Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Ovo je verovatno najgora odbrana (3Q) od strane neke ekipe a da sam imao priliku da vidim u plejofu u poslednjim godinama; uz neverovatno statičan napad.

 

Otvorene trojke Monesote i kampovanje na ziceru; u napadu 0 kretnji i silovanje Mareja i Jokića; MPJ ukupno jedan šut za tri četvrtine.

 

Mene boli da gledam Melounovu košarku i nesposobnost čoveka da taktički bilo šta pripremi i izrazlikuje regularnu sezonu od plejofa; a ni igrači se previše ne trude da naprave tu razliku.

 

Denver sa #1 možda i najtanja ekipa na Zapadu u smislu trenutne spremnosti za plejof košarku. Sreća da su otaljali poslednjih 10-15 utakmica i da su mogli lepo da se spreme

Edited by medobrundo
Link to comment
Share on other sites

Svaka cast Mareju, ali ovo je ponajvise MPJ pobeda, ako dobijemo. Povukao je kad se lomilo, izuzetno zrela partija.
Ne znam sta da mislim u vezi Jokica, ovo je zesce zabrinjavajuce. Covek nakon 5 minuta izgleda kao da je odigrao celu utakmicu pre toga. Glavni krivac za vracanje Minesote u mec.

Link to comment
Share on other sites

monstruozne partije Mareja i Antmena, throwback na babl okršaj Džamala i Mičela.

 

Denver se iskupio u 4/4, dobra partija, Jokić na kraju isporučio uprkos povredi i ruci u ledu pri svakoj pauzi

Link to comment
Share on other sites

Generalno je Denver odigrao jednu losu cetvrtinu (tj. 8 minuta) u seriji do sada. Ako se uzme u obzir da im Wolvesi fizicki uopste ne odgovaraju je ovo prilicno solidno iz njihove perspektive. 

Mnogo odvratno ponasanje igraca u cetvrtoj cetvrtini. Sve se vrtelo oko toga ko ce kome namestiti neki teatralni faul u napadu. 

Jamal obecava u ovom play offu. 

Hot take je da Luka Mitrovic ima lepsu mehaniku suta od Kylea Andersona ili barem istu. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Dobio ih Denver lagano. Ova Minesota će poslužiti da Džamal nabije samopouzdanje. Jokić imao neke baš loše momente . MPJ odličan, pokrenuo je ekipu.

Maloun je možda prerano previše skratio rotaciju, imalo je prostora u ove dve tekme Nnađija možda na bilo kojoj od dve centarske pozicije.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, medobrundo said:

Kako je najbolji two way visoki igrač lige uspeo da ima 3 od 13 za 2?

Kompletan Memfis bi pometlao Lejkerse. Ovako bez dva jako bitna igrača i prve zvezde biće čips. Da im je samo Klark čitav značilo bi.

Inače Memfis je toliko odvratan da ću doći u situaciju da navijam za LAL 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sombor Shuffle said:

Znaju se njegovi defanzivni nedostaci, ali on ovako lenjo izgleda jedino kad je izuzetno umoran.

I meni je delovalo u prvoj itakmici da je statičniji nego inače, a onda napravi neki brz roling u napadu pa pomislim da tripujem.

 

Inače, bacanja je u prvoj šutirao 1/3 a noćas 6/9, nekarakteristično mnogo promašaja za njega. Nema ni pokušaja sa 4-5 metara, očigledno je zglob baš problem.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, medobrundo said:

Kako je najbolji two way visoki igrač lige uspeo da ima 3 od 13 za 2?

Losa selekcija suta i nedovoljna agresivnost.

 

Nista novo od Lejkersa ove sezone, od sjaja do ocaja usled ulaska u mec sa lako cemo. 

 

Svakako prolaze ali nazalost nemaju taj killer mentality ukljucen non stop.

Link to comment
Share on other sites

Promaših za LAL, baš sam mislila da bez Ja ovamo mogu da naprave još jedan brejk. Teško će ići ako AD nije na svom maksimumu.

S druge strane, Denver očigledno može i ako Nikola nije na max obrtaja. Jamal uključio PO mode 🔥 Nadam se da će sa Jokićem sve biti dobro u nastavku, povrede će uništiti ovaj PO 😞 

Heat se očekivano opustio jer Giannis ne igra, tj. ostatak tima je isporučio svoje. Čak 7 dvocifrenih igrača kod Bucksa.

 

Link to comment
Share on other sites

Kakav je Gober smecar od igraca. Gledam onaj klip kad opalio "samar" Nikoli i pravi se kao da se nista nije desilo. Takvim igracima se "slucajno" razbijaju arkade i lome zubi. Kontam ako i opalis igraca, pruzi ruku i idemo dalje, desilo se. I sâm sam dobijao/davao jako cesto laktom po nosu/arkadi/zubima, ali u velikom broju slucajeva se pruzi ruka i ide se dalje (ako je slucajno). A ako taj neko iskulira kao da se nista nije desilo (nema veze koja ekipa) zasluzuje bas po nosu. Eto...ispustio sam iz sebe...  :)
Jedan od razloga zbog cega mi nedostaje kosarka iz 90-ih.

 

Mislim da bi ovo Denver trebao rutinski privesti kraju, ali....sacekajmo...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko sam uspeo da ispratim, a odmah da se ogradim - to je verovatno manje od većine ovde na forumu u smislu odgledanih utakmica i minuta - ove godine je suđenje baš problematično, u najmanju ruku. Puštaju se stvari da se "zakuvaju", ali se plašim da će to rezultirati samo većim brojem povreda i tuča. Konkretno očekujem večeras da bude baš batina za Sakramento i Sabonisa, verovatno će i u Njujorku biti naoštreno, u Losa Anđelesu sigurno...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Loša tekma Jokića za njegove standarde, ali opet 27/9/9 uz na kraju dobre procente. Njegova 50. tekma u PO, niko nije imao taj broj poena, skokova i asistencija u prvih 50 tekmi.

Opustili su se Denverćani kraj druge i treću četvrtinu. Srećom tu je najlošiji ugovor lige da povadi stvar.

 

Suđenje je loše , Denver i pre svega Jokić nemaju tretman koji zaslužuju.

 

P.S. KCP ušao u PO mod, izujedao ih je ove dve tekme, milina za gledanje 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Opet objasnjava ko je najbolji defanzivac u ligi 

 

Slazem se,  medjutim mocni Tilman i JJJ su ipak preveliki zalogaj cak i za njega.

 

1 hour ago, medobrundo said:

Kako je najbolji two way visoki igrač lige uspeo da ima 3 od 13 za 2?

 

Pobedila ih ekipa bez prve zvezde ekipe, bez prvog centra i bez prvog visokog sa klupe.

 

Ipak, prolaze Lejkersi, previse je ovo povreda za bilo koju ekipu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...