Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

4 minutes ago, uini said:

želja je prisutna ali mitch ih manhandleuje i razgrće. keto dijeta čini da lepo izgledaju i vižljasto, mitch došao iz pečenjare na ibarskoj u poređenju sa njima.

Nije sve u "glavi", ima nešto i u pečenju kod "Ere".

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

GSW - Kings jako lijepa utakmica za površno gledanje, ali količina brainfartova Kingsa u drugom poluvremenu štipa za oči i srce. Šlag na tortu je poslednji napad, za 10,5 sekundi nijedna kretnja, nijedan blok, nigdje ništa, Coach of the Year uzeo tajm da im kaže dodajte loptu Foxu i raširite, objektivno težak blam.

 

Green mračno loš u napadu, onako odokativno u drugom poluvremenu iz 1x1 situacija pod košem je imao 0 od 4 ili 0 od 5, osnovni je razlog zašto su Kingsi ostali u tekmi do kraja.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Robinson je atletski minimum jednak sa Alenom i Moblijem, a prilično je krupniji i snažniji od oba. Alen i Mobli su ozbiljne atlete sa skromnim gabaritima, nekako su uski u ramenima i mršavi, pogotovo Mobli, a Robinson je dugačak, skočan i snažan. Zato nije čudo što ih jede u borbi za poziciju, najviše Alena koji mu je direktan protivnik. 

Edited by Kvaratskhelia
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Kvaratskhelia said:

Robinson je atletski minimum jednak sa Alenom i Moblijem, a prilično je krupniji i snažniji od oba. Alen i Mobli su ozbiljne atlete sa skromnim gabaritima, nekako su uski u ramenima i mršavi, pogotovo Mobli, a Robinson je dugačak, skočan i snažan.

 

Pošto si ti iz Podgorice, vjerovatno ćeš se sjetiti Miomira Mugoše (lik je sad poslanik, a igrao je u Budućnosti polovinom devedesetih). Mugi je igrao četvorku sa 197cm i devedesetak kila, i bio je jako čvrst, hrabar, pokretljiv, nezgodan i sa osjećajem za skok u napadu (jedne godine je u Proleteru iz Zrenjanina bio drugi skakač YUBA lige, kad su tamo Luka Pavićević i Miroljub Mitrović igrali poJeziu od košarke)... ali, da se ne zajebavamo, kad su na drugoj strani Tomašević, Mišković, Lisica i slični to je bilo kao da ga nema na parketu zelenom linoleumu sporCkog centra. E tako i Allen u NBA, ja sam se ovuda zalagao da mu se daje pošteda kad treba da igraju sa Denverom.

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Beonegro said:

 

Pošto si ti iz Podgorice, vjerovatno ćeš se sjetiti Miomira Mugoše (lik je sad poslanik, a igrao je u Budućnosti polovinom devedesetih). Mugi je igrao četvorku sa 197cm i devedesetak kila, i bio je jako čvrst, hrabar, pokretljiv, nezgodan i sa osjećajem za skok u napadu (jedne godine je u Proleteru iz Zrenjanina bio drugi skakač YUBA lige, kad su tamo Luka Pavićević i Miroljub Mitrović igrali poJeziu od košarke)... ali, da se ne zajebavamo, kad su na drugoj strani Tomašević, Mišković, Lisica i slični to je bilo kao da ga nema na parketu zelenom linoleumu sporCkog centra. E tako i Allen u NBA, ja sam se ovuda zalagao da mu se daje pošteda kad treba da igraju sa Denverom.

 

kvaratskhelia se možda rodio sredinom 90ih, tako da može da bude tri puta iz podgorice, džaba mu. što je najveća fora, ja se nekako sećam prezimena u konekciji sa budućnost-basketom ali nema šanse da se setim kako je igrao i slično.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

 

malo je pro-forme bacao džinks, nekako se osetilo da nije to -to.

