Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

1 hour ago, Dracarys said:

Mnogo će im skautinga biti potrebno da se zatvori posle Brona i AD kao prvih napadačkih opcija.

 

Mislio sam da će neko da utera Lejkersima sa mnogo velikom ponudom za Rivsa, ali ovaj ugovor za njega je bukvalno džaba, 13 miliona po sezoni...

Ma ovo pitanje je šala na ugovor Džejlena Brauna. 

 

Braun dobije 300/5, a Rivs 53/4. 

Reaves je najaci ugovor u ligi😀 Pelinka za GM godine

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, uini said:

 

uff, pa reaves nikada nije bio u ulozi koju ima brown, pa ako ništa drugo, šut je u tom smislu nemoguće porediti u ovom trenutku.

takođe, reaves je počeo da razvaljuje u poslednjoj četvrtini sezone, i plej of je odigrao jako dobro (trebalo je verovatno da ima veću ulogu u clutchu).

 

s'tim u vezi, sada će se od početka sezone timovi drugačije odnositi prema njemu, biće skautiran detaljnije, pa ćemo videti kako će da izgleda onda. možda bude jednako strava kao u finišu sezone, videćemo


To je svakako tacno, da se be mogu porediti direktno, zbog razlicitih odgovornosti u timu. 
uvek mi je bilo ludo da se npr Stojakovic kao suter koji juri okolo i sutira catch and shoot iz svih pozicija poredi sa nekim spot up suterom. To su nerealne stvari. Ja sam doduse stavio blagu ogradu, gde ne tvrdim da je Rivs bolji suter, nego samo dajem neki hint. 
 

Sto se pak tice BBIQ tu svakako nemam nikakvu dilemu niti ogradu, Reaves je tu za klasu bolji i tako ce i ostati u buducnosti definitivno. 
Protivnici ce da se prilagodjavaju i pojacavaju fokus na njemu, ali ce i on rasti i sam i uz pomoc trenera i saigraca. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

StatMuse @statmuse

about 4 hours ago

Patrick Ewing as a Knick: — 22.8 PPG — 10.4 RPG — 2.7 BPG — 11x All-Star — 7x All-NBA — 3x All-Defense Leads the franchise in points, rebounds, steals and blocks. pic.twitter.com/wMlJ4o31Oy

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Olosh iz Junkovca said:

 

Sto se pak tice BBIQ tu svakako nemam nikakvu dilemu niti ogradu, Reaves je tu za klasu bolji i tako ce i ostati u buducnosti definitivno. 
Protivnici ce da se prilagodjavaju i pojacavaju fokus na njemu, ali ce i on rasti i sam i uz pomoc trenera i saigraca. 

 

reaves je pametan igrac, brown uglavnom glup. tu je 90% lige u prednosti. ipak, atletski je brown superioran, tehnicki nije inferioran, sto ukupno nudi mnogo vise mogucnosti u napadu.

 

u odbrani su neuporedivi, brown je jedan od jakih defanzivaca koji brane 2-3 pozicije, po meni u samom vrhu lige. kada se uzme u obzir da se prilicno trosi na toj strani, za razliku od vecine zvezda, njegov ucinak u napadu izgleda jos bolje.

edit dobar je reaves u odbrani, malo sam preterao ali samo da bih naglasio koliko je brown tu dobar.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

davis je ext eligible 4. avgusta. za lakerse bi bilo idealno kada bi on to sada potpisao, ali davis ako tako zeli (i bilo bi i pametnije za njega), moze sacekati kraj sezone i tada potpisati za jednu godinu duze koji bi isao preko 300 miliona sveukupno.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Miki28 said:

Naidjem sad na snimak AD partije protiv Detroita prije 7 godina, 59/20 partija i pitanje da li je AD ispunio ocekivanja koja je imao kad je ulazio u ligu pa da vidim vase misljenje?

 

Ne. Ali u mojoj knjizi je to nekako posledica isključivo tih problema sa povredama.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Miki28 said:

Zasto ne? 

 

u kombini telesnih i psiholoških problema, dobar deo sezone igra u leru, gde bira liniju manjeg otpora. neke šuteve sa distance, retko uključuje difens, pa lebron, koji je svedočio pojavi the first men iz gejmoftrons, mora da nešto se sramoti u nedostatku efforta lika koji je po godinama u prajmu.

 

razumem ja objektivne okolnosti ali definitivno tek ponekad pokaže ono zbog čega se očekivalo da bude najbolji visoki (pre pojave jokića ofc) i jedan od najboljih igrača u ligi.

 

juče ili prekjuče čitam kako će jaxon hayes najverovatnije biti starter.

ako se to zaista desi, da li je to ideja trenera ili davisa koji više voli da misli o sebi kao o PFu? em ne voli da se bori za poziciju i maklja, em je lakše ući u prvi ili drugi all nba team sa PF pozicije.

jebeš šta lejkersima treba.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

Zasto ne? 

 

Očekivala sam pri ulasku u ligu da će mnogo više dominirati u istoj. Tek na momente je pokazao zašto se od njega očekivalo da bude the franchise type of playa koji će tim ubaciti u borbu za titulu (ali ne ova verzija gde je došao kod Brona u Lakerse).

 

19 minutes ago, uini said:

u kombini telesnih i psiholoških problema, dobar deo sezone igra u leru, gde bira liniju manjeg otpora. neke šuteve sa distance, retko uključuje difens, pa lebron, koji je svedočio pojavi the first men iz gejmoftrons, mora da nešto se sramoti u nedostatku efforta lika koji je po godinama u prajmu.

 

This reminded me of

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, uini said:

 

u kombini telesnih i psiholoških problema, dobar deo sezone igra u leru, gde bira liniju manjeg otpora. neke šuteve sa distance, retko uključuje difens, pa lebron, koji je svedočio pojavi the first men iz gejmoftrons, mora da nešto se sramoti u nedostatku efforta lika koji je po godinama u prajmu.

24/10.4/2.6/1.2/2.3 karijerni prosjek, uzeo titulu i imao neke nevjerovatne sezone/utakmice/plejof serije. Definitivno ispunio ocekivanja ali svakako da je mogao i vise.

13 minutes ago, uini said:

razumem ja objektivne okolnosti ali definitivno tek ponekad pokaže ono zbog čega se očekivalo da bude najbolji visoki (pre pojave jokića ofc) i jedan od najboljih igrača u ligi.

Definitivno je najbolji 2way visoki igrac lige godinama unazad, dosta potcijenjen usled tih povreda.

13 minutes ago, uini said:

juče ili prekjuče čitam kako će jaxon hayes najverovatnije biti starter.

ako se to zaista desi, da li je to ideja trenera ili davisa koji više voli da misli o sebi kao o PFu? em ne voli da se bori za poziciju i maklja, em je lakše ući u prvi ili drugi all nba team sa PF pozicije.

jebeš šta lejkersima treba.

Anthony Davis je najbolji kada igra sa jos jednim visokim jer on je kombo PF-C a ne C-PF. Najvise napravi pometnje kada je neko pored njega od visokih a da on moze u free ulozi da pokriva teren u odbrani i zato je plan Hayes i jos jednog visokog da dovedu kako bi AD igrao u najboljoj svojoj ulozi gdje moze da nanese najvise stete. 

Svakako da ce provoditi minute i na 5 ali podijeljeno dok ke prosle sezone recimo igrao 98% vremena kao C a u sampionskoj sezoni blizu 60% vremena kao PF i oko 40% kao C.

I upravo to Lejkersima treba, AD u svojoj najboljoj ulozi gdje nanosi najvise stete.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...