Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Ukratko ovo od Shamsa

Oubre i Plumdog available kod Hornetsa. Za McDanielsa zainteresovani TOR, SAS, IND, UTA
Timovi zvali Dallas za DFS, cijena visoka al moze kao dio za neki blockbuster trade.
Bones Hyland jedan od trade targeta Minnesote
Jaylen Nowell, SG iz Twolvesa, najvjerovatnije ih na ljeto napusta pa bi mogao otic u trejdu nedje. UFA na ljeto.
TOR I BOS najzainteresovaniji za Poeltla. Ni on vjerovatno nece ostat tamo pa cemo vidjet kome ce ga i dje uvaljati.
NYK I PHX medju najozbiljnijim kandidatima za OG Anuobya, oba tima mogu i oce da trejduju vise FRP.

Niko nema pojma u kojem ce smjeru Raptorsi otic pa kapiram da nece bit akcije mnogo dok oni ne prelome. Nurse isto neizvjesna buducnost njegova na klupi ako se odluce za neki drugi smjer.
Pored Bucksa koji dobise dozvoli, Miami je isto u prici za Crowdera. Ponuda Bucksa je nesto od pikova 2 runde, Nwora, George Hill, Ibaka znaci nista spektakularno.
Collins sad navodno nece otic tek tako, vec ovi traze nesto od vrijednosti za njega. Novi GM i vlasnikov sin se tu sad pitaju. Juta medju najozbiljnijim ponudila Vanderbilta i Beasleya ali im trazila pik uz Collinsa i tu stalo.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ogugua je odlican igrac i oduvek sam bio fan, medjutim nikakve logike neka za nas. Jos jedan klasican SF, nije elitni self-creator, a plus moramo nesto dati i ako to nije Ayton (koji za sad ima veto i ne verujem da ce ga se odreci zarad neke buducnosti Sunsa za koju mu seva pajchilo) onda ce morati da ide Cam, u kom slucaju opet nemamo cak ni laznu cetvorku... Uopste mi nije jasan racio ovde.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, DameTime said:

Znaš kako kažu, da baba ima (insert sth here), bila bi deda. Ali nema jbg.

Pa da, samo moje misljenje je da je baba odlucila taj dan da ne ode na operaciju i ugradi ...., a ne zato sto ju je deda nekom genijalnom taktikom sprecio da ne postane trandza.

 

I gotovo svaki drugi dan bi baba otisla i ugradila .... do poda.

 

Pricam samo o uzroku, iako je rezultat isti.

 

Ako je Dok procitao da je bas to dan kad se babi ne postaje trandza, onda mu svaka cast.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Snjofko said:

Pa da, samo moje misljenje je da je baba odlucila taj dan da ne ode na operaciju i ugradi ...., a ne zato sto ju je deda nekom genijalnom taktikom sprecio da ne postane trandza.

 

I gotovo svaki drugi dan bi baba otisla i ugradila .... do poda.

 

Pricam samo o uzroku, iako je rezultat isti.

 

Ako je Dok procitao da je bas to dan kad se babi ne postaje trandza, onda mu svaka cast.

 

Možemo ovako do sutra, tj. dok ti ne prihvatiš da je Embiid nadigrao Jokića, a kad bolje razmislim to se neće desiti ni sutra, ni prekosutra. Mogu samo još ovo da ti kažem, veruj mi da bi Jokić branio Embiida kad bi mogao, ali nume. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Embid je rasturio Jokica.

 

Ja ni ne branim Jokica, sta vise.

 

Pa sta je Djokovic ili Dzordan ili bilo ko od velikana bez tog mentalnog dela da grize?

 

Samo mera u kojoj je Jokic nadigran je prvenstveno njegova krivica, a ne Dokove neke taktike. To je moje misljenje.

 

Jokic je morao hrabrije i agresivnije i imao je otvoren prostor da puni.

 

A i da je to radio, opet je pitanje da li bi bio kao Embid, ali bi Denver pobedio najverovatnije, a Dok onda cutao o nekoj genijalnoj taktici.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DameTime said:

Znači zaključujemo da se niko ništa nije pitao do Jokića, eto njemu se nije igralo i zato je Embiid mogao da ga nadigra. 

Embid ga je nadigrao pa ga je nadigrao, sa onakvom igrom tesko da mu iko ista moze.

 

Ipak, Denver je vodio 15 razlike na poluvremenu.

 

Ja prvenstveno pricam o drugom poluvremenu.

 

Jokic se ne pojavljuje, Embid rastura i to je razlog sto Filadelfija dobija 22 razlike drugo poluvreme.

 

Nikakva odluka na poluvremenu da Taker cuva Jokica.

 

Embid je rasturio pa je rasturio, medjutim Jokic nije imao toliko tezak zadatak, a to je da poentira preko Takera i povuce ekipu i sacuva prednost od 15 poena.