šalu nastranu, pričali smo o tome kako cavsi targetiraju brunsona; thibs je predugo čekao da ubaci quickleyja na garlanda, ono je bila komedija početkom treće četvrtina, raščišćena pista za sletanje aviona a ne za lake poene. garland u trećoj brzini prođe pored brusona a julije, koji valjda za to vreme računa napamet koliki mu je fg percentage, ne da nije na strani pomoći u reketu, zapravo je na strani pomoći glupom đeret alenu, iznakucavao se čovek u 5mins a ne mođe da trtne celu seriju.

 

kada su upali IQ i obi freakin' toppin, stvari su se vratile u normalu.

obbi toppin igra sjajnu odbranu u odnosu na randlea, toliko o tome.

 

uglavnom, jeste grof jak ali thibs bi morao promptnije da reaguje. ovo je baš bila last minute ponuda.

 

Kvikli i Topin igraju taman toliko da ne upadnu u štetočina mod pogotovo ovaj prvi. 

 

Za Bransona je normalno da ne igra neku epsku odbranu kada se pogleda na koji način dolazi do poena u napadu gde u 99% slučajeva "zida" svaki poen sa milion kontakta, Kvikli čak i ne igra neku epsku odbranu u odnosu na mogućnosti i činjenicu da uđe svež u odnosu na tog kog treba da čuva.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

-Atlanta opet sa nekim sumanutim gameplanom kao u drugoj utakmici. Već sredinom druge četvrtine se videlo da uprkos želji i energiji nemaju sposobnost za više od te jedne tekme. Iz Bostonovog ugla rekao bih baš bespotrebno cimanje dok Fila odmara.

 

-Čitav frontcourt Cavsa je non factor pre svega u napadu. Od početka sam pisao o tome kako su i Alen i Mobli previše skromnih učinaka. Naravno, to znači da ih Robinson jede, a sinoć u nekoj meri i Hartenstajn. Nekako su mi ekipe dosta slične samo što Niksi imaju u skoro svim elementima prednost za dlaku. Očekivao sam više od Cavsa, od Garlanda svakako, od Mičela verovatno i previše. Posle ove dve utakmice u MSG stvarno navijam da Niksi privedu ovo kraju. Cela atmosfera u  oko hale, iracionalno loženje i Tibs u krupnom kadru baš daju dobar plejof vajb. Pritom i MIA-MIL očekujem da se igra najmanje 6 utakmica.

 

-Meni lično najzanimljivija utakmica ovog plejofa je sinoćna u SFO. Mnogo trčanja, jurnjave, ishitrenih šuteva, sudar dva dobra napada. Fascinantno mi je koliko su Kingsi sposobni da ostanu u utakmici i pored jedne loše sekvence. Bar tri puta sam sinoć (a i u ranijim mečevima) pomislio kako ih GSW lomi i preuzima kontrolu nad utakmicom, ali jok. Fox je stvarno motor u svakom smislu, ruki Marej vrhunska tekma, ali to je manje više to. Odlično je što nas čekaju još dve tekme u ovoj seriji, nadam se i sedmoj da izgori Arco arena. Prati li ko Žexa Pantića najjačeg Kings fana na Balkanskom poluostrvu?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Bobby Shurda said:

 

Kvikli i Topin igraju taman toliko da ne upadnu u štetočina mod pogotovo ovaj prvi. 

 

Za Bransona je normalno da ne igra neku epsku odbranu kada se pogleda na koji način dolazi do poena u napadu gde u 99% slučajeva "zida" svaki poen sa milion kontakta, Kvikli čak i ne igra neku epsku odbranu u odnosu na mogućnosti i činjenicu da uđe svež u odnosu na tog kog treba da čuva.

 

IQa ne služi šut ali rade sve ostalo što treba na terenu, kroz seriju.

jasno je da je brunson svetlosnu godinu ozbiljniji napadač od njega & knicks' go-to guy, tako treba i da bude.

