Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

1 minute ago, nemanjaol said:

I ja sam baš razmišljao o tome koliko je intresantno što su Đoković i Jokić dva toliko različita karaktera, a rezultat je vrlo sličan.

 

Naravno ima uticaj i to što je Novak ipak još uvek daleko ispred Nikole kada je u pitanju veličina i relevantnost u sopstvenom sportu, odnosno Nikola tek sada kreće da trči tu trku sa najvećima u istoriji u kojoj je Novak već desetak godina, a i to što su sami sportovi različiti (individualni vs izrazito timski sport)

 

Ali suštinski oni su skroz različiti likovi. Novak je veliki emotivac koga napred gura suva ambicija da bude najveći ikada i očigledno ima veliku potrebu da ga svi vole i cene.

 

Dok je sa druge strane Jokić stvarno deluje kao lik kome nije toliko stalo do individualnih priznanja i svog mesta u istoriji. Ok jasno je i da je on takmičar i da su ove neke izjave od juče sad već pomalo i sprdnja, ali suštinski verujem da je on stvarno tog stava da košarka nije i ne treba da mu bude sve u životu. I da je je skroz u fazonu da treba uživati u putu. (setimo se i one izjave Srbi ne vole košarku nego vole da pobeđuju)

 

I to je baš kul, zato što pokazuje svima da ne postoji samo jedan ispravan put za uspeh i dostizanje cilja, već svako može da gradi svoju priču koja je posebna.

 

Baš je retkost da se ovako vremenski poklopi da iz jedne zemlje dolaze dvojica najboljih pojedinaca iz različitih sportova koji vrhunac dostižu praktično dan za danom. Stvarno šteta što imamo ove degene za vlasti koji su u poslednjih nekoliko godina ponovo počeli da narušavaju sliku zemlje u svetu. Moglo je ovo lepo da se iskoristi za brendiranje zemlje, kopi se praktično piše sam.

 

 

 

Iskreno se nadam da će Sombor uspeti makar turistički da profitira od ovoga - ne znam kako sada stoji na tom polju, moraće @Drug Crni da nam ukaže.

Verujem da bi neki doček Jokića posetilo baš dosta raje iz okoline - bar toliko za početak

Link to comment
Share on other sites

Ja ne bih izvlačio nikakve paralele između Novaka i Nikole, njihovih karaktera, backgrounda ili bilo čega. To što su sticajem okolnosti rođeni na 180 km udaljenosti ne znači ništa. Ni jedan ni drugi nisu posledica nekog sistemskog rada već individualne briljantnosti. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Chaos Is Me said:

Srlo Đoković je alfa seljačina i nikakva ljubav ili žrtva za svoje dete (kao da je to nešto nenormalno) to ne mogu da opravdaju. Pa i najgori kriminalci rade dosta toga za svoju decu, kapiram i da Vučler voli Danilčeta debilčeta, ne dobijaju se neki extra bodovi za to. Najgore stvari se urade u životu da bi protežirao svoju porodicu i slično. Srlo je mogao da postane gospodin čovek ali je umesto toga odlučio da se gura i gde mu je mesto i gde nije pa je na svakom mestu pokazivao kakav je ljomber. Evo recimo za Dijanu Đoković retko ko ima nešto loše da kaže, delom zbog toga što ovako žena deluje stvarno ok, a najvećim delom jer se ona nikad nije ni eksponirala u javnosti a sigurno je podnela podjednak teret oko sinova kao i Srlo, ako ne i veći.

Da je alfa seljacina je tacno, ali ne vidim zasto bi trebalo da se pravda. Ovo sto si ti u nastavku rekao za kriminalce nije dobro poredjenje, jer su ti kriminalci cinili krivicna dela, zbog kojih se odgovara pred zakonom, a Srki je seljo i zbog toga se ne odgovara pred zakonom. 


Tako da osim ako mu nije bitno kako ga chaos is me/bosman/trece random ime dozivljava, ne znam sto bi se pravdalo bilo sta ili sto bi se menjao.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, gggggggg said:

krece polako ofsezona

 

  Hide contents

HuhNGmV.jpeg

 

 

Spoiler

On: Sigurno ima drugog i sad razmišlja o njemu...

Ja: Da li ćemo da trejdujemo Dejma a draftujemo Hendersona, ili trejdujemo #3 pik i gradimo i dalje oko Dejma, da li možemo da dovedemo Siakama ili ćemo da dovedemo tipa Vestbruka...?

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Doček Nikole Jokića u subotu u 18h ispred Doma Narodne skupštine!

 

Nikola Jokić će posle parade u četvrtak u Denveru, sleteti u Beograd u subotu ujutro i u 18 časova će mu biti priređen svečani doček ispred Doma Narodne skupštine.

 

Pored Jokića, na doček dolaze svi igrači Denver Nagetsa koji su osvojili titulu šampiona NBA lige, ceo stručni štab, a okupljene ispred skupštine će takođe pozdraviti i Čarls Barkli i Medžik Džonson, koji će sa timom Denvera doputovati u Beograd.

  • Ha-ha 4
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Doček Nikole Jokića u subotu u 18h ispred Doma Narodne skupštine!
 
Nikola Jokić će posle parade u četvrtak u Denveru, sleteti u Beograd u subotu ujutro i u 18 časova će mu biti priređen svečani doček ispred Doma Narodne skupštine.
 
Pored Jokića, na doček dolaze svi igrači Denver Nagetsa koji su osvojili titulu šampiona NBA lige, ceo stručni štab, a okupljene ispred skupštine će takođe pozdraviti i Čarls Barkli i Medžik Džonson, koji će sa timom Denvera doputovati u Beograd.
Muzički program upotpuniću tamburaški ansambl Ivice Dačića koji će otpevati Nikolinu omiljenu pesmu "U tem Somboru" na engleskom jeziku
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

Jeste djubre nema sta, ali dati mu ovakav mamutski ugovor bez jasnog plana i vizije ekipe, ne znam ni cemu su se nadali

 

sve to u 29oj godini, i to za igraca koji do sada nije pokazao da moze da vodi ozbiljnu PO ekipu, vec da je dobar -odlican strelac koji svoju istina meh ekipu dovodi do 8-9 mesta. I koji ume da se povredi

Edited by bosMan_jr
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

pa moze se reci da wizardsi zasluzuju ovo zbog tog ugovora sto su mu dali, ali i ovaj je mogao da javi ranije da zeli trejd pa da cisto imaju sanse trejdovati kuzmu i porzingisa da bar dobiju nesto za njih. ovako su fa, u vec ozbiljnim godinama i nema realno gledano nema smisla davati im ugovore ali opet cini se da nemaju drugu opciju.

 

trebali su kao charlotte da jednosatvno puste fransiznog igraca da bude fa i da se krene od nule.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Chaos Is Me said:

Ja ne bih izvlačio nikakve paralele između Novaka i Nikole, njihovih karaktera, backgrounda ili bilo čega. To što su sticajem okolnosti rođeni na 180 km udaljenosti ne znači ništa. Ni jedan ni drugi nisu posledica nekog sistemskog rada već individualne briljantnosti. 

Oni nisu posledica sistemskog rada vlasti koja bi podržala njihov talenat pogotovo u slučaju Novaka, ali su posledica sistemskog rada u njihovim sportovima tokom više decenija i vrlo se vidi da su iz iste države odnosno da su pripadnici istog naroda.

Ne moramo da koristimo svaku priliku da pljujemo sami po sebi i da se unižavamo samo zato što su nam na vlasti idioti i kriminalci.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...