 

Jokicevih par agresivnijih napada u kljucnim trenucima bi osigurali pobedu Denvera, sto nikako ne bi umanjilo Embidovu partiju i konkretno dominaciju nad Jokicem u tom mecu.

 

Uzmi cetiri napada gde Jokic ide agresivno i daje kos umesto sto je bacao neki alibi pas koji je neki Bouns promasio i to ti je pobeda Denvera uz Jokiceva 32 poena koja su i dalje daleko manje od Embidovih 47. Naravno da ne funkcionise kosarka tako i ne pricam bukvalno nego pricam o agresivnijem Jokicu koji bi preuzeo odgovornost i bacio pravi pas ili poentirao. Trebao je biti samo malo agresivniji i Denver kao tim bi odneo pobedu, uz i dalje individualnu dominaciju Embida nad Nikolom.

 

Naravno da se Jokic pita ako ima 15 razlike prednosti, koliko god dobro igrao Embid.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Snjofko said:

Embid ga je nadigrao pa ga je nadigrao, sa onakvom igrom tesko da mu iko ista moze.

 

Ipak, Denver je vodio 15 razlike na poluvremenu.

 

Ja prvenstveno pricam o drugom poluvremenu.

 

Jokic se ne pojavljuje, Embid rastura i to je razlog sto Filadelfija dobija 22 razlike drugo poluvreme.

 

Nikakva odluka na poluvremenu da Taker cuva Jokica.

 

Embid je rasturio pa je rasturio, medjutim Jokic nije imao toliko tezak zadatak, a to je da poentira preko Takera i povuce ekipu i sacuva prednost od 15 poena.

 

Jokicevih par agresivnijih napada u kljucnim trenucima bi osigurali pobedu Denvera, sto nikako ne bi umanjilo Embidovu partiju i konkretno dominaciju nad Jokicem u tom mecu.

 

Uzmi cetiri napada gde Jokic ide agresivno i daje kos umesto sto je bacao neki alibi pas koji je neki Bouns promasio i to ti je pobeda Denvera uz Jokiceva 32 poena koja su i dalje daleko manje od Embidovih 47. Naravno da ne funkcionise kosarka tako i ne pricam bukvalno nego pricam o agresivnijem Jokicu koji bi preuzeo odgovornost i bacio pravi pas ili poentirao. Trebao je biti samo malo agresivniji i Denver kao tim bi odneo pobedu, uz i dalje individualnu dominaciju Embida nad Nikolom.

 

Naravno da se Jokic pita ako ima 15 razlike prednosti, koliko god dobro igrao Embid.

 

Sve je to super ali to ne znači da bi bilo drugačije "samo da je Jokić bio zainteresovan". Naravno da ima nešto do protivnika, taktike i do frustracije jer Embiida može da čuva eventualno ako vozi tenk a Joel je goloruk. 

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Horium said:

 

Vidim da se spominje Nazi Raid, ali nisam siguran da on vredi jednog Bonesa, iako momak jeste Sijuks.

Naz je isto FA na ljeto, pa ne znam ni koliko je pametno prvo njemu da ode sa jednog mjesta dje imaju 2 franchise centra u drugi dje je centar MVP, ogranicen prostor za minute + nedovoljno velika uloga da se nabiju neki statsi kako bi se izvuklo vise para na ljeto. Mislim da se pominje zato sto on i Jokic su u istu agenciju a Nuggetsi su godinama imali dobru saradnju sa njima i taj "familiarity" je isto bitan za takve stvari. 

Nije ni on sad neki throw in, da ga mozes zamjeniti glavu za glavu za Deandre Jordana ili nekog slicnog, iako moze lako tako da zavrsi ako odluce da ga ne zadrze na ljeto ili ga ukljuce da bude dio nekog veceg trejda.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, uini said:

 

da si pogledao snimak, video bi da nije o tome kako je nađen način da se zaustavi jokić. a nisi morao ni da pogledaš, pošto sam prepričao fritrou šta se dešava 5mins nakon pejstovanja videa.

 

Pričao sa društvom na ovu temu, tvrdim da je to bio klasični "prepad" na koji Denver nije uspeo da reaguje u relativno kratkom periodu.

 

Potpisujem, da sutra igraju opet, da Taker uzme Jokića, da bi se posle 5 minuta vratio Embid na njega, pošto bi ovaj imao 7-6 iz igre u tom periodu. Pao bi jedan klasični keep it simple, sa nižim početnom pozicijama, ili više šuteva sa kraćih poludistanci, bez finti i driblinga, nego samo blagi fade i šut.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

 

Sve je to super ali to ne znači da bi bilo drugačije "samo da je Jokić bio zainteresovan". Naravno da ima nešto do protivnika, taktike i do frustracije jer Embiida može da čuva eventualno ako vozi tenk a Joel je goloruk. 

Ja sve vreme bas i hvalim Embida, a i kritikujem Jokica, ovde ispada da pricam sve suprotno od toga.

 

Sve je pocelo od toga da sam se osvrnuo na pricu da je kao stavljanje Takera na Jokica resilo tekmu

 

Quote

"I thought Tuck, listen, Joel [Embiid] was phenomenal. He had 47 points, but we don’t win the game if P.J. Tucker doesn’t play"

 

Quote

"Honestly, that was probably the biggest adjustment of the game that allowed us to find some real momentum to win”

 

Pored onog coukovanja Jokica i onakve partije Embida mi je suludo isticati jedan takav potez kao nesto sto je resilo.

 

A potez je u sustini glup, osim ako nije imao magicnu kuglu da vidi da ce Jokic izaci da igra drugo poluvreme sa konjskim trkama u glavi i cekajuci da se zavrsi da ode kuci da ozdere burek.

 

U sustini se i Embid prvi potcenjuje takvom pricom jer eto Taker resio tekmu pored onakve njegove partije.

 

Sa tim da sam ja i dalje stava da bilo koji top 10 igrac sa timom koji je prvoplasirani na zapadu ne moze da prospe 15 razlike i izgubi 22 razlike poluvreme, osim ako on nije nezainterosan ili los. I koliko god neko u protivnickom timu bio dobar, sve se pita top 10 igrac koji vodi 15 razlike i ima tim koji je prvi na zapadu.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, uini said:

pa o tome i pricamo mi & video

 

jokic bi se prilagodio u narednoj tekmi ali ovde nije. niko ne kaze da bi to trajalo zauvek.

 

 

..

ovde izgleda niko ne cita thread od jutros, samo se upadne na random postu?

 

Standardno džampujem na poslednju stranicu shy-xiao.gif

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

@Snjofko Kako to hvališ Embiida, kad tvrdiš da bi njegova 47 pts & 18 reb partija bila for nothing, samo da je Jokić bio zainteresovan? 

 

Pitaju se oba tima, onaj koji vodi u datom trenutku više, ali postoji i odgovor protivnika i uspešno su nadigrali Denver. I te kako se pitao Joel koji je direktnom MVP konkurentu ubacio te poene, a da li je Nikola čoukovao ili ga je bolela piša to mene ne zanima. To treba da zanima Melouna na kom je da nadje rešenje onda kad superstar krene da mu se nosi kao Smailagić u KKP.

 

Jokićevi fanovi će kroz koju godinu biti gori od Lebronovih, čast izuzecima. Svaki poraz je poraz saigrača jer su panjevi a svaka pobeda je njegova jer je pogodio MPJ-a u trepavicu ili tako nešto. Naravno, nedajbože da ga protivnik nadigra, to je moguće samo ako je on nezainteresovan pa ga pusti.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

cekaj, jel jokara choukovao ili bio nezainteresovan

Koja je na kraju razlika uopste, poenta je ista, nisi tu za svoj tim.

 

Coukovanje je mentalna stvar, da li ti zadrhti ruka ili te boli ona stvar, dodje mu na isto, u glavi si popustio na tom mecu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

@Snjofko Kako to hvališ Embiida, kad tvrdiš da bi njegova 47 pts & 18 reb partija bila for nothing, samo da je Jokić bio zainteresovan? 

 

Pitaju se oba tima, onaj koji vodi u datom trenutku više, ali postoji i odgovor protivnika i uspešno su nadigrali Denver. I te kako se pitao Joel koji je direktnom MVP konkurentu ubacio te poene, a da li je Nikola čoukovao ili ga je bolela piša to mene ne zanima. To treba da zanima Melouna na kom je da nadje rešenje onda kad superstar krene da mu se nosi kao Smailagić u KKP.

 

Jokićevi fanovi će kroz koju godinu biti gori od Lebronovih, čast izuzecima. Svaki poraz je poraz saigrača jer su panjevi a svaka pobeda je njegova jer je pogodio MPJ-a u trepavicu ili tako nešto. Naravno, nedajbože da ga protivnik nadigra, to je moguće samo ako je on nezainteresovan pa ga pusti.

Razbio je Embid i prvo poluvreme - 19 poena.

 

Da mu i dodam procente suta iz drugog poluvremena i jos ga castim malo i dam mu dodatnih pet pogodjenih suteva (76,4% mu dajem, a u drugom je imao 71,4%) i jos dodatno da ga castim i dam mu da su od tih pet suteva dve trojke (22 posto suteva koje je uzeo su trojke, ja mu dajem 40 posto), opet je to 12 poena dodatnih i 3 razlike za Denver.

 

Dakle, ocigledno je Denver ili jaci ili bolje uklopljen tim ili oba i kad se pojave i Nikola i Embid, ako ga i Embid naigra, Denver ce pobediti. Pa ispada da je jedina sansa za Filadelfiju da Embid bas ode iznad proseka, a Jokic bas ispod.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...