Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Da se vratim na ono pitanje od pre nekoliko dana - kako se otvara prostor lošim šutem. Mislim da smo juče u utakmici GSW-SAC imali bukvalno studiju slučaja na tu temu i ne bi me čudilo da Coach Nick ili neko takav napravi i video o tome. Domantas, i sada zaista ne džinksujem nego sam ozbiljan, šutira za 3 37% a iz igre 61%. Nema šanse da me ubedite da je to igrač koji nikako ne treba da šutira sa 4 ili 5 metara, ako ne i tricu. Ali ne, Luni ga čeka u dnu reketa, ostavlja se 2 metra oko Sabonisa da se lakše pokrivaju uručenja i to dramatično - po meni - olakšava odbranu GSW. Ukoliko bi on, ne stalno i možda ne kada se lomi rezultat, uzimao te šuteve, kako vidi da mu se Luni odmakao lepo pljuc na ruku i šut, siguran sam da bi em dao barem 70% tih šuteva em bi naterao Kerra da približi Lunija na metar do metar i po i onda bi i uručenja bila mnogo teža za branjenje. Ne znam, možda grešim, ali ja tako kapiram spejsing. Domantas ne bi trebalo da bude igrač koji ti kvari spejsing ekipe. Drejmond i Luni da, mada je Drejo juče pogađao penale i spolja a promašivao zicere.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, freethrow said:

Da se vratim na ono pitanje od pre nekoliko dana - kako se otvara prostor lošim šutem. Mislim da smo juče u utakmici GSW-SAC imali bukvalno studiju slučaja na tu temu i ne bi me čudilo da Coach Nick ili neko takav napravi i video o tome. Domantas, i sada zaista ne džinksujem nego sam ozbiljan, šutira za 3 37% a iz igre 61%. Nema šanse da me ubedite da je to igrač koji nikako ne treba da šutira sa 4 ili 5 metara, ako ne i tricu. Ali ne, Luni ga čeka u dnu reketa, ostavlja se 2 metra oko Sabonisa da se lakše pokrivaju uručenja i to dramatično - po meni - olakšava odbranu GSW. Ukoliko bi on, ne stalno i možda ne kada se lomi rezultat, uzimao te šuteve, kako vidi da mu se Luni odmakao lepo pljuc na ruku i šut, siguran sam da bi em dao barem 70% tih šuteva em bi naterao Kerra da približi Lunija na metar do metar i po i onda bi i uručenja bila mnogo teža za branjenje. Ne znam, možda grešim, ali ja tako kapiram spejsing. Domantas ne bi trebalo da bude igrač koji ti kvari spejsing ekipe. Drejmond i Luni da, mada je Drejo juče pogađao penale i spolja a promašivao zicere.

 

Pa upravo to je logika, koja nikako ne ide u prilog tvojoj teoriji od pre para dana.

 

Sabonis je strašno skroman šuter. Ok, 37% izgleda lepo kao %, ali pričamo o 30ak trojki na 100 mečeva. Da udjemo u dublju analizu, uveren sam da bi videli da je dobar deo tih šuteva na rezultatima sa velikim plusom ili minusom, istek napada i slično. To je tip šutera od kojeg ne možeš da očekuješ da u plejofu podigne tu realizaciju, nego pre da u potpunosti prestane da je koristi.

 

Uostalom, pogledaj taj shootchart: 

Bez-naslova.png

 

Ovaj shootchart uz malo izuzetaka, više liči na Šekov, nego na nekog igrača koji može da kazni protivničku odranu šutem.

 

Hipotetički, da veže par šuteva, verovatno bi Luni malo prišao, ali ne verujem da bi izazvao neka panična pomeranja odbrane GSWa. 

 

A mi smo tu temu počeli posle Raselovih 19-3. Posle tekme gde mu je ulazio otprilike svaki 6-7. šut za koš. Pa ako imaš nekoga ko je u dobroj meri poznat kao ciglar, pa još krene da promašuje u seriji, normalno da će se njegov igrač sve više povlačiti, te poput pomenutog Lunija, uticati na druge aspekte odbrane. I da treba da veže bar 2-3 pogođena šuta, pa da se odustane od toga. Kao što smo uostalom i videli u narednim tekmama.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kvaratskhelia said:

Mora se postaviti i jedno nepopularno pitanje - da li su Mobli i Alen problematičan tandem pod košem? Ja mislim da napad teško funkcioniše kad su njih dvojica zajedno na terenu. Teško je igrati vrhunsku košarku u današnje vrijeme bez šuta. Mobli ima 21% za tri, Alen nikad nije šutirao trojke. Sa takva dva igrača u petorci definitivno nije lako imati dobar spejsing u napadu.

 

uprkos popularnom stavu ovih dana, sut nije = sut za tri.

 

mobleyju treba jos koja sezona ali bice vrhunski igrac. djeret je za moj ukus hajpovan, u sustini neki tajson chandler tip igraca. a ja ne volim takve a ni chandlera.

 

cavsi ne igraju skoro nista za mobleyja a za visoke samo kada garland probije do kraja.

3 hours ago, Dracarys said:

Nakamura je ubo u Ahilovu petu. 