 

pričao sam o konkretnoj situaciji, gde smo mogli da izgubimo tekmu a potencijalno i seriju, jer je garland u prvih 5mins treće četvrtine, prolazio pored brunsona kao ja pored stajališta na autoputu bez klonje. na sve to, u napadu je pravio izuzetno glupe odluke, kreirao isključivo za sebe i promašivao kada već nije bacao žive lopte u ruke cavsima.

 

kada delje, brunson je poezija, međutim, nije slučajno to da se lopta mnogo bolje i brže-jednostavnije kreće sa quickleyjem i toppinom u napadu, nego sa brunsonom i randleom. 

 

što se IQ odbrane tiče, vrlo je zadovoljavajuća, garland protiv njega ne divlja, često i odustaje od probijanja perimetra, to je vrlo dobar difens, imajući u vidu protiv koga igra.

 

edit mogao bi i deuce mcbride da odigra 5mins više, ako mu već ulazi šut, pošto i on cepa ozbiljnu odbranu u nedostatku grimesa.

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, uini said:

 

IQa ne služi šut ali rade sve ostalo što treba na terenu, kroz seriju.

jasno je da je brunson svetlosnu godinu ozbiljniji napadač od njega & knicks' go-to guy, tako treba i da bude.

 

pričao sam o konkretnoj situaciji, gde smo mogli da izgubimo tekmu a potencijalno i seriju, jer je garland u prvih 5mins treće četvrtine, prolazio pored brunsona kao ja pored stajališta na autoputu bez klonje. na sve to, u napadu je pravio izuzetno glupe odluke, kreirao isključivo za sebe i promašivao kada već nije bacao žive lopte u ruke cavsima.

 

kada delje, brunson je poezija, međutim, nije slučajno to da se lopta mnogo bolje i brže-jednostavnije kreće sa quickleyjem i toppinom u napadu, nego sa brunsonom i randleom. 

 

što se IQ odbrane tiče, vrlo je zadovoljavajuća, garland protiv njega ne divlja, često i odustaje od probijanja perimetra, to je vrlo dobar difens, imajući u vidu protiv koga igra.

 

Ne gubi se serija u prvih 5mins treće četvrtine što je pokazao Branson u 12mins četvrte četvrtine. Kažem potrošnja je velika na Bransonu i veliki je problem što je Grajms povređen, igrač koji standardno igra u prvoj postavi i logično je bilo da će da trpi odbrana tamo gde je najporoznija. Kažem meni je ta Kviklijeva odbrana ništa spec, više sam bio oduševljen minijaturom MekBrajda nego sa njim, njemu pustiti taj second unit da leti kao muha i tjt. 

Edited by Bobby Shurda
Link to comment
Share on other sites

Ja sam iz Nikšića. Tačno je što kaže Uini, ne pamtim to vrijeme, mlađi sam poprilično(25 godina). 

 

Ja pamtim Budućnost sa Pavkovićem na poziciji plejmejkera. Gavrilo Pajović je još uvijek bio aktivni igrač, Vladimir Micov, itd.  To je nešto sve kroz maglu, ali sjećam se već bolje kad je igrao Dašić i Ivan Maraš. Tada ili malo kasnije su igrali i Gordić, Otašević, Vladimir Dragičević, Bojan Dubljević.

 

Ne znam baš tačno, nijesam navijao za Budućnost, sve mi je to izmiješano, ali pratio sam donekle. 

 

Veliki fan košarke sam postao otprilike tokom šestog ili sedmog razreda osnovne škole. Prije toga je fudbal bio "najvažnjia sporedna stvar, a onda je košarka došla na prvo mjesto. Pratio sam najviše Zvezdu. I tada sam stalno doživljavao slomove, jer sam glupo vjerovao da možemo da srušimo Partizan, a oni su bili mnogo jači. Možda je bilo neke šanse tokom jedne ili dvije sezone. Bez obzira na sve neuspjehe, meni će uvijek ostati draga ta ekipa sa Bjelicom, Tadijom, Kešeljom, Štimcem i nezaboravnim Majkom Tejlorom.

 

I tada krajem osnovne i početkom srednje sam počeo malo više da pratim NBA. Najviše me iz nekog razloga privukao GSW. Pretpostavljam da je to zbog nekog talenta kojim su raspologali. Oni su rasli i napredovali tokom nekoliko sezona. U tim prvim sezonama je maksimum bio prva ili runda doigravanja, ali to je bio fin rezultat za mladu ekipu. Pred tu sezonu kad su uzeli prvu titulu ja sam vjerovao da mogu da budu prvaci, ali oni su objektivno bili na granici top10 ekipa lige, 7-8 ekipa maksimalno. Jednostavno se osjećalo da je Kari sve bolji i da će biti najbolji plejmejker lige, da Tomson postaje ozbiljan igrač, da je tu Iguadala koji je nekad bio zvijezda File. Grin mi je stvarno u tom periodu bio još uvijek maglovit igrač, nijesam imao pojma šta može sve da uradi. I tako dalje i tako dalje...

Edited by Kvaratskhelia
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

inače, brojke možda nisu toliko spektakularne ali mitchell lobbinson rutinira allena i moblieyja u skoku, pogotovo ofanzivnom.

videćemo kako će ići do kraja, za sada utepava glorifikovani frontcourt cavsa.

Ima malo i do niske spoljne linije, a najviše do toga što je Alen u suštini slabašan za poziciju. Ta prednost Niksa u skoku mi je prilično neočekivana, mada logična kad se razmisli , odmah se setim Alenovih PO predstava u Bruklinu.

 

GSW - Sac meni najlepša serija za gledanje, pogotovo jer gotivim obe ekipe i maltene sam neutralan. Deluje da su hipsteri našli ključ, teško će Sac opet ovako šutirati.

Grin doktor košarke u oba smera i to je tako, šteta što je džiber 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Kvaratskhelia said:

Ja sam iz Nikšića. Tačno je što kaže Uini, ne pamtim to vrijeme, mlađi sam poprilično(25 godina). 

 

Ja pamtim Budućnost sa Pavkovićem na poziciji plejmejkera. Gavrilo Pajović je još uvijek bio aktivni igrač, Vladimir Micov, itd.  To je nešto sve kroz maglu, ali sjećam se već bolje kad je igrao Dašić i Ivan Maraš. Tada ili malo kasnije su igrali i Gordić, Otašević, Vladimir Dragičević, Bojan Dubljević.

 

Ne znam baš tačno, nijesam navijao za Budućnost, sve mi je to izmiješano, ali pratio sam donekle. 

 

Veliki fan košarke sam postao otprilike tokom šestog ili sedmog razreda osnovne košarke. Prije toga je fudbal bio "najvažnia sporedna stvar, a onda je košarka došla na prvo mjesto. Pratio sam najviše Zvezdu. I tada sam stalno doživljavao slomove, jer sam glupo vjerovao da možemo da srušimo Partizan, a oni su bili mnogo jači. Možda je bilo neke šanse tokom jedne ili dvije sezone. Bez obzira na sve neuspjehe, meni će uvijek ostati draga ta ekipa sa Bjelicom, Tadijom, Kešeljom, Štimcem i nezaboravnim Majkom Tejlorom.

 

I tada krajem osnovne i početkom srednje sam počeo malo više da pratim NBA. Najviše me iz nekog razloga privukao GSW. Pretpostavljam da je to zbog nekog talenta kojim su raspologali. Oni su rasli i napredovali tokom nekoliko sezona. U tim prvim sezonama je maksimum bio prva ili runda doigravanja, ali to je bio fin rezultat za mladu ekipu. Pred tu sezonu kad su uzeli prvu titulu ja sam vjerovao da mogu da budu prvaci, ali oni su objektivno bili na granici top10 ekipa lige, 7-8 ekipa maksimalno. Jednostavno se osjećalo da je Kari sve bolji i da će biti najbolji plejmejker lige, da Tomson postaje ozbiljan igrač, da je tu Iguadala koji je nekad bio zvijezda File. Grin mi je stvarno u tom periodu bio još uvijek maglovit igrač, nijesam imao pojma šta može sve da uradi. I tako dalje i tako dalje...

 

Sličan nam je "razvojni put", samo sam ja malko starija (27 yo). U osnovnoj sam isto pratila fudbal, živela za MNU otprilike. I onda tamo oko srednje pažnju mi je privukla košarka. Nekako je to postao "moj" sport, u smislu da me je privlačilo to što sa manje igrača na terenu i na manjem prostoru imaš toliko opcija (taktički gledano).

 

Meni je ta podela na Zvezdu i Partizan uvek ostala nejasna i maglovita, jednostavno ni u osnovnoj ni u srednjoj nismo imali tako radikalne podele u odeljenju. Sećam se samo da je Zvezdaša uvek bilo više lol. A ni u kući me niko nije smarao da navijam i to, mada sam tek posle saznala da mi dobar deo familije navija za Zvezdu... Priča sa Portlandom se manje-više poklopila sa draftovanjem Dejma, a potencijalna dinastija Roy-Oden-Alridge je ostala jedno veliko what if. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, cabke said:

Sad da je LeBron imao identične brojke...mo'š misliti kakav bi bio drakarisov komentar...😁

Samo što bi Bron sa podrškom koju Jokić ima počistio Minesotu.

 

Kakva timčina, Džamal, MPJ, Gordon, Braun, KCP...

  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Mogla bi sad Atlanta da se preda, da se ne umaramo mnogo pred Filu. Sinoć odigrali najbolji meč u seriji, bolji od onog kad su dobili. Dosta je. 

 

TimeLord skače na svaku fintu i dalje, ja kad ustanem iz kauča on skoči 2 metra u vis da pojuri blokadu. 

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, stefan81888 said:

Mogla bi sad Atlanta da se preda, da se ne umaramo mnogo pred Filu. Sinoć odigrali najbolji meč u seriji, bolji od onog kad su dobili. Dosta je. 

 

TimeLord skače na svaku fintu i dalje, ja kad ustanem iz kauča on skoči 2 metra u vis da pojuri blokadu. 

Priznajem, nisam gledao 3-ću utakmicu, ali ako su Hawks-i igrali u njoj slabije nego noćas, kako li su je tek Celtics-i odigrali, kukala im/nam majka. :smiley24:

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, stefan81888 said:

Mogla bi sad Atlanta da se preda, da se ne umaramo mnogo pred Filu. Sinoć odigrali najbolji meč u seriji, bolji od onog kad su dobili. Dosta je. 

 

TimeLord skače na svaku fintu i dalje, ja kad ustanem iz kauča on skoči 2 metra u vis da pojuri blokadu. 

 

murray ce najverovatnije biti suspendovan, tako da ce posao biti jos laksi u game 5.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Barkley#34 said:

Draki je krenuo jako od ranog jutra. Samo da se ne preforsira do utakmice večeraske.

Utakmica se u LA igra ujutru, piše u 4h.

 

Dodajmo 15 minuta kašnjenja, plus dodatnih 15 kada Bron baci prah od krede u vis da se naprave najbolje fotografije za album G4 Memfis proleća 2023, zatim tri tajm auta Memfisa u prvih 5 minuta nakon Lakers serije od 27-4. To je taman u 5h.

  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dracarys said:

Utakmica se u LA igra ujutru, piše u 4h.

 

Dodajmo 15 minuta kašnjenja, plus dodatnih 15 kada Bron baci prah od krede u vis da se naprave najbolje fotografije za album G4 Memfis proleća 2023, zatim tri tajm auta Memfisa u prvih 5 minuta nakon Lakers serije od 27-4. To je taman u 5h.

Ukrašće mu neko od Međeda kredu, nemoj da zakasniš.

Edited by AlexMaxim
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...