, zašto baš Majami?

  • Like 1
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Prelazak KD ce uvijek biti weak move,otisao je u jedino mjesto gdje je imao siguricu prsten, kod jednoglasnog MVP i u ekipu koja je imala 73-9. 

Nista on nije zrtvovao, imao je svega 1.5 suta manje u prvoj sezoni ali podigao % usled boljeg protoka lopta, manje paznje na njemu usled veceg broja opasnih opcija u napadu itd itd. Vec sledecih godina je to bilo na nivou OKC.

 

Da je empowering move bio, zasto bi omda otisao u Bruklin a nije ostao u GS? Zato sto je i sam bio svjestan da ce ga svi gledati kroz prizmu da se domogao prstena tako sto se pridruzio jednoj od najboljih ekipa ikada. Od tada evo luta od tima do tima da nekako potvrdi te 2 titule.

Edited by Miki28
typo
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, freethrow said:

Ali nije, to se pogrešno gleda, iz pogrešne prespektive. KD je umetnik kojem je na prvom mestu bila vizija mogućnosti kreiranja najjače košarkaške ekipe svih vremena i progutao je svesno svoj ponos, znao je da će biti ispljuvan od strane 90% navijača, ali je pristao da postane kockica u mozaiku nečega što će stajati kao Sikstinska kapela u svetu košarke. Titule su došle kao posledica, a poneku su i pogubili usput. Iz te perspektive, to je izuzetno empowering move, gotovo taoistički - svesno je žrtvovao svoje najbolje godine, znajući da će i FMVP titule imati zvezdicu pored sebe, dolazeći u Stefovu kuću, ali je pokazao tih nekoliko godina kako košarka može da izgleda. 

 

Ovo je baš noble pogled na situaciju, rispekt za to. Šteta što tu viziju nije imao malo ranije nego baš kad je doživeo bolan poraz od te ekipe 😄 

 

1 minute ago, freethrow said:

Vraćajući se na Dejma, zašto baš Majami?

 

Jasno je da je Damian, kao i svi mi, imao neke ideale i pokušavao da se drži svojih vrednosti. U nekom momentu to prerasteš ili iz drugih razloga promeniš stav, uključiš malo više realnosti. I ja sam bila lojalna prethodnoj firmi par godina dok me nisu zajebali big time; onda sam dala otkaz i otišla da nađem drugu firmu koja je malo bliže mojim vrednostima.

 

Slično je uradio i Dame, hence Majemi; imaju taj underdog mentalitet i gaje ratnički duh u ekipi, Jimmy isto gura tu priču o konstantnoj borbi, neodustajanju itd. Mislim da ako će već biti trejdovan, želi u ekipu u kojoj može da nastavi taj aspekt svog legasija. Što je meni skroz ok, opet ne traži što kraći put do prstena nego ekipu u kojoj može da bude to što jeste.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...