 

Sinoć sam video mnooogo udvajanja od strane Niksa, Mobli je u ove četiri utakmice samo jednom šutnuo za 3 i istu nije ubacio. Koliko god da su u odbrani dobri i takođe, koliko god da su Mičel i Garland napadački dobri, igrati sa dva nešutera je danas smrt za svaku plej of ekipu. Nije ni čudo što su Mičel i Garland uništeni.

 

 

 

 

hahah

cekaj, pa dobar plejmejker bi trebalo dobrog saigraca da stavlja u pozicije gde je on komforan.

 

ako je samo do toga da bacis visokom da sutne za tri, mogu i ja da budem plejmejker.

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

Izvinjavam se, bolestan sam već par dana i nemam snage ni za šta, ali @realno *w znaš da te baš gotivim i znam da znaš košarku iako, koliko kapiram, preferiraš konzervativniju varijantu. U svakom slučaj, dugujem objašnjenje, mada deo tvog prigovora zaista nisam razumeo. Upravo pričamo o 2-3 vezana šuta i to je ono što ja smatram da bi DOmantas trebalo da uradi, pa neka na to potroše i 5 lopti, procenti kažu da će iz 5 puta pogoditi 2-3 otvorena šuta sa te distance. Ne pričam o ne znam kakvom lepljenju Lunija uz telo, dovoljno je malo da priđe i da zasmeta ionako sporopokretnom Kleju ili onome ko čuva Foxa i da Kingsi mogu lakše da rade svoja uručenja. Ne tvrdim ja da će Kingsima doneti pobedu Sabonisovo cepanje mrežice sa penala ili Klipersima Raselovo trojkašenje, pričam o malim suptilnim promenama položaja čuvara, ne panična pomeranja, mislim da je na ovom nivou analize i stručnih štabova dovoljno bukvalno pola metra do metar i da neke metode odbrane pikenrola sa njim postanu teže izvodljive.

 

 

 

Ovde ga je GSW čuvao dosta bliže, a onda su se još približili kada je ubacio par penala i trica.

 

Ne razumem ni koja je poenta sa Raselom Westbrukom - posle one utakmice 3 od 19, koliko vidim šutirao je oko 50% iz igre i oko 50% za 3 na sledeće tri utakmice. Nisu merodavne, jer nema Kawhija i Pola Đorđa, ali nastavio je da šutira i počeo da daje po 30 poena za ekipu kojoj nedostaju dva prva strelca. 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@Miki28 Kapiram da u San Francisku preovlađuje mišljenje da je sledeća utakmica obavezna. Kapiram da je fino da se svi uigraju i to, ali ovi iz Sakramenta su deca, a mi smo babe od 35+ godina i verujem da cene da bi 7. utakmica bila mnogo teža za dobijanje nego 5. Tako da, ja verujem da će biti 4:2, samo ne znam za koga 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dracarys said:

Kingsi nema šanse da dobiju više nijednu utakmicu. Svoju šansu su ispustili u Game 3 da ih slome mentalno kada nije igrao Drejmond. Sada je 2:2 i psihologija je na strani Voriorsa. Očekujem lagan brejk.

Pa nisu Warriorsi bilo ko vec aktuelni sampioni i sasvim je normalno bilo da kuci pokazu zube. Jeste da Draymond nije igrao ali ekipa koja ima Stepha i Klaya svakako da nije autsajder pred svojim navijacima.

 

Uostalom nisu od juce problemi Warriorsa na strani. Kod kuce su veoma zajebani. 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, uini said:

 

uprkos popularnom stavu ovih dana, sut nije = sut za tri.

 

mobleyju treba jos koja sezona ali bice vrhunski igrac. djeret je za moj ukus hajpovan, u sustini neki tajson chandler tip igraca. a ja ne volim takve a ni chandlera.

 

cavsi ne igraju skoro nista za mobleyja a za visoke samo kada garland probije do kraja.

 

hahah

cekaj, pa dobar plejmejker bi trebalo dobrog saigraca da stavlja u pozicije gde je on komforan.

 

ako je samo do toga da bacis visokom da sutne za tri, mogu i ja da budem plejmejker.

Da, upravo je to i cilj u današnjoj košarci, ako se već ne može doći do lakih poena, onda bi trebalo praviti akciju za otvorenu tricu, pa čak i visokom, a kada imaš dva visoka, onda se podrazumeva da neko od njih dvojice šutira trice. Prošla je dinosaurus MJ era kada je moglo sa samo jednim šuterom da se igra. Garland i Mičel pored toga što nemaju neke tricaše za saigrače, igraju sa dva nešutera. Ugušeni su, defanzivno su ih Niksi pojeli. Ovo nije bez razloga najslabiji plej of Mičela u njegovoj karijeri, u Juti je imao dobre trojkaše, pa nije bio fokus samo na njemu, mogao je ići sa loptom gde hoće. Klivlend ima najslabiji napad među plej of ekipama. 

 

18 minutes ago, Miki28 said:

Pa nisu Warriorsi bilo ko vec aktuelni sampioni i sasvim je normalno bilo da kuci pokazu zube. Jeste da Draymond nije igrao ali ekipa koja ima Stepha i Klaya svakako da nije autsajder pred svojim navijacima.

 

Uostalom nisu od juce problemi Warriorsa na strani. Kod kuce su veoma zajebani. 

Pa upravo to i kažem, kada nisu uhvatili zlatnu priliku u Game 3, potpisali su sebi poraz u ovoj seriji. Umuvaće Voriorsi pobedu na strani.